دکوراسیون

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تنها راه هماهنگ کردن رنگ ها و اثباب و اثاثیه است تا به آن جلوه ای ماندگار بدهید. هر چقدر که اتاق خواب دخترتان هم کوچک باشد و با کمبود فضای کافی برای جمع و جور کردن وسایل و خرده ریزهای آن روبه رو باشید راه کارهایی وجود دارند تا با آنها بتوانید به آن سر و سامان بدهید. اگر به دنبال یک ایده جذاب و خوب برای اتاق خواب دخترتان هستید می توانید با اطمینان این مقاله را دنبال کنید.

خانه های امروزی اغلب کوچک هستند و اتاق خواب های کوچکی دارند که باید برای جا دادن همه وسایل بزرگ و کوچک تان فضای آن را به بهترین شکل مدیریت کنید. هرگز نباید تصور کنید که اگر می خواهید خانه ای زیبا و مرتب و منظم داشته باشید باید خانه ای دلباز و بزرگ در اختیارتان باشد. اگر شما خانه ای بزرگ یا حتی اگر یک قصر هم باشد اما در انتخاب و استفاده از رنگ ها و نحوه چیدمان صحیح کمترین خلاقیتی از خود نشان ندهید باز هم برای تان چندان خوش آیند نخواهد بود.

گرچه هر چه وسایل خرده ریزتان بیشتر باشد برای جمع و جور کردن آنها بیشتر دچار دردسر می شوید و اگر فضای کافی در اختیارتان نباشد مسلما با مشکلات بیشتری  هم روبه رو خواهید بود. اما از آنجایی که دخترها معمولا وسایل بیشتری نسبت به پسرها دارند سعی می کنند بزرگترین اتاق خواب خانه را بردارند اما اگر باز هم فضای هیچ کدام از اتاق خواب های منزل به اندازه کافی بزرگ نیست می توانید با صرف کمی خلاقیت از همه فضای اتاق تان نهایت استفاده را به طرز هوشمندانه ای ببرید و به همین دلیل در ادامه می خواهیم در مورد طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و روش هایی که می تواند برای شما مناسب باشد صحبت کنیم.

پشت تخت خواب در طراحی اتاق دختران

همیشه راهی برای مرتب کردن وسایل اتاق خواب تان وجود دارد تا بدین طریق بتوانید همه وسایل ضروری و حتی اضافه را سر و سامان بدهید. به همین دلیل می خواهیم در اینجا در مورد یکی از پر طرفدارترین روش هایی که ممکن به کار بسیاری از افراد بیاید صحبت کنیم.  همیشه برای طراحی پشت تخت خواب استفاده از نصب کاغذ دیواری و انواع دیوارپوش را پیشنهاد داده بودیم و یا نهایتا درست کردن طاقچه های تزیینی که بتوانید بالاسر تخت خواب تان بگذارید و به نوعی فضای اتاق تان را تزیین کنید.

اما با یک روش خلاقانه دیگری هم می توانید علاوه بر اینکه فضای پشت تخت خواب تان را کاغذ دیواری می کنید از تمامی فضای پشت آن بیشترین استفاده را داشته باشید. اگر به تصویری که در پایین است دقت کنید متوجه خواهید شد که در کنار طراحی حرفه ای و خلاقانه ای که برای این اتاق خواب دخترانه انجام شده است همه وسایل با نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته اند و به تمامی خرده ریزهای اتاق هم نظم داده است.

استفاده خلاقانه از پشت تخت

طراح در زمان طراحی این اتاق خواب کوچک برای اینکه حداکثر استفاده را از حداقل فضای اتاق داشته باشد تا بتواند فضای کافی در اختیارتان بگذارد سعی کرده است در دیوار پشت تخت خواب را علاوه بر اینکه از کاغذ دیواری طرح دار استفاده می کند و تخت خواب را در وسط قرار می دهد و مابقی فضای خالی سمت راست و چپ تخت خواب را با قرار دادن میز تحریر و یک دراور پر کرده است.

در حقیقت با درست کردن قفسه هایی بر روی دیوار پشت تخت از آنها به عنوان قفسه کتاب و محل برای چیدن وسال تزیینی و همچنین برای جمع و جور کردن وسایل اضافی و خرده ریز فضای کافی را فراهم کرده است. نحوه طراحی پشت تخت خواب به شکلی است که در عین زیبایی که دارد هر کسی تصور می کند که کمد در دو طرف تخت خواب قرار گرفته است و این می تواند جذابیت خاصی به فضای اتاق خواب بدهد.

حتی در کار نورپردازی پشت تخت خواب به جای استفاده از سایر روش های معمول و متداول چراغ های تزیینی را بر روی دیوار و در دو طرف بالاسر تخت خواب نصب کرده است. جدا از نظم و انضباط در این اتاق خواب عاملی است که به جذابیت آن افزوده شود و همچنین عامل اصلی در جلب توجه افراد می شود رنگ بندی اتاق است که از هر نظر با هم ست شده اند و از نظر هارمونی رنگ ها با یکدیگر هم خوانی زیادی دارند.

با استفاده از این روش نه تنها پشت تخت خواب تان را طراحی کرده اید بلکه کلی وسیله را همراستا با تخت قرار داده اید. بهترین کار برای داشتن چنین اتاق این است که است ست سرویس خواب دخترانه استفاده کنید و یا از طراح داخلی بخواهید طوری این کار را برای تان انجام دهد که همه قسمت ها با هم هماهنگ و متحدالشکل شود تا زیبایی ظاهری کار به خوبی حفظ شود. علاوه بر آن سایر قسمت های اتاق خواب کاملا خالی باقی می ماند و می توانید از این فضا به شکل های مختلف استفاده کنید و یا اینکه برای راحتی کارتان کاملا خالی بگذارید تا به راحتی بتوانید از فضای موجود و در دسترس تان استفاده کنید.

استفاده از صندلی آویز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اگر با این روش اتاق خواب تان را طراحی کنید دقیقا بخش زیادی از فضای اتاق خواب تان آزاد خواهد ماند و این می تواند به شما این فرصت را بدهد تا به شکل متفاوتی از آن استفاده ببرید. همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید در کنار پنجره با نصب کردن یک صندل آویز به سقف آن می توانید به عنوان یک مکان دنج برای مطالعه های متفرقه تان باشد و حتی علاوه برای اینکه یک صندلی برای نشستن تان است یک وسیله کاملا شیک و با کلاس در اتاق یک دختر جوان محسوب می شود و به آن جلوه به خصوصی می دهد.

استفاده از صندلی آویزان

جمع بندی: آنچه که دیدید و مطالعه کردید تنها یکی از روش های پر کاربرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است که در عین کوچک بودنش می خواهید از کمترین فضای اتاق بیشترین استفاده را ببرید کاملا مناسب و کارآمد خواهد بود. اما اگر این مدل سبک طراحی را نمی پسندید می توانید از سایر روش های دیگری که برای اتاق خواب کوچک مناسب است در کار طراحی اتاق تان سود ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا