کاغذ دیواری

ویژگی های کاغذ دیواری سیاه و سفید

کاغذ دیواری سیاه و سفید

کاغذ دیواری سیاه و سفید خالق زیبایی و جذابیت در سبک ‌های دکوراسیون کلاسیک و مدرن و روشی برای یک طراحی متفاوت به شمار می ‌رود. رنگ سیاه و سفید دو رنگ خنثی هستند که به راحتی با هر رنگی ست می‌ شوند و به محیط خانه جلوه می ‌دهند. بر خلاف تصور عموم از این نوع کاغذهای دیواری برای هر جا و مکانی و برای هر مناسبتی و حتی طراحی اتاق عروس و اتاق خواب کودکان استفاده کرد.

کاغذ دیواری سیاه و سفید دو رنگ خنثی و جذاب برای سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن

همیشه هر سیاهی زشت نبوده و نیست و هر رنگ روشنی هم زیبا نیست. گاهی باید با ایجاد تضاد توجه افراد را جلب کرد. بر خلاف تصور عموم افراد که فکر می کنند خرید کاغذ دیواری مشکی نمی ‌تواند خانه را جذاب کند با به کار بردن رنگ سفید یک طرح شب و روز فوق العاده جذاب را ایجاد کنید. مشکی و سفید دو رنگ خنثی هستند که در کنار هم به خوبی نظر هر کسی را به سمت خود جلب می‌ کنند.

کاغذ دیواری سیاه سفید

مشکی به خاطر اینکه با هر رنگی قابل ست شدن است طرافدارن زیادی دارد ولی اگر با رنگ سفید استفاده شود شکل دیگری زیبایی سیاهی به چون می ‌آید بنابراین هر سیاهی نمی ‌تواند زشت باشد. این نوع کاغذ دیواری با طرح‌ های مختلف برای هر جای که تصورش را بکنید کاربرد خواهد داشت حتی برای طراحی اتاق خواب عروس یا تزیین اتاق خواب نوزاد؛ این نوع کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک کاملا قابل استفاده است. ما قصد داریم در این مقاله به شما نشان دهیم که کاغذهای دیواری طرح داری که تنها با دو رنگ سیاه و سفید طراحی شده برای هر مکانی می ‌تواند مناسب باشد پس با ما همراه باشد.

طرح های کاغذهای دیواری سیاه و سفید و کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی

کاغذهای دیواری سیاه و سفید در هر طرحی که مد نظرتان باشد را می ‌توانید برای کار طراحی دکوراسیون منزل‌تان پیدا و تهیه کنید. معمولا افراد در زمان خرید کاغذهای دیواری به دنبال رنگ ‌های ساده و یک دست مثل کاغذهای دیواری آبی، قرمز، صورتی، بنفش، نارنجی و… هستند و یا کاغذ دیواری گلدار با رنگ ‌های مختلف که تنوع زیادی هم دارند هستند، اما در مقابل زمانی که با طرح ‌های مختلف این نوع کاغذهای دیواری روبه رو می‌ شوند نظری متفاوت پیدا می ‌کنند.

کاغذ دیواری سیاه و سفید با طرح هندسی

جذابیت کاغذ دیواری سیاه و سفید با طرح گل کاملا با هر کاغذهای دیواری گلداری که تا کنون دیده ‌اید متفاوت است. اگر به کاغذ دیواری با طرح چوب و درخت علاقه داشته باشد با استفاده از کاغذهای دیواری طرح درخت و با رنگ سیاه و سفید نمای اتاق را طوری دیگر به چشم می ‌آورد. حتی این نوع کاغذهای دیواری با طرح‌ های هندسی زیبایی منحصر به فردتری در مقابل رنگ‌ های دیگر دارند. حتی اگر رنگ مورد علاقه برخی از افراد هم نباشند اما نظر این افراد را به کلی تغییر خواهند داد. البته ناگفته نماند که با طرح ‌های کلاسیک با گل داماسک و راه راه هم طرفداران زیادی دارند.

خرید کاغذ دیواری سیاه سفید هندسی

کاغذ دیواری سیاه و سفید کلاسیک راه راه

کاغذ دیواری سیاه و سفید کلاسیک راه راه برای دیوارهایی که کوتاه هستند کاملا مناسب خواهند بود. نصب کاغذهای دیواری راه راه باعث می‌ شود تا ارتفاع دیوار بیشتر از حد معمول به نظر بیاید. با توجه به اینکه افراد از ترکیب دو رنگ مختلف (قرمز و سفید، کرم و سفید، آبی و…) استفاده می‌ کرده ‌اند ولی اگر به تصویر پایین نگاه کنید می‌ بینید که با توجه به نوع وسایل و وجود رنگ مشکی در آنها استفاده از کاغذهای دیواری راه راه چقدر به زیبایی اتاق افزوده است.

کاغذ دیواری سیاه و سفید سه بعدی

کاغذهای دیواری سیاه و سفید سه بعدی با رنگ‌ هایی مختلف به راحتی ست می ‌شوند اما رنگ قرمز در کنار رنگ سیاه و سفید جور خاصی خودش را نشان می ‌دهد. همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می ‌کنید کاغذ دیواری سه بعدی سیاه و سفید با زیر انداز سیاه و سفید راه راه از نظر طرح با هم ست شده ‌اند و کلیه رنگ‌ های موجود در فضا با هم همخوانی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله کاغذ دیواری سه بعدی مدرن را مطالعه کنید.

کاغذ دیواری سیاه و سفید با طرح ابتکاری

کاغذهای دیواری سیاه و سفید با طرح ابتکاری یک روش خوب و عالی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب و کارتان خواهد بود. می ‌توانید با توجه به نوع شغل و حرفه ‌ای که دنبال می ‌کنید و رشته ‌ای که در آن مشغول به تحصیل هستید طرح دلخواه‌تان را انتخاب کنید و سفارش آن را بدهید.

طرح سیاه و سفید خلاقانه

کاغذ دیواری سیاه و سفید با طرح گل

تنها استفاده کاغذ دیواری برای هال و پذیرایی خلاصه نمی‌ شود و می ‌توانید از آن برای طراحی سرویس بهداشتی و قسمت روشویی استفاده کنید. (کاغذ دیواری حمام) نصب این طرح کاغذهای دیواری در مکان ‌های خسته کننده می ‌تواند مناسب باشد. این طرح از کاغذهای دیواری که با رنگ‌ های سیاه و سفید طراحی شده است حتما شما را یاد فیلم سیاه و سفید می ‌اندازد.

کاغذدیواری سیاه سفید طرح گل

کاغذ دیواری سیاه و سفید طرح دار برای آشپزخانه

اگر همه قسمت ‌های آشپزخانه‌تان سفید و یک دست و به طور کلی از رنگ‌ های خنثی زیاد استفاده کرده اید می ‌توانید با ایجاد یک تضاد از طریق کاغذ های دیواری نمای خیره کننده‌ ای را در آن ایجاد کنید. همان طور که در تصویر پایین می ‌بینید دیوار پشت اجاق گاز دیوارپوش شده است و سایر بخش ‌ها با کاغذهای دیواری طرحدار کار شده است که به زیبایی آن افزوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کاغذ دیواری آشپزخانه را مطالعه کنید.

کاغذ دیواری سیاه سفید مخصوص آشپزخانه

مناسب ترین قسمت آشپزخانه برای نصب کاغذهای دیواری طرح داری که ساه و سفید است پشت گاز اجاق پز است و یا جایی در اطراف آن می ‌تواند به فضای داخل آشپزخانه جلوه دیگری بدهد. برای اینکه این نوع کاغذ دیواری زیبایی خودش را نشان دهد و تاثیر بیشتری بر روی فضا داشته باشد بهتر است که به شکل محدود از آن استفاده شود.

البته استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک راه راه با رنگ مشکی و سفید هم می ‌توانید آشپزخانه را خاص تر طراحی کنید. کاغذهای دیواری طرح راه راه ارتفاع دیوار را بیشتر نشان می دهد. همچنین از آن می ‌توانید برای ست کردن کابینت ‌های مشکی و یا هر وسیله ‌ای که به این رنگ است بهره ببرید.

دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری سیاه و سفید

با توجه به اینکه توصیه می ‌شود برای این نوع کاغذ دیواری، بهتر زیبایی و جلوه خود را نشان دهد خوب است که تنها روی یک دیوار نصب کنید اما در صورت سلیقه شخصی‌تان هم می ‌توانید از آن برای طراحی تعداد دیوارهای بیشتر هم استفاده کنید. اگر به تصویر پایین دقت کنید می ‌بینید که تنها بر روی یک دیواری کاغذ دیواری طرح داری با رنگ مشکی و سفید نصب شده و برای اینکه جلوه دیگر به چشم آید از سه تابلو هم اندازه بر روی دیوار کنار آن و با همان طرح و با رنگ سفید و مشکی نصب شده است. در حقیقت این روش به خلق و ایجاد اثر هنری در طراحی دکوراسیون داخلی موثر است.

کاغذهای دیواری با طرح درخت و گل و بوته که تنها رنگ ‌های سیاه و سفید در آن مشهود است و در پشت پیانو و تنها بر روی یک دیوار نصب شده است خودش را بهتر نشان می دهد تا زمانی که همه دیوارهای اتاق را با این طرح دیوارپوش می ‌کنیم. وقتی با این روش اتاق طراحی شود در واقع از طریق یک دیوار بر کل دکوراسیون تاکید دارد و اتاق را متحول می ‌کند.

پوستر کاغذ دیواری سیاه و سفید برای اتاق خواب

با توجه به اینکه برخی از افراد برای طراحی اتاق خواب از کاغذ دیواری ‌های رنگ شاد این کار را انجام می ‌دهند می ‌توانید با پوسترهای دیواری سیاه و سفید پشت تخت خواب‌تان را طراحی و تزیین کنید. می ‌بینید که بیشتر رنگ‌ های موجود در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کاملا خنثی هستند در نتیجه استفاده از این پس با وجود طرح‌ هایی که دارد آن را زیبا کرده است.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک با رنگ مشکی

با توجه به اینکه نظر کارشناسان بر این است که از رنگ ‌های تیره و مخصوصا مشکی در اتاق خواب کودک هرگز استفاده نکنید، می ‌توانید به شکل محدود برای ایجاد خاص‌تر کردن محیط برای کودک بهره ببرید. به همین دلیل کارشناسان در برخی از طرح‌ های مناسب برای اتاق کودک از رنگ سیاه هم استفاده کرده ‌اند.

جمع بندی:

حتما شما هم مثل من تغییر عقده داده ‌اید و دیدی متفاوت نسبت به کاغذ دیواری سیاه و سفید پیدا کردید. اگر تا چند دقیقه قبل داشتید به کاغذهای دیواری با رنگ ‌های شاد و متنوع فکر می ‌کردید اکنون رنگ سیاه و سفید هم به آن اضافه شده است. در نتیجه هر سیاهی زشت نیست و باعث بد شدن شکل دکوراسیون نمی ‌شود پس بهتر است در این مورد به دنبال یک طرح مناسب باشید. حتی برخلاف تصور عموم می‌ توانید از این رنگ در طراحی اتاق کودک به شکل محدود هم استفاده کرد. حتما حتما این را در نظر داشته باشید از کاغذهای دیواری که دارای ترکیب رنگ سیاه است به شکل گسترده استفاده نکنید و تنها بر روی یک یا دو دیوار نصب کنید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. من به همه جور کاغذ دیواری فکر می کردم جز کاغذ دیواری سیاه و سفید !!!!!!
    واقعا جالب و تازه بود چنین طرح هایی برام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا