کابینت

کابینت هایگلاس سفید مشکی مدلی جذاب از تضاد رنگ ها مناسب برای دکوراسیون مدرن و مینیمال

کابینت هایگلاس سفید مشکی سبکی جدید از طراحی دکوراسیون را برای خانه تان به ارمغان خواهد آورد. در گذشته شاید بیشتر افراد کابینت سفید و براق را ترجیح می دادند اما در دکوراسیون مدرن به طور همزمان در کنار کابینت سفید از کابینت مشکی هم استفاده می کنند و با ایجاد یک تضاد بین رنگ های موجود در فضای آشپزخانه به آن نما و جلوه دیگری می دهند. می توانیم به جرات بگوییم که هیچ رنگی قابل رقابت با رنگ مشکی نیست و بر خلاف تصور عموم این رنگ به خوبی جای خود را در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باز کرده است.

انواع کابینت هایگلاس سفید مشکی

کابینت هایگلاس سفید مشکی در دو نوع مات و براق ایرانی و خارجی موجود است. توصیه ما بر این است که از طرح های ساده هایگلاس با کیفیت که کمتر عیوب شان به چشم می آید استفاده کنید.

انواع کابینت سفید مشکی

کابینت هایگلاس سفید مشکی تجربه ای تازه در دکوراسیون مدرن و مینیمال

شاید در گذشته بیشتر طراحان داخلی استفاده از رنگ های روشن و جذابی مثل سفید، صورتی، قرمز و آبی را برای کابینت های آشپزخانه توصیه می کردند اما امروزه با تغییراتی که در سبک های طراحی دکوراسیون داخلی اتفاق افتاده است نشان می هد که تمایل افراد در ایجاد تنوع در سبک دکوراسیون داخلی ایجاد هر نوع تضاد را به یک سبک جدید در این امر تبدیل کرده است.

حتما بخوانید: روکش کابینت و انواع آن، ۸ روکش کابینتی که می توانید برای کابینت آشپزخانه منزلتان استفاده کنید

همیشه توصیه طراحان داخلی بر این است که از رنگ های تیره در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک هرگز استفاده نکنید مخصوصا اگر خانه کوچک باشد مسلما آشپزخانه ای کوچک هم دارد و وجود رنگ مشکی فضای داخل آشپزخانه را تاریک و دلگیرتر از حد معمول نشان می دهد و از طرفی کوچکتر از حد واقعی خود به چشم می آید. اما استفاده از رنگ های روشن برای آن مناسب تر خواهد بود و اگر به رنگ های تیره علاقه دارید بهتر است به تنهایی از آنها در طراحی آشپزخانه استفاده نکنید.

بهترین و جذاب ترین روش برای ایجاد زیبایی بیشتر در آشپزخانه در این است که از رنگ های متضاد به صورت همزمان و در کنار هم استفاده کنید. شاید به همین دلیل است که کابینت هایگلاس سفید مشکی طرفداران زیادی دارد. خوبی این کابینت در این است که می توانید در آشپزخانه های کوچک و نقلی هم استفاده کنید. نکته ای که باید در اینجا مد نظرتان باشد این است که اگر آشپزخانه تان کوچک است نسبت استفاده از رنگ تیره در مقابل رنگ روشن کمتر باشد.

کابینت هایگلاس سفید مشکی به سبک روز و شب معرف است و اگر از رنگ سفید و مشکی در طراحی سایر قسمت های منزل تان استفاده شده باشد می تواند منزل تان را کاملا خاص و مدرن جلوه دهد. تجربه طراحان در دکوراسیون ثابت کرده است که هیچ رنگی قابل رقابت با پرستیژ رنگ مشکی نیست و حال اگر رنگ مشکی براق باشد که بسیار زیباتر و چشم نوازتر است.

چگونه با کابینت هایگلاس سفید مشکی آشپزخانه ای زیباتر طراحی کنیم؟

اما در اینجا نکته ای که اهمیت پیدا می کند این است که چگونه می توانید با کابینت هایگلاس سفید مشکی منزلی زیبا را برای خود ترسیم کنید. متاسفانه برخی از افراد تصور می کند که به خاطر وجود رنگ سیاهی نمی توانند آشپزخانه ای جذاب داشته باشند و حتی فکر می کنند که به شدت می تواند فضای داخل آشپزخانه را تاریک کند. درست است که رنگ مشکی مات ماهیتا نور را به خود جذب می کند و نور را بازتاب نمی دهد اما هایگلاس مشکی به خاطر براقیتی که دارد تا حدی نور را انعکاس می دهد و وجود این براقیت به آن زیبایی خاصی می دهد که دیگر سیاهی آن برای شما ناراحت کننده نخواهد بود.

اگر در استفاده از رنگ های تیره و روشن حد تعادل را به خوبی رعایت کنید قطعا خانه تان زیبا خواهد شد و خواهید دید که هر سیاهی و تیرگی اصلا زشت نیست و در کنار سایر رنگ ها می تواند زیبایی های خاص خود را به خوبی به چشم تان بیاورد و به همین دلیل است که رنگ مشکی پرستیژ خاص تری نسبت به سایر رنگ ها دارد و در همه شرایط می تواند به کار رود.

حتما بخوانید: کابینت لوکس چیست؟ چگونه می توانیم آشپزخانه ای شیک و لاکچری داشته باشیم؟

استفاده از رنگ سوم را در کنار کابینت هایگلاس سفید مشکی فراموش نکنید

هرگز خود را به خاطر کابینت هایگلاس سفید مشکی محدود به این دو رنگ نکنید و برای ایجاد تنوع بیشتر در فضای آشپزخانه از یک رنگ سوم بهره ببرید. بهترین کار این است که رنگ هایی که در کنار رنگ سفید و مشکی به خوبی خودشان را نشان می دهند استفاده کنید. رنگ قرمز از جمله رنگ هایی است که به شدت با رنگ سفید و مشکی ست می شود و چشم نوازی می کند و ایجاد هاله ای از انرژی در فضای آشپزخانه تان می تواند کمک کند.

رنگ سوم در اشپزخانه

استفاده از کفپوش مشکی در کنار کابینت سفید مشکی هایگلاس ممنوع

اگر می خواهید رنگ های موجود در فضای آشپزخانه را با رنگ کابینت هایگلاس سفید مشکی ست کنید توصیه می کنیم هرگز رنگ سوم را نزدیک به رنگ مشکی انتخاب نکنید. یکی از اشتباهات بزرگ و رایج در این زمینه این است که افراد کفپوش خیلی تیره و یا حتی مشکی برای کف آشپزخانه استفاده می کنند و تصورشان بر این است که با این کار قطعات خانه ای لوکس تری دارند.

جدا از اینکه هر کسی می تواند با توجه به سلیقه شخصی که دارد آشپزخانه خود را طراحی کند تجربه ثابت کرده است که خانم های ایرانی کفپوش مشکی را در کنار کابینت های سفید مشکی اصلا نمی پسندند چرا که این کار فضا را پیش از حد خود دلگیر می کند مخصوصا اگر کلا تمام کابینت ها مشکی هم باشد به شدت محیط را ملال آور می سازد.

چه قسمت هایی را می توانیم با کابینت هایگلاس سفید مشکی ست کنیم؟

برای اینکه آشپزخانه ای لوکس با کابینت هایگلاس سفید مشکی برای خود طراحی کنید می توانید یکسری از قسمت های مختلف را با یکدیگر ست کنید. با هماهنگ کردن رنگ ها بهتر می توانید این کار را انجام دهید. اگر می خواهید از رنگ مشکی برای این کار استفاده کنید توصیه می کنیم هرگز رنگ کفپوش را مشکی انتخاب نکنید. برای ایجاد وسعت در فضای آشپزخانه تان می توانید رنگ سقف و کفپوش را سفید روشن در نظر بگیرید و در عوض می توانید رنگ صندلی ها و لوسترهای آشپزخانه را مشکی انتخاب کنید و اگر دستگیره های کابینت مشکی را استیل باشد آشپزخانه و همه قسمت های منزل را زیبا و خواستنی می کند.

ترکیب رنگ آشپزخانه

حتی می توانید به جای این کار خلاقیت بیشتری به خرج دهید. برای این کار می توانید کابینت های ردیف بالای آشپزخانه را کاملا سفید در نظر بگیرید و کابینت های ردیف پایین را مشکی انتخاب کنید و برای ایجاد جلوه روی کابینت های مشکی می شود از نوارهای سفید رنگ هم استفاده کنید و رنگ هود آشپزخانه را با کابینت های مشکی ست کنید. اگر همان طور که در طراحی روی در کابینت های مشکی از رنگ سفید هم استفاده کردید از رنگ طلایی و مشکی به طور همزمان در طراحی هود استفاده کنید فضای آشپزخانه بسیار زیبا و جذاب می شود. رنگ طلایی و مشکی و سفید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و یا هر فضای دیگری می تواند غوغا کنند.

قیمت کابینت هایگلاس سفید مشکی

قیمت کابینت هایگلاس سفید مشکی با توجه به برند و طرح هایی که دارد متفاوت است ولی این موارد بر روی قیمت خرید و فروش هایگلاس خارجی تاثیری نخواهد داشت.

جمع بندی: اگر در زمان نصب کابینت هایگلاس سفید مشکی خلاقیت خود را به کار بگیرید قطعا نظری متفاوت تر از الان خواهید داشت. برای اینکه سیاهی و تیرگی کابینت مشکی برای تان آزار دهنده نشود حتما از رنگ های روشن و قابل ست شدن با آن مثل رنگ قرمز و طلایی استفاده کنید. هرگز از رنگ های تیره برای ست کردن با رنگ مشکی استفاده نکنید مخصوصا برای کف آشپزخانه و به جای آن می توانید با لوسترهای مشکی و صندلی مشکی این کار را انجام دهید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا