دکوراسیون

دکوراسیون خانه عروس

دکوراسیون منزل عروس

دکوراسیون خانه عروس و تزیین و آرایش کردن آن برای هر تازه عروسی خیلی مهم است و غالبا برای آن استرس هم دارند و تصور می کنند برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل شان هرچه از اجناس گران استفاده کنند بهتر می توانند منزل خود را آرایش کنند در حالی که اگر شما به ریز نکته های طراحی دکوراسیون داخلی منزل و روش صحیح چیدمان وسایل منزل توجه کنید می توانید اولین منزل مشترک خود و همسرتان را طراحی کنید.

دکوراسیون خانه عروس

هرگز بحث شیرین طراحی دکوراسیون منزل عروس برای هیچ کس تکراری و خسته کننده نمی شود و همه افراد از کار طراحی و چیدمان وسایل منزل کاملا لذت می برند و اگر این کار برای منزل یک تازه عروس باشد قطعا شیرینی این لذت خاص تر از هر زمان دیگری است. بازی و رقص رنگ های مختلف می تواند هر بار روح دیگری به منزل هر عروسی بدهد و با انتخاب درست و اصولی رنگ ها و با رعایت هارمونی رنگ ها حتما می توانید اولین منزل تان را برای شروع زندگی مشترک تان خیلی زیبا با توجه به سبک دلخواه تان طراحی کنید.

چیدمان منزل عروس

البته وجود نور و روش های نورپردازی تاثیر غیر قابل انکاری بر روی ایجاد منظره خیره کننده در فضای منزل تان خواهد داشت و باید حتما برای بهتر شدن کار طراحی دکوراسیون اولین منزل مشترک تان به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. خوشبختانه کار نور پردازی هزینه زیادی ندارد و می توانید با چند لامپ ارزان قیمت این کار را انجام دهید که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

هر نو عروسی رنگ بندی های دکوراسیون منزلش را با توجه به سلیقه شخصی که دارد انتخاب می کند. برخی از خانم ها برای راحت بودن کارشان از رنگ های تیره در طراحی دکوراسیون منزل شان استفاده می کنند تا کثیفی ها زیاد به چشم نیاید، و یا برخی بیشتر از رنگ های روشن در طراحی دکوراسیون خانه جدیدشان استفاده می کنند و پس مدتی به محض مشخص شدن کوچکترین سیاهی و یا هر نوع کثیفی بر روی اثباب و اثاثیه مجبور هستند مرتب مشغول کار نظافت باشند که قطعا آنها را خسته می کند و این موردی است که حتما باید در زمان انتخاب رنگ اثباب و اثاثیه منزل تان به ان توجه لازم را داشته باشید. اما رنگ های به کار رفته در طراحی دکوراسیون بهتر است نه همیشه تیره تیره باشد و نه روشن روشن!.

بهترین کار این است که برای ایجاد جذابیت در سبک دکوراسیون منزل عروس از رنگ های تیره و روشن به شکل های مختلف ولی به طور همزمان و در کنار هم استفاده کنید تا با این کار توجه هر کسی را جلب کنید. البته میزان روشن بودن و تیره بودن دکوراسیون منزل را باز می توانید با در نظر گرفتن نظر و سلیقه ای که دارید تعیین کنید. برای بهتر انجام شدن این کار نباید فقط به رنگ بندی اثباب و اثاثیه توجه داشته باشید بلکه رنگ دیوارها و کفپوش اتاق ها تاثیر خیلی زیادی روی ایجاد زیبایی نمای کارتان خواهد داشت که می توانید به شکل های مختلف رنگ این قسمت ها را تغییر دهید.

هر کسی می  تواند با به کار بردن حرفه ای رنگ ها در کنار هم و چینش حرفه ای خانه هر تازه عروسی را ایانی جلوه دهد اما هدف و مبنای طراحی دکوراسیون خانه عروس باید بر این باشد تا در نهایت فضایی مملو از گرما و صمیمیت را برای شروع زندگی تان فراهم آورد تا از بودن در آن، در کنار تمام زیبایی هایی که دارد برای شما احساس رضایت را به دنبال داشته باشد.

نورپردازی خانه عروس

نور اصلی ترین عامل و عنصر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است و اگر می خواهید به عنوان عروسی هنرمند در چشم همه نشان داده شوید توصیه اکید ما بر این است که علاوه بر سبک دکوراسیون منزل تان به سبک نورپردازی فضای داخل اتاق ها توجه داشته باشید. ممکن است خانه ای که برای شروع زندگی مشترک تان تهیه کرده اید از قبل توسط یک معمار حرفه ای بر روی سبک نورپردازی آن از همان ابتدا کار شده باشد و این موضوع می تواند تا حدی زیادی به شما کمک کند اما اگر این طور نبود می توانید با استفاده از انواع لوستر و آباژورهای تزیینی به شکل های مختلف کار نورپردازی منزل تان را انجام دهید و هر بار به شکل متفاوتی میزان شدت نور و روشنایی فضا را تعیین کنید.

نورپردازی منزل عروس

اما اگر در زمان ساخت منزل تان برای موضوع نورپردازی چاره اندیشی نکرده اند می توانید با استفاده از چند لامپ دکوراتیو همراه با مشورت و نظارت یک طراحی داخلی حرفه ای آن طور که دوست دارید نورپردازی هال و پذیرایی منزل تان را به شکل های مختلفی طراحی کنید و در طی روز میزان روشنایی را تنظیم کنید و با این کار هر بار جلوه سالن پذیرایی را به شکلی متفاوت نشان می دهید.

نورپردازی اتاق خواب عروس

کار نورپردازی تنها برای قسمت هال و پذیرایی نیست و غالبا بسیاری از تازه عروسان بیشترین زمان و انرژی خود را برای طراحی و تزیین اتاق خواب جدید و تازه شان صرف می کنند و دوست دارند خصوصی ترین قسمت خانه خود را رویایی تر و زیباتر از سایر بخش های دیگر آرایش کنند. نورپردازی خوب و اصولی برای اتاق خواب هر تازه عروسی لازم است. در حقیقت با توجه به میزان روشنایی اتاق به فضا، عمق و حجم بدهید و تفاوت را بهتر از هر وقت احساس کنید. اهمیت نورپردازی برای اتاق خواب از این حیث است که اصلی ترین قسمت خانه برای کسب آسایش و آرامش محسوب می گردد. حتی وجود نورپردازی مناسب می تواند طرح و رنگ کاغذ دیواری و یا دیوارپوش اتاق خواب تان را به شکل سه بعدی نشان دهد و به زیبایی ظاهری آن بی افزاید.

نورپردازی منزل عروس

طراحی اتاق خواب عروس و داماد

همان که گفتیم اتاق خواب مهمترین قسمت هر خانه ای برای کسب آرامش است و علاوه بر نورپردازی مناسب به چیزهای دیگری هم نیاز دارد. از جمله اقلام مورد نیاز برای اتاق خواب عروس در کنار تخت خواب و میز توالت وجود یک آینه و میز آرایش خوب و مناسب کاملا ضروری است. البته رنگ و طرح کاغذ دیواری و کفپوش اتاق خواب هم تاثیرات زیادی بر روی ظاهر اتاق دارند و ست شدن هر کدام از این قسمت ها با وسایل اتاق خواب می تواند به آن جلوه و نمای بیشتری بدهد و آن را چشمگیرتر و خواستنی تر کند.

نورپردازی اتاق خواب عروس

 

حتما بخوانید: دکوراسیون اتاق خواب عروس

حتما در زمان طراحی اتاق خواب عروس به رنگ دیوارها و کفپوش و رنگ روتختی و سرویس چوب و همچنین رنگ فرش یا قالیچه کف اتاق توجه کافی را داشته باشید. البته در اغلب موارد تازه عروسان از رنگ صورتی بیشتر از سایر رنگ های دیگر برای طراحی اتاق خواب تازه خود استفاده می کنند و در بیشتر روتختی صورتی استفاده می کنند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل تازه عروس

سنت های دیرینه و اصیل ایرانی و ماندگاری آنها در جهیزه هر دختر خانمی گویا و نمایانگر اهمیت خانواده های ایرانی در تاکید بر کدبانو بودن هر عروسی دارد و به همین دلیل نو عروسان ایرانی به دکوراسیون آشپزخانه ای که قرار است هنرنمایی های خود را به رخ بکشند خیلی اهمیت می هند. حساسیت این قسمت از زندگی برای هر عروسی به قدری زیاد است که همیشه قبل از هر کاری خرید جهیزیه خود را از وسایل آشپزخانه شروع می کند.

اما نکته قابل توجه در طراحی دکوراسیون هر آشپزخانه ای در نظم و انضباط و چیدمان درست و اصولی آن است که در تمامی مراحل زندگی می توانید با رعایت این اصول آشپزخانه ای مرتب و زیبا داشته باشید و رعایت این موارد برای هر تازه عروسی کاملا الزامی است تا خود را خوش سلیقه و هنرمند نشان بدهید. بنابراین لازم است به شکلی کاملا حرفه ای از فضای داخل کابینت ها استفاده کنید. مخصوصا اینکه امروزه بیشتر واحدهای آپارتمانی کوچک و نقلی هستند و تعداد کابینت های آشپزخانه کم و محدود! و حتی گاهی مرتب کردن آشپزخانه مثل اتاق کار یک هنرمند است چرا که وسایل خرده ریز زیاد و غیر قابل حذف دارد.

همیشه رسم بر این بوده است که نو عروسان مطابق با سلیقه ای که دارند با وسایل آشپزخانه ای که در جهیزیه دارند، آشپزخانه را قبل از شب عروسی طراحی و تزیین کنند و برخی از افراد هیچ جای خالی روی کابینت و کانتر اشپزخانه نمی گذارند اما پس از برگزاری مراسم عروسی و جا به جا کردن ظرف و ظروف سعی کنید تا جایی که امکان دارد، پس از اتمام عروسی ضروری ترین وسایل پخت و پز را جلوی دست بگذارید و بقیه را از دسترس خارج کنید تا بتوانید از فضای کابینت نهایت بهره وری را داشته باشید.

دکوراسیون منزل عروس

ازدواج از جمله موضوعاتی است که در زندگی هر کسی اتفاق می افتد . در این زمینه یکی از موضوعاتی که همیشه ذهن خانم های باسلیقه ایرانی را به خود مشغول می کند این است که چیدمان و دکوراسیون منزل عروس به چه شکلی باشد و از چه متریال هایی جهت زیبا سازی هر چه بهتر منازل تازه عروس ها استفاده گردد .

در این مقاله سعی می کنیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و چشم اندازی به مشتریان دکورچوب جهت این موضوع ارایه کنیم . همان طور که در همه جا بحث قیمت و بودجه اهمیت دارد در این جا هم بحث قیمت و هزینه ای که برای دکوراسیون منزل عروس در نظر گرفته شده اهمیت پیدا می کند .

هزینه دکوراسیون منزل عروس چقدر است ؟

به طور کلی در بحث دکوراسیون و چیدمان ، هزینه از یک طیف حداقل شروع شده و تا هرقدر که بودجه در نظر بگیرید ادامه پیدا می کند . به عنوان مثال زمانی که تصمیم بگیرید کف منزل عروس را پرکت لمینت بکنید می توان از خرید پارکت لمینت های قیمت مناسبی چون آیدا، هیرو، ایشیک، ایزوفام، فلورپن استفاده نمود و در صورتی که هزینه بیشتری برای این موضوع بخواهید در نظر گرفته شود از لمینت هایی چون زنیت، کرونو ارجینال و کایندل و سنزا و پارادور می توان استفاده نمود .

همین طور در مورد کاغذ دیواری می توان از کاغذ های ارزان قیمت چینی استفاده تا برندهای معتبری چون روبرتو کاوالیری، BN و… استفاده نمود. پس همان طور که ملاحظه می کنید در زمینه هزینه رنج قیمت های زیادی وجود دارد و اولین موضوع مشخص کردن قیمت است. پس از قیمت بحث هارمونی و ست کردن اجزا و وسایل با همدیگر است تا جهزیه تازه عروس جلوه زیبایی پیدا کند ، از دیوار ها شروع می کنیم.

اولین قدم این است که مشخص کنید رنگ و یا کاغذ دیواری و یا ترکیب هر دو مناسب می باشد. برای طرح کاغذ هم با توجه به این که منازل تازه عروس ها نیاز به تازگی و طراوت و شادابی دارد استفاده از رنگ هایی مانند زرد ، نارنجی ، بنفش و سبز زیبایی خاصی می دهد. همین طور با یک نور پردازی زیبا می توان جلوه تمام اجزا را چند برابر کرد . پس از تمام شدن دیوارها سراغ کف می رویم .

سنگ یا پارکت

برای دکوراسیون منزل عروس ما پارکت لمینت را به دلیل مزایایش نسبت به سنگ و این که به دلیل تنوع رنگی که دارد استفاده های زیادی دارد . در مورد پارکت لمینت ها نکته مهمی که دارای اهمیت است این است که معمولا منازل کوچک از پارکت لمینت های روشن برای بزرگ جلوه دادن منزل استفاده می کنند و منازل بزرگ هم معمولا از پارکت لمینت های تیره تر برای کلاسیک نشان دادن منزل استفاده می کنند .

هرچند این قانون کلی نیست و با توجه به نوع دکوراسیون و رنگ دیوارها و… قابلیت تغییر دارد . برای آشپزخانه و کابینت تازه عروس هم دو تا از بهترین و معروف ترین جنس هایی که می توان استفاده کرد هایگلاس و ممبران است . به جهت زیبایی و همین طور زیبایی و طراوت بیشتر ، رنگ سفید توصیه می شود .

جمع بندی: بنابراین اگر در حال کاملا کردن جهیزه خود هستید و در حال آماده کردن اولین خانه مشترک تان به سر می برید توصیه می کنیم سعی نکنید با اثباب و اثاثیه منزل تان را تزیین کنید چرا که این کار همیشه موثر و کارآمد نیست و هرگز شما را لاکچری نشان نخواهد داد و آن طور که انتظار می رود مورد پسند همه قرار نمی گیرد. کوچکی و بزرگی منزل اهمیتی ندارد و مهمترین موضوع در درست انجام شدن کار به انتخاب درست رنگ دیواری و کفپوش و همچنین اثباب و اثاثیه است و پس از آن سبک نور پردازی و بعد از اینها به نحوه چیدمان صحیح مرتبط خواهد بود.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا