دکوراسیون

محاسبه قیمت کاغذ دیواری به چه شکل است؟

احتمالا شما که در حال خواندن این مقاله هستید برای تان سوال پیش آمده است که چگونه قیمت کاغذ دیواری برای منزل و یا محیط کارمان را محاسبه کنیم. در تمامی خرید ها بحث قیمت از مهمترین و اساسی ترین مباحثی است که می بایست به آن توجه دقیق و کافی داشت. ما در این مقاله می خواهیم برای کسانی که قصد خرید کاغذ دیواری را دارند فرمول ها و روش های محاسبه قیمت کاغذ دیواری را توضیح دهیم.

محاسبه قیمت نصب کاغذ دیواری

شما در زمانی که می خواهید کاغذ دیواری برای منزل تان تهیه کنید دو تا هزینه دارید. یکی هزینه خود جنس و دیگری هزینه نصب آن. در برخی موارد فروشنده ها قیمتی که به مصرف کننده ها می دهند قیمت با نصب می دهند و به عبارتی یک قیمت کلی و تمام شده به مصرف کننده ها می دهند. این موضوع مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای افرادی که می خواهند کارشان شسته و رفته و همین طور کامل و بدون دردسر باشند و حوصله هماهنگی با نصاب را ندارند این موضوع خوب است و یکبار در مغازه دکوراسیون کارت می کشند و بعد از آن با خیال راحت تنها نظاره گر اتمام کار نصب و اجرای کاغذ دیواری هستند.

اما این موضوع معمولا باعث می گردد که هزینه شما بیشتر از آنی شود که اگر خودتان جنس را جدا بخرید و نصاب را جداگانه هماهنگ کنید بشود. پیشنهاد ما در دکور چوب این است که اگر وقت و حوصله کافی دارید جنس را جداگانه بخرید و نصاب کاغذ دیواری را خودتان هماهنگ بفرمایید.

هر دیوار چند رول کاغذ دیواری می خواهد؟

تعداد رول های کاغذ دیواری مورد نیاز

خوب قبل از این که به فروشگاه بروید و بخواهید کاغذ دیواری تان را انتخاب کنید باید ببینیم که چند رول کاغذ دیواری نیازدارید.

نکته اولی که بایستی بگوییم بیش از 90 در صد کاغذ دیواری های موجود در بازار عرض 53 سانتی متر دارند و طولشان 10 متر می باشد، در منازل ایرانی هم آن طور که به تجربه در دکورچوب بدست آوردیم ارتفاع دیوارها بین 2.60 تا 3.20 می باشد. با این احتساب به ازای هر 1.5 متر طول دیوار شما یک رول کاغذ دیواری می خواهید.

حتما بخوانید: روش اندازه گیری کاغذ دیواری و محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری

بگذارید مثالی بزنیم: فرض کنید ارتفاع دیوار شما 3 متر و طول آن 5 متر میاشد با این احتساب شما 4 رول کاغذ دیواری نیاز دارید زیرا در 5 متر شما 4 تا 1.5 متر دارید. با استفاده از این فرمول شما می توانید به سادگی کل رول های کاغذ دیواری که نیاز دارید را حساب کنید. اگر شما بخواهید که برای کل منزل تان کاغذ دیواری خرید نمایید به جمع زدن کل طول دیوار ها و تقسیم کردن آن بر 1.5 می توانید کل تعداد رول های مورد نیاز را حساب کنید. نکته ای که این جا باید عرض کنیم این است که بدیهی است که قسمت های پنجره ها و همین طور کمدها از محاسبه کم می شود.

موضوع مهم:

در دکور چوب ما به مشتریان پیشنهاد می کنیم که همیشه از تعداد رول هایی که با این فرمول حساب کرده اید یک یا دو رول سعی کنید که اضافه تر در نظر داشته باشید. چرا؟ به دو دلیل.

اول این که در برخی موارد به دلیل تقارن مرکز گل های کاغذ دیواری و یا نوع دیوار ساختمان ها پرتی کار کاغذ دیواری بالا می رود و ممکن است به رول اضافه نیاز داشته باشید و موضوع بعدی این که پیشنهاد ما در دکورچوب این است که حتما یک یا دورول نگه دارید زیرا بعدا بنا به دلایلی ممکن است از آن کد نیاز داشته باشید و به دلیل آن که آن کد موجود نباشد نتوانید تغییر و تحول دهید.

خرید کاغذ دیواری

پس از آن که مرحله محاسبه تعداد رول های کاغذ دیواری را با موفقیت جلو بردید نوبت به خرید کاغذ دیواری می رسد. قبلا در مقالاتی در مورد خرید و انتخاب کاغذ دیواری به شکل جامع و کامل توضیح داده ایم، لذا در این جا از آن گذر می کنیم.

خرید کاغذ دیواری

قیمت نصب کاغذ دیواری

قیمت نصب کاغذ دیواری بسته به زیر سازی داشته باشد یا خیر و یا حرفه ای بودن نصاب ها متغیر است. همین طور نوع چسب و جنس آن هم گاهی در قیمت نصب موثر است. موضوع بعدی این که نصاب ها یک حداقل نصبی دارند و زیر 10 رول را با قیمت همان 10 رول حساب می کنند. برای اطلاع از قیمت ها روز نصب کاغذ دیواری با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا