کاغذ دیواری

محاسبه قیمت کاغذ دیواری به چه شکل است؟

قیمت کاغذ دیواری در بازار

محاسبه قیمت کاغذ دیواری براساس هر رول موضوع این مقاله از سایت شرکت دکورچوب میباشد، احتمالا شما که در حال خواندن این مقاله هستید برای تان سوال پیش آمده است که چگونه قیمت کاغذ دیواری برای منزل و یا محیط کارمان را محاسبه کنیم. در تمامی خرید ها بحث قیمت از مهمترین و اساسی ترین مباحثی است که می بایست به آن توجه دقیق و کافی داشت. ما در این مقاله می خواهیم برای کسانی که قصد خرید کاغذ دیواری را دارند فرمول ها و روش های محاسبه قیمت کاغذ دیواری را توضیح دهیم.

محاسبه قیمت نصب کاغذ دیواری

شما در زمانی که می خواهید کاغذ دیواری برای منزل تان تهیه کنید دو تا هزینه دارید. یکی هزینه خود جنس و دیگری هزینه نصب آن. در برخی موارد فروشنده ها قیمتی که به مصرف کننده ها می دهند قیمت با نصب می دهند و به عبارتی یک قیمت کلی و تمام شده به مصرف کننده ها می دهند. این موضوع مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای افرادی که می خواهند کارشان شسته و رفته و همین طور کامل و بدون دردسر باشند و حوصله هماهنگی با نصاب را ندارند این موضوع خوب است و یکبار در مغازه دکوراسیون کارت می کشند و بعد از آن با خیال راحت تنها نظاره گر اتمام کار نصب و اجرای کاغذ دیواری هستند.

اما این موضوع معمولا باعث می گردد که هزینه شما بیشتر از آنی شود که اگر خودتان جنس را جدا بخرید و نصاب را جداگانه هماهنگ کنید بشود. پیشنهاد ما در دکور چوب این است که اگر وقت و حوصله کافی دارید جنس را جداگانه بخرید و نصاب کاغذ دیواری را خودتان هماهنگ بفرمایید.

هر دیوار چند رول کاغذ دیواری می خواهد؟

نکته اولی که بایستی بگوییم بیش از 90 در صد کاغذ دیواری های موجود در بازار عرض 53 سانتی متر دارند و طولشان 10 متر می باشد، در منازل ایرانی هم آن طور که به تجربه در دکورچوب بدست آوردیم ارتفاع دیوارها بین 2.60 تا 3.20 می باشد. با این احتساب به ازای هر 1.5 متر طول دیوار شما یک رول کاغذ دیواری می خواهید.

تعداد رول های کاغذ دیواری مورد نیاز

بگذارید مثالی بزنیم: فرض کنید ارتفاع دیوار شما 3 متر و طول آن 5 متر میاشد با این احتساب شما 4 رول کاغذ دیواری نیاز دارید زیرا در 5 متر شما 4 تا 1.5 متر دارید. با استفاده از این فرمول شما می توانید به سادگی کل رول های کاغذ دیواری که نیاز دارید را حساب کنید. اگر شما بخواهید که برای کل منزل تان کاغذ دیواری خرید نمایید به جمع زدن کل طول دیوار ها و تقسیم کردن آن بر 1.5 می توانید کل تعداد رول های مورد نیاز را حساب کنید. نکته ای که این جا باید عرض کنیم این است که بدیهی است که قسمت های پنجره ها و همین طور کمدها از محاسبه کم می شود.

موضوع مهم:

در دکور چوب ما به مشتریان پیشنهاد می کنیم که همیشه از تعداد رول هایی که با این فرمول حساب کرده اید یک یا دو رول سعی کنید که اضافه تر در نظر داشته باشید. چرا؟ به دو دلیل.

اول این که در برخی موارد به دلیل تقارن مرکز گل های کاغذ دیواری و یا نوع دیوار ساختمان ها پرتی کار کاغذ دیواری بالا می رود و ممکن است به رول اضافه نیاز داشته باشید و موضوع بعدی این که پیشنهاد ما در دکورچوب این است که حتما یک یا دورول نگه دارید زیرا بعدا بنا به دلایلی ممکن است از آن کد نیاز داشته باشید و به دلیل آن که آن کد موجود نباشد نتوانید تغییر و تحول دهید.

محاسبه هزینه خرید کاغذ دیواری با جنس خوب

پس از آن که مرحله محاسبه تعداد رول های کاغذ دیواری را با موفقیت جلو بردید نوبت به خرید کاغذ دیواری می رسد. قبلا در مقالاتی در مورد خرید و انتخاب کاغذ دیواری به شکل جامع و کامل توضیح داده ایم، لذا در این جا از آن گذر می کنیم.

خرید کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری در بازار و جنس و نوع کاغذ تا نصب آن

کاغذ دیواری ها دارای جنس های مختلفی هستند مانند فوم ، نان وون (non woven) ، روکش وینیل، الیافی، پی وی سی (pvc)؛ کاغذ دیواری ها از نظر سبک نیز باهم تفاوتهایی دارند، مانند کاغذ دیواری کلاسیک، مدرن، اسپرت، داماسک، هندسی، سه بعدی، اتاق کودک و … برای انتخاب بهتر، هنگام مراجعه به شرکت دکورچوب، بهتر است سبک مورد نظرتان را اعلام نمائید تا کارشناس فروش چند آلبوم مشخص را در اختیار شما قرار دهد و نیازی به جستجوی بیهوده بین سایر آلبوم ها نداشته باشید؛

روش ساده دیگر برای انتخاب و خرید کاغذ دیواری این است که قبل از مشاهده طرح ها، هزینه ای که برای خرید کاغذ دیواری در نظر گرفته اید را به فروشنده اعلام کنید تا در همان بازه قیمتی آلبوم ها را به شما معرفی نماید برای مثال ،مدلی آلمانی است که به دلیل تک رنگ بودن رولی 10 هزار تومان قیمت دارد و هر رول آن پنج مترمربع از یک دیوار را می‌پوشاند که مثلا  برای یک خانه 70 متری به 14 رول از این نوع کاغذ احتیاج است که بنابراین قیمت کاغذ دیواری مورد نیاز 140 هزار تومان می‌شود و هزینه نصب هر رول نیز 15 هزار تومان برای نصب درجه یک است، پس 210 هزار تومان نیز هزینه نصب این نوع کاغذ می‌شود.

به گفته یکی دیگر از فروشندگان

یکی از بیشترین قیمت های کاغذ دیواری مربوط به مدلی ایتالیایی است که هر رول آن 480 هزار تومان قیمت دارد و با توجه به اینکه هر رول این مدل هفت متر مربع از یک دیوار را می‌پوشاند به 10 رول از این کاغذ برای یک خانه 70 متری احتیاج است که قیمت کاغذ دیواری مورد نیاز برای این خانه معادل چهار میلیون و 800 هزار تومان می‌شود و با توجه به اینکه هزینه نصب این کاغذ رولی 15 هزار تومان است، هزینه نصب کل آن نیز 150 هزار تومان می‌شود. بنابراین هزینه کلی برای خرید کاغذ و نصب آن برای این خانه معادل چهار میلیون و 950 هزار تومان می‌شود. اطلاعات بالا صرفا جهت مثال بوده تا افراد کم اطلاع در این مورد نیز به راحتی متوجه موضوع شوند.

هزینه نصب کاغذ دیواری 

نصاب کاغذ دیواری، برای نصب، قیمت خودش را اعلام میکند که البته معمولا در یک رنچ قیمت خاصی قرار می گیرد. نصابان کاغذهای دیواری نیز مانند سایر مشاغل فنی ، می توانند حرفه ای ، نیمه حرفه ای یا وردست و یا کاملا مبتدی و آماتور باشند. هزینه نصب کاغذ دیواری با در نظر گرفتن متراژ و تعداد رول های کاغذ دیواری و با احتساب اجرت زیرسازی و نصب،  هزینه چسب و ایاب و ذهاب بین خریدار و نصاب توافق می شود. برخلاف دیوارپوش های دیگر کاغذ دیواری را براساس مترمربع محاسبه نمی کنند.

قیمت نصب کاغذ دیواری بسته به زیر سازی داشته باشد یا خیر و یا حرفه ای بودن نصاب ها متغیر است. همین طور نوع چسب و جنس آن هم گاهی در قیمت نصب موثر است. موضوع بعدی این که نصاب ها یک حداقل نصبی دارند و زیر 10 رول را با قیمت همان 10 رول حساب می کنند. برای اطلاع از قیمت ها روز نصب کاغذ دیواری با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا