پرده

نقش پرده در دکوراسیون و نکات کاربردی خرید پرده

حتما شما هم به دنبال راه کارهای تازه و جدیدی برای ایجاد تغییر دکوراسیون منزل تان هستید و دوست دارید پس از اتمام تعمیرات و بازسازی منزل تان و تعویض کاغذ دیواری و پارکت لمینت و همین طور کابینت های آشپزخانه و سرویس ها تغییراتی هم در وسایل و اثباب و اثاثیه خانه بدهید تا با این کار، خانه را متفاوت تر و تازه تر نشان بدهید اما همیشه لازم نیست که همه وسایل خانه را تعویض کرد و تنها با تغییر پرده ها و فرش های خانه می توانیم به طور چشمگیری نمای خانه را تغییر دهیم.

پرده یکی از ارکان اصلی و مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می رود و در بسیار مواقع خانم ها نسبت به پرده های منزل شان حساسیت زیادی نشان می دهند و به جنس و طرح و رنگ آن دقت زیادی می کنند و دوست دارند طرح و رنگ آن با سایر وسایل منزل شان همخوانی داشته باشد تا به زیبایی آن بیافزاید و به همین دلیل دکوراتورها از اهمیت و نقش پرده در دکوراسیون غافل نبوده اند و با توجه به موقعیت کاربری هر قسمت از خانه، پرده ای به خصوصی را پیشنهاد می هند که این بستگی به ذوق و سلیقه هر شخص دارد.

نقش پرده در دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب در حقیقت اصلی ترین قسمت هر خانه ای است چرا که شما پس از گذراندن یک روز سخت برای استراحت و کسب آرامش و انرژی در آن جا استراحت خواهید کرد در نتیجه وضعیت اتاق خواب از نظر رنگ و طرح دیوارها و میزان نورگیر بودن و همچنیبن از نظر بویی که در فضای اتاق حاکم است می تواند تاثیرات بسزایی در روان شما بگذارد در نتیجه نقش پرده در دکوراسیون اتاق خواب تان را نباید دست کم بگیرید.

البته برای انتخاب طرح و جنس پرده برای اتاق خواب باید در نظر داشته باشید برای چه کسی و در کدام گروه سنی قرار است تهیه شود چرا که سبک طرح و رنگ پرده برای گروه های سنی با هم مختلف است و اگر قصد خرید پرده برای اتاق خواب کودک را دارید حتما با توجه نوع جنسیت او باید انتخاب شود، پرده های اتاق خواب کودک باید در طرح و رنگ های شاد و کودکانه باشد و رعایت این موارد می تواند تاثیرات خوبی بر روی روند رشدی و فکری او داشته باشد.

حتما بخوانید: پرده زبرا چیست؟

چگونه برای هر قسمت از خانه پرده ای مناسب بخریم؟

مسلما برای سایر قسمت های خانه با توجه به استفاده ای که از آن صورت می گیرد باید رنگ و طرح پرده ها را انتخاب کنیم در نتیجه نقش پرده در طراحی دکوراسیون پذیرایی با اتاق نشیمن و… متفاوت خواهد بود و همچنین طرح و رنگ پرده های آشپزخانه با سایر قسمت های خانه فرق خواهد داشت و اما باید طرح و رنگ پرده برای هر قسمت به گونه ای انتخاب کنیم که در حین تفاوت هایی که دارند باز با هم و در کنار هم قابل ست شدن باشند اما باید به با توجه به اهمیت و نقش پرده در دکوراسیون پذیرایی نگاه ی ویژه تر داشت و قبل از خرید آن حتما به نکات خرید پرده دقت و توجه کافی داشته باشید.

نکات خرید پرده را هرگز فراموش نکنید

با توجه به اینکه پرده به شدت باعث جلب توجه افراد است قبل از خرید حتما به طرح و رنگ آن فکر کنید و متناسب با سبک دکوراسیون منزل تان این کار را انجام دهید. در مورد خرید پارچه پرده ای اصلا فکر نکنید حتما باید با توجه به عرض پنچره ها باشد، سعی کنید بیشتر از اندازه لازم پارچه پرده ای بخرید، هرچه پرده پر چین تر باشد جلوه بیشتری پیدا می کند.

از اینکه اندازه پرده های خانه را کوتاه در نظر بگیری جدا خوداری کنید، قد پرده ها باید به شکلی باشد که بر روی زمین کشیده نشود تا پایین پرده کاملا تمیز بماند و همین طور خیلی کوتاه هم نباشد؛ بلکه باید دقیقا قد پرده به اندازه دیوار باشد. حتما در زمان خرید پرده با توجه به جنس و طرح و رنگی که دارد گیره و میله آن را تهیه کنید تا با هم ست شوند.

در زمان خرید به فصلی که در آن هستید توجه کنید و متناسب با شرایط آب و هوایی فصل و منطقه ای که در آن سکونت دارید پرده منزل تان را تهیه کنید در فصول سرد از پرده هایی با جنس کتان استفاده کنید تا خانه را گرم نگه دارد و از هدر رفتن انرژی گرمایی جلوگیری کند و همین طور در فصل تابستان به نگه داشتن سرما و هدر رفتن آن کمک می کند این نوع پرده برای مناطق سردسیر و گرمسیر بسیار مناسب است.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا