دکوراسیون

طراحی اتاق نشیمن منزل تان با این 8 روش ساده متفاوت کنید

اگر از سبک طراحی و دکوراسیون اتاق نشیمن منزل تان خسته شده اید با هر کدام از 8 نکته ای که در این مقاله گفته خواهد شد قطعا هر بار با تغییر سبک طراحی دکوراسیون نشیمن منزل تان تجربه ای متفاوت خواهید داشت. توصیه می کنیم از کنار این 8 نکته کم هزینه و حتی رایگان به راحتی نگذرید.

8 نکته در طراحی اتاق نشیمن

سبک طراحی اتاق نشیمن منزل تان چه سنتی باشد و یا مدرن، و فضای حاکم بر آن رسمی باشد یا خودمانی در هر حال اتاق نشیمن مکان و محلی است که باید به گونه ای باشد تا همه اعضا خانواده تان در آن احساس راحتی و آرامش را داشته باشند. گاهی برای زندگی بهتر باید خود را وادار به تغییر کنید تا از زندگی لذت بیشتری ببرید و فرقی نمی کند این تغییرات جزیی و اندک باشند و یا کلی مهم این است حداقل سبک و نحوه چیدمان اتاق نشیمن منزل تان را عوض کنید، حتی اگر از سبک فعلی آن راضی باشید کافی است گارد خود را بشکنید و روش های دیگر را نیز امتحان کنید، قطعا هر کدام از 8 نکته ای که در مورد طراحی اتاق نشیمن به شما ارائه می دهیم با هر کدام تنوع را پیش از گذشته احساس می کنید و لذت می برید پس تغییر پذیر باشید تا خانه ای زیباتر داشته باشید و زندگی را شاد و زیبا تجربه کنید.

8 نکته چیدمان نشیمن

1-طراحی اتاق نشیمن با رنگ های تیره و روشن

همیشه سعی کنید در انتخاب رنگ اثباب و اثاثیه اتاق نشیمن منزل تان از نظر تیره و روشنی تعادل لازم را حفظ کنید چرا که وقتی رنگ تیره بر فضای اتاق نشیمن غالب باشد بیشتر احساس می کنید در یک غار یا تونل تاریک هستید اما وقتی که از رنگ های تیره و روشن در کنار هم استفاده می کنید در حقیقت ظاهری پویا ایجاد می کنید که دارای عمق و تعادل است بنابراین در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن منزل تان خوب است که از رنگ های سفید و سیاه به میزان هر چند کم نیز سود ببرید. البته برخی از افراد این نوع سبک طراحی را با عنوان سبک شب و روز می شناسند.

2-خلاقیت در طراحی اتاق نشیمن

شما مجبور نیستید حتما براساس سبک های دکوراسیون داخلی، اتاق نشیمن منزل تان یا هر جایی که مد نظرتان است را تزیین کنید و یا حتی رنگ اثباب و اثاثیه منزل تان با رنگ دیوارها ست شود یا مبلمان منزل تان یکدست و یک شکل باشد. همان طور که در مقالات پیشین مان گفته بودیم شما با به کارگیری خلاقیت تان بهتر از هر کسی می توانید منزل تان را آرایش دهید به شکلی که سبکی نو و متفاوت از سایر سبک های موجود باشد. خوبی و مزیت بارز حرفه دکوراسیون در این است که به شما آزادی عمل زیادی می دهد و مانع از ایجاد هر گونه محدودیت در افراد است در نتیجه اگر شما خانمی هستید که علاقه زیاد به مبلمان در رنگ های مختلف دارید ولی نمی دانید کدام رنگ را انتخاب کنید و یا حتی دوست دارید از چند رنگ به طور همزمان استفاده کنید با این عمل اتاق نشیمن تان را کاملا خاص طراحی خواهید کرد.

نقش خلاقیت در چیدمان پذیرایی

اگر شما در فکر خرید مبلمان جدید هستید و بودجه تان کم است با خرید یک یا دو مبل در رنگ های متفاوت از مبلمان های فعلی منزل تان می توانید تغییر خوب و زیادی ایجاد کنید به طوری که به واسطه رنگ های متضاد و هم خانواده بهتر از هر وقت توجه افراد را جلب کنید.

3-دیوارپوش چوبی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

از جمله کارهایی که هر شخص می تواند در طراحی اتاق نشیمن منزلش انجام دهد استفاده از یکی از انواع دیوارپوش است که هر کدام به نوبه خود زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند اما بین تمامی آنها دیوارپوش چوبی شکل و وجه دیگری به هر خانه ای می دهد و به خاطر آنکه این نوع دیوارپوش از چوب ساخته می شود برای هر کسی الهامی از طبیعت خواهد بود به شکلی که با استفاده همزمان دیوارپوش چوبی در کنار میز و صندلی چوبی روحی دیگری به اتاق نشیمن می دهید.

حتما بخوانید: دکوراسیون اتاق نشیمن و نکاتی ریزی که در طراحی نباید از آنها غافل بود

در صورتی که امکان استفاده میز و صندلی چوبی برای تان میسر نبود می توانید رنگ دیوارپوش را با توجه به رنگ مبلمان نشیمن انتخاب کنید تا بدین طریق از نظر هارمونی رنگ تعادل را بین قسمت های مختلف اتاق نشیمن برقرار کرده باشید.

4-جنس پارچه مبلمان در طراحی اتاق نشیمن

یکی از راه کارهای بسیار ساده که تاثیر زیادی بر روی شکل و ظاهر اتاق نشیمن می گذارد نوع جنس روکش مبلمان است به طوری که بسته به موقعیت و فصلی که در آن هستید می توانید طرح و جنس آن را تغییر دهید به گونه ای در فصول مختلف سبکی متفاوت را طراحی کنید و البته خوب است در هنگام خرید پارچه برای مبلمان اتاق نشیمن، به دنبال متریال با ترکیبی از پارچه های طبیعی و مصنوعی باشید تا از ویژگی های عملی هر دو استفاده کنید و در صورت امکان تست خم پارچه را انجام دهید تا مطمئن شوید که از نظر بافت محکم و مقاوم است.

جنس پارچه مبلمان و نقش آن در دکوراسیون

حتما بخوانید: دکوراسیون اتاق نشیمن و نکاتی ریزی که در طراحی نباید از آنها غافل بود

البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که اگر شما کودکی خردسال یا حیوان خانگی مثل گربه یا سگ در منزل تان دارید حتما جنس پارچه مبلی را از نوعی انتخاب کنید که کاملا مقاوم باشد تا به راحتی پاره نشود و همچنین در صورت لک شدن و ایجاد هر نوع کثیفی بر روی آن به راحتی بتوانید آن را تمیز کنید.

5- رنگ ها در طراحی دکوراسیون نشیمن

رنگ ها نقش بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون دارند به طوری که حذف آنها کاملا غیر قابل انکار بوده و به همین دلیل در این حوزه از اهمیت بسزایی برخورداند چرا که هر کدام از آنها به شکلی بر روان آدمی اثر می گذارد به طوری که با کمی رنگ اضافه کردن به طراحی اتاق نشیمن می توانید فضایی آرام تری را برای خود و خانواده تان بسازید مخصوصا اینکه اتاق نشیمن مکانی برای گفت و گوهای خودمانی و محلی برای میزبانی از افراد درجه یک و صمیمی خانواده به شماره می رود و همچنین می توانید از چند رنگ به طور همزمان برای تزیین اتاق نشیمن استفاده کنید و معمولا رنگ های سبز، آبی و زرد جلوه خاصی به نشیمن می دهند.

نقش رنگ ها در دکوراسیون نشیمن

یادتان باشد بازی با رنگ ها برای رسیدن به آرامش متعلق به کاغذ و مداد رنگی نیست بلکه شما می توانید در حد یک جعبه مداد رنگی اتاق نشیمن منزل تان را کاملا شاد و خودمانی تزیین کنید تا با این کار روحیه خود و بقیه را به کلی عوض کنید و وجود رنگ آبی به خاطر انتقال حس آرامش را حتما در طراحی نشیمن لحاظ کنید.

6- استفاده از قالیچه های طرح دار در طراحی اتاق نشیمن

همه خانم ها در بسیار مواقع برای ایجاد تغییرات در منزل شان، یا پرده ها را عوض می کنند یا فرش ها را تغییر می دهند چرا که این دو به شدت به هر خانه ای نما و جلو می دهند و توجه هر کس را به خود جلب می کنند مخصوصا اگر شما به جای فرش قالیچه ای طرح دار در مرکز توجه افراد پهن کرده باشید قطعا به بهترین شکل زیبایی آن قالیچه را به نمایش گذاشته اید و این از جمله کارهایی است که به هر نشیمنی جلوه به خصوصی می بخشد و در اغلب موارد افراد برای طراحی اتاق نشیمن منزل شان قالیچه های تزیینی را بیشتر می پسندند.

فرش های طرح دار در نشیمن

7-از میز و صندلی ها متحرک استفاده کنید

هرگز از وسایل بزرگ و دست و پاگیر برای اتاق نشیمن استفاده نکنید تا جایی که امکان دارد از میز و صندلی های سبک و چرخدار استفاده کنید تا هر زمان خواستید اتاق را تمیز کنید به راحتی و با کمترین زحمتی وسایل را جابه جا کنید و یا حتی در هر وقت خواستید سبک چیدمان نشیمن را عوض کنید چرا که در اکثر اوقات افراد بخاطر سنگین بودن وسایل اتاق نشیمن از ایجاد تغییر در دکوراسیون نشیمن طفره می روند در نتیجه از آنجایی که کارهای منزل بیشتر مواقع با خانم خانه است باید مبلمان و سایر اثباب و اثاثیه منزل به شکلی انتخاب شود تا خانم ها حداقل به راحتی به آنها را جا به جا کنند.

8- سبک طراحی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محل ثابت و مشخصی است که همه اعضا خانواده حداقل یک بار در طول شبانه روز در آنجا به دور هم جمع می شوند تا با هم به بحث و گفت و گو بپردازند و معمولا در این شب نشینی ها در کنار خوش و بش های خودمانی که دارند در مورد مسائل مختلف با یکدیگر هم فکری و مشورت کنند که برای این منظور یک میز گرد خانوادگی تشکلیل می دهند تا وجه رسمی تری به خود بگیرد اگر اتاق نشیمن منزل تان بزرگ باشد به راحتی می توانید این میز گرد را برای خود طراحی کنید اما اگر نشیمن منزل شما کمی کوچک است و این کار برای تان میسر نیست از مبل های ال مانند استفاده کنید تا بدین طریق همه کنار هم بنشینند.

جمع بندی

بنابراین هر کسی می تواند با کمترین هزینه ای تغییرات دلخواه خود را در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن منزلش ایجاد کند و یا حتی بدون هیچ هزینه ای و با کمی جا به جایی در نحوه چیدمان وسایل اتاق نشیمن، بهتر از قبل آن را نشان دهد و حتی با چند کوسن رنگی این کار را انجام دهید و یا اگر تکه پارچه های مصرف نشده در منزل دارید برای کوسن های قدیمی روکش جدید بدوزید و یا هر کار خلاقانه دیگری که به ذهن تان می رسد را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا