دکوراسیون

تزیین دیوار اتاق ناهارخوری

با کوچک شدن خانه ها و ساخته شدن آپارتمان ها نقلی در کلان شهرها واقعا جای اتاق ناهارخوری در هر خانه ای احساس می شود. خلاقیت و نوآوری اجازه حذف این مکان به خصوص را از هر خانه ای می گیرد به طوری که با کمی ابتکار عمل می توانید قسمت ناهارخوری را از سایر قسمت های منزل تان مجزا کنید و این کار را با تزیین دیوار اتاق ناهارخوری به خوبی انجام دهید.

تزیین دیواری اتاق ناهارخوری و روش های آن

هر خانمی می تواند بسته به سلیقه ای که دارد با توجه به سبک دکوراسیون منزلش دیوارهای اتاق ناهارخوری را طراحی و تزیین کند. هیچ وقت شما برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری محدود به نقاشی رنگ روغن و یا حتی کاغذ دیواری نیستید و می توانید کارهای زیادی برای تزیین دیوارها انجام دهید و آن را جذاب تر از سایر قسمت های دیگر طراحی کنید و به همین دلیل می خواهیم 9 روش پیشنهادی برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری ارائه دهیم ولی هر شخصی می تواند متناسب با نظر و عقیده ای که دارد در این روش ها تغییراتی را ایجاد کند.

تخته سیاه در اتاق ناهارخوری

اگر اتاق ناهارخوری تان مجزا و جدا از همه قسمت های منزل است، می توانید آن را خیلی متفاوت از سایر بخش های دیگر طراحی و تزیین کنید و محدودیت ها را کنار بزنید. استفاده از شمع های تزیینی و روشنایی ها مناسب، هر کدام می توانند به وقت خودشان برای تنظیم نور درفضا به کارتان بیایند و دیوارهای اتاق ناهارخوری را با روشی کاملا خلاقانه و با استفاده از تخته سیاه طراحی کنید. برای انجام این کار می توانید شکل و ابعاد تخته ها را سفارش دهید و متن و نوشته های روی آن را هر زمان که دوست داشتید تغییر دهید. البته شما مجبور نیستید تا همه دیوارها را با تخته محاصره کنید و آن را شبیه کلاس درس درست کنید بلکه باید حداقل یک چهارم یا یک پنجم دیوار را در بر بگیرد تا سایر اجاز به چشم بیایند.

طراحی قاب های روی دیوار اتاق ناهارخوری

از آنجایی که خانه های امروزی اغلب کوچک و نقلی شده است و تعداد اتاق های آن کم می باشد و از آن بیشتر به عنوان اتاق خواب استفاده می شود دیگر نمی توانیم برای سرو کردن غذا، اتاقی را به صورت مجزا در نظر بگیریم در نتیجه می توانید در قسمتی که میز نهار خوری را گذاشته اید به شکلی متفاوت تزیین کنید و برای این کار می توانید تزیین دیواری که در مجاورت  میزناهارخوری است را متفاوت و خاص تر انجام دهید. برای این کار کافی است از کاغذ دیواری با طرح و رنگی دیگر استفاده کنید و برای خاص تر شدن این کار، قاب هایی را روی دیواری تعبیه کنید و سپس به جای اینکه کل دیوار را با کاغذ دیواری، دیوارپوش کنید فقط درون قاب ها این کار انجام دهید.

تزیین قاب ها

تزیین دیوار اتاق ناهارخوری با شمع

اگر شما امکان تغییر در طرح و رنگ دیوارهای اتاق ناهارخوری منزل تان را ندارید می توانید با استفاده از یکسری وسایل تزیینی این کار را انجام دهید. برای این کار می توانید از آینه دکوراتیور یا قاب عکس های خانوادگی کمک بگیرید و یا حتی با استفاده از یکسری روشنایی، کار تزیین دیوار اتاق ناهارخوری را انجام دهید. البته نصب جا شمعی های تزیینی روی دیوار و روشن کردن شمع های تزیینی، به طور قطع روی فضا تاثیر می گذارد و در کنار زیبایی، انرژی بیشتری به فضای اتاق قالب خواهد شد.

طراحی دیوار با ظروف تزیینی

اگر شما به ظرف و ظروف های تزیینی علاقه مند هستید می توانید به جای کارهای گفته شده در کنار دیوار از بوفه های تزیینی استفاده کنید. برای این کار می توانید از کمدهای کتابخانه ای بزرگ که کارایی زیادی دارند برای این کار استفاده کنید و به جای قرار دادن کتاب در قفسه های آن از ظرف و ظروف استفاده کنید و با چیدن بشقاب ها و کاسه های تزیینی در آن اتاق ناهار خوری منزل تان را به شکلی دیگر مجزا کنید به شکلی که هر شخصی متوجه می شود که این قسمت از منزل مخصوص سرو غذا و سایر وعده های روزانه است.

استفاده از ظروف تزئینی

طراحی دیواری اتاق ناهارخوری با دیوارپوش

یکی از بهترین روش های ممکن برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری استفاده از دیوارپوش های طرح چوب و سنگ است. برای این کار می توانید طرح و رنگ دیوارپوش را متناسب با سلیقه شخصی تان انتخاب و تعیین کنید و با نصب آن تمایز خیلی خوبی می توانید بین آن با سایر قسمت ها ایجاد کنید و با نصب روشنایی و لامپ های و جا شمعی های تزیینی قطعا جلوه بیشتری به اتاق ناهارخوری منزل تان بدهید به طوری که منزل تان کاملا شیک و لاکچری به چشم بیاید. البته با وجود تناسب رنگ بین دیوارپوش و سایر دیوارهای اتاق و با قرنیز و رنگ کفپوش بیشتر از حد انتظار زیبایی خود را نشان خواهد داد.

استفاده از قفسه های کتابخانه برای تزیین دیوارهای اتاق ناهارخوری

اگر شما اهل مطالعه هستید و یا از داشتن کتابخانه های بزرگ و زیاد در منزل تان لذت می برید و دوست دارید از آنها در هر قسمتی استفاده کنید و حتی وجود آن برای شما به نوعی جنبه تزیین پیدا کرده است می توانید از آنها برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری استفاده کنید، و حتی اگر منزل تان تعداد اتاق های کم و محدودی دارد می توانید به این بهانه اتاق مطالعه و ناهارخوری منزل تان را با همدیگر ادغام کنید و با ایجاد فضایی سبز در در اطرف آن از ایجاد احساس کسالت و یکنواختی آن را خارج کنید به گونه ای که افراد خانواده و مهمانان تان احساس نکنند در یک محیط آموزشی نشسته اند.

پارتیشن بندی با استفاده از قفسه های دکوراتیو

اگر شکل و حالت فضای منزل تان به گونه است که سرویس مبلمان و میز ناهارخوری در کنار هم قرار گرفته اند و حتی دیواری در کنار آنها وجود ندارد برای این کار می توانید از کمد های دکوراتیو و ساده استفاده کنید و با قرار دادن در کنار میز ناهارخوری به نوعی قسمت ناهار خوری منزل را از سایر بخش ها مجزا کنید و برای زیباتر شدن کار وسایل تزیین و دکوری را در درون کمد بچینید و یا حتی از کتاب برای این منظور کمک بگیرید.

استفاده از پوستر دیواری برای تزیین دیوارهای اتاق ناهارخوری

اگر شما واقعا عاشق کتابخانه هستید و دوست دارید کتابخانه ای بزرگ و پر از کتاب های مختلف داشته باشید ولی چنین چیزی برای تان فعلا میسر نیست در عوض می توانید به جای این کار از کاغذ دیواری پوستری با طرح کتابخانه ای که پر از کتاب های مختلف است دیوار های اتاق ناهارخوری را طراحی کنید. ممکن است در نگاه اول برای برخی این روش مورد پسند نباشد اما با این کار قطعا سبک جدید از طراحی را تجربه خواهید کرد.

طراحی اتاق ناهارخوری با کمدهای شناور

اگر دوست دارید از وسایل تزیینی برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری منزل تان استفاده کنید می توانید اما امکان تهیه کمد و بوفه های تزیینی برای انجام کار فعلا فراهم نیست می توانید با کمی ابتکار عمل دادن و با درست کردن قفسه های شناور این کار را انجام دهید. شاید برخی پیش خود تصور کنند که با این کار اتاق زیبا نخواهد شد اما برعکس با این روش خواهید دید که با ساختن این قفسه های ساده و کم هزینه دیوار اتاق ناهار خوری را به شکلی خاص طراحی کرده اید.

جمع بندی:

بنابراین با توجه به آنچه گفته شد شما می توانید از هر کدام از 9 روش گفته شده برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری منزل تان استفاده کنید و حتی هر خانمی می تواند بنا به نظر و سلیقه ای که دارد، دیوارهای اتاق ناهارخوری منزلش را می تواند طراحی کنند اما حتما قبل از هر اقدامی برای انجام این کار با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل تان برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری تصمیمات لازم را بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا