آجرهای دکوراتیو

طراحی دکوراسیون با آجر دکوراتیو روشی کاملا شیک و ماندگار

طراحی دکوراسیون با آجر دکوراتیو سبکی نوین در طراحی داخلی است که با آن می توانید خانه قدیمی و لاکچری مادربزرگ ها و پدر بزرگ های تان را به خانه خود بیاورید. آجر دکوراتیو با طرح و رنگ های مختلف یک نستالژی برای آنهایی است که به دنبال خاطرات گذشته هستند و یا برای آنهایی که به این نوع دیوار پوش علاقه دارند. آجر دکوراتیو تنها برای طراحی سفره خانه ها و یا اماکن خاص نیست شما با آن می توانید منزلی زیباتر و جذاب تر داشته باشید.

طراحی دکوراسیون با آجر دکوراتیو نستالژی برای همه عمر

خانه های قدیمی آجری همیشه برای هر کسی حال و هوایی دیگری را به همراه داشته است و یادآور جمع های صمیمی است که زمانی همه در خانه های بزرگ که تمام دیوارهای حیاطش آجری بودند دور هم جمع می شدند؛ و به خوبی حوزه وسط حیاط و شور شور آب را در ذهن همه تداعی می کند. هنوز با گذر سال ها و تغییرات زیادی که در ساخت و ساز شهرهای بزرگ و صنعتی صورت گرفته است.

استفاده از آجر دکوراتیو

این روزها بسیاری از افراد و حتی آنهایی که از خانه های قدیمی و آجری خسته شده بودند و خانه های نقلی و کوچک آپارتمانی را می پسندیدند دل شان برای آن دوران ها و مخصوصا خانه های لوکس و قدیمی آجری خیلی تنگ می شود.

گرچه در گذشته خانه های آجری را از مد افتاده می دانستند اما اگر امروزه کسی یک خانه آجری و قدیمی و سالم داشته باشد خیلی با کلاس هم به حساب می آید و حتی برخی از افراد حاضر هستند برای اینگونه ملک ها پول گزافی هم بپردازند اما از آنجایی که سبک ساخت و سازها به کلی تغییر کرده است به ندرت می توانید اینگونه خانه های شیک و با صفا را پیدا کنید.

شاید افرادی که دل شان برای ایام قدیم تنگ شده است و دیگر نمی توانند به خانه های قدیمی و آجری شان برگردند و یا حتی افرادی که دوست دارند زندگی را در چنین خانه های آجری تجربه کنند، می توانند برای جبران آن قسمتی از خانه فعلی شان را به سبک خانه های قدیمی و آجری طراحی کنند و با این کار حال و هوای منزل شان را به کلی تغییر دهند و حتی با قرار دادن یک تخت در کنار آن و گذاشتن سماور زغالی و قوری گل قرمزی به شکلی متفاوت خانه خود را طراحی کنند.

طراحان داخلی با توجه به خواست و نظر افراد هر روز در حال ارائه ایده و پیشنهادات مختلفی با توجه به نیازشان در زمینه دکوراسیون منزل هستند تا با این کار بتوانند خواسته هر کسی را برآورده کنند و به همین دلیل طراحان به خاطر این خواسته افراد آجر دکوراتیو را ارائه کرده اند تا با استفاده از آن بتوانید به راحتی همه یا قسمتی از منزل و یا حتی محیط کارتان را به خیلی شیک و مخصوصا سنتی و اصیل طراحی کنید.

دقیقا از زمانی که آجرهای دکوراتیو با طرح و شکل و رنگ های مختلف وارد بازار دکوراسیون شدند طراحان و معماران ساختمانی از آن می توانند برای طراحی نمای خارجی و یا داخلی ساختمان استفاده کنند به شکلی که شما در عین سادگی و در نهایت بی تکلف بودنش احساسی کاملا خاص خواهید داشت و حتی برای برخی چنین فضاهایی کاملا لاکچری جلوه کند و لذت زیادی ببرند.

البته ممکن است پیش خود تصور کنید که این کار دردسرهای زیادی برای تان خواهد داشت و یا حتی بهتر است در زمان ساخت ساختمان این کار توسط معماران و بناهای ساختمانی انجام شود که کار به درستی صورت بگیرد اما ما به شما نشان خواهیم داد که در حال حاضر هم می توانید بدون هیچ مشکلی آن طور که دوست دارید قسمتی از منزل تان را با آجر دکوراتیو طراحی و تزیین کنید و سبکی کاملا متفاوت و خیلی خاص را در منزل تان تجربه کنید.

طراحی دکوراسیون با آجر دکوراتیو را چگونه بدون دردسر انجام دهیم؟

قبل از هر چیزی بهترین کار این است که از سالم بودن تمام دیوارهای منزل تان اطمینان حاصل کنید و پس از آن قبل از اینکه نظر طراحی را جویا شوید ببینید کدام قسمت از منزل تان را بیشتر دوست دارید تا در کار طراحی دکوراسیون با آجر دکوراتیو دست خوش تغییرات چشمگیرتری کنید و پس از آن برای بهتر شدن کار در جریان اجرای کار دکوراتور با خلاقیت هایی که دارد کارهای لازم را برای زیباتر شدن نتیجه کار انجام خواهید داد.

طراحی داخلی با آجر دکوراتیو

ممکن است برخی از افراد دوست داشته باشند دیواری که در مجاورت درب ورودی واحد مسکونی شان است را با آجر دکوراتیو طراحی و تزیین کنند. این کار را می توانید به شکل های مختلفی انجام دهید و این به میزان خلاقیت شما بستگی دارد. برخی تمام قسمت های اطراف در، یعنی دیوارهای سمت راست و چپ و حتی سقف را با آجر دکوراتیو دیوارپوش می کنند و به شکل یک دالان آن را طراحی می کنند و یا تنها یکی از دیوارهای کنار در ورودی را با آجرهای دکوراتیو دیوارپوش می کنند.

اما عده ای دیگر ممکن است به دنبال جوی صمیمیانه تری باشند و به همین دلیل توصیه می کنیم قسمت هال و یا حتی پذیرایی را با آجر دکوراتیور طراحی کنند و حال و هوایی متفاوت را با این کار به قسمت از خانه خود بیاورند.

آیا می توانیم با خیالی راحت از آجر دکوراتیو هرجایی استفاده کنیم؟

شاید در گذشته آجری بودن خانه و مخصوصا قدیمی شدن آنها یکسری نگرانی ها را با خود به همراه می داشت اما اکنون طراحی و ساخت آجرهای دکوراتیو به شکلی است که افراد بدون هیچ نگرانی می توانند از آن در هر جایی و حتی در قسمت سرویس بهداشتی و روشویی حمام و توالت هم با خیال راحت استفاده کرد.

خوشبختانه با وجود طرح های مختلفی از آجرهای دکوراتیو می توانید همچون کاغذ دیواری از دو طرح مختلف آن برای دو سمت مختلف از منزل تان استفاده کنید و همچنین در این نوع دیوارپوش نگرانی از بابت نم و رطوبت وجود نخواهد داشت.

طراحی دیوار پشت تلویزیون با آجر دکوراتیو

شاید شما بخواهید دیوار پشت تلویزیون خود را به شکلی متفاوت از سایر قسمت های دیگر طراحی کنید و با این تفاوت توجه افراد را بیشتر جلب کنید در چنین شرایط طراحی دکوراسیون با اجر دکوراتیو بهترین گزینه است و می توانید پشت تلویزیون را با آجرهای سفید دیوارپوش کنید. البته ناگفته نماند که بهترین رنگ آجر دکوراتیو برای شما، تناسب داشتن آن با هارمونی رنگ های موجود در اتاق خواهد بود تا پس از اجرای کار زیبایی خودش را نشان بدهد.

طراحی پشت تخت خواب با آجر د کوراتیو

معمولا افرادی که به سبک طراحی دکوراسیون روستیک علاقه مند هستند و چنین سبک هایی را می پسندند می توانند دیوار پشت تخت خواب شان را با آجر دکوراتیو سفید و یا هر رنگ دیگری که متناسب با اتاق شان است استفاده کنند و کف اتاق خواب را با پارکت تمام چوب کفپوش کنند و حتی برای قشنگ شدن کار و طبیعی جلوه دادن سبک روستیک می توانند از چند قطعه چوب بزرگ برای سقف اتاق استفاده کنند.

حتی اگر قصد ندارید اتاق خواب تان را به سبک روستیک طراحی کنید می توانید از طرح و رنگ های دیگر آجر دکوراتیو برای طراحی پشت تخت خواب تان استفاده کنید و فضایی خودمانی را برای خود بسازید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک با آجر دکوراتیو

اگر شما واقعا به سبک دکوراسیون روستیک علاقه دارید و دوست دارید فضای داخلی منزل تان شبیه به خانه های جنگلی جلوه کند توصیه می کنیم استفاده از آجر دکوراتیو را از دست ندهید و با کمترین هزینه آشپزخانه خود را مثل یک خانه روستایی ساخته شده در دل جنگل های انبوه نشان بدهید. البته آجر دکوراتیو یکی از اقلامی است که می تواند در این مورد به شما کمک کند. اگر می خواهید کاملا شبیه به سبک روستیک باشد باید تمام کابینت ها و میز و صندلی ها و کانتر آشپزخانه و… تمام از چوب باشند و یا دارای روکش چوبی که به این نوع سبک کارتان نزدیکتر شود. اگر قصد ندارید سبک روستیک را برای آشپزخانه منزل تان پیاده سازی کنید می توانید قسمت کوچکی از آن را با آجر دکوراتیو دیوارپوش کنید و به آن نمای متفاوت بدهید.

آجر دکوراتیو در طراحی روستیک

جمع بندی: بنابراین با توجه با آنچه که تا کنون دیدید و خواندید می توانید در کوتاه ترین زمان سبکی کاملا متفاوت که یادآور خاطرات خانه های لوکس و قدیمی است را به خانه تان بیاورید و با این نستالژی خانه ای منحصر به فرد را برای خود بسازید. البته قابلیت آجر دکوراتیو به شکلی است که از آن می توانید برای هر مکانی به راحتی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا