دکوراسیون

طراحی دکوراسیون منزل در فصل بهار

دکوراسیون بهاری خانه

با 15 روش کاملا ساده و مختلف تغییرات خوبی در طراحی دکوراسیون منزل در بهار می‌ تواند ایجاد کنید و خانه ‌ای صمیمی ‌تر را برای خود بسازید. گاهی با یک نقاشی ساده و پرورش گل و گیاهان زینتی و طراحی یک باغچه یا خانه باغ و حتی طراحی ایوان منزل‌تان موثرترین کارها را برای شروع بهار انجام داده ‌اید. هوای خانه‌تان را با ایده‌ های ساده ولی لذت بخش تازه‌تر از هر زمان دیگری خواهید کرد. انجام کارهای مربوط طراحی دکوراسیون منزل در بهار همیشه شور و حال دیگری برای همه به همراه دارد پس این 15 روش ساده و کاملا لذت بخش را از دست ندهید.

استقبال از بهار

همیشه بعد از گذراندن یک سال پر فراز و نشیب و مخصوصا بعد از روزهای سرد و برفی زمستانی در آخرین روزهای اسفند همه افراد بهانه خوبی برای انجام کارهای مختلف دارند تا خودشان را برای استقبال از بهار آماده کنند. کارهایی که معمولا همه افراد برای ورود به سال جدید انجام می ‌دهند به خریدهای شب عید خلاصه نمی ‌شود بلکه خانه تکانی شب عید و نو نوار کردن منزل هم جزیی از تمام کارهایی است که در هر خانه‌ ای حرف اول را می ‌زند. همان‌طور که در روزهای آخر زمستان صدای پای بهار به گوش می ‌رسد و حال و هوای بهاری کم کم و از گوشه و کنار به طروق مختلف خودش را نشان می ‌دهد، همه سعی می‌ کنند تا قبل از ورود بهار و شروع شدن یک سال جدید دیگر فضای خانه‌شان را حسابی بهاری کنند.

استقبال از بهار

برخی از افراد کلا دکوراسیون منزل شان و اثبات و اثاثیه را عوض می ‌کنند و عده‌ ای دیوارها را یا نقاشی می ‌کنند و یا با کاغذ دیواری دیوارپوش می ‌کنند و افرادی هم به فکر ست کردن قسمت ‌های مختلف و مخصوصا ست کردن مبلمان با پارکت لمینت هستند. اما در مقابل گروهی از افراد سعی می ‌کنند سبک دکوراسیون خانه‌شان را خیلی بهارانه‌تر و متفاوت‌تر از سایرین طراحی کنند و از ایده‌ های بهاری برای این کار استفاده می‌ کنند. قرار نیست برای ورود به سال جدید برای ایجاد کردن هر تغییر و تحولی در منزل‌تان روی دست تان خرج ‌های هنگفتی بیافتد و شما را دچار دردسرهای فراوان کند، شما می ‌توانید با 15 روش مختلف و کاملا لذت بخش در نهایت سادگی و به دور از هر هزینه اضافه‌ ای خودتان را برای سال جدید آماده کنید.

1- رنگ و روی فضای منزل تان را تغییر دهید

خوب است قبل از آمدن بهار اگر از رنگ ‌های گرم و پاییزی برای طراحی دکوراسیون منزل‌تان استفاده کرده ‌اید را با یک رنگ شاد بهاری و کاملا ملایم که الهام گرفته از بهار است خانه خود را تغییر دهید. با تغییر فصل و گرم‌تر شدن هوا بهتر است پرده‌ های ضخیم جای خودشان را به پرده‌ های سبک‌تر با طرح ‌های خوش نقش و رنگ بدهند. این کار دقیقا باعث می‌ شود تا توجه هر کسی را به خوبی به سمت پنجره جلب کند. اگر به تصویر پایین دقت کنید می ‌بینید که رنگ آبی کم رنگ، سبز و سفید و یا هر رنگ دیگری که مد نظر شما باشد حس لطافت را با خود در فضای اتاق همراه کرده است.

حتما بخوانید: والان پرده 

2- اجازه دهید هوای منزل تازه و بهاری شود

در طول پاییز و زمستان همه افراد به خوبی همه قسمت ‌های مختلف خانه را و مخصوصا در و پنجره‌ ها را درزگیری می ‌کنند تا هوای خانه را گرم نگهدارند و این خود باعث سنگین شدن فضای منزل خواهد بود اما در این روزهای آخر زمستانی که هوا تقریبا حال و هوای بهاری به خود گرفته است بهترین زمان است که اجازه دهید تا اولین مهمان ناخوانده تان به منزل‌تان پا بگذارد و هوای خانه‌تان را قدری تازه کند.

3- گل و گیاه تازه بکارید

هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک‌تر می شویم و کم کم هوا گرم تر می ‌شود جوانه‌ های تازه بهتر خودشان را نشان می‌ دهند. این خود نشانه ‌ای برای ما خواهد بود تا با کاشتن گل و گیاه های خوشبو و معطر فضای داخل خانه را کاملا بهاری کنیم. هر چقدر هم که خانه تان کوچک و نقلی باشد با استفاده از چند گلدان کوچک می‌توانید کاری هوشمندانه برای ایجاد فضای سبز منزل تان انجام دهید. حتی اگر احساس می ‌کنید به فضای سبز نیازی ندارید بهتر است باز هم برای بهتر شدن روحیه خودتان و زیباتر شدن فضای داخل خانه این کار را انجام دهید.

4- پنجره ها را تمیز کنید

قطعا در نگاه اول تمیز کردن پنجره‌ ها کاری خیلی ساده و عادی جلوه می ‌کند اما باید بگوییم که وجود پنجره ‌های تمیز و شفاف که به خوبی در مقابل نور خورشید برق می ‌زنند نقش بسیار پررنگی در انتقال حال و هوای بهاری به داخل هر خانه ‌ای خواهند داشت و علاوه بر آن حتما حس بهتری در شما ایجاد می‌ کنند.

تمیز کردن پنجره ها

5- آشپزخانه را تمیز کنید

معمولا هر خانمی اولین جایی که برای نظافت بهارانه در نظر می گیرد آشپزخانه و کابینت ‌هایش است. طبیعتا هر چقدر که آشپزخانه تان تمیز و مرتب‌تر باشد در نظر همه بزرگتر و روشن‌تر نشان داده می ‌شود. وجود وسایل مختلف به مرور زمان فضای آشپزخانه و مخصوصا کابینت ها و فضای روی آن و کانتر آشپزخانه را به شدت شلوغ می‌ کند که باعث بد منظره شدن خانه‌تان خواهد بود. خوب است که همیشه و هر چند وقت یکبار هم که شده اقدام به مرتب کردن و تمیز کردن آن کنید. اما معمولا قبل از سال جدید همه خانم ‌ها آشپزخانه را به شکل اساسی‌تر و تمیز می ‌کنند به طوری که همه جا به خوبی برق می ‌زند. این کار تا مدت‌ ها حال شما را خوب نگه می ‌دارد و حس شادی را به شما هدیه می ‌دهد.

حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن کابینت 

6- سبد پیک نیک را هر چه زودتر ببندید

فصل بهار بهترین زمان برای سفرهای جانوادگی و دست جمعی و همچنین برای پیک نیک رفتن است. یکی از مشکلات اساسی و رایج این است که بسیار افراد جمع و جور کردن وسایل ضروری پیک نیک رفتن را به لحظه آخر موکول می‌ کنند ولی ما به شما پیشنهاد می‌ کنیم که برای راحتی کارتان سعی کنید وسایل ضروری و لازم برای یک پیک نیک درست و حسابی را از همین حالا آماده کنید. از جمله وسایل مهم و ضروری که در هر پیک نیکی به کار می ‌آید ظروف مورد نیاز، دستمال سفره و دستمال کاغذی، در بازکن برای قوطی کنسرو و نوشابه و هر وسیله مهم دیگری که مورد مصرف شما است را از چند روز قبل فراهم و آماده کنید. این کار باعث می شود تا در لحظات آخر به جای اینکه دغدغه جمع و جور کردن وسایل پیک نیک را داشته باشید فکرتان را به راحتی متمرکز بر روی نقشه سفر یک روزه یا چند روزه خود کنید و از بودن در مسیر لذت بیشتری ببرید و مخصوصا اینکه خانم خانه احساس خستگی چندانی هم نخواهد داشت.

7- فرش ها اضافی را جمع کنید

اگر در فصل پاییز و زمستان از فرش و قالیچه های زیادی استفاده کرده ‌اید اکنون با آمدن بهار بهتر است که تغییری در سبک دکوراسیون منزل خود بدهید و تعداد از فرش‌ های اضافی را جمع کنید و برای مدتی کنار بگذارید. به عبارتی با این کار کمی به ایجاد احساس سبکی در فضای منزل را ایجاد خواهید کرد.

8- از رنگ سفید استفاده کنید

اگر خیلی وقت است که سری به وسایل رنگ پریده خانه تان نزده‌ اید خوب است که با یک رنگ سفید براق حسابی وسایل خانه را نو نوار کنید. این کار و مخصوصا رنگ سفید به خوبی حس و حال بهار را به خانه‌تان می ‌دهد. شما می‌ توانید میز و صندلی‌ ها و هر وسیله دیگری که از رنگ و رو افتاده ‌اند را با رنگ سفید جور دیگری تازه و نو کنید.

9- گل و شکوفه های بهاری را فراموش نکنید

معمولا همه افراد برای طراحی سفره هفت سین و یا حتی برای زیباتر شدن منزل‌شان از گل و شکوفه‌ های بهاری که زیبایی خارق العاده ‌ای دارند و می‌ توانند تا مدت ‌های طولانی تازه بمانند استفاده کنند. هرگز با آمدن فصل بهار از وجود شکوفه ها و گل ‌های زیبای بهاری که حال و هوای تان را به کلی تازه می‌ کنند غافل نباشید و لذت داشتن آنها را در این موقع از سال ازدست ندهید.

10- تکثیر گل و گیاه زینتی

بهار زمان رویش و رشد گل و گیاهان مختلف است و بهترین زمان برای تکثیر و پرورش گیاهان زینتی مختلفی است که دکوراسیون منزل شما را می ‌تواند به خوبی تغییر دهد. برای این کار کافی است قیچی خود را بردارید و چند شاخه از گیاه مورد نظرتان را ببرید و در داخل یک ظرف شیشه ‌ای مثل چیزی که در تصویر پایین مشاهده می ‌کنید بگذارید. برای این کار می ‌توانید از گیاهانی چون سرخس و حسن یوسف و… استفاده کنید و بعد از مدتی کوتاه و رشد این گیاهان زینتی تغییرات خوبی در طراحی دکوراسیون منزل در بهار را تجربه کنید.

11- ایوان خانه را متحول کنید

تراس یا همان ایوان خانه‌تان را با استفاده از همین گل و گیاهان زینتی طراحی کنید و حال و هوای بهار را به آن بدهید. این کار ایوان خانه‌تان را تبدیل به یک جای دنج می‌ کند تا برای استراحت و خلوت کردن از آنجا استفاده کنید و حتی بعضی از مهمان ‌های تان را که با آنها صمیمی‌ تر هستید را به ایوان زیبا خود دعوت کنید یا از آنجا برای استراحت کردن و حتی گرفتن حمام آفتاب استفاده ‌های زیادی ببرید.

12- خانه باغ خود را طراحی کنید

هر وقت که حرف از گل و گیاهان زینتی زده شود محال است که در فصل بهار به فکر باغچه ‌های حیاط نباشیم. حتما برای طراحی دکوراسیون در بهار گل و گیاهان جدید را به فضای سبز منزل‌تان اضافه کنید و حتی اگر شد گلدان‌ها را هم عوض کنید. وجود فضای سبز برای خانه‌هایی که در کلان شهرهای چون تهران هستند امری ضروری محسوب می‌ شود. حتی کاشتن نهال و مراقبت از آنها بعد از چند سال تبدیل به یک حفاظ خوب برای محفوظ کردن منزل شما خواهند شد مخصوصا اینکه در آینده محلی برای پرندگان و گنجشگ‌ های خوش صدا هم می ‌شوند و این خود بهار را برای‌تان شادانه تر هم می ‌کند.

13- فضای لازم برای رشد گیاهان را فراهم کنید

چه بخواهید و چه نخواهید گیاهان در فصل بهار و حتی چند روز زودتر از آمدن آن خودشان را حتی اگر شده از زیر تخته سنگی به روی زمین می‌ رسانند. پس چه خب است که در فکر ایجاد کردن فضای لازم برای رشد گیاهان باشیم. مخصوصا گیاهانی که رشد سریع و بالارونده دارند مثل پیچک ها که بهانه خوبی برای تغییر دکوراسیون نمای بیرونی هر خانه ای هستند و از آنها می ‌توانید به بهترین شکل استفاده کنید.

14-باغ و باغچه منزل تان را تازه نگهدارید

اگر به وجود فضای سبز منزل‌تان اهمیت می‌ دهید و در حیاط خانه باغچه دارید و یا حتی به خاطر بزرگ بودن فضای حیاط، دار و درخت زیادی دارید حتما به نحوه چیدمان و مرتب کاشته شدن گل و گیاهان مختلف در کنار هم دقت و توجه کافی را داشته باشید. به گونه‌ ای گل و گیاهان را در کنار هم بکارید تا بتوانند در مقابل چشمان تان چشم نوازی کنند و خودشان را نشان دهند. این کار به شدت خانه‌تان و مخصوصا طراحی دکوراسیون منزل در بهار را زیباتر می ‌کند.

15- صبحانه را بیرون سرو کنید

خوب است که بعد از گذراندن روزهای داغ تابستانی و روزهای سرد زمستانی که اکنون تمام شده است در ابتدای صبح در هوای خنک و دل انگیز بهاری که سراسر برای سلامتی حسن است را از دست ندهید و از هوای مطبوع و نسیم خوش آن بهره ببرید و به جای اینکه داخل خانه صبحانه را میل کنید تا زمانی که هوای ملایم بهاری بر قرار است میز صبحانه را بیرون و در حیاط بچینید.

مشاوره جهت طراحی دکوراسیون بهارانه

می ‌بینید با ساده‌ترین روش‌ های ممکن چقدر آغاز سال‌تان زیباتر و عاشقانه‌تر برگزار می‌ شود بدون اینکه هزینه هنگفتی برای شما به دنبال داشته باشد چقدر خوب می ‌توانید داخل خانه و حیاط خانه را زیباتر کنید؟ باید زیبایی بیشترین لذت ها را در ساده‌ترین کارها جست. در حقیقت با ایجاد فضای سبز و تمیز کردن پنجره‌ ها و نصب کردن پرده ‌های نازک و رنگ روشن در کنار استفاده از قالیچه ‌های کمتر حال و هوای خانه را بهاری‌تر می ‌کنید. اگر قصد سفر یا پیک نیک را رفتن دارید از چند روز قبل وسایل ضروری را پیش‌بینی کنید و با جمع و جور کردن آنها کارتان را راحت کنید تا در لحظه آخر دغدغه ای نداشته باشید. اگر از وضعیت ایوان منزل‌تان ناراضی هستید با ایجاد فضای سبز می ‌توانید کم و کاستی‌ ها و زشتی‌ های آن را به خوبی با زیبایی گل و گیاهان مختلف محو کنید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا