دکوراسیون

6 دلیل استفاده از طرح های گلدار در طراحی دکوراسیون منزل که باعث شادابی آن است

وجود گل در دنیا اطراف ما قطعا حال ما را از آنچه که هست، بهتر می‌کند. هیچ چیزی بهتر از یک دسته گل یا گلدان‌های دکوراتیو یا حتی گل‌های آپارتمانی حسی از احساس شادابی و نشاط را به منزل‌تان نمی‌آورد. بیهوده نیست که وجود طرح‌های گلدار تقریبا در هر وسیله‌ای و هر کدام از متریال‌های مرتبط به طراحی دکوراسیون داخلی دیده می‌شود، به همین دلیل در ادامه قصد داریم، تا در مورد هر چیزی مثل کاغذ دیواری، تاج تخت خواب، رو تختی و بالشت، روکش کوسن و پارچه مبلمان، پرده و تابلو یا هر چیزی دیگری که می‌توانند با طرح‌هایی هر چند جزیی از گل، حس طراوات را به همراه خود به خانه‌تان بیاورند و به طور کلی در مورد طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون داخلی صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

6 دلیل استفاده از طرح های گلدار

گل‌ها همیشه و همه جا چه در خارج از فضای منزل باشد و چه در داخل فضای منزل، در هر صورت حس و حال دیگری به زندگی‌تان می‌بخشند. به طور معمول در خانه‌هایی که از گل استفاده شده است، روحیه نشاط به مراتب بیشتر از خانه‌های دیگر خواهد بود. شاید شما در شرایطی باشید که امکان نگهداری و پرورش و گل و گیاه را نداشته باشید، اما در مقابل به جای استفاده از گل و گیاه آپارتمانی از پرده‌های گل دار استفاده کنید، یا برای روتختی یا بالشت از پارچه‌های گلدار استفاده کنید، یا به جای آن ترجیح می‌دهید، تاج تخت خواب‌تان طرحی شبیه به طرح کاغذ دیواری گلدار را داشته باشد. البته برخی از افراد از مبلمان با پارچه گلدار استقبال بیشتری می‌کنند، یا اگر امکان خرید چنین مبلمانی را نداشته باشند، در عوض روکش کوسن‌ها را گلدار در نظر می‌گیرند.

طرح‌های گلدار به خاطر رنگ‌های متنوع و زیادی که دارند، هیچ وقت برای ما خسته  کننده و کسل کننده نمی‌شوند. علاقه انسان به گل او را به آوردن الگوها و طرح‌های گلدار به شدت ترغیب می‌کند. طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون منزل یکی از جذابیت‌های ویژه در آن محسوب می‌شود که توجه هر کسی را به شدت به سمت خودش جلب می‌کند. ممکن است، برخی به خاطر علاقه زیاد از طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون همه قسمت‌های منزل‌شان استفاده کنند و برخی تنها در یک قسمت مشخص مثل اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و یا در طراحی آشپزخانه بهره ببرند. البته بهترین کار این است که برای ایجاد اثر بیشتر طرح و الگوهای الگو به شکل خیلی زیاد در طراحی داخلی استفاده نکنید. مثلا فقط یکی از دیوارهای خانه را با کاغذ دیواری گلدار دیوار پوش کنید، در ادامه در مورد این قضیه بیشتر توضیح می‌دهیم.

شادابی منزل با طرح گلدار

اگر از یکنواختی محیط زندگی‌تان، ساده و یکدست بودن رنگ دیوارها خسته شده‌اید و تصمیم دارید، تا قدری در سبک دکوراسیون داخلی منزل خود تغییراتی هر چند جزیی ایجاد کنید، توصیه می‌کنیم، برای ایجاد تغییرات زیاد خود را به زحمت نیندازید، و خرج نتراشید. با کمی کاغذ دیواری گلدار به راحتی می‌توانید نمای متفاوت در منزل خود ایجاد کنید. تنوع طرح و رنگ‌های مختلف در کاغذ دیواری گلدار به قدر زیاد است که گاهی کار انتخاب را سخت و مشکل می‌کند، اما با  توجه به سبک دکوراسیون منزل خود بهتر می‌توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری گلدار را انتخاب کنید. برای برخی از منازل کاغذ دیواری گل آبرنگی بهتر است و برای برخی دیگر کاغذ دیواری با گل‌های ریز و البته در برخی از سبک‌های دکوراسیون مثل سبک کلاسیک کاغذ دیواری با طرح گل داماسک فضای خانه را به مراتب زیبا و شکیل‌تر می‌کند.

محیط شاد با طرح های گلدار

شاید برای اتاق خواب خود به دنبال طرح گلدار هستید و قصد دارید، پشت تخت خواب خود را بدون کاغذ دیواری گلدار طراحی و تزیین کنید، بدون اینکه روی دیواری چیزی نصب کرده باشید. در چنین حالتی تنها تاج تخت خواب با طرح گل برای‌تان مناسب‌تر خواهد بود. همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، تاخ تخت با گل‌های صورتی و قرمز و با وجود رنگ‌های سبز و بنفش در آن نمایی زیبا از سمفونی رنگ‌ها را به صدا در آورده است. در این حالت ست کردن روکش یکی از باشت‌ها با طرح تاج تخت می‌تواند به این زیبایی بی‌افزایید.

حتما بخوانید: ۶ ایده برای پشت تخت خواب که با هر کدام می توانید سبک دکوراسیون اتاق تان را تغییر دهید

نحوه استفاده از تاج تخت در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۰ روش تاثیرگذار

 

ممکن است دوست داشته باشید، طرح گلدار در طراحی دکوراسیون منزل تنها جایی بر روی دیوار خلاصه نشود و به جای آن می‌توانید روتختی را با طرح گل انتخاب کنید. این بار ممکن است، بر خلاف تصویر بالا تخت خواب‌تان تاجی نداشته باشد و به جای آن می‌توانید از روکش و ملحفه‌های گلدار نخی برای طراحی اتاق خواب خود استفاده کنید.

برای ایجاد فضایی شرجی‌تر ، گل‌های تیره و بزرگ در طراحی اتاق موثرتر خواهند بود. برای این منظور می‌توانید از طرح کاغذ دیواری با زمینه تیره با گل‌های بزرگ رنگارنگ و نسبتا تیره برای پشت تخت خواب استفاده کنید. استفاده از آن دسته گل‌های غنی، تیره و چشمگیر، اتاق را سرسبز و مجلل می‌کند.

 

با در مقابل کاناپه‌ای با روکش رنگ تیره و با گل‌های ریز و رنگ روشن می‌تواند تاثیر خوبی در هال یا اتاق استراحت و مطالعه‌تان ایجاد کند.

نشاط طرح های گلدار

استفاده از طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند به عنوان یک افزودنی فوق العاده برای هر فضای خنثی‌ای عمل کند. رنگ یک اثر تقویت کننده رادیکال در ذهن و بدن ما دارد، به همین دلیل ترکیب رنگ‌ها به هر طریقی باعث ایجاد تحولات خارق العاده‌ای در فضای زندگی‌مان می‌شوند.

نکته جالب اینجا ست که استفاده از طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل یک روش آسان برای پیدا کردن یک طرح رنگی برای فضای منزل‌تان خواهد بود. به شکلی که گاهی فضای داخل خانه جلوه یک باغ را به خود می‌گیرد. تمام کاری که شما باید انجام دهید، این است که الگویی پیدا کنید که به نحوی با شما صحبت کند و رنگ بندی فضای اتاق را با خود هماهنگ سازد، به عبارت بهتر همه قسمت‌ها با هم هماهنگ می‌گردند.

در نتیجه الگوی انتخاب شما (پارچه، کاغذ دیواری، هنر و مبلمان) جلوه‌ای که به فضای اتاق می‌دهد، می‌توانید از آن به عنوان یک عنصر آرامش بخش برای ایجاد برجسته کردن رنگ‌های غالب استفاده کنید، یا از رنگ‌های مکمل بیشتری از این الگو استفاده کنید، تا پالت رنگ را متنوع‌تر شود و سلیقه بیشتری برای این کار به خرج دهید، تا شاهد انرژی و نشاط بیشتری را در فضا باشد.

 

قبول دارید، هیچ چیزی به اندازه پرده به خانه نما و جلوه نمی‌دهد؟ مخصوصا اگر پرده گلدر باشد؟ پارچه‌های با طرحی شیک و زیبا از گل‌های بزرگ و برجسته حسی از یک فضای لوکس را ایجاد می‌کند. اگر از پرده با کتیبه در طراحی اتاق خواب استفاده کرده باشید، پارچه پرده‌ای گلدار با هر دفعه جمع شدن و باز شدن نمای مختلفی را در خانه می‌تواند ایجاد کند.

طرح های گلدار در طراحی داخلی جنبه سرگرم کننده دارند

یکی از چیزهایی که مشتری‌ها از طراحان داخلی می‌خواهند این است که تنها یک خانه زیبا نداشته باشند، بلکه خانه‌ای می‌خواهند که از آن لذت بیشتری ببرند. وجود گل بهترین بهانه برای ایجاد چنین فضایی برای این افراد خواهد بود. هیچ چیزی مثل رنگ‌های شاد تجربه یک حس خود را همچون گل‌های رنگارنگ نمی‌تواند در شما ایجاد کند. این روش در طراحی هم سرگرم کننده است و هم به ایجاد آرامش منتهی می‌شود.

برای اینکه خانه‌ای جذاب و منحصر به فردتری داشته باشید، قبل از شروع کار از خودتان بپرسید، در کدام قسمت از منزل می‌توانم به شکل سرگرم کننده‌تری از طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنم، تا خاص و زیباتر به نظر برسم، تا خانه‌ای جذاب داشته باشم؟ شاید گل‌ها بتوانند حال و هوای شما را در اتاق کارتان بهتر کنند، یا تنوع خوبی را سبک طراحی آشپزخانه منزل‌تان باشد.  پس اگر تصمیم دارید، تا به شکل سرگرم کننده از طرح‌های گلدار استفاده کنید، طرح مناسب خود را حتما پیدا کنید، تا با آن در طراحی منزل غوغا کنید.

حتما بخوانید: سبک طراحی آشپزخانه با ۱۰ روش متفاوت برای دکوراسیون های مختلف

یک روش سرگرم کننده دیگر در استفاده از طرح‌های گلدار این است که اگر مثلاً یک تابلو با طرح گل دارید، یا تابلو نقاشی از سبد گل بر روی دیوار نصب کرده‌اید، طرح مشابه آن را بگردید و پیدا کنید. اگر از روکش بالشت‌هایی با طرح گل که شبیه به طرح گل‌های تابلو هستند، استفاده کنید، می‌تواند توجه بیشتری را به خودش جلب کند، به طوری که تصور افراد می‌تواند مبنی بر این باشد که طرح روکش سفارشی و متناسب با قابل عکس بوده و یا تابلوی نقاشی الهام گرفته شده از طرح گل روی بالشت بوده است.

حس طبیعت با استفاده از طرح های گلدار

همان طور که در مورد کفپوش‌های چوبی و ترمووود گفته بودیم، چون از چوب درخت تولید می‌شوند، رگه‌هایی از حس طبیعت را با خود به فضای منزل می‌آورند. در حالی که اگر نتوانید بافت گل‌های طبیعی را بر روی طرح پارچه مبلمان و کوسن‌ها بیاورید، در مقابل می‌توانید با الهام از گل‌های رنگارنگ در دامن طبیعت از روکش‌هایی با طرح گل استفاده کنید. وجود گل‌های قرمز و درشت بر روی کوسن‌ها در کنار رنگ‌های خنثی و تیره به خوبی خودنمایی می‌کنند و در روزهای بهاری و تابستانی حس گرما را بهتر در شما القا می‌کنند.

 

ظهور موقت گل‌ها در ماه‌های گرم باعث افزایش شادی در فضای خانه‌تان خواهد بود و تاثیر تابستان در زندگی شما را تقویت می‌کند. برای این منظور می‌توانید چند بالشت یا کوسن که امکان تغییر دادن روکش‌های آنها به صورت فصلی وجود دارد را برای این کار در نظر بگیرید، تا در ماه‌های سردتر از روکش‌هایی با طرح گل‌های مناسب با فصل پاییز و زمستان استفاده کنید.

استفاده از این روش شما را هنرمند و علاقه مند به سبک‌های هنری در طراحی دکوراسیون داخلی نشان می‌دهد. همیشه الهام گرفتن از طبیعت می‌تواند به استفاده بهتر از طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به شدت کمک کند و ایده‌های خلاقانه‌ای را جلوی پای‌تان بگذارد.

 

طرح های گلدار از طراحی دکوراسیون غیر قابل حذف هستند

این روزها استفاده از گل‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی رواج بیشتری پیدا کرده‌اند و این بدان معنا است که گل‌های بیشتری با طرح‌های متنوع‌تری در دسترس هستند. در سال‌های گذشته پارچه‌ها، الگوهای گلدار معمولی‌تر، خاموش و رنگ پریده و کلاسیک از نظر تن رنگ و الگوی طرح بوده‌اند و اغلب به روش‌های سنتی‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

شور و نشاط خاصی برای نشان دادن طرح‌های گلدار متناسب با سبک معاصر وجود دارد که در گذشته اینگونه نبود. معنی این می‌تواند این باشد که این گونه طرح‌ها برای طراحی خانه‌تان ساده هستند. البته گزینه‌های زیادی از طرح‌های گلدار وجود دارد و آن این است که چه نوع گلی بیشتر مورد پسندتان است، چه رنگ‌هایی را دوست دارید، یا چه احساسی را در فضای خود ایجاد می‌کنید تا در نهایت آن طرح را به کار ببرید. بنابراین اگر برای این کار وقت می‌گذارید کمی تحقیق کنید، یا حتی از یک طراح داخلی برای این کار کمک بگیرید، تا بتوانید بهترین طرح‌ها و الگوهای مناسب خود را پیدا کنید.

اگر به دنبال طرح‌های الهام بخش هستید، می‌توانید به شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی در خواست مشاوره دهید. البته وجود گل‌های تیره و بزرگ در پشت صندلی با این که به میزان زیاد استفاده نشده است، تاثیر عمیق خودش را می‌تواند در فضا بگذارد.

استفاده هنرمندانه از طرح های گلدار

با ارائه آرایش بی انتهایی از الهام بخش بودن طرح‌های گلدار وقت آن است که به ایجاد دوباره آرامش بخش طبیعت بی‌اندیشید. استفاده از یک تابلو با زمینه طرح گل‌های بهاری در کنار طرحی از حیوانات چارپا می‌تواند موثر باشد. گاهی افراد تمایل دارند، به شکلی متفاوت از روش‌های مرسوم از طرح‌های گلدار در طراحی داخلی سود برند. برای این کار می‌توانید خالق طرح‌های خلاقانه خود باشید و در تزیین و آرایش محیط خود استفاده کنید.

احاطه کردن خود با کمی گل و حداقل استفاده از آن یک روش دراماتیک در ایجاد آرامش در فضای منزل خواهد بود. گرچه چنین کاری می‌تواند، به بهترین شکل حس راحتی و آرامش را در شما القا کند. استفاده از چند تابلو با طرح و نقاشی سبد یا گلدان پر از گل می‌تواند حس خوشایندی را در هر کسی ایجاد کند. اگر امکان خریدن تابلوهای نقاشی با چنین طرح‌هایی را ندارید، می‌توانید با کمی تمرین طرح‌های زیبایی را خلق کنید و فضای اتاق خواب‌تان را زیباتر کنید. این گونه هم هنرنمایی کرده‌اید و هم تغییری فوق العاده با هنر دست خود در اتاق خواب‌تان ایجاد کرده‌اید.

 

جمع بندی: کاغذ دیواری گلدار با طرح گل‌های ریز و درشت و نقش برجسته و گل آبرنگی تنها روش ایجاد تنوع در طرح دکوراسیون داخلی منزل‌تان نیستند. طرح‌های گلدار زیادی در سایر متریال‌های طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارند که در این امر می‌توانند به شما کمک کنند. استفاده از تاج تخت خواب با طرح گل و یا پرده و مبلمان با روکش گلدار و همچنین تابلوهای نقاشی با سبدهای پر از گل و… هر کدام می‌توانند به شکلی فضای خانه را خاص کنند. حتما نباید همه مبل‌های خانه گلدار باشد، یا حتما نباید همه دیوارهای خانه با کاغذ دیواری گلدار دیوارپوش شود، یا همه کوسن‌ها روکش گلدار داشته باشند. می‌توانید به شکل ترکیبی در کنار سایر طرح و رنگ‌های دیگر از طرح‌های گلدار در طراحی دکوراسیون داخلی منزل‌تان استفاده کنید.

6-دلیل-استفاده-از-طرح-های-گلدار-در-طراحی-دکوراسیون-منزل-771x1024

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. طرح های گل دار وقتی که خاص باشن بیشتر آدما رو به خودشون جلب می کنن
    واقعا طرح های گل دار غیر قابل حذف هستند از طراحی دکوراسیون منزل ، هر چقدر هم که تلاش کنی آخر سر حتما یه طرح گل دار واقعا پیدا می شه توهر خونه ای
    فقط اینکه چطوری و با چه ترفندی بتونی با بخش های مختلف خونه ست کمی خیلی مهمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا