کفپوش

همه چیز در مورد کفپوش گرانولی

هر فردی که تصمیم می گیرد کفپوش منزل یا محل کار خود را تغییر دهد انتظارات خاصی داشته و بدنبال خرید کفپوشی ایست که بتواند انتظارات او را برآورده کند. خوشبختانه کفپوش ها تنوع فوق العاده ای در بازار دارند و می توان ادعا کرد که نیازهای اغلب افراد را پوشش می دهد. کفپوش گرانولی نوع خاصی از کفپوش است که بدلیل دارا بودن خواص و ویژگی های منحصر به فرد قصد داریم در ادامه اندکی به آن بپردازیم.

کفپوش گرانولی چیست؟

کفپوش گرانول یکی از انواع کفپوش های بادوامی هستند که از ماده ای به نام گرانول ساخته می شوند. این کفپوش های بسیار بادوام درواقع از مواد بازیافتی حاصل از لاستیک تایر، پودر تایر و لاستیک گرانول تولید می شوند. بازیافتی بودن این نوع از کفپوش ها را شاید بتوان یک نقطه قوت برای آنها دانست. زیرا برخلاف سایر کفپوش ها که خود مواد مضر تولید می کنند این کفپوش ها از مواد مضری و بازیافتی ساخته می شوند که کاربرد چندانی ندارند.

این نوع از کفپوش ها در پارک ها، فضاهای عمومی، لابی و ورودی اماکن تجاری و اداری و سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش های گرانولی را با نام های تایل گرانول، کفپوش لاستیکی، کفپوش پارک، لاستیک ضربه گیر و لاستیک گرانول نیز می شناسند. این کفپوش ها مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی مختلف و ضربه و فشار دارند و به همین دلیل کاربردهای صنعتی متفاوتی یافته اند.

کفپوش گرانولی چیست؟

انواع کفپوش گرانولی

کفپوش های گرانولی در در دو نوع تایلی و رولی عرضه می شوند و به همین دلیل می توان آنها را در گروه کفپوش رولی قرار داد. انواع کفپوش گرانولی تایلی تقریباً به شکل قطعات پازل هستند که کنار یکدیگر قرار می گیرند. خوبی این نوع از کفپوش ها این است که بسادگی می توان آنها را از یک فضا به فضای دیگر انتقال داد. کفپوش گرانولی ورقه ای همانند کفپوش های رولی می باشد که نصب آن ها نیاز به یک نصاب حرفه ای دارد. مهم ترین مزیت کفپوش گرانولی ورقه ای به قطعه ای مقاومت بالای آن می باشد. انواع کفپوش گرانولی رولی اغلب دارای طول استاندارد 10 متر و عرض 1 متر هستند. طول این نوع از کفپوش ها حتی به بیش از 10 سال نیز می رسد بنابراین از نظر طول عمر می توان روی آنها حساب کرد. تفاوت عمده‌ی کفپوش‌های گرانولی رولی با انواع تایلی در نحوه‌ی نصب آنها می باشد. برای نصب کفپوش‌های رولی لازم است آن را بوسیله چسب روی زمین ثابت کرد. به دلیل همین مقاومت بالاست که در محیط باشگاهی نیز کاربرد داشته و به آن گرانول باشگاهی نیز می گویند.

مزایای کفپوش گرانولی

 • کفپوش های گرانولی بسیار محکم هستند و در برابر فشار و ضربه مقاومند.
 •  بدلیل ضخامت و ساختار منعطف تحمل وزنی بالایی دارد.
 • این کفپوش ها بدلیل مقاومت بالا در برابر نور خورشید در فضای بیرونی نیز قابل استفاده هستند.
 • تحمل انواع شرایط جوی را دارند و دچار پوسیدگی نمی شوند.
 • از نظر تنوع رنگی بسیار غنی هستند.
 • در ابعاد و ضخامت های مختلف در دسترس هستند.
 • ضد آب بوده و قابل شستشو هستند.
 • نصب آنها به دلیل تکه ای بودن بسیار ساده است.
 • پوسیده نمی شوند و تراکم بالایی دارند.
 • برای مهدها و فضاهای باشگاهی ایمنی بالایی دارد.

مزایای کفپوش گرانولی

برای مشاهده سایر انواع کفپوش ها وارد بخش فروش کفپوش فروشگاه دکورچوب شوید.

معایب کفپوش گرانولی

در کنار مزایای عمده ای که برای کفپوش های گرانولی ذکر کردیم این کفپوش ها معایبی نیز با خود به همراه دارند که در ادامه سعی داریم به طور مختصر به بررسی آنها بپردازیم:

 • رنگ کفپوش های گرانول اغلب در تناژهای رنگ تیره تولید می شوند و رنگ های روشن کفپوش گرانولی هم خیلی کم یاب هستند و هم خیلی گران.
 • کفپوش گرانولی عایق حرارتی نیست. به این ترتیب کمکی به حفظ گرمای فضای شما نخواهد کرد.
 • قیمت کفپوش گرانولی گران تر از انواع کفپوش های pvc می باشد.
 • مراقبت از کفپوش گرانولی نیاز به توجه و دقت بالاتری دارد. به عنوان مثال استفاده از مواد شوینده می تواند به شفافیت و درخشندگی آن آسیب بزند.
 • کفپوش گرانولی بوی پلاستیک می دهد و ممکن است برای برخی از افراد آزاردهنده باشد.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی موضوع کفپوش گرانولی پرداختیم و مزایا، معایب و ویژگی های کلیدی آن را برشمردیم. این نوع از کفپوش ها بدلیل مقاومت بالایی که دارند قادرند در شرایط جوی مختلف به کار گرفته شوند به همین دلیل در محوطه بیرونی پارک ها و فضاهای بازی علاوه بر فضاهای داخلی کاربرد دارند و از این روست که به آن کفپوش پارکی نیز می گویند. به هر حال در کنار مزیت هایی که برای این نوع از کفپوش ها برشمردیم معایبی نیز برای آن وجود دارد که لازم است پیش از خرید همه موارد را در نظر داشته باشید. امیدوار هستیم این مطلب برایتان مفید باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا