دکوراسیون

طراحی ستون داخل منزل

طراحی ستون داخل منزل تغییرات منحصر به فردی را می تواند در نمای هر خانه ای داشته باشد. به ستون هایی که در وسط سالن پذیرایی منزل تان است به چشم یک عامل مزاحم که باعث زشت شدن فضای منزل تان است نگاه نکنید. از آنجایی که ستون وسط خانه قطعا توجه هر کسی را به سمت خود جلب می کند می تواند بهانه ای برای این باشد تا به طراحی روی ستون پیشتر از گذشته فکر کنید.

ستون های وسط خانه را می توانید با استفاده از سنگ های تزیینی، سنگ مصنوعی، چوب های طرح دار و منبت کاری شده، گچ بری های شیک، آیینه دکوراتیو و… طراحی کنید و یا حتی با استفاده از شیشه و لامپ به شکلی طراحی کنید تا با این روش نورپردازی قسمتی از منزل را از طریق ستون انجام دهید.

طراحی ستون داخل منزل

طراحی-ستون-داخل-منزل-دکورچوب-2

اگر خانه ای بزرگ و دل بازی دارید قطعا در داخل منزل تان حداقل یک یا چند ستون وجود دارد. ستون هایی که در وسط خانه قرار گرفته اند قطعا توجه هر کسی را به سمت خود جلب می کنند در نتیجه هر معماری با توجه به این موضوع در زمان طراحی داخلی سعی می کند ستون های داخل منزل را به شکل های مختلف و مخصوصا با گچ بری های شیک به خوبی طراحی و تزیین کند تا با این کار به زیبایی نمای داخل منزل کمک کرده باشد و مسلما پس از آن نقاشی که قرار است منزل را نقاشی کند سعی می کند رنگ بندی هر قسمت از منزل را به شکلی مجزا ولی هماهنگ انتخاب کند.

برخی از نقاشان ساختمانی رنگ ستون های داخل منزل را با رنگ گچ بری های سقف ست می کنند. البته ممکن است برخی از افراد دوست داشته باشند از یک رنگ برای همه قسمت های منزل شان استفاده کنند اما قطعا پس از مدتی برای ایجاد تغییر در طراحی دکوراسیون منزل می توانند سبک طراحی روی ستون های داخل منزل شان را تغییر دهند. اگر در فکر ایجاد تغییر و تحولاتی در فضای داخلی منزل تان هستید می توانید به جای تغییر کاغذ دیواری پشت تلویزیون و یکسری از کارهای تکراری که محدود به قسمت های مشخصی از منزل بوده است این بار به فکر طراحی ستون های منزل تان باشید تا این دفعه دکوراسیونی متفاوت را تجربه کنید.

روش های طراحی ستون داخل منزل

طراحی-ستون-داخل-منزل-دکورچوب-3

بهترین روش برای طراحی ستون داخل منزل این است که با توجه به سبک دکوراسیون و طراحی نمای داخلی منزل تان در این مورد تصمیم گیری کنید تا هماهنگی بین ستون با قسمت های مختلف منزل حفظ شود. اما باز هم می توانید با روش هایی سبک طراحی روی ستون های وسط منزل تان متفاوت در نظر بگیرید تا بدین طریق تغییرات لازم را بدون هیچ تاثیر منفی روی قسمت های دیگر انجام دهید.

برخی از افراد تمام دیوارها و سقف منزل را با یک رنگ ساده و مشخص نقاشی می کنند در نتیجه ستون های داخل منزل را هم با همان رنگ نقاشی می کنند. گرچه ستون های داخل منزل نهایتا ساده و یک دست با سایر قسمت ها خواهد شد اما می توانید نصب تابلوهای تزیینی روی ستون، آن را کمی از حالت سادگی پیش از حد که پیدا کرده است خارج کنید. البته می توانید با سایر روش هایی که در ذهن دارید با هر کدام از اشیا تزیینی موجود در منزل تان ستون را طراحی کنید و به آن جلوه بدهید.

استفاده از کاغذ دیواری پشت برچسب دار جهت طراحی ستون داخل منزل

طراحی-ستون-داخل-منزل-دکورچوب-4

کاغذ دیواری پشت برچسب دار یکی از راحت ترین و بهترین روش هایی است که هر شخصی به تنهایی و بدون نصاب کاغذ دیواری هر قسمت از منزل خود را دیوارپوش کند. این نوع کاغذ دیواری به شما این امکان را می دهد تا به آسانی طراحی ستون داخل منزل را انجام دهید و حتی پس از مدتی آن را تغییر دهید و بدین طریق سبک های جدیدتر را امتحان کنید. کاغذ دیواری پشت برچسب دار با توجه به طرح و رنگ های متنوعی که دارد قطعا برای هر منزل مناسب و کارآمد خواهد بود. خوبی طرح های کاغذ دیواری پشت برچسب دار در این است که غالبا طرح های آن به شکل سه بعدی چون سنگ و چوب بوده و پس از نصب نمای کار کاملا طبیعی و زیبا جلوه می کند.

نصب سنگ های تزیینی روی ستون داخل منزل

تنها کاربرد سنگ های تزیینی برای طراحی نمای بیرونی ساختمان خلاصه نمی شود. کاربرد سنگ های تزیینی به قدری زیاد است که می توانید به شکل های مختلف هر قسمت از نمای داخلی منزل تان را به شکل طراحی کنید. اگر فضای داخل منزل تان کاملا ساده و بدون هیچ گونه گچ بری است می توانید برای ایجاد تغییرات در نمای اتاق ستون را با استفاده از سنگ های تزیینی خوش طرح و رنگ طراحی کنید و با این کار منزل تان نما بدهید. اگر در ستونی در وسط منزل تان قرار گرفته است و کفپوش منزل تان پارکت لمینت است توصیه می کنیم طرح و رنگ سنگ را با توجه به آن انتخاب کنید تا با هم ست شوند تا در نهایت اتاق زیباتر نشان داده شود.

البته برخی از افراد می توانند از سنگ های مصنوعی و قاب های چوبی از جنس پی وی سی PVC ستون های داخل منزل را طراحی کنند. همان طور که در تصویر پایین مشاهده می فرمایید سقف خانه با دیوارپوش های چوبی طراحی شده و سایر قسمت های و همچنین ستون ها به پیروی از آن طراحی و تزیین شده اند و این کار در کنار نظم، زیبایی بیشتری به فضای داخل منزل بخشیده است.

طراحی ستون داخل منزل با استفاده از پیچک های آیینه ای

آینه در عین سادگی که دارد هر مکانی را به خوبی می تواند زیبا و بزرگ و دلباز جلوه دهد. ماهیتا وجود آینه به خاطر خاصیت انعکاس دهندگی نور در همه قسمت  های منزل قابل استفاده است. آینه های دکوراتیو تنها برای طراحی و تزیین در کمد و در اتاق و یا دیوارهای محدود نمی شود و چنانچه ستونی داخل اتاق قرار گرفته باشد می توانید با استفاده از کاغذ دیواری پیچک های آینه ای سطح روی ستون را بپوشانید و کار طراحی ستون داخل منزل را انجام دهید. خوبی طرح های کاغذ دیواری پیچک آینه ای در این است که به نوعی به شکل آینه واقعی عمل می کند و به شدت فضا را چشمگیرتر از هر زمان دیگری می کند.

طراحی ستون داخل منزل با کچ بری های شیک

طراحی-ستون-داخل-منزل-دکورچوب-5

گچ بری ستون های داخل منزل معمول ترین و رایج ترین روش های مرسوم در امر طراحی است. اصولا افراد در درجه اول با توجه به شناختی که از گچ بری در طراحی دکوراسیون دارند از این روش برای طراحی ستون های داخل منزل استفاده می کنند. معمولا برای طراحی و تزیین بیشتر آن رنگ دیوار با رنگ قاب های روی آن و ستون متفاوت است. یک روش پیشنهادی برای این کار این است که از دو رنگ تیره و روشن استفاده کنید. می توانید از رنگ روشن برای دیوار و از رنگ تیره برای قاب ها و ستون استفاده کنید و این کار می تواند به خانه و مخصوصا به سالن های پذیرایی شکوه خاصی بدهد.

جمع بندی: بنابراین ستون های داخل منزل را می توانید با هر کدام از روش های گفته شده به شکلی منحصر به فرد و متناسب با سبک دکوراسیون داخلی منزل تان طراحی و تزیین کنید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید طرح و رنگ ستون های داخل منزل را با توجه به طرح و شکل گچ بری در نظر بگیرید تا به نوعی همه قسمت ها با هم به خوبی ست شود.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا