دکوراسیون

8 دلیل برای استفاده از رنگ آبی آسمانی در طراحی دکوراسیون منزل

رنگ آبی آسمانی شاید از جمله رنگ‌های معدودی است که غالبا مورد انتخاب افراد نباشد و ترجیح دهند، از همان رنگ‌های سفید یا کرم در تن رنگ‌های مختلف استفاده کنند. اما اگر به دنبال حسی از راحتی و آرامشی می‌گردید که آن را نمی‌یابید، با رنگ آبی آسمانی می‌توانید این آرامش از دست رفته را بازیابید. دکوراسیون منزل با رنگ آبی آسمانی در کنار جذابیت چشمگیری که به دنبال دارد، قطعا حس راحتی و آرامش را بهتر می‌توان در آن دید.

دکوراسیون منزل با رنگ آبی آسمانی

همیشه قبل از هر چیزی خوش نقشه بودن فضای خانه در اولویت قرار دارد و بعد از آن رنگ‌بندی و نحوه اجرایی کردن طرح در آن حرف دوم را می‌زند. رنگ‌ها تاثیر زیادی بر روی طراحی دکوراسیون داخلی می‌گذارند. رنگ‌ها با زبان بی زبانی با شما صحبت می‌کنند و قسمتی از شخصیت و طرز تفکرتان را نشان می‌دهند.

نوع و سبک دکوراسیون جنس و متریال‌های به کار رفته در آن و مخصوصا رنگ‌بندی اسباب و اثاثیه، دیوارها و حتی کف اتاق‌ها به خوبی حالات روحی و خلقی شما را به نمایش می‌گذارند. اما از آنجایی که غالبا همه افراد به دنبال کسب آرامش هستند، بنابراین رنگ‌هایی که ایجاد کننده حس امید، شادی و آرامش باشند رنگ‌های سرد می‌تواند انتخاب خوب و به جایی باشد.

رنگ‌هایی چون آبی و سبز مخصوصا با رنگ روشن و ملایم به شدت برای تقویت روان آدمی پس از گذراندن یک روز سخت و طولانی فوق العاده مفید و موثر هستند. رنگ آبی آسمانی شاید به خاطر اینکه بیشتر از سایر رنگ‌های دیگر که همچون سقفی پهناور بالای سر دنیای خاکی ما گسترده است، چشم نوازی می‌کند و به خاطر ایجاد حس راحتی در ما تمایل بیشتری به این رنگ از خود نشان می‌دهیم. البته این رنگ طبق تحقیقات انجام شده بیشتر مورد پسند آقایان است. به طور کلی آبی رنگی مردانه بوده و به عنوان یک رنگ آرامش بخش شناخته می‌شود.

رنگ آبی در دکوراسیون

آبی آسمانی آرامش را به خانه می آورد

البته رنگ‌های آبی با تناژهای مختلف معانی متفاوتی هم دارند. آبی فیروزه‌ای نماد جوانی و آرامش است، در حالی که رنگ آبی تیره نماد دانش، قدرت، یکپارچگی و جدیت می‌باشد و رنگ آبی آسمانی نماد سلامتی، شفا، آرامش، درک و نرم و ملایمت است. شاید به خاطر ویژگی‌های زیاد و تاثیراتی که آبی روشن یا آسمانی بر افراد دارد، ورود آن به طراحی داخلی را راحت‌تر کرده است. طراحی دکوراسیون منزل با رنگ آبی آسمانی نه تنها زیبا و خیره کننده می‌تواند باشد، حتی پس از گذشت مدتی حتما حسی از سبکی را در خود به وضوح حس می‌کنید.

حتما بخوانید: رنگ آبی کلاسیک، رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی در طراحی دکوراسیون

به همین دلیل افرادی که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند، بهتر است، رنگ دیوارهای اتاق خواب‌شان را آبی آسمانی یا همان آبی کمرنگ در نظر بگیرند. البته برای زیباتر شدن کار بهترین کار این است که فقط یکی از دیوارهای اتاق خواب یا در نهایت دو دیوار از اتاق تان را رنگ آبی کمرنگ بزنید.

دکوراسیون منزل با رنگ آبی

رنگ های گرم بهترین همنشینان آبی آسمانی

یکی از موضوعات بسیار مهم در زمان انتخاب رنگ غالب برای طراحی دکوراسیون منزل و مخصوصا رنگ دیوارها این است که حتما از هر نظر با سایر رنگ‌ها و حداقل به دو یا سه رنگ به راحتی ست شود. خوشبختانه رنگ آبی آسمانی از جمله رنگ‌هایی است که به راحتی می‌توانید با رنگ‌هایی چون سبز، قرمز، زرد، بنفش و… آن را ست کرد. رنگ‌های سرد و گرم زمانی که به طور همزمان در کنار هم قرار می‌گیرند، بهتر فضا را جذاب تر می‌کنند و رنگ‌های سرد را به خواسته‌شان می‌رسانند.

رنگ-آبی-در-دکوراسیون-2

دکوراسیون منزل با رنگ آبی آسمانی راهی برای تمیزی دائمی خانه

هر چقدر از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید، طبیعتا بیشتر و زودتر مجبور به تمیز کردن فضای خانه می‌شوید. مسلما وقتی که خانه در بازه زمانی کوتاه‌تر تمیز شود، شکل و حالت متفاوت‌تری به خود می‌گیرد و نسبت به زمانی که از رنگ‌بندی‌های تیره‌تر استفاده می‌کردید و کثیفی در و دیوار خودش را چندان به چشم نمی‌انداخت دیگر نمی‌توانید بهانه برای تاخیر در نظافت خانه بیاروید.

رنگ-آبی-در-دکوراسیون-3

خانه ای زیبا و بشاش ارمغانی از آبی آسمانی

خوب هر چقدر خانه تمیزتر باشد و بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ظاهری زیبا و بشاش‌تری به خودش خواهد گرفت. اگر به دنبال خانه‌ای شاد و با روحیه هستید، حتما در طراحی دکوراسیون منزل با رنگ آبی آسمانی فضای خانه تان متحول کنید و طراوتی بهاری را با این رنگ به خانه خود بدهید.

رنگ آبی آسمانی ساحل آبی را به خانه تان می آورد

اگر به سبک‌های ساحلی در طراحی داخلی رو آورده‌اید، از رنگ آبی آسمانی حتما استفاده کنید. سبک‌های طراحی مدیترانه‌ای از جمله سبک‌هایی است که با دادن روحیه بهتر به محیط زندگی کمک زیادی می‌کند و حس آرامش آن به خاطر وجود رنگ آبی می‌تواند باشد. حتی سایر سبک‌های طراحی در فضای منزل‌تان اجرا شده است، باز هم می‌توانید متناسب با رنگ‌بندی موجود در فضای منزل تن رنگ آبی را مشخص کنید و بخش‌هایی هر چند جزیی و کوچک از دیوارها یا پیشخوان آشپزخانه را آبی کنید.

رنگ-آبی-در-دکوراسیون-4

سقف اتاق تان را آسمانی کنید

اگر دوست دارید، همه دیوارها را ساده و یک دست در نظر بگیرید و در مقابل سقف را به شکل منحصر به فردی طراحی کنید، با رنگ آبی می‌توانید این تغییر زیبا را ایجاد کنید. سقف اتاق خودتان یا هر جایی که مد نظرتان باشد را آسمانی طراحی کنید، آن هم تنها با یکدست رنگ آبی ساده خانه‌تان را چشمگیر و جذاب کنید. استفاده از این روش برای سبک‌های دکوراسیون ساده و یا مدرن امروزی کاملا کاربردی است.

با آبی آسمانی خانه ای شاد بسازید

ممکن است، برای طراحی نمای خارجی خانه‌تان به دنبال یک رنگ مناسب و شاد باشید، تا در کنار رنگ سبز برگ درختان و گل‌ها و بوته‌های محوطه حیاط خودش را بهتر نشان دهد. در این حالت آبی آسمانی این بار هم برای داشتن یک طراحی دکوراسیون شاد و زیبا به کمک‌تان خواهد آمد. مسلما وجود رنگ آبی در نمای خارجی منزل در فروش آن در جهت جلب توجه کمک بسیار زیادی می‌کند. اگر خانه‌تان قدیمی شده است، با کمی تعمیرات و رنگ‌های شاد و ملایم به آن ارزش بیشتری بدهید.

رنگ-آبی-در-دکوراسیون-5

آبی آسمانی عاملی در تناسب اندام اعضا خانواده

با توجه به این که براساس روانشناسی رنگ‌ها، رنگ آبی به کاهش استرس و فشارهای روانی کمک زیادی می‌کند، استفاده پیش از حد از آن در فضای منزل می‌تواند باعث ایجاد تنبلی و سستی هم در افراد منجرب گردد. مخصوصا اینکه ماهیت این رنگ به گونه‌ای است که باعث کاهش اشتهای افراد و تمایل آنها به پرخوری هم می‌باشد.

بنابراین اگر شما و اعضا خانواده‌تان دارای وزن نسبتا کمی هستید، از این رنگ در طراحی اتاق غذا خوری و آشپزخانه زیاده روی نکنید و تا حد امکان از رنگ‌های گرم مثل نارنجی که باعث افزایش اشتها است، استفاده کنید. اما اگر در فکر کاهش وزن هستید، تا جایی که امکان دارد، از این رنگ در طراحی قسمت‌‌های مختلف منزل و مخصوصا محل غذا خوری خانه استفاده کنید.

رنگ-آبی-در-دکوراسیون-6

جمع بندی: به ندرت پیش می‌آید، افراد به رنگ آبی مراجعه کنند و از آن در طراحی دکوراسیون منزل‌‌شان استفاده کنند. اما اگر دوست دارید، تا بهانه‌ای برای همیشه تمیز نگهداشتن خانه خود داشته باشید، رنگ‌های روشنی مثل آبی آسمانی کاملا مناسب خواهند بود، تا به محض جمع شدن گرد و غبار و ایجاد هاله‌هایی از تیرگی مجبور به تمیز کردن سریع منزل شوید. قطعا با رنگی مثل آبی محیط شادتر و خواستنی‌تری خواهید داشت و آرامش بیشتری را حس می‌کنید.

بنابراین اگر روزهای سختی را پشت سر می‌گذارید، استفاده از این رنگ در اتاق خواب برای آرامش اعصاب‌تان بسیار مفید خواهد بود. زیبایی همیشه به هر چیزی قیمت و بهای بیشتری دهد، آن را حتما ارزشمندتر نشان خواهد داد، پس از این رنگ در طراحی داخلی و خارجی جهت طراحی نمای منزل‌تان بهره ببرید. حتی اگر آدم خوش اشتهایی هم هستید و موفق به گرفتن رژیم غذایی هم نمی شوید، برای مدتی طراحی دکوراسیون منزل با رنگ آبی آسمانی را تجربه کنید و به کمک این رنگ به کاهش اشتها و کاهش وزن تان کمک کنید، تا زودتر به تناسب اندام برسید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا