دکوراسیون

9 روش طراحی منزل که به خانه تان جلوه دیگری می دهد را از دست ندهید

دکوراسیون منزل

9 روش طراحی منزل که با استفاده از هر کدام، سبک جدیدی از طراحی را می‌توانید تجربه کنید. بین تمامی رنگ‌ها حتما رنگ مرجانی را تجربه کنید. در طراحی سقف گاهی به سبک قدیمی ها عمل کنید و از چوب‌های طبیعی هیچگاه غافل نباشید. استفاده از تضاد می‌تواند سرآمدی از هنر و زیبایی محسوب شود پس فقط به سیاهی و تیره بوده رنگ مشکی توجه نکنید. در این مقاله 9 روش عالی آشنا می‌شوید که قطعا به خانه شما جلوه دیگری خواهند داد، پس با ما همراه باشید.

از رنگ های گرم مثل رنگ مرجانی استفاده کنید

رنگ‌های مرجانی را همیشه در انتخاب رنگ بندی دکوراسیون منزل‌تان در کنار سایر رنگ‌های دیگر حتما در نظر بگیرید. رنگ مرجانی یک رنگ کاملا جذاب و منحصر به فرد است که ممکن است برخی از افراد آن را با رنگ صورتی اشتباه بگیرند. همان طور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، بین رنگ بندی برای خرید کاغذ دیواری روی دیوار مجاور درب ورودی، رنگ صورتی کاملا مشهود است که هماهنگی خود را با سایر رنگ‌های موجود نشان می‌دهد. اما کاناپه با رنگ سایه مرجانی سبک، بین رنگ‌های موجود در فضا گرمی خاصی را ایجاد می‌کند.

از چوب طبیعی استفاده کنید

چوب هم مثل سنگ نمای خاص و ویژه‌ای به خانه می‌دهد. استفاده از چوب طبیعی کاملا توجه و نگاه هر کسی را به خود جلب می‌کند. مخصوصا اگر طراح داخلی دکوراسیون از آن در قسمت‌های به خصوصی هم استفاده کرده باشد مسلما بیشتر جلب توجه می‌کند. طبیعتا هر آنچه که از دامن بر گرفته شده باشد زیبایی به خصوصی دارد. اگر به دنبال روش‌های طراحی منزل هستید ولی کاملا متفاوت، استفاده از تیرهای چوبی برای طراحی قسمت‌هایی از سقف آشپزخانه به طرز عجیبی می‌تواند تغییرات خوبی در سبک دکوراسیون آشپزخانه تان ایجاد کند.

حتما بخوانید: اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون که می تواند منزل تان را زشت کند

روی شیشه در اتاق از برچسب استفاده کنید

اگر سبک طراحی درهای اتاق‌ها به شکلی است که دارای شیشه‌های ساده است و دوست ندارید درون اتاق‌تان دیده شود می‌توانید با استفاده از برچسب‌های مات و طرح‌ دار، روی شیشه‌ها را بپوشانید. طرح‌های روی برچسب‌ها کاملا مختلف و متفاوت است. می‌توانید از طرح‌های نوشته مناسب و مرتبط با نوع استفاده از اتاق، متن روی برچسب را انتخاب کنید. این روش برای طراحی داخلی شرکت‌ها تنها کاربرد ندارد و می‌توان به راحتی برای منزل هم استفاده کنید. حتی در صورت سلیقه هم می‌توانید از طرح‌های کودکانه برای طراحی در اتاق خواب کودک‌تان استفاده کنید.

سقف قوس دار تنوعی بی نظیر در طراحی منزل

در کنار این همه تنوع در منزل‌تان و استفاده از رنگ‌های گرم و تیرهای چوب طبیعی می‌توانید برخلاف همه معمارانی که سقف در ورودی را به شکل معمول خودش طراحی می‌کنند از معمار داخلی بخواهید تا این بخش را به شکل قوس دار طراحی کند. کمتر جایی را می‌بینید که از چنین روشی برای طراحی سقف استفاده کرده باشند. این روش در ساخت و سازهای قدیمی متداول بود ولی امروزه مرسوم نیست و یک روش کاملا منحصر به فرد برای ایجاد تغییرات داخل خانه محسوب می‌شود.

خانه‌هایی که در سقف آنها از تیرهای چوب طبیعی استفاده شده و کفپوش آن هم از چوب باشد بیشتر به سبک خانه‌های روستیک نزدیکتر هستند. وجود تیرهای چوبی و پارکت لمینت طرح چوب و همچنین خرید قرنیز چوبی برای نزدیک کردن ما به سبک روستیک خیلی کمک کرده است. مخصوصا اینکه میز چوبی و پایه صندلی‌ها ما را برای رسیدن به این هدف بیشتر یاری داده‌اند.

کابینت براق انعکاس حس زیبایی

یک روش جذاب که مورد علاقه همه خواهد بود استفاده از کابینت‌های براق و مخصوصا رنگ روشن است. به علت براقیت سطح روی کابینت و خاصیت انعکاس دهندگی که دارد و همچنین تا حدی مثل آیینه عمل می‌کند بیشتر محبوبیت را دارد. به خاطر انعکاس دادن نور و نشان داده شدن تصاویر بر روی صفحه کابینت مسلما احساس خوبی به شما دست می‌دهد. این انعکاس به ایجاد احساس تحرک و پویایی و روشنایی بیشتر فضا منتهی می‌شود. با توجه به این که از این مدل کابینت با رنگ سفید برای آشپزخانه‌های کوچک بیشتر استفاده می‌شود، باز هم می‌توانید در فضاهای بزرگتر هم استفاده کنید.

 

کابینت براق

سفارشی در خواست طراحی کشوهای آشپزخانه را بدهید

حتما نباید مثل همیشه سفارش ساخت کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه تان را بدهید. پای خود را فراتر از آنچه که مرسوم است بگذارید تا محدودیت‌ها را در روش طراحی منزل از میان برداشته باشید. یکی از معضلات خانم‌ها در نگهداری ظرف و ظروف، مرتب نگهداشتن قاشق و چنگال و چاقوها است. حتما نباید از جا قاشقی برای نگهداری آنها استفاده کنید. می‌توانید در زمان سفارش ساخت کابینت از طراح کابینت بخواهید تا یک کشو را فقط مخصوص نگهداری و چیدمان قاشق و جنگال و وسایل نظیر آنها که در سرو غذا مهم هستند؛ طراحی کند. همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید با تفکیک کردن یک کشو به بخش‌های مختلف خیلی راحت‌تر می‌توانید وسایل این چنین را مدیریت کنید و آشپزخانه‌ای مرتب و منظم‌تر هم خواهید داشت.

کابینت مات و تیره با دسته برنجی

ممکن است برخی از خانم‌ها کابینت‌هایی با رنگ‌های تیره و مات را بیشتر دوست داشته باشند. رنگ‌های تیره بیشتر برای سبک‌های کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتما نباید رنگ و طرح کابینت‌ها با رنگ دیوارهای آشپزخانه با هم ست باشند. گاهی وجود تضاد، بیشتر از شباهت‌ها فضای خانه را جذاب می‌کند. تضاد یک روش طراحی منزل محسوب می‌شود. وجود تضاد بین رنگ‌ها بد نیست و حتی خیلی خوب هم هست. اگر تضاد بین رنگ‌ها نبود هیچ فضایی زیبا هم نبود. برای برخی از قسمت‌ها باید تضاد رنگ‌ها را لحاظ کرد تا زیبایی خودش را به عیان جلوه دهد. حتما نباید سطح روی کابینت براق باشد. استفاده از کابینت مات و تیره بیشتر برای خانه‌های بزرگ توصیه می‌شود.

سنگ مرمر با رگه هایی از ترک

کاشی کاری کردن دیوار حمام با طرح و رنگ‌های مختلف تنها راه ممکن برای دیوارپوش کردن آن نیست. می‌توانید با استفاده از سنگ مرمر با رگه‌هایی از ترک، قسمت‌های کف و دیوارهای حمام را بپوشانید. حتی با استفاده از آن می‌توانید در کنار طرح‌های ساده از سنگ‌های مخصوص دیوارپوش کار طراحی سرویس را انجام دهید. اگر به تصویر زیر توجه کرده باشید می‌بینید که دیوار قسمت دوش حمام و دیوار مجاورش فقط با سنگ مرمر با رگه‌هایی از ترک دیوارپوش شده و علاوه بر آن قسمت کف و محل نشستن هم با همان طرح سنگ تزیین شده است.

برای خانه‌های امروزی که دارای حمامی کوچک هستند می‌توانید تنها دیوار پشت دوش را با این طرح و مدل تزیین کنید و دیوارهای مجاورش را با یک طرح و مدل دیگر دیوارپوش کنید.

کاشی آجر سیاه

همان طور که گفتیم گاهی برای ایجاد جلوه و زیبایی بیشتر چاره‌ای نداریم جز اینکه از ایجاد تضاد بین رنگ‌های موجود در فضا کمک بگیریم. بازی با رنگ‌ها یک روش خارق العاده در طراحی داخلی محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید خانه‌تان را منحصر به فرد نشان دهید و یا اگر به دنبال روشی برای بر طرف کردن عیوب آن هستید استفاد از رنگ‌های متضاد کاملا مناسب است. استفاده از دو رنگ خنثی سفید و سیاه واقعا فضای را عالی می‌کند. اگر به تصویر پایین دقت کنید متوجه خواهید شد که استفاده از کاشی‌های سیاه رنگ و گچ بری‌های بالای دیوار زیر سقف که با رنگ مشکی رنگ شده است چه خوب توجه را جلب می‌کند. اگر رنگ‌های مشکی از این تصویر حذف شود مثل الان دیگر توجه شما را چندان به خودش جلب نمی‌کند. در حقیقت از این روش طراحی منزل می‌توانید برای بخش بندی کردن و جدا کردن دو بخش از هم استفاده کنید. مثلا در تصویر زیر با کاشی مشکی حمام را از سرویس توالت تفکیک کرده است.

جمع بندی: اگر در حال ساخت منزل جدیدتان هستید توصیه می‌کنیم حتما دیوارها و سقف‌های قوس دار را در ساخت لحاظ کنید و در کنار آن از معمار بخواهید بر روی سقف از تیرهای چوب طبیعی هم استفاده کند. با استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید علاوه بر اینکه از تضاد ایجاد شده به خانه‌تان نمایی بیشتر می‌دهید یک طرح شب و روز خلاقانه هم طراحی کنید. با استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید می‌توانید برای تفکیک کردن و بخش بندی کردن قسمت‌های مختلف بهره ببرید و در کنار آن به دکوراسیون خانه جلوه بیشتری بدهید. اگر دوست ندارید از رنگ مشکی استفاده کنید می‌توانید از سنگ مرمر با رگه‌هایی از ترک استفاده کنید. حتما نباید مثل همیشه و مثل سایر آشپزخانه‌ها کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه طراحی شود. هر طور که نیاز است و شما دوست دارید سفارش ساخت کابینت‌ها را بدهید و برای آن از کابینت ساز راهنمایی بخواهید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. من عاشق رنگ سیاه و سفید هستم و میشه راحت طرح شب و روز رو پیادسازی کرد و بنظرم خیلی راحت میشه به خونه نما داد
    با این روش سبک دلپذیرتری میشه داشت بنظرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا