دکوراسیون

دکوراسیون پشت تخت خواب

6 ایده برای پشت تخت خواب

اگر به دنبال ایده برای پشت تخت خواب تان هستید باید بدانید برای طراحی دیوار پشت تختخواب محدود به استفاده از انواع کاغذ دیواری و پوسترهای دیواری با طرح و رنگ های مختلف نیستید و می توانید به جای نصب کاغذ دیواری 6 روش دیگر را امتحان و تجربه کنید. لزومی ندارد هر بار برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب تان رنگ و طرح کاغذ دیواری پشت تخت را عوض کنید، به جای آن می توانید تابلو نقاشی و یا یکی از عکس های تان را نصب کنید و یا یک طاقچه دکوراتیو بالای تخت درست کنید و یا حتی از دیوارپوش چوبی و یا قاب چوبی این کار را انجام دهید و همچنین از آینه های دکوراتیو و تزیینی و یک نور پردازی مناسب، اتاق خوابی جذاب برای خود طراحی کنید.

6 ایده برای پشت تخت خواب

با توجه به تنوع طرح و رنگ های مختلفی که در آلبوم های کاغذ دیواری وجود دارد ممکن است بخواهید سایر انواع دیوارپوش و یا حتی روش های دیگری که برای طراحی پشت تخت خواب به کار می رود را امتحان کنید و به نوعی تنوعی در سبک دکوراسیون اتاق خواب تان بدهید. هر کسی می تواند بسته به میزان خلاقیت و ایده هایی که دارد این کار را برای طراحی و تزیین اتاق خوابش انجام دهد تا بدین طریق فضای زندگی خود را از حالت یکنواختی که پیدا کرده است خارج کنید.

قطعا هر کدام از 6 ایده ای که برای طراحی پشت تخت خواب برای تان توضیح خواهیم داد در این زمینه برای تان راه گشا خواهد بود و هر بار می توانید سبکی جدید از طراحی را تجربه کنید. پس با ما همراه باشید.

1- روی دیوار پشت تخت خواب تابلو نقاشی نصب کنید

اگر اتاق خواب تان رنگی ساده و یک دست دارد و تمام قسمت های آن و همچنین وسایل داخل اتاق خواب را ساده در نظر گرفته اید می توانید با استفاده از یک تابلو نقاشی به فضای اتاق جلوه بیشتری بدهید و آن را از حالت سادگی پیش از حد خود خارج کنید. بهترین کار برای انتخاب رنگ و طرح تابلو نقاشی در این است که با توجه به نوع رنگ بندی رو تختی و کفپوش اتاق خواب و همچنین رنگ و طرح قالیچه انتخاب کنید تا به نوعی همه جوانب کار با هم به خوبی ست شود.

قاب عکس برای پشت تخت

حتما بخوانید: کاغذ دیواری پشت تخت خواب

2- روی دیوار پشت تخت خواب طاقچه درست کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید از وسایل تزیینی و دکوری که مورد علاقه تان است دیوار پشت سرتان را تزیین کنید و یا در صورت نیاز به جای نصب کردن، آن ها را کنار هم بچینید که در چنین حالتی می توانید با یک تخت چوب محکم بالا سر تخت تان یک طاقچه درست کنید و یا به جای این کار در داخل دیوار یک طاقچه دیواری به سبک سنتی درست کنید و وسایل تزیینی و یا حتی ضروری دم دستی تان را روی آن بچنیند و به نوعی بالا سر تخت خواب تان را تزیین کنید. البته این کار از جمله کارهایی است که به هر اتاق خوابی جلوه ای متفاوت می بخشد.

ساخت طاقچه برای پشت تخت

3- پنجره پشت تخت خواب تان را تزیین کنید

همیشه بهترین اتاق ها، اتاق هایی هستند که دارای پنجره های بزرگ هستند که نورگیر فوق العاده ای داشته باشد. بد نیست برای تنوع هم که شده است تغییر در دکوراسیون و نحوه چیدمان اتاق خواب تان بدهید و تخت خواب خود را جا به جا کنید. اگر تخت خواب خود را پای پنجره گذاشته اید دیگر به جای نصب کاغذ دیواری و تابلو و… باید به یک پرده خوب و مناسب فکر کنید. سعی کنید پرده ای را انتخاب کنید که با نما و طراحی اتاق خواب تان از نظر طرح و رنگ جور در بیاید و به زیبایی آن کمک کند و اگر قصد دارید برای همیشه تخت خواب تان را پا پنجره نگهدارید می توانید هر بار پرده های مختلف را امتحان کنید.

4- نصب لامپ های تزیینی و ال ای دی روی دیوار پشت تخت خواب

نورپردازی یکی از رایج ترین و خاص ترین روش های معمول در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به شمار می رود. با نور می توانید هر بار به شکلی متفاوت سبکی جدید از طراحی را تجربه کنید. یکی از متفاوت ترین روش های کار نورپردازی در طراحی دیوار پشت تخت خواب این است که از لامپ هایی به شکل حروف استفاده کنید. می توانید برای این کار اسم خودتان را برای این منظور با استفاده از لامپ های شکل حروف انگلیسی بالا سر تخت تان نصب کنید.

لامپ دکوری پشت تخت

حتما بخوانید: کاغذ دیواری اتاق مستر 

این کار یکی از جذاب ترین روش های ممکن در اتاق می تواند به شمار بیاید چرا که کار نورپردازی را به شکلی منحصر به فرد تجربه می کنید و قطعا برای هر کسی جذاب خواهد بود.

5- دیوارپوش چوبی برای پشت تخت خواب

نصب دیوارپوش چوبی هم جذابیت خاص خودش را دارد و به شکل دیگر نما را جلوه می دهد و حتی متناسب با سبک دکوراسیون می توانید رنگ و طرح آن را انتخاب کنید. اگر از کفپوش چوبی و یا با طرح چوب برای اتاق خواب استفاده کرده اید خوب است که رنگ دیوارپوش چوبی برای پشت تخت خواب را رنگ سفید انتخاب کنید تا دیده شدن پیش از حد یک رنگ و بهم خوردن تعادل در هارمونی رنگ های پیشگیری کرده باشید.

دیوارپوش چوبی پشت تخت

6- استفاده از چوب برای پشت تخت خواب

اگر شما امکان نصب دیوارپوش چوبی در پشت تخت خواب تان را ندارید به جای این کار می توانید از تخت خواب های بزرگ به منظور طراحی و تزیین پشت تخت خواب تان استفاده کنید. البته برای این کار خوب است از چوب های منبت کاری شده با طرح های زیبا استفاده کنید تا با این کار نما و جلوه تخت خواب تان بیشتر به چشم بیاید. گرچه طرح و رنگ چوبی که قرار است پشت تخت خواب تان قرار بگیرد را بهتر است متناسب با سبک دکوراسیون اتاق خواب تان انتخاب کنید.

جمع بندی: این ها فقط 6 ایده برای پشت تخت خواب بودند که جز رایج ترین روش های معمول دکوراسیون اتاق به شمار می روند. قطعا ایده های زیادی برای این کار وجود خواهد داشت و تنها منحصر به این 6 ایده نخواهد بود. البته با به کارگیری خلاقیت تان و استفاده از نظر افراد مختلف و مخصوصا دکوراتورهای حرفه ای در این کار بهتر می توانید پشت تخت خواب تان را طراحی و تزیین کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا