پارکت

پارکت لمینت ایرانی با طول عمر بالا

پارکت لمینت ایرانی

پارکت لمینت ایرانی بهترین جایگزین برای برندهای خارجی در دوران تحریم‌ها هستند. شاید عده‌ای بر این باور باشند که هرگز پارکت لمینت ایرانی قدرت رقابت با برندهای خارجی را ندارد، اما با توسعه و پیشرفت های حاصل شده در تولید لمینت‌های داخلی به راحتی می‌توانید، تا سال‌های طولانی از یکی از انواع پارکت لمینت با برندهای ایرانی استفاده کنید. پارکت لمینت‌های ویلا، فرست وود، ZX، یشیل، داچ فلور، دنیز، دکو، انزو، یونیک، ایزوفام، هانتر، آرتا و در نهایت برند اختصاصی شرکت دکور چوب یعنی پارکت لمینت KT در دسترس‌ترین کفپوش‌های موجود در بازار هستند، که در ادامه در مورد هر یک از این‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید و اگر قصد مشاهده و خرید پارکت لمینت های ایرانی را دارید به فروشگاه دکورچوب مراجه کنید.

آیا پارکت لمینت ایرانی کیفیت پارکت لمینت خارجی را دارد؟

متاسفانه از گذشته تا کنون بیشتر اقلام مورد نیاز در صنعت دکوراسیون داخلی از طریق کشورهای اروپایی و آسیایی تامین می‌شد. اما با اعمال تحریم‌ها بر ایران بسیاری از واردکنندگان و افراد فعال در این صنف را به فکر تولید انواع کفپوش و مخصوصا پارکت لمینت انداخته است. با توجه به این که در گذشته و قبل از تحریم‌ها، پارکت لمینت ایرانی تولید می‌شد، اما بین مردم طرفداران چندانی نداشت. اما از آنجایی که دیگر واردات لمینت به داخل کشور ممنوع شده است، تولید کنندگان برای کسب رضایت مشتریان بر روی بالا بردن کیفیت پارکت لمینت ایرانی تمرکز بیشتری کرده‌اند. امروز برخلاف گذشته شاهد کیفیت دیروز در لمینت‌های امروزی نیستیم.

کیفیت پارکت ایرانی

تنوع زیاد در طرح و رنگ‌های مختلف با افزایش میزان مقاومت سایشی و ضد لک بودن و تمیز شدن راحت بسیاری از لمینت‌های داخلی، مشکل بسیاری از افراد را حل کرده است، به طوری که به جرات می‌توانیم ادعا کنیم، خرید پارکت لمینت ایرانی نه تنها از نظر طرح و رنگ، بلکه از نظر کیفیت هم دست کمی از پارکت لمینت‌های خارجی ندارد.

انواع پارکت لمینت ایرانی

در ادامه با 13 برند پارکت لمینت ایرانی آشنا می‌شوید که از هر کدام بسته به مواد استفاده شده در ساخت شان می‌توانید برای هر جا و مکانی استفاده کنید. اغلب لمینت‌های ایرانی با توجه به شرایط فضاهای مسکونی و پر تردد تولید می‌شوند، تا در برابر هر نوع ضربه‌ای مقاومت لازم را دارا باشند.

1- پارکت لمینت ویلا Villa

در تولید پارکت لمینت ویلا از مغزی HDF اچ دی اف با استاندارد سایشی AC4 استفاده شده است. این نوع لمینت برای مکان‌های پر تردد کاملا مناسب است. لایه اورلی استفاده شده در آن، در برابر هر نوع خط و خشی مقاوم است. لمینت ویلا در 8 رنگ متنوع و در سایز 187*1200 با ضخامت استاندارد 8 میلیمتر همراه با کلیک تونیلین تولید شده است.

2- پارکت لمینت فرست وود Frist Wood

این نوع پارکت لمینت ایرانی با مغزی HDF اچ دی اف و با ضخامت 8 میلیمتر تولید می‌شود. مقاومت سایشی این لمینت AC3 بوده و می‌توانید همچون لمینت‌هایی که دارای مقاومت سایشی AC4 هستند، برای مکان‌های اداری استفاده کنید. در ساخت لمینت فرست وود از چوب فشرده پلی کربنات و یا یک ماده پلاستیکی استفاده شده است. این ساختار دارای 4 لایه است. لایه اول، یک روکش محافظتی بوده و لایه دوم رنگ و ظاهر آن را مشخص می‌کند، لایه سوم از چوب و لایه چهارم آن نیز به سطح زمین متصل می‌گردد.

لمینت Frist Wood

حسن لمینت فرست وود این است که در صورت نقل مکان می‌توانید آن را همچون اسباب و اثاثیه منزل‌تان جمع و بسته بندی کنید و در منزل جدید مجدد به عنوان کفپوش نصب و استفاده کنید. لمینت فرست وود استاندارد E1 را دارا بوده و برای مکان‌های مسکونی کاملا مناسب است. این نوع لمینت با توجه به کیفیت خوبی که دارد، قیمت آن از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است. خوشبختانه این نوع لمینت در برابر سیستم گرمایشی مقاومت بالایی دارد و ضد آب است. علاوه بر همه این‌ها یکی از ویژگی‌های آن این است که کاملا ضد لک است. پارکت لمینت فرست وود در 12 رنگ در بازار طراحی دکوراسیون موجود است.

حتما بخوانید: ۸ اشتباه در نگهداری پارکت لمینت

3- پارکت لمینت ZX

مقاومت سایشی این لمینت AC4 بوده و در 14 رنگ مختلف موجود است. ابعاد این نوع لمینت 190*1205 میلیمتر است. هر بسته از لمینت ZX یک متر و 832 متر مربع را پوشش می‌دهد. به علت مقاومت بالای کلیکی این نوع لمینت می‌توانید به راحتی چندین بار از محلی به محلی دیگر منتقل و نصب کنید. لمینت زد ایکس در برابر نم و رطوبت مقاومت بالایی داشته و در مقابل گرما و حرارت سیستم گرمایشی هم شکل و حالت اولیه خود را به خوبی حفظ می‌کند. این نوع لمینت به راحتی تمیز می‌شود و در صورت ایجاد هر نوع لکه‌ای بر روی آن، جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

4- پارکت لمینت یشیل

پارکت لمینت یشیل یکی از قدیمی‌ترین انواع کفپوش ایرانی در کلاس 31 است. این لمینت در گذشته یکی از انواع لمینت ترک بود اما امروزه با دستگاه‌های مدرن و امروزی در ایران در حال تولید و عرضه به بازار است. مغزی این نوع لمینت HDF با کیفیت و دانستیه بالا است. کلیک‌های آن آغشته به پارافین بوده و در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد. مقاومت سایشی آن AC3 است و برای مکان‌هایی که رفت و آمد نسبتا زیادی دارد، قابل استفاده است. پارکت لمینت یشیل در 8 رنگ مختلف با ضخامت 8 میلیمتر در دسترس است.

5- پارکت لمینت داچ فلور

این نوع لمینت دارای کیفیت لازم به عنوان یک کفپوش استاندارد است. قیمت پارکت لمینت داچ فلور از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است. مغزی لمینت داچ فلور، اچ دی اف چامسون ترکیه بوده و از دستگاه‌های آلمانی در تولید آن استفاده می‌شود. روکش روی این لمینت ساخت آلمان است. کیلک‌های آن از نوع یونی کلیک و پارافین خورده است. مقاومت سایت لمینت داچ فلور AC4 بوده و به راحتی می‌توانید از آن برای اماکن پر رفت و آمد نظیر اماکن مسکونی و اداری استفاده کنید. به علت استفاده از مغزی با کیفیت و کلیک‌های پارافین خورده مقاومت این نوع لمینت در برابر نم و رطوبت افزایش یافته است.

پارکت داچ فلور

مرغوب بودن پارافین و واکس استفاده شده در آن مانع از نفوذ آب به داخل لمینت می‌شود. ضد خش بودن یکی از ویژگی‌های بارز پارکت لمینت داچ فلور به شمار می‌رود. این لمینت در برابر گرما و حرارت مقاومت بالایی دارد و برای نصب سیستم گرمایشی قابل استفاده است. لمینت داچ فلور در 10 رنگ مختلف با ضخامت 8.3 میلیمتر و در ابعاد 191*1204 میلیمتر در بازار موجود است.

6- پارکت لمینت دنیز

این نوع پارکت کاملا ایرانی و با کیفیت بالا است. قیمت لمینت دنیز کاملا مقرون به صرفه بوده و در 10 رنگ مختلف و متنوع در دسترس است. رنگ بندی‌های موجود در آن کاملا طبیعی است. مغزی این لمینت هم از HDF بوده و برای اماکن مسکونی کابردی است. این لمینت علاوه برای اینکه ضد آب است، در برابر اشعه UV مقاومت بالایی دارد.  به علت فشردگی زیاد در این لمینت مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. هر بسته این لمینت 2 متر و 37 سانتیمتر است.

7- پارکت لمینت دکو

مغزی این نوع لمینت هم HDF است و در کلاس 31 با سیستم یونی کلیک به بازار عرضه می‌شود. لایه اورلی مقاوم در برابر خط و خش و یک روکش محافظ سخت بر روی پارکت بوده و از آن در برابر نفوذ آب و سایش رویه و خط و خش، آتش سیگار و هر نوع ضربه ای محافظت می‌کند، و این عاملی در افزایش طول عمر لمینت می‌شود. این لمینت در ابعاد 187*1200 میلیمتر و با ضخامت 8 میلیمتر است و هر بسته آن 1 متر و 8 سانتی متر مربع را پوشش می‌دهد.

8- پارکت لمینت انزو

این لمینت دارای کلیک‌های پارافین خورده است. کلاس آن AC4 بوده و برای مکان‌های پر تردد و مسکونی کاملا مناسب است. این لمینت نسبت به سایر انواع لمینت ایرانی قیمت مناسب تری دارد. این لمینت در 10 رنگ متنوع و با طرح‌های بسیار زیبا تولید و عرضه می‌شود. تنوع طرح و رنگ‌های این لمینت به شکلی است که به راحتی می‌توانید طرح مناسب منزل‌تان را پیدا کنید. طبیعی بودن طرح چوب لمینت انزو به گونه است که ممکن است آن را با پارکت چوبی اشتباه بگیرید. کلیک‌های این نوع لمینت بسیار محکم است. فشردگی مغزی آن زیاد است و دارای استحکام و مقاومت بالایی است، به همین دلیل در برابر رطوبت و اشعه UV مقامت بالایی دارد.

9- پارکت لمینت یونیک

با توجه به این که استاندارد سایشی این نوع لمینت AC4 است و لایه محافظ آن در برابر سایش و خط و خش مقاوم است، به راحتی می‌توانید برای مکان‌های اداری هم استفاده کنید. این نوع لمینت دارای کلیک‌های چهار طرفه از نوع یونی کلیک است.  کلیک‌های یونی کلیک بهترین قفل و بست برای پارکت لمینت است. قیمت خرید لمینت یونیک متفاوت است و به مقاومت و جنس و همچنین کلاس پارکت لمینت بستگی پیدا می‌کند. به خاطر مقاومت بالا در برابر سایش دارد، لمینت یونیک فلور جزو انتخاب‌های اول اغلب مشتریان است. تمامی لمینت‌های موجود در این برند استانداردهای کلاس‌های مختلف را دارند و با توجه به آن بهتر می‌توان مشخص کردم که با توجه به محل مورد نظر از کدام یک از انواع آن استفاده کنید برای‌تان بهتر خواهد بود.

انواع استانداردهای کلاس های پارکت لمینت یونیک
  • پارکت لمینت یونیک فلور کلاس AC1: برای مکان‌های کم تردد مناسب است.
  • پارکت لمینت یونیک فلور کلاس  AC2 و AC4: برای سالن‌های پذیرایی، مکان‌های تجاری با فضای کوچک با رفت و آمد نسبتا زیاد مناسب است.
  • پارکت لمینت یونیک فلور کلاس AC3 و AC5: این نوع لمینت برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری با تردد بالا مناسب است. لمینت یونیک با این استاندارد مقاومت بالایی در برابر سایش دارد.

10- پارکت لمینت ایزوفام

این نوع لمینت در واقع تولید شرکت ایزوفام بوده که در 11 رنگ متنوع تولید می‌شود. رنگ و طرح‌های آن کاملا طبیعی است. مقاومت سایشی لمینت ایزوفام AC3 بوده و رویه آن ساخت کشور تایلند بوده و HDF آن از کشور آلمان است. پارکت لمینت ایزوفام دابل کلیک پس از نصب دیگری هیچ گونه درزی بین اتصالات آن نبوده و این باعث می‌شود، تا زیبایی آن بعد از اتمام کار دو چندان شود. این نوع لمینت دارای روکش لامیگراف اسپانیا است و بر این اساس می‌تواند به راحتی مدعی بود که این لمینت قدرت رقابت با لمینت‌های خارجی موجود در بازار را دارد. با توجه به این همه مزیت قمیت پارکت لمینت ایزوفام نسبت به لمینت‌های خارجی مناسب‌تر است.

حتما بخوانید: پارکت لمینت ضد آب

11- پارکت لمینت هانتر

این نوع لمینت ایرانی دارای رویه شفاف و مقاوم بوده و با درجه سختی AC3 برای اماکنی با تردد کم مناسب‌تر است. از این نوع لمینت می‌توانید به راحتی برای منازل کم جمعیت استفاده کرد. کلیک‌های این نوع لمینت کاملا مقاوم بوده و در رده لمینت‌های ارزان قرار دارد. نصب این نوع لمینت راحت و بدون سر و صدا است. جابه جا کردن و جدا کردن آن در نقل مکان راحت و آسان است. با توجه به این که تنها 6 رنگ مختلف در لمینت هانتر وجود دارد، تنوع طرح و رنگ آن به شکلی است که مورد پسند بسیار مشتریان است. مغزی این نوع لمینت هم اچ دی اف بوده و کیفیت بالایی دارد.

12- پارکت لمینت آرتا

این نوع لمینت بدون نیاز به ضربه یا به طور کشویی، در کوتاه ترین زمان نصب آن به اتمام می‌رسد. در نتیجه دیگر لمینت بخاطر اصابت ضربات مختلف آسیب نمی‌بیند و تمام الوارهای آن بدون هیچگونه شکستگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلیک‌های آن قوی است و از یکدیگر جدا نمی‌شوند. مواد به کار رفته در ساخت پارکت لمینت آرتا به گونه‌ای است که در برابر گرما به شکل یکنواخت منبسط می‌شوند، تغییر شکل نمی‌دهند. وجود کلیک در چهار طرف لمینت باعث می‌شود تا پس از نصب به صورت یکنواخت به کف بچسبند. البته می توانید از طریق همکاران ما در شرکت دکور آفیس، جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد 12 برندی که تا الان با آنها آشنا شدید، اقدام نمایید.

پارکت آرتا

حتما بخوانید: پارکت لمینت آرتا 

13- پارکت لمینت KT

این نوع لمینت برند اختصاصی شرکت دکور چوب است. به جرات می‌توانیم بگوییم که این نوع لمینت از نظر کیفیت و مقاومت با برندهای خارجی رقابت می‌کند. افرادی که به دنبال لمینت‌های قدیمی خارجی در بازار هستند و به علت تحریم ها دیگر نمی‌توانند برند مورد نظرشان را پیدا کنند، به راحتی و با اطمینان خاطر از این پارکت لمینت ایرانی KT استفاده کنند. پارکت لمینت KT صد در صد HDF بوده و با دانسیته 980 تولید می‌گردد. دانسیته 980 در حقیقت بالاترین کیفیت HDF اچ دی اف جهت تولید لمینت در سراسر دنیا است.

حتما بخوانید: پارکت لمینت KT

لایه over lay موجود بر روی لایه دکوراتیو لمینت KT از شرکت لیگنا ترکیه است، مقاوت این نوع پارکت لمینت در مقابل سایش بسیار بالا بوده و صد در صد AC4 است. لایه بالانس لمینت KT در نوع خودش از بالاترین کیفیت برخوردار است. در زمان خرید پارکت لمینت KT می‌توانید با استفاده از یک سمباده میزان مقاومت آن را در مقابل سایر انواع لمینت‌های موجود در بازار مقایسه کنید. اگر لایه اورلی لمینت ضعیف باشد، به محض کشیدن سمباده بر روی آن دچار خراشیدگی می‌شود. اما اگر سمباده را بر روی لمینت KT بکشید متوجه مقاومت بالای آن در برابر سایش خواهید شد.

خرید پارکت لمینت ایرانی از دکورچوب

شرکت دکور چوب به عنوان شرکتی که سال‌های زیادی مشغول به واردات انواع پارکت لمینت در ایران بوده است، اکنون با اعمال تحریم‌ها در حال تولید لمینت با کیفیتی با برند KT است. البته از آنجایی که بسیار مشتریان ما به دنبال لمینت خارجی بودند، با بررسی و تست میزان کیفیت پارکت لمینت KT، نسبت به لمینت‌های تولید شده در داخل کشور تغییر عقیده داده‌اند. این لمینت با اینکه مدت خیلی کوتاهی است، وارد بازار شده است، بخاطر بالا بودن کیفیتی که دارد، مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. شرکت دکور چوب در تمامی شهرهای ایران دارای نمایندگی است. شما در هر شهری که ساکن باشید، می‌توانید از طریق نمایندگان ما در شهر خود این کفپوش مرغوب و با کیفیت را تهیه کنید.

خرید پارکت ایرانی

به جرات می‌توانیم بگوییم که برای اطمینان از مقاومت سطح لمینت KT، می‌توانید یک تکه سمباده به همراه خود داشته باشید و با حرکات دورانی میزان مقاومت آن را به چشم ببیند و سپس قضاوت کنید. البته این را در نظر داشته باشید هر نوع کفپوشی، حتی اگر از سنگ هم که باشد، به خاطر ضربات محکم قطعات دچار آسیب خواهد شد، بنابراین حتما از زدن ضربه‌های محکم بر روی این نوع پارکت لمینت ایرانی همچون لمینت‌های خارجی جدا خودداری کنید.

قیمت پارکت لمینت ایرانی

قیمت پارکت لمینت ایرانی با توجه به نوع جنس و تکنولوژی که در ساخت آنها به کار رفته، متفاوت است. البته هر چه نوع مغزی HDF، لایه دکوراتیو، لایه اورلی، لایه بالانس و نوع کلیک‌های آن بهتر باشد، مقاومت بیشتری در برابر نم و رطوبت خواهد داشت و با توجه به آن نیز قیمت پارکت لمینت ایرانی هم بالاتر می‌رود. ناگفته نماند که نام برند هیچ وقت بر روی قیمت کفپوش تاثیر گذار نیست. حتما این را در نظر داشته باشید، ممکن است، قیمت برخی از لمینت‌های داخلی به مراتب کمتر از لمینت‌های خارجی باقی مانده در بازار باشد، اما از نظر کیفیت با آنها برابر باشند. از آنجایی که برخی از قطعات و بخش‌های لازم در تولید لمینت از کشورهای دیگر وارد می‌شود، قیمت لمینت داخی نیز تحت تاثیر تغییرات قیمت ارز باشد.

جمع بندی: از آنجایی بیشتر از 13 برند پارکت لمینت ایرانی با کیفیت در بازار موجود است، با توجه به تنوع طرح و رنگ های مختلف و زیبا، تقریبا بخش زیادی از نیاز بازار دکوراسیون را به خوبی تامین کرده‌اند. تولیدکنندگان با تمرکز بیشتر بر روی کیفیت لمینت‌های در حال تولید قدم بزرگی در جهت کسب رضایت مشتریان خود برداشته‌اند. اغلب کفپوش‌های پارکت لمینت ایرانی بالاترین استانداردهای کلاس‌ها را دارا هستند، و مقاومت خوبی در برابر هر نوع ضربه‌ای را دارند. مخصوصا اینکه بیشتر آنها را می‌توانید پس از نقل مکان به خانه جدید با خود ببرید و مجدد به عنوان کفپوش از آنها استفاده کنید. حسن بارز در طراحی پارکت لمینت داخلی در این است که با لمینت خارجی مو نمی‌زند. بنابراین با اطمینان انتخاب و برای مدت‌ها با خیالی آسوده استفاده کنید. در نهایت امیدواریم از مطالعه این مقاله جامع لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. تحریم شدن هم همیشه بد نیست چون باعث میشه یکم بهمون سخت بگذره تا مجبور به تولید و خودکفایی بشیم ولی اگر دلار گرون نمی شد خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا