دکوراسیون

تمیز کننده های طبیعی برای نظافت منزل چگونه محیطی تمیز و زیبا را برای ما به ارمغان می آورند؟

سرکه برای نظافت منزل

سرکه از بهترین و طبیعی ترین و همین طور بی ضرر ترین تمیز کننده های طبیعی سطوح می باشد که در این مقاله به شکل کامل به توضیح در باره آن می پردازیم. بسیاری از مشتریانی که به دکورچوب برای خرید کاغذ دیواری، پارکت لمینت و یا قرنیز مراجعه می کنن سوال شان این است که چطور سطوح لوازم و وسایل منزل مان را تمیز کنیم؟ چگونه از تمیز کننده های طبیعی استفاده کنیم تا آسیب کمتری به بدن و ریه هایمان برسد؟ در این مقاله که سعی کردیم از منابع معتبر داخلی و خارجی اطلاعات گرد آوری نماییم به شما پاسخ می دهیم.

این روزها با افزایش سرطان و همین طور بیماری های مرتبط با استفاده از مواد شیمیایی افراد بیشتری به استفاده از تمیزکننده های طبیعی روی آورده اند. سرکه از قدیمی ترین همین طور بهترین تمیزکننده ها می باشد که این روزها دوباره با افزایش تمایل مردم به تمیز کننده های طبیعی مردم بدان تمایل پیدا کرده اند.

این تمیز کننده طبیعی و غیر سمی قرن هاست که مورد استفاده قرار گرفته است و کاربردهای زیادی هم دارند، در ادامه کاربرد این تمیز کننده جادویی و طبیعی را در قسمت های مختلف منزل می نویسیم.

استفاده از سرکه در حمام

سرکه این قابلیت را دارد که از بالا تا پایین حمام مورد استفاده قرار بگیرد. برای خانم های باسلیقه و تمیز ایرانی که به نظافت حمام خود اهمیت فراوانی می دهند سرکه یکی از بهترین تمیز کننده می تواند باشد و برای این موضوع سرکه را در یک آبپاش ریخته و به وان و دستشویی و سرامیک ها اسپری کرده و سیم و اسکاچ و دستمال شروع به تمیز کردن نمایید.

سرکه برای تمیز کردن حمام

همین طور در صورتی که می خواهید حمام تان به اصطلاح برق بیفتد می توانید مقداری آب لیمو و همین طور آب گرم را به تناسب با سرکه مخلوط کرده و اسپری نمایید تا از شدت نظافت شگفت زده گردید.

نکته مهم: در صورتی که شیر حمام و یا سردوشتان به علت رسوبات آب گرفته است از این ترکیب برای رسوب زدایی هم می توانید استفاده نمایید.

استفاده از سرکه در آشپزخانه

آشپزخانه در خانه های ایرانی محل سلطنت و همین طور فرمانروایی خانم های ایرانی است. بانوان ایرانی همیشه به نظافت و تمیزی این قسمت اهمیت فراوانی می دهند به همین دلیل تمیز کننده در این قسمت از اهمیت فراوانی برخوردار است.

استفاده از سرکه در آشپزخانه

  • برای پاک کردن یخچال، صفحه کابینت و سرامیک ها سرکه را بر روی این سطح اسپری کرده و بعد با دستمال آن را خشک نمایید
  • برای برق انداختن ظروف همراه با مایع ظرفشویی از سرکه سفید استفاده کنید تا تمیزی فوق العاده را تجربه نمایید
  • برای از بین بردن بو و همبن طور گند زدایی آشپزخانه آب جوش و سرکه سفید را مخلوط کرده و بر روی کلیه سطح اسپری کرده و سپس پاک نمایید

حتما بخوانید: چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم تا سالم بماند؟

استفاده از سرکه برای شستن لباس ها

از سرکه برای از بین بردن لکه ها و چربی ها از روی لباس ها استفاده می گردد

  • اضافه کردن دو فنجان سرکه سفید باعث نرم شدن لباس ها می گردد و همین طور باعث می گردد تا اثر صابون بر روی لباس ها باقی نماند
  • برای پاک کردن زنگ زدگی های ماشین لباس شویی، سرکه سفید و نمک را بر روی آن ها قراردهید و بعد پاک کنید

استفاده از سرکه برای تمیز کردن اتاق ها

هال و پذیرایی ها از قسمت های مهم منازل محسوب می شوند که نظافت آن ها همیشه دغدغه خانم های خانه دار محسوب می گردد و از آنجایی که مهمان ها در این قسمت می باشند نظافت این قسمت ها دغدغه مهمی برای همه می باشد. حال ببینیم سرکه در این قسمت چطور به نظافت کمک می کند.

استفاده از سرکه برای نظافت

  • برای تمیز کردن کف و دیوارها از اسپری کردن سرکه بر روی این سطوح استفاده نمایید و سپس با یک دستمال خشک سطح آن را تمیز نمایید.
  • برای برق انداختن پنجره ها آب گرم و سرکه سفید را مخلوط کرده و برروی سطح اسپری نمایید و سپس با یک دستمال پرز دار تمیز نمایید.
  • برای پاک کردن لکه ها از روی فرش یک قاشق تمیز کننده مایع به همراه یک قاشق سرکه سفید در یک ظرف آب گرم بریزید و سپس محلول را بر روی لکه بریزد و شروع به سابیدن نمایید. این قدر این عمل را انجام دهید تا لکه ها از بین بروند. صورتی که سطح لکه ها زیاد است، ابتدا بر روی قسمت کوچکی این عمل را انجام دهید تا یک وقت به فرشتان آسیبی نرسد.
  • برای از بین بردن زرداب های زنگ زدگی روغن زیتون و سرکه را مخلوط کرده و بر روی سطح بمالید.

جمع بندی

همان طور که در ابتدا هم گفتیم تمیز کنندهای طبیعی این روز ها به مقدار زیادی خواهان پیدا کرده اند.در این بین سرکه مهم ترین،باصرفه ترین و بهترین تمیز کننده طبیعی محسوب می گردد که در اینجا مورد بررسی قرار دادیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا