کاغذ دیواری

در کنار کاغذ دیواری دفتر کار استفاده پوستر دیواری را فراموش نکنید تا با این کار به جذابیت محیط کاری خود بی افزایید

کاغذ دیواری دفتر کار

مبنای اصلی انتخاب کاغذ دیواری دفتر کار بر سادگی است و غالبا مدیران از طرح‌های کاغذ دیواری ساده با رنگ‌های شاد برای طراحی دکوراسیون دفتر کارشان استفاده می‌کنند و همچنین برخی ترجیح می‌دهند در کنار آن از پوسترهای دیواری استفاده کنند که به نوعی معرف شغل و حرفه اصلی آنان باشد. هدف اصلی استفاده از این نوع کاغذ دیواری جهت ایجاد احساس راحتی و آرامش بیشتر در افراد مجموعه شما است؛ با استفاده از این نوع کاغذ دیواری شما می‌توانید هر  بخش از شرکت خود را متفاوت از سایر قسمت‌های دیگر طراحی کنید و به همین دلیل قصد داریم تا در این مقاله مناسب‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری دفتر کار را همراه با روش صحیح استفاده از آنها را با شما در میان بگذاریم پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری دفتر کار شامل چه طرح و رنگ‌هایی است؟

کاغذدیواری-اداری-دکورچوب-1

عموما افراد برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای دفتر کارشان به سراغ طرح‌های ساده می‌روند و گاهی برخی دیگر با استفاده از ترکیب طرح‌های ساده و مدرن کار طراحی دکوراسیون دفتر کار خود را انجام می‌دهند. به ندرت افراد از کاغذ دیواری گل دار برای این منظور بهره می‌برند و معمولا پر طرفدارترین طرح‌های کاغذ دیواری دفتر کار شامل طرح‌هایی چون چهارخانه، شطرنجی، راه راه و خطوط مورب و خمیده یا همان کاغذ دیواری با طرح‌های هندسی است که از هر کدام از این طرح‌ها بسته به نوع و موقعیت شغلی که دارید می‌توانید در طراحی دکوراسیون اتاق کارتان استفاده کنید.

البته علاوه بر طرح کاغذ دیواری دفتر کار، رنگ آن نیز بسیار اهمیت دارد چرا که شما زمان زیادی را در دفتر کارتان سپری می‌کنید و عموما افراد در اغلب اوقات روزهای پر تنش کاری را تجربه می‌کنند و لازم است نسبت به انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای اتاق کارتان و سایر همکاران‌تان دقت و توجه کافی به خرج دهید. مناسب‌ترین رنگ برای کاغذ دیواری دفتر کار رنگ‌های روشن یا خنثی هستند، مخصوصا رنگ‌هایی که باعث ایجاد حس نشاط و امید در افراد باشند برای محیط‌ های کاری که پر تنش بیشتر توصیه شده است، اگر محیط کارتان قدیمی و کسل کننده است قطعا استفاده از کاغذ دیواری‌های ساده و تگ رنگ می‌توانند به محیط کارتان روح و جانی تازه بخشند.

گرچه برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای استفاده از کاغذ دیواری با طرح ساده از پوستر دیواری استفاده کنند و طرح آن را با توجه به نوع شغلی که دارند انتخاب کنند تا با استفاده از آن در دکوراسیون دفتر کارشان بهتر توجه ارباب رجوع را به نوع شغلی که دارند جلب کنند.

چگونه بهترین طرح کاغذ دیواری را برای دفتر کارمان پیدا کنید؟

کاغذدیواری-اداری-دکورچوب-3

همان طور که می‌دانید انتخاب کاغذ دیواری بر روی شکل و ظاهر هر محیطی تاثیر زیادی می‌گذارد و قطعا زمانی که به دنبال کاغذ دیواری برای منزل‌تان بوده‌اید، این مساله را به خوبی تجربه کرده‌اید و حتی برای هر کدام از قسمت‌های خانه (اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، اتاق خواب‌ها) با نهایت دقت و توجه رنگ و طرح کاغذ دیواری را انتخاب می‌کردید به طوری که در انتهای کار نهایت رضایت را داشته باشید.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری اداری مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟ نکات لازم که هنگام انتخاب بایستی توجه کنیم چیست؟

اکنون اگر شما دفتر کاری دارید و به فکر این هستید که محیط کاری خود را متناسب با شغل و حرفه خود طراحی کنید می‌توانید از تمامی طرح‌های کاغذ دیواری ساده و با یک رنگ مناسب ترتیب قسمتی از طراحی دکوراسیون دفتر کارتان را بدهید اما در اغلب اوقات توصیه ما به شما این است که همزمان با استفاده از کاغذ دیواری دفتر کار از پوسترهای دیواری مرتبط با نوع شغل و حرفه خود نیز برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مراجعان خود حتما استفاده کنید تا هر کسی به محض ورود به شرکت‌تان حداقل تا حدی متوجه نوع و ماهیت کارتان بشود و علاوه بر آن، این کار شما را خاص و متفاوت نشان می‌دهد.

کاغذ دیواری برای شرکت‌های ساختمانی

کاغذدیواری-اداری-دکورچوب-4

اگر شما در امور ساخت و ساز مشغول به کار هستید و شرکتی برای این کار دارید استفاده از کاغذ دیواری دفتر کار با طرح‌های هندسی و یا طرح‌هایی مشابه آن با رنگ‌های سفید، طوسی و مشکی برای شما بسیار مناسب خواهد بود و همچنین می‌توانید برای طراحی اتاق کار طراحان و مهندسان شرکت خود از به جای این نوع کاغذ دیواری از کاغذ دیواری های طرح دار و گل دار این کار را انجام دهید، البته این گونه طرح‌ها به ندرت برای دفاتر کار به کار می‌روند.

همان طور که استفاده از پوستر دیواری را در طراحی دکوراسیون منزل‌تان بارها توصیه کرده بودیم این بار استفاده از آن را برای دفاتر کارتان توصیه می‌کنیم چرا که با این کار، محیط دفتر کارتان بهتر جلوه‌گری می‌کند و توجه ارباب رجوع و سایرین را به خود جلب می‌کند و البته ناگفته نماند بهترین کار برای انتخاب طرح پوستر دیواری این است که براساس شغل و حرفه‌تان باشد تا به نوعی از طریق آن هدف و رسالت اصلی کار شما را نشان بدهد.

بهترین طرح پوستر دیواری برای هر شرکت ساختمانی استفاده از طرح نقشه جغرافیایی یا نقشه هوایی از استانی است که در آن مشغول به فعالیت است و معمولا بهترین مکان برای نصب این پوستر دیواری اتاق جلسات کاری شرکت است و علاوه بر آن با بودن چنین پوستری بهتر می‌توانید مناطقی که در آنها مشغول به کار ساخت و ساز هستید را به نوعی برجسته کنید تا به میزان تاثیر گذاری گفته‌های تان بی‌افزایید.

کاغذ دیواری برای دفاتر روزنامه و ثبت آگهی

کاغذ دیواری روزنامه‌ای یکی از شیک‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری است که می‌توانید از این طرح برای طراحی اتاق خواب دخترانه و پسرانه به کار برد اما اگر شغل و حرفه شما به شکلی است که به نوعی به کار روزنامه و مطبوعات مرتبط است می‌توانید از این نوع کاغذ دیواری به عنوان کاغذ دیواری دفتر کار بهره ببرید و البته بهترین کار در استفاده از آن این است که همچون پوستر تنها بر روی یکی از دیوارهای دفتر کارتان نصب شود و بهترین مکان برای نصب کاغذ دیواری روزنامه‌ای جایی است که دقیقا در معرض دید مراجعان باشد اما می‌توانید از آن نیز در طراحی اتاق کار کارمندان خود هم استفاده کنید.

کاغذ دیواری برای شرکت‌های فنی مهندسی

 

برای طراحی دکوراسیون دفاتر فنی و مهندسی که غالبا در زمینه‌های متعدد و مختلفی چون ساخت و ساز، مخابرات، الکترونیک، برق و قدرت و دیجیتال مارکتینگ و… از کاغذ دیواری دفاتر کار با طرح‌هایی مهندسی و طرح‌های مشابه آن به خوبی استفاده کنید و همچنین می‌توانید با توجه به حوزه کاری‌تان طرحی کاغذ دیوای خود را پیدا کنید و یا سفارش بدهید.

برای شرکت‌هایی فعال در زمینه الکترونیک و برنامه نویسی قطعات مدار چاپی از کاغذ دیواری شبیه به این قطعات استفاده کرده اند که علاوه بر اینکه به نوعی معرف حرفه اصلی شرکت بوده و در کنار آن شکل و شمایل محیط به گونه‌ای است باعث تداعی و تداوم کار در خاطر افراد است.

همچنین افرادی که در حوزه ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی مشغول به کار هستند می‌توانند از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری با طرح‌های مرتبط به کار خود اتاق کارتان را طراحی کنید. خوبی طرح‌های کاغذ دیواری دفاتر که مرتبط با سبک‌های کاری مختلف در این است که هم با آن دفتر کارتان را طراحی و تزیین می‌کنید و همچنین برخی از آنها با طرح‌های فانتزی به کاهش فشارهای کاری در افراد کمک زیادی می‌کنند و به همین دلیل افراد از این طرح‌های به خوبی استقبال می‌کنند.

 

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کار مدیران

کاغذدیواری-اداری-دکورچوب-5

همان طور که پیش‌تر هم گفتیم دقیقا به همان شکل که خانم ها ترجیح می‌دهند هر کدام از قسمت‌ها منزل‌شان با توجه به موقعیت و نوع استفاده‌ای که از آن می‌شود طراحی و تزیین کنند، هر مدیری نیز می‌تواند برای طراحی دکوراسیون شرکت خود دست به چنین اقدامی بزند و هر کدام از اتاق‌های شرکت را متناسب با نوع و سبک کاری که در آن انجام می‌شود طراحی کنند و رنگ و طرح کاغذ دیواری دفترکار را برای آن در نظر بگیرند و همچنین اتاق کار مدیر را به طور مجزا و متفاوت از سایر قسمت‌های شرکت طراحی کنند به شکلی که با یک نگاه بتوانید پی ببرید اتاق مدیر است. هر مدیری بسته به سلیقه و نظر شخصی که دارد می‌تواند رنگ و طرح کاغذ دیوری اتاق کار خود را انتخاب کند و بهترین کار این است که با توجه به رنگ وسایل اتاق کارتان رنگ کاغذ دیواری دفتر کارتان را انتخاب کنید تا بدین طریق همه قسمت‌ها بهتر از هر وقت دیگری با یکدیگر ست شوند

حتما بخوانید: پارکت لمینت اداری مناسب را چطور به بهترین شکل انتخاب کنیم؟

مسلما وقتی همه قسمت‌های اتاق از نظر هارمونی رنگ با یکدیگر مطابق باشند وجه دیگری به فضای اتاق خواهند داد و این توازن رنگ می‌تواند حاکی از نظم، انظباط و اعتدال فکر شما باشد و اگر شما مدیری عالی رتبه هستید و دوست دارید اتاق کارتان را خیلی شیک و لاکچری طراحی کنید می‌توانید در کنار مبلمان و سرویس‌های اداری اتاق کارتان از کفپوش پارکت لمینت، کاغذ دیواری و آینه دکوراتیو هم استفاده کنید تا به اتاق کارتان عظمت خاصی ببخشید. البته برخی از مدیران و مخصوصا در شرکت‌های استارت آپی، مدیران ترجیح می‌دهند تا اتاق کار خود را مشابه اتاق کار سایر همکاران خود طراحی کنند و اصل کار را بر مبنای ساده زیستی می‌گذارند.

قیمت کاغذ دیواری دفتر کار چقدر است؟

قیمت خرید و فروش انواع کاغذ دیواری دفتر کار در سال 98 بسته به نوع جنس و کیفیت و همچنین متراژ فضای اتاقی که تصمیم به نصب کاغذ دیواری را دارید تعیین و برآورد می‌گردد و مسلما طرح و رنگ کاغذ دیواری بر روی قیمت آن تاثیری نخواهد داشت اما وجود یکسری از ویژگی ها به شدت می‌تواند بر روی میزان قیمت تاثیر گذار باشند و طبیعتا کاغذ دیواری ضد آب قیمت بیشتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری خواهد داشت اما در عوض مقاوت و طول عمر بیشتری خواهد داشت و بدین طریق شما با یک بار هزینه و نگهداری درست از آن تا سال‌های متمادی از تهیه مجدد کاغذ دیواری برای دفترکارتان بی نیاز خواهید بود.

نتیجه گیری

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد شما می‌توانید با در نظر گرفتن شغل و حرفه‌ای که دارید سبک طرح کاغذ دیواری دفتر کارتان را انتخاب کنید تا بدین طریق در کار طراحی دکوراسیون شرکت تان موفق‌تر باشید و همیشه لازم نیست از کاغذ دیواری با یک طرح و رنگ برای همه قسمت‌ها استفاده کنید، بلکه استفاده از طرح‌های متنوع در هر بخش می‌توانید توازن و هماهنگی را در سبک دکوراسیون شرکت تان برقرار کنید و سعی کنید با دقت عمل از تضاد رنگ‌ها بهره ببرید تا سبک دکوراسیون دفتر کارتان متفاوت‌تر از قبل باشد. معمولا از کاغذ دیواری با طرح‌های ساده بیشتر از سایر طرح‌های پر زرق و برق برای دفتر کار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کنار آن با یک پوستر دیواری مناسب ‌می‌توانید به خوبی شغل و حرفه اصلی خود را معرفی کنید و با این کار فضای داخلی دفتر کارتان را جذاب تر از گذشته کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا