والپیپر

جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار

مراحل کندن کاغذ دیواری از دیوار

کاغذ دیواری هایی را که روزی با کلی ذوق و شوق خریده بودم دیگر آن جلوه همیشگی را ندارد، دوده و چربی سطح زیبای آن را به کل تغییر داده است. این جملات برایمان خیلی آشناست و انگار ارمغان زندگی در این شهر پر از دوده و آلودگی ست. البته همه کاغذ دیواری ها چه کاغذ دیواری ارزان و چه کاغذ دیواری های لوکس و باقیمت بالا پس از سالها استفاده جلوه روزهای اول خود را از دست می دهند.

راهنمای جدا کردن کاغذ دیواری

البته این فقط یک طرف ماجراست، هر روز طرح های جدیدی وارد دنیای کاغذ دیواری می شود و از این رو شاید کاغذ دیواری های چند سال پیش خیلی برایتان جالب نباشند. خوب دلیل دلزدگی شما از کاغذ دیواری قدیمیتان هر چه که باشد وقتی به این نقطه می رسید باید اقدام به کندن کاغذ دیواری قدیمی کنید و صدالبته برای انجام این کار باید یک سری مراحل مهم را طی کنید. در این راهنما دکورچوب به کمک شما می آید پس با ما همراه باشید.

مقدمات کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

  1. گام 1 دیوارها را از هر گونه وسایلی خالی کنید
  2. گام2 لوازم خانگی مثل فرش، مبل و سایر وسایل را از کنار دیوار بردارید
  3. گام3 ابزارهای مورد نیاز برای کندن کاغذ دیواری مثل کاردک و اسپری را فراهم کنید

روش جدا کردن کاغذ دیواری

روش های جدا کردن کاغذ دیواری متعدد هستند که در این راهنما قصد داریم به مهم ترین و کارآمدترین روش های جدا کردن کاغذ دیواری های قدیمی بپردازییم.

برای مشاهده انواع کاغذ دیواری وارد فروشگاه دکورچوب شوید.

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار بدون هیچ گونه موادی

اغلب کاغذ دیواری‌ های امروزی دارای بافت خاصی هستند که امکان جدا کردن آنها به صورت خشک از دیوار وجود دارد و نیازی به بخار یا مواد شیمیایی نیست. بدین منظور کافیست با کاردک از گوشه دیوار به آرامی با زاویه 45 درجه شروع به کندن کنید. اگر مشاهده کردید که کاغذ دیواری به صورت ورقه ای در حال جدا شدن است می توانید کل دیوار را با این روش تمیز کنید. در غیر اینصورت لازم است از آب و مواد شیمیایی استفاده کنید.

استفاده از کاغذ دیواری بدون هیچ موادی

کندن کاغذ دیواری با آب

آسان‌ترین روش کندن کاغذ دیواری های، پاشیدن آب بر روی آن است. آب از درون منافذ کاغذ دیواری به چسب پشت آن نفوذ می کند و به شما کمک می کند تا کندن کاغذ دیواری را بسادگی انجام دهید. البته کاغذ دیواری‌ هایی که به این روش به راحتی از دیوار جدا می شوند باید به اصطلاح قابل جداسازی  باشند که بسیاری از کاغذ دیواری های مدرن این ویژگی را دارند.

کندن کاغذ دیواری با مواد شیمیایی

یکی از بهترین روش های کندن کاغذ دیواری استفاده از حلال های شیمیایی است که چسب کاغذ دیواری را در خود حل می کنند. البته می توانید از مخلوط الکل صنعتی و سرکه و یا مخلوط پودر لباسشویی و آب گرم نیز بدین منظور استفاده کنید. پس از اینکه سطح را با این مواد اسپری کردید، اندکی صبر کنید تا مواد به قسمت چسب کاغذ دیواری نفوذ کند. سپس با کاردک اقدام به جدا کردن کاغذ دیواری از سطح نمایید.

استفاده از مواد شیمیایی برای جدا کردن کاغذ دیواری از روی دیوار

کندن کاغذ دیواری با بخار آب

یکی دیگر از موادی که برای از بین بردن چسب  کاغذ دیواری های و جدا کردن  کاغذ دیواری  از دیوار استفاده می ‌شود، بخار آب است. برای این منظور می توان از دستگاه بخارشوی استفاده کرد.

استفاده از بخارشوی برای کندن کاغذ دیواری قدیمی

بخار آب چسب پشت کاغذ دیواری را حل می‌ کند و به کاغذ دیواری اجازه می ‌دهد تا به راحتی از دیوار جدا شود. در استفاده از بخار آب باید دقت کافی به عمل بیاید تا به پوشش خشک دیوار زیر کاغذ دیواری آسیبی وارد نشود. بعد از تمام شدن کار، بگذارید دیوار کاملا خشک شود و بعد با محلول آب و TSP دیوار را شستشو دهید. این کار باعث کنده‌ شدن چسب و صاف شدن سطح دیوار می ‌شود و سطح را برای کاغذ دیواری جدید آماده می کند. اگر قصد رنگ‌کردن دارید، قبل از آن دیوار را سمباده بزنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه نصب و کندن کاغذ دیواری میتوانید، همین حالا با ما تماس گرفته و از خدمات حرفه ای نصب و مشاوره دکوراسیون داخلی شرکت دکورچوب استفاده کنید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا