دکوراسیون

محل نصب تلویزیون در اتاق نشیمن را با این هفت روش تجربه کنید

محل نصب تلویزیون در اتاق نشیمن همیشه ثابت و مشخص نیست و گاهی برای تغییر در سبک دکوراسیون تنها با کمی تغییر در محل قرار گرفتن تلویزیون و سایر اجزا امکان پذیر است. در اغلب موارد افراد تصور می کنند تنها با قرار دادن تلویزیون بر روی میز و یا نصب آن بر روی هر دیواری کار چیدمان را به اتمام برسانند، حتما از دکوراسیون منزل شان راضی خواهند بود اما برخی دیگر با کمی وقت صرف کردن این کار را با ذوق و سلیقه ای بیشتر انجام می دهند و با وسایل ساده و معمولی بهتر و بیشتر توجه افراد را با استفاده از ۷ روش گفته شده در این مقاله به سمت خود جلب می کنند.

۷ روش برای تعیین محل نصب تلویزیون در اتاق نشیمن

محل-نصب-تلویزیون-دکورچوب

همیشه تلویزیون و محل نصب آن و اینکه دقیقا آن را کجا نصب کنیم و یا  در کجا و روی چطور میزی بگذاریم موضوعی کاملا بحث بر انگیزی بوده است چرا که تلویزیون در مرکز توجه همه افراد است و محل قرار گرفتن آن و اجزای اطراف آن تاثیر زیادی بر روی سبک دکوراسیون هر خانه ای می تواند داشته باشد. حتی فاکتورهای مهمی چون ارتفاع تلویزیون، زاویه دید مطلوب آن، میزان تاثیر گذاری آن در دکوراسیون اتاق نشیمن یا پذیرایی و در کنار موارد بسیار دیگر که به نوعی در زیبایی منزل و راحتی افراد در زمان تماشای فیلم می تواند داشته باشد را در این مقاله بررسی کنیم.

یکسری از واقعیت های موجود که می تواند در محل قرار گیری تلویزیون تاثیرگذار باشد می تواند عواملی چون تابش نور شدید از پنجره، نبودن دیواری مناسب برای نصب تلویزیون، سلیقه شخصی شما در مورد محل دقیق نصب و مکانی که در آنجا راحت تر هستید و… همگی نقش خواهند داشت. اما امروزه با توجه به ساخت تلویزیون های جدید با تکنولوژی روز دنیا امکان چرخش و تغییر زاویه دید برای شما امکان تماشای تلویزیون را از زاویای مختلف فراهم می کند و این عامل به تنهایی می تواند تغییرات زیادی در تصمیم شما برای محل نصب تلویزیون ایجاد کند.

 

نصب تلویزیون بر روی دیوار شومینه

محل-نصب-تلویزیون-دکورچوب-2

شومینه به خودی خود جلب کننده است و اگر بر روی دیوار شومینه قاب عکس و یا هر چیز دیگری را نصب کنید به سرعت به چشم همه خواهد آمد و از آنجا که شومینه سیستم گرمایشی هر منزلی است و وجود آن در اتاق نشیمن و قرار گرفتن مبلمان در اطراف آن می تواند برای گپ و گفت های خودمانی و خانوادگی کاملا شرایط را از هر نظر محیا کند و به همین دلیل  می توانید تلویزیون را در بر روی دیوار شومینه نصب کنید و با این کار به اتاق نشیمن نمای بیشتری بدهید.

حتما بخوانید: طراحی اتاق نشیمن منزل تان با این ۸ روش ساده متفاوت کنید

البته اگر مثل تصویری که در پایین ملاحظه می کنید طرح دیوار شومینه از طرح سقف پیروی کند و سایر دیوارهای منزل کاملا ساده و یکدست باشند با ایجاد چنین تمایزی، منزل کاملا جلوه دیگری پیدا می کند و وجود خطوط ساده و افقی و منظم می تواند به نوعی به آن حالت سه بعدی بدهد و به زیبایی آن بی افزاید.

محل نصب تلویزیون را متفاوت طراحی کنید

محل-نصب-تلویزیون-دکورچوب-3

ممکن است برخی از افراد بخاطر گرمای روی دیوار شومینه ترجیح دهند تلویزیون را جای دیگر نصب کنند و یا اینکه اصلا دوست نداشته باشند تلویزیون را روی همان دیوار قرار بدهند و بخواهند طرح دیوار شومینه و طرح دیوار پشت تلویزیون را به دو شکل مختلف طراحی کنند که در چنین حالتی می توانید از دو نوع دیوارپوش مختلف استفاده کنید و نوع دیوارپوش را برای هر کدام بسته به شرایطی که دارند در نظر بگیرید تا با دکوراسیون منزل بهتر جور در بیاید. مثلا برای دیوار شومینه بهترین کار این است که از دیوارپوش سنگی استفاده کنید چرا که سنگ و آتش با هم جور هستند و برای پشت دیوار تلویزیون می توانید از دیوارپوشی با چوب ترمووود استفاده کنید با این کار بین چوب، سنگ و آتش که هر سه از عناصر دامن طبیعت هستند تعادل کامل را بر قرار کنید و بدین طریق سبک متفاوتی را در دکوراسیون منزل تان ایجاد کنید.

آرام ترین مکان را برای نصب تلویزیون پیدا کنید

اغلب موارد افراد به دنبال یک جای آرام و به دور از هیاهو برای نصب تلویزیون هستند تا در زمان استراحت و اوقات فراغت از آن مکان بتوانند استفاده کنند و یا برای دورهمی های خانوادگی استفاده کنند. همان طور که در تصویر پایین می بینید ظاهر شومینه گویی دارد نشان می دهد که برای جمع کردن افراد به دور هم ابداع شده است و شاید به همین دلیل افراد آن را خیلی دوست دارند و از آن به عنوان مکانی برای نصب تلویزیون بهره می برند. در این خانه با صفا، شومینه پوشیده شده از کوارتزیت نقره ای روستایی است. قفس های باز به تعادل منطقه کمک می کند. رو تختی باریک زبان و شیار با الگوی شورون، دیوار مناسب را در قسمت ناهار خوری پوشانده است. زیبایی این فضا براساس پالت رنگ و مواد یکپارچه است.

نصب تلویزیون در مکانی مرتفع

برخی از افراد ترجیح می دهند تلویزیون را در مکانی مرتفع قرار بدهند و هیچگاه آن را بر روی میز تلویزیون نمی گذارند و برای این منظور می توانید یکی از دیوارهای منزل را برای نصب تلویزیون در نظر بگیرید و بهترین کار این است که آن را یا در اتاق نشیمن قرار دهید یا اتاق پذیرایی و این بستگی به نظر و سلیقه شما و همین طور عادات شخصی و خانوادگی تان خواهد داشت. اگر اتاق نشیمن شما شومینه دارد و مبلمان را در اطراف آن چیده اید بهترین کار این است که مجددا تلویزیون را در چنین شرایطی روی آن نصب کنید و سعی کنید میزان ارتفاع نصب به شکل باشد که همراستا با لبه در کمدها یا گچ بری دیوار باشد تا با ایجاد این هماهنگی بین خطوط نظم را رعایت کرده باشید و به حفظ زیبایی فضای حاکم در اتاق کمک کرده باشید.

از میز تلویزیون استفاده کنید

محل-نصب-تلویزیون-دکورچوب-4

ممکن است پیش خود تصور کنید که در چهار موردی که در ابتدا دیدید سعی دکوراتور بر این بوده است تا شما را مجبور کند تا تلویزیون را روی دیوار شومینه نصب کنید تا جایی دیگر، اما همانطور که در ابتدا گفته شد شما می توانید با توجه به نظر و سلیقه ای که دارید محل قرار گرفتن تلویزیون را مشخص کنید. برخی از افراد از اینکه سر خود را مدام به سمت بالا بگیرند و به تلویزیونی که روی دیوار نصب شده است نگاه کنند اصلا خوششان نمی آید و دوست دارند آن را روی یک میز دکوری زیبا و شیک که با مبلمان منزل شان به خوبی ست می شود قرار بدهند. در چنین شرایطی شما تلویزیون را همراستا با محل قرار گرفتن سر خود می بینید و دیگر گردن به سمت بالا متمایل نخواهد بود و احساس راحتی بیشتری می کنید.

تلویزیون را جایی در درون قفسه کتابخانه دکوراتیور نصب کنید

اگر شما اهل مطالعه هستید در اتاق نشیمن منزل تان از کتابخانه ای کوچک و دکوراتیو دارید استفاده می کنید می توانید برای ایجاد تنوع در فضای اتاق نشیمن منزل تان این بار تلویزیون را جایی بین کتاب ها قرار دهید و با این کار متفاوت در سبک دکوراسیون منزل تان تحولی خوبی را ایجاد کنید.

حتما بخوانید: ایده هایی برای دکوراسیون منزل تا از دام کمبود فضا ی خانه های کوچک رهایی یابید

همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید طراح داخلی با طراحی یک کتابخانه دکوراتیو در اتاق نشیمن بین تمامی قفسه های فضایی را برای نصب تلویزیون در نظر گرفته است و با قرار دادن مرتب و منظم کتاب ها و سایر اقلام در قفسه های اطراف آن، اتاق را طراحی و تزیین کرده است و با این کار می توانید هر اتاق نشیمن کوچکی را طراحی کنید و از کمترین فضای آن، حداکثر استفاده را داشته باشید و همچنین با این روش بدون هزینه اضافی برای خرید کمد های بزرگ و جاگیر برای خودتان کمد دیواری و کتابخانه دیواری طراحی کنید و وسایل اضافه و کتاب هایی که برای آنها جایی ندارید، جا و فضای لازم را محیا کنید.

با عدم تقارن بازی کنید

گاهی باید قاعده های طراحی را شکست و با نقض اصول طراحی در خلق سبک دکوراسیون دلخواه خود با آنها بازی کنید تا در نهایت سبکی متفاوت و مختص به خوتان را ایجاد کنید. بنابراین قرار نیست همیشه براساس نظر دکوراتورها رفتار کنید و محل نصب تلویزیون را تعیین کنید. اگر شما آشنایی مختصری با دکوراسیون و اصول اولیه آن داشته باشید و با کمی خلاقیت می توانید به شیوه ای درست با ایجاد عدم تقارن در طراحی دکوراسیون بازی کنید، بدون اینکه منزل تان را زشت و بد منظره کرده باشید. برای نمونه می توانید در تصویر زیر با بررسی دقیقا محل نصب تلویزیون و دیوار پشت آن و اختلاف طراحی در طراحی دیوار سمت راست و چپ و همچنین تابلوهای نصب شده روی دیوارها با طرح های هندسی که دارند متوجه می شوید که با وجود تضاد و اختلاف، در کنار حفظ هماهنگی بین رنگ ها در فضا بسیار شیک و زیبا است.

جمع بندی: ممکن است تصور کنید شما برای تعیین محل نصب تلویزیون محدود به این هفت روش باشید اما همان طور که قبلا هم گفته بودیم شما می توانید مطابق با سلیقه خود سبک دکوراسیون منزل تان را طراحی کنید و با رعایت اصول اولیه طراحی داخلی و در کنار ذوق و سلیقه شخصی تان مناسب ترین قسمت از اتاق نشیمن را برای این کار مشخص و طراحی کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا