دکوراسیون

اسرار یک طراحی دکوراسیون زیبا

اسرار طراحی دکوراسیون زیبا برای منزل شما در صرف هزینه‌های زیاد برای خرید اسباب و اثاثیه گران قیمت و آنتیک نیست. همه اینها تنها در یکسری ریز نکته‌های ساده نهفته است که با رعایت کردن آنها خیلی راحت‌تر می‌توانید کار کنید، تا سبک دکوراسیون منزل‌تان را آن طور که باید خودنمایی کند. کارهایی که تنها با یک جا به جایی ساده و کوچک کردن سایز فرش‌ها خیلی سریع می‌توانید با کمترین هزینه‌ای ببینید که این ریز نکته‌ها همچون رازی خودشان را از شما پنهان کرده بودند، چقدر کارتان را اکنون راحت کرده‌اند. پس با ما همراه باشید و با رعایت این نکات ساده خانه خود را زیباتر کنید.

اسرار یک طراحی دکوراسیون زیبا به چه چیزهایی وابسته است؟

خانه‌های نقلی و کوچک امروزی باعث شده است، تا همه خانم‌ها به دنبال راه کارهایی برای بزرگتر نشان دادن خانه شان باشند. به طوری نحوه چیدمان و حتی انتخاب وسایل منزل و سبک و اندازه مبلمان و میز و صندلی‌ها همه و همه می‌توانند در طراحی دکوراسیون منزل تاثیر زیاد بگذارند. در ادامه در مورد این موارد ریز و بسیار پر اهمیت که به عنوان اسرار یک طراحی دکوراسیون زیبا محسوب می‌شوند، صحبت می‌کنیم.

چطوری وسایل منزل را انتخاب کنیم؟

طراحی-دکوراسیون-دکورچوب-3

با توجه به متراژ منزل‌تان بزرگی و کوچکی ابعاد مبلمان و سایر اسباب و اثاثیه را انتخاب کنید. اگر شما می‌خواهید کاملا اقتصادی رفتار کنید و به داوم و کیفیت مبل‌های‌تان اهمیت می‌دهید، می‌توانید از مبلمان چرمی استفاده کنید. مبل چرمی علاوه بر زیبایی که دارد، کاملا با دوام و با کیفیت است و تا سال‌های متمادی برای‌تان کار خواهد کرد. برای ایجاد نمایی متفاوت در خانه مجبور نیستید، حتما از مبلمان و میز و صندلی‌های گران قیمت استفاده کنید، برای این کار می‌توانید به جای یک نوع صندلی از دو یا سه نوع صندلی مختلف را انتخاب کنید.

برای ایجاد تنوع و زیبایی بیشتر از صندلی‌های یک نفره و چند نفره در کنار هم استفاده کنید. اگر به ایجاد جلوه هر چه بیشتر در فضای خانه ذهن‌تان را مشغول کرده است، برای این منظور می‌توانید از مبلمان بدون پایه استفاده کنید. شاید از نظر برخی از افراد وجود پایه‌های متعدد صندلی‌ها و مبل‌های پایه دار دید خوشایندی را ایجاد نکند، برای این منظور می‌توانید در کنار مبل‌های پایه دار از مبل‌های بدون پایه هم استفاده کنید. در کل این سلیقه شخصی شما است که تعیین می‌کند که به چه شکل قصد دارید، ابعاد مبلمان را انتخاب کنید.

آیا می‌خواهید از مبلمان بزرگ و کوچک به صورت همزمان در کنار هم استفاده کنید، یا اینکه وجود چند مبل کوچک و در اندازه های متوسط کار شما را راه خواهد انداخت. هر طوری که سبک دکوراسیون منزل‌تان حکم می‌کند، نوع جنس و ابعاد مبل‌ها را نتخاب کنید و خوشبختانه هیچ محدودیتی در استفاده از یک سبک مشخص برای هیچ منزل وجود ندارد و به صورت ترکیبی می‌توانید دو سبک مختلف را با هم تلفیق کنید. حتما در زمان چیدمان مبلمان آنها را به گونه‌ای بچینید که مانع از رفت و آمد راحت تان نشوند، تا آرامش را بهم نریزد.

همیشه از میزهای مستطیلی استفاده نکنید

میز گرد را هیچ وقت فراموش نکنید. مخصوصا اگر برای اتاق ناهارخوری تان به دنبال یک میز خوب و مناسب هستید، وجود یک میز گرد بزرگ با صندلی‌های زیاد بیشتر از یک میز مستطیلی توجه افراد را به سمت خودش جلب کند. شاید یک اشتباه بزرگ این باشد که برخی از افراد بیش از حد مبلمان و میز و صندلی‌ها را به سمت دیوار هدایت می‌کنند.

برای زیباتر شدن چیدمان و سبک دکوراسیون منزل‌تان خوب است، تا مبلمان و میز و صندلی‌ها را کمی از دیوار فاصله دهید و حتی چیدن مبلمان در وسط خانه نمای بیشتری را به آن می‌تواند بدهد. اگر به هیچ وجه نمی‌توانید این عادت را از سر خود بیاندازید، وجود میز گرد ناهار خوری قطعا شما را وادار به یک تغییر خوب و اساسی می‌کند و در تمایز نشان دادن شما نسبت به قبل کمک زیادی می‌کند.

همه جا را با وسایل پر نکنید، جایی برای گل های باز کنید

چنانچه بخش‌هایی از فضای منزل خالی مانده است، می‌توانند بهترین جا برای ایجاد یک فضای سبز در درون خانه به شمار آیند. برای این کار کافی است، چند گلدان با گیاهان زینتی ترتیب این کار بدهید. هرگز تصور نکنید، باید همه خانه را حتی کنج‌های اتاق را با میز و صندلی‌های مختلف پر کنید. همیشه جاهایی از خانه را به ایجاد فضای سبز اختصاص دهید. این کار خانه را شادتر و با روحیه‌تر نشان خواهد داد.

 

مهمترین رازها برای داشتن طراحی دکوراسیون زیباتر

یک جفت کوسن کافی نیست

کوسن‌ها نقش زیادی را در زیباتر شدن طراحی دکوراسیون دارند، پس از آنها غافل نشوید. از آنجایی که غالبا بیشتر افراد تنها از یک جفت کوسن برای مبل‌های سه نفره استفاده می‌کنند شما به جای این کار از دو جفت کوسن کمک بگیرید. مخصوصا اگر در رنگ های متضاد با هم باشند، مسلما بیشتر جلب توجه می‌کنند و به زیبایی خانه می‌افزایند. برای این کار کافی است، تنها روکش کوسن‌ها را تغییر دهید و هزینه زیادی را هم برای تان به همراه نخواهد داشت.

رنگ سفید هیچ وقت خسته کننده نمی شود

اگر نگران این هستید که خانه‌تان از نظر طرح و رنگ خسته کننده شود، تا جایی که می‌توانید از رنگ سفید در طراحی داخلی منزل‌تان استفاده کنید. سفید، تنها رنگی است که هیچ وقت محیط زندگی‌تان را تکراری و خسته کننده جلوه نمی‌ کند.

سبک های را با هم تلفیق کنید

حتما خودتان را مجبور نکنید، فقط از یکی از سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید. از ترکیب کردن و تلفیق دو یا حتی چند سبک به صورت همزمان استفاده کنید. از آنجایی که بیشتر علایق مردم به سمت دکوراسیون‌های مدرن و سادگی آن سوق داده شده است، با ترکیب کردن با سبک کلاسیک به خانه‌تان نمای دیگری خواهید بخشید.

آینه در خانه های کوچک فراموش نشود

اگر کمدهای اتاق‌تان ساده و یک دست است و دارای درهای کشویی است، می توانید برای ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل‌تان روی آن را با استفاده از کاغذ دیواری یا آینه‌های دکوراسیون طراحی و تزیین کنید.

اشتباه رایج در استفاده از فرش در منزل

یکی از اشتباهات بزرگ و متاسفانه رایج این است که برخی از خانم‌ها همه خانه را فرش می کنند. این می‌تواند خانه در بسته و کوچک‌تر نشان دهد. به جای استفاده از این ایده قدیمی و از مد افتاده می‌توانید از فرش‌های کوچکتر استفاده کنید. برای این کار می‌توانید فرش را در مرکز اتاق پهن کنید و میز و صندلی یا مبلمان خود را دور آن بچنید، یا به جای این کار می‌توانید کل کف اتاق را اول موکت کنید و سپس فرش را در وسط آن پهن کنید. با استفاده از این روش خانه‌تان به مراتب شیک‌تر و چشمگیرتر خواهد شد. مخصوصا اگر از کفپوش پارکت لمینت هم استفاده کرده باشید، فضای خانه را خیلی لاکچری‌تر نشان می‌دهد.

چیکار کنیم تا خانه بزرگتر نشان داده شود؟

کف اتاق را براق کنید

خانه‌های امروزی معمولا یا کوچک و نقلی می‌‌باشند، یا کلا خیلی کوچکتر از حد معمول هستند. همه خانم‌ها دوست دارند، از وسایل خیلی شیک یا حتی آنتیک به شکلی حرفه‌ای در طراحی منزل خود استفاده کنند، بهترین کار این است که قبل از هر چیز از مصالح و متریال‌های دکوراسیون داخلی که بیشتر براق هستند، برای طراحی کف اتاق‌ها در درجه اول استفاده کنید. وجود براقیت کف اتاق فضا را بزرگتر به چشم می ‌آورد.

از تخت خواب با ارتفاع بلند استفاده کنید

اگر اتاق خواب‌تان کوچک و نقلی است، از تخت خوابی با ارتفاع نسبتا بلند استفاده کنید، تا اتاق‌تان را در نظر افراد بزرگتر نشان دهد.

برای این منظور می‌توانید اتاق خواب کوچک را با تخت خواب دو طبقه به یک جای خوب و جا دار برای فرزندان‌تان تبدیل کنید.

 

نورپردازی برای خانه های کوچک فراموش نشود

نور یکی از مهمترین فاکتورهای اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. اگر خانه‌تان کوچک است، تا جایی که امکان دارد، سبک نورپردازی را به نحوی انتخاب کنید، تا فضای منزل را روشن‌تر به چشم بیاید و در طول روز پرده‌ها را کنار بزنید، تا نور خورشید محیط خانه‌تان را دلبازتر نشان دهد. وجود لامپ‌های سقفی و رومیزی با ایجاد نور ملایم و مطبوع می‌توانند در این کار برای‌تان راهگشا باشند. حتی برای ایجاد نور و روشنایی بیشتر می‌توانید بر روی در اتاق یا بر روی در کمد از آینه و شیشه استفاده کنید، تا با انعکاس نور به روشنایی بیشتر کمک کنند.

جمع بندی اسرار یک طراحی دکوراسیون زیبا

جایی به دنبال اسرار دکوراسیون زیبا نباشید. همان که گفتیم، تنها با رعایت همین ریز نکته‌ ها خیلی سریع و راحت و با کمترین هزینه و یا حتی بدون هیچ هزینه‌‌ای خیلی سریع می‌توانید تحولی خوب و جالب توجه در سبک دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید. با کمی فاصله ایجاد کردن بین مبلمان و میز و صندلی با دیوارها می‌تواند به ایجاد جلوه بیشتر آن منجرب گردد.

زمانی که یک دست مبل در وسط خانه چیده شده باشد، خیلی بهتر خودش را نشان می‌دهد، تا زمانی که مبل‌ها به دیوار چسبیده است. برای ایجاد حس وسعت بیشتر در فضا می‌توانید از میزهای گرد استفاده کنید. در این حالت دیگر هیچ وقت نمی‌توانید آن را به دیوار بچسبانید. با کمی تغییر در نورپردازی خیلی خوب می‌توانید خانه کوچک و نقلی خود را دلبازتر نشان دهید.

اگر اتاق خواب فرزندان‌تان کوچک است از تخت خواب‌های دو طبقه استفاده کنید و اگر برای اتاق شخصی‌تان می‌خواهید تخت خواب بخرید از تخت های با ارتفاع بلند بهتر می‌توانید از حس کوچکی فضا بکاهید. هیچ وقت با توجه به متراژ خانه فرش نخرید و سعی کنید حتما فرش را کوچکتر از ابعاد اتاق انتخاب کنید، تا فرش دقیقا در وسط اتاق پهن شود و این کار به بزرگ نشان دادن خانه هم کمک زیادی می‌کند.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

    1. خواهش میکنم
      در شرکت دکورچوب سعی می کنیم که مقالات دست اول و مفید برای خوانندگانمون فراهم کنیم.

  1. واقعا
    هیچ وقت یک جفت کوسن کافی نبوده و نیست و عاشق انواع طرح و مدل های کوسن هستم خیلی به خونه نما می ده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا