قرنیز

چگونه می توانیم بهترین نوع قرنیز را انتخاب و تهیه کنیم؟

هرگز از حاشیه پایین دیوارهای خانه‌تان غافل نباشید، چون این نواحی هم مثل سایر قسمت‌های دیگر توجه هر کسی را به خود جلب می‌کنند. بنابراین انتخاب بهترین قرنیز محدود به این نمی‌شود که بخواهید آن را تنها با رنگ کفپوش یا چارچوب در و پنچره‌های اتاق ست کنید، یا اینکه به شرایط آب و هوایی منطقه‌تان آن را تهیه کنید. برای برخی افراد شکل و ظاهر قرنیز از نظر طرح و رنگ بسیار اهمیت دارد و برای عده‌ای دیگر جنس و کیفیت آن مطرح است. البته افرادی که خانواده‌ای بزرگ و پرجمعیت دارند، از اینکه بچه‌های کوچک و خردسال‌شان روی دیوارها و قرنیز مداد شمعی بکشنند، نگران هستند. اما در ادامه در مورد این موارد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انتخاب بهترین قرنیز

اکنون وقت آن رسیده که تا هنوز در نیمه اول سال هستیم، تغییری در فضای منزل خودتان ایجاد کنید. معمولا افراد در فصل بهار و تابستان به تعمیرات و بازسازی منزل فکر می‌کنند. حالا برخی در فکر تعمیرات کلی و اساسی هستند و افرادی هم به دنبال تغییراتی جزیی به سر می‌برند. جدا از اینکه ممکن است، نوسازی به شکل دوره‌ای برای برخی جنبه سرگرمی داشته باشد، با تغییر برخی از قسمت‌ها و متریال به کار رفته در منزل می‌تواند تحول خوبی را در فضای خانه ایجاد کند.

انتخاب-بهترین-قرنیز

قرنیز با اینکه در قسمت پایین دست دیوارها کار گذاشته می‌شود و غالبا باریک و کوتاه هستند، اما به هر فضایی، نمایی به خصوص می‌دهند. حتی می‌توانید برای ایجاد تغییراتی در دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب، هال و هر جای دیگری که دیوار دارد، تنها با تعویض قرنیز این کار را انجام دهید. عوض کردن قرنیز یک روش عالی برای تزیین دکوراسیون منزل است، بدون اینکه هزینه زیادی را برای تان به دنبال داشته باشد. طراحی دکوراسیون منزل همه جزییات و کارهای دستی را شامل می‌شود. بهترین کار این است، برای تهیه هر قسمت از کار به دنبال بهترین جنس آن باشید، بنابراین شاید عاقلانه ترین کار این باشد که سازندگان حرفه‌ای را پیدا کنید. منظور از این حرف این است که کفپوش لمینت و قرنیز خود را از معتبرترین سازنده بگیرید. با پیروی از این صحبت می‌خواهیم نکات و ایده‌هایی جهت تعویض قرنیز ارائه دهیم.

قرنیز

تازه کردن دکوراسیون منزل با عوض کردن قرنیز

خانه‌های زیادی را می‌توانید پیدا کنید که تمام قسمت‌های آن ازهال و پذیرایی، اتاق خواب تا آشپزخانه آن گرفته، قرنیز دارند. این که آنها درجه یک یا مطلوب باشند، داستان دیگری دارد. اگر در پی تغییر دادن قرنیز خانه‌تان هستید، باید به سبک و کارایی که قرنیز در دکوراسیون منزل‌تان داشته باشد، به موارد زیر پاسخ دهید:

چه کسانی در منزل تان زندگی می کنند؟

به عبارتی دیگر، آیا بچه‌ای دارید، مداد شمعی روی قرنیز بکشد؟ یا تنها زندگی می‌کنید، یا با تعدادی از اعضا خانواده روزگار را می‌گذارنید؟ آیا آشپزخانه‌ای دارید که از آن بیشتر از اتاق ناهار خوری استفاده کنید؟ اکنون این کاملا طبیعی است که هر صاحب خانه‌ای بخواهد که آشپزخانه خود را زیباتر و چشمگیرتر از هر وقتی کند. اما در هر حال واقع بین بودن مهمتر از هر چیزی است، در غیر این صورت شما به طرز عجیبی ناامید خواهید شد.

چرا چیزی را می‌خرید که بچه و یا حیوان خانگی‌تان ظرف چند ماه آن را می‌تواند خراب کند؟ این از هیچ نظر برای‌تان منطقی، اقتصادی و مقرون به صرف نیست و هیچ کاربردی هم نخواهد داشت. در عوض شما باید چیز ساده‌تری را انتخاب کنید، بنابراین فکر نمی‌کنید که ظرف مدت یک سال مجبور می‌شوید، آن را تعویض کنید. هنوز هم می‌توانید ظاهر خانه‌تان را تغییر دهید، تا به خانه خود طرحی طراوت بخش بدهید. بنابراین استفاده از قرنیزهایی از جنس پی وی سی برای تان مناسب تر از سایر جنس های موجود خواهد بود.

انتخاب-بهترین-قرنیز-2

دنبال چه می گردید؟

در مرحله بعد زمان آن رسیده است که به عقب برگردید و به طراحی کلی خانه خود نگاهی بیندازید. آیا می‌خواهید به دنبال یک چیز ساده، زیبا یا غیر عادی باشید؟ این به شما کمک می‌کند، تا نوع جنس قرنیز را در زمان خرید انتخاب کرده  و رنگ مناسب آن را تعیین کنید. برخی از مالکان خانه فقط به دنبال به روز کردن آنچه که در گذشته بودند، هستند. در حالی که برخی دیگر تعمیرات اساسی را ترجیح می‌دهند، ولی لازم است که چند مورد را در نظر بگیرید.

حتما بخوانید: نقش قرنیز در دکوراسیون منزل چیست و میزان اهمیت آن چقدر می باشد؟

کدام طرح و رنگ قرنیز را می خواهید؟

اگر هنوز همان سبک قدیمی دکوراسیون منزل‌تان را دارید، می‌توانید از همان طرح‌های قدیمی قرنیزی که داشتید، همچنان استفاده کنید، یا اینکه اگر سبک دکوراسیون خانه را تغییر داده‌اید، طرح قرنیز را با آن مطابقت دهید. با این حال اگر طراحی را دوباره انجام می‌دهید، باید با توجه به دستورالعمل‌ها و اصول قاعده سبک دکوراسیون مورد نظر خود پیش بروید. به عنوان مثال اگر در خانه‌ای به سبک دوره‌ای زندگی می‌کنید، بهتر است، از قرنیزهایی با طرح ovolo، Ogee و trous استفاده کنید. اما اگر سبک دکوراسیون منزل‌تان مدرن است، طرح‌های ساده‌تر آن نیز مناسب‌تر خواهد بود.

ارتفاع قرنیز

طرح و رنگ قرنیز و همچنین ارتفاعی که انتخاب می‌کنید نقش زیادی در طراحی داخلی دارد.  آیا شما هم از قرنیزهایی با ارتفاع زیاد برای خانه‌هایی که پر رفت و آمد هستند، استفاده می‌کنید؟ در این صورت، برای محافظت از رنگ یا کاغذ دیواری استفاده از قرنیزهای بلند و مرتفع کاملا مناسب می‌تواند باشد. همچنین در خانه‌های قدیمی‌تر توصیه می‌شود، از قرنیزهایی با ارتفاع زیاد استفاده کنند. ارتفاع قرنیز در خانه‌های گرجی و ویکتوریا حدود 225 میلیمتر است. این می‌تواند فضا خانه را غنی و سخاوتمندتر جلوه دهد. در حالی که در سبک دکوراسیون مدرن استفاده از قرنیزهایی با ارتفاع حدود 125 میلیمتر کاملا مناسب است.

انتخاب-بهترین-قرنیز3

قرنیز را رنگ کنیم یا نه؟

در نهایت قرنیز نقش کلیدی در دکوراسیون منزل‌تان خواهد داشت. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید آنها را نصب کنید، یا نه. اگر خانه‌تان به قرنیز سفید احتیاج دارد، شاید دیگر لازم نیست که آنها را رنگ کنید. البته ، مگر اینکه رنگ سفید کمی با بقیه اتاق‌هایی که در آن قرار دارند، متفاوت باشد. با این حال اگر تصمیم دارید، قرنیز مورد نظر خود را نصب کند، باید این کار را با دقت انجام دهید. اگر در نقاشی تجربه ندارید، بهترین راه ممکن این است که یک نقاش حرفه‌ای بابت این کار استخدام کنید. در هر صورت باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید رنگ های خنثی یا چیزهای پر جنب و جوش‌تری داشته باشید، یا نه.

یک کنتراست خوب همچنین می‌تواند دکوراسیون شما را متمایز کند. به عنوان مثال می‌توانید دیوارهای روشن با قرنیز تیره را به خوبی در کنار هم ست کنید و بالعکس.معمولا صاحبان منازل از اسباب و اثاثیه با رنگ‌های روشن‌تر برای اتاق‌های بزرگتر کار می‌کنند. این احساس جادارتر و بزرگتر بودن را به فضا می‌بخشد. به عنوان مثال این امر به خوبی می‌تواند در آشپزخانه، اتاق‌های غذاخوری و اتاق نشیمن تاثیرگذار باشد.

انتخاب-بهترین-قرنیز4

انواع قرنیز

خبر خوب و عالی این است که گزینه‌های بسیاری برای انتخاب قرنیز وجود دارد. بنابرین خیلی راحت می‌توانید در زمان انتخاب بهتر قرنیز طرح و جنس مناسب خود را پیدا کنید. بگذارید برخی از آنها را مرور کنیم:

قرنیز ام دی اف: این از قبل آماده و یا به صورت پیش ساخته است که در مقابل پیچ و تاب و تورم مقاوم است.

قرنیز با چوب نرم: برای داشتن ظاهری طبیعی می‌توان آن را رنگ آمیزی، لاک الکل، ماسه سنگ و پالایش داد.

قرنیز با چوب سخت: جذابیت زیبا برای خانه‌های تاریخی با تزیین بلوط مناسب است.

 

انتخاب-بهترین-قرنیز5سپس برای پروفایل های حاشیه می‌توانید انتخاب کنید: عتیقه، مخروط، بولونوز، کلاسیک، گنبدی، گرجی، ظرافت، الیزابتان، قلعه، باکینگهام، دلمورال، استعمار و انواع دیگر. برای دیدن فضا می‌توانید از نمایشگاه‌های محلی بازدید کنید تا سبک‌ها و پروفایل‌های مختلفی را از نزدیک مشاهد کنید. برخی از فروشندگان حتی مدل‌های سه بعدی را تولید می‌کنند. بنابراین می‌توانید ببینید که قرنیز در خانه شما چگونه به نظر می‌رسد و به آن چطور نمایی می‌دهد.

کار نصب قرنیز را به نصاب حرفه ای بسپارید

وقتی که قرنیز مناسب خود را پیدا کردید و خریدید وقت آن است، تا آنها را نصب کنید. مگر اینکه خودتان بخواهید آن را نصب کنید، اما اگر چنین قصدی را دارید، باید به اندازه کافی تجربه یک نصاب حرفه‌ای را هم داشته باشید. با توجه به انواع قرنیز نظیر قرنیز پی وی سی، قرنیز چوبی، قرنیز ترمووود، قرنیز سرامیکی و… در طرح و رنگ‌های متنوع و با برندهای مختلف را ما ارائه می‌دهیم. علاوه بر آن می‌توانیم برای راحتی کارتان نصاب حرفه‌ای این کار را هم به شما معرفی کنیم. هر صاحب خانه‌ای می‌خواهد نتیجه نهایی کاملا حرفه‌ای و با کیفیت باشد. برای این منظور لازم است، تا کار را به حرفه‌ای این کار بسپارید.

در بسیاری از موارد در دکورچوب دیده ایم که به علت آنکه کار نصب به حرفه ای ها سپرده نشده است قرنیز دچار مشکل و آسیب شده است.

انتخاب-بهترین-قرنیز-6

جمع بندی: شاید قرنیز در پایین و حاشیه کار قرار بگیرد، اما نقش و تاثیری که در زیبایی هر خانه‌ای می‌تواند داشته باشد را نمی‌توان انکار کرد. انتخاب بهترین قرنیز جدا از زیبا بودن طرح و رنگی که می‌تواند داشته باشد، از نظر جنس و کیفیت حائز اهمیت است. انواع قرنیز ام دی افی، پی وی سی، چوبی و… هر کدام را با توجه به شرایط و محیط زندگی‌تان می‌‎توانید در طراحی دکوراسیون به کار ببرید. اما علاوه بر این بحث شرایط جوی و آب و هوایی به میزان رفت و آمدی که در منزل‌تان صورت می‌گیرد و همچنین سن افراد هم توجه کنید. اگر فرزندی نو پا یا خردسال دارید که ممکن است، با مداد رنگی یا انواع مداد شمعی بر روی در و دیوار نقاشی بکشد یا خط خطی کند، هر قرنیزی و با هر جنسی برای تان کارآمد نخواهد بود.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سلام دوست عزیز
      تنوع قرنیزا بالاست برای استعلام و کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا