کاغذ دیواری

9 نکته در انتخاب طرح کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری

گاهی برای انتخاب طرح کاغذ دیواری لازم است یکسری قوانین را نقض کنید تا آنگونه که دوست دارید منزلی متفاوت را داشته باشید. نقض کردن قوانین همیشگی تان در انتخاب کاغذ دیواری می تواند تغییرات خوبی در سبک طراحی دکوراسیون منزل تان ایجاد کند به طوری که شما را کاملا خاص و متفاوت نشان بدهد و قطعا با رعایت این 9 نکته در انتخاب کاغذ دیواری تجربه ای دیگری خواهید داشت.

9 نکته در انتخاب طرح کاغذ دیواری

قبل از اینکه هر تصمیمی در انتخاب طرح برای خرید کاغذ دیواری برای هر قسمت از منزل تان بگیرید توصیه می کنیم به 9 نکته ای که در ادامه این مقاله گفته شده است نگاهی بی اندازید تا انتخابی بهتر را تجربه کنید تا بدین طریق در طراحی دکوراسیون منزل تان خلاقانه تر عمل کرده باشید. شاید با خود تصور کنید این نکات خیلی سخت و پیچیده هستند اما قطعا با مرور این ۹ نکته به راحتی متوجه خواهید شد که با ساده ترین نکاتی که ممکن است در گذشته به راحتی از کنارشان عبور می کردید چقدر می توانستید منزلی زیباتر را برای خود و خانواده تان طراحی کنید؛ اما فرصت اکنون در اختیار شما است پس برای آشنایی با این 9 نکته ساده در انتخاب طرح کاغذ دیواری با ما همراه باشید.

9 نکته مهم انتخاب کاغذ دیواری

1-ایده های تصویری در انتخاب کاغذ دیواری

حتما برای شما هم پیش آماده است که در انتخاب طرح کاغذ دیواری دچار مشکل شده اید و نمی دانستید کدام یک از طرح و رنگ های آن را تهیه کنید  برای تان بهتر خواهد بود و با سبک و طرح دکوراسیون منزل تان بهتر از سایر طرح و رنگ های دیگر جور در می آید و به نوعی به خوبی ست می شود. وقتی شما در چنین شرایطی قرار می گیرید بهترین کار این است که از ایده های تصویری استفاده کنید و با کمی سرچ و جستجو در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو نمونه طرح های مختلف را به دقت ببینید و سعی کنید تصاویر منازلی را پیدا کنید که از نظر چیدمان و سبک طراحی به منزل شما نزدیک باشند و با توجه به طرح کاغذ دیواری به کار رفته در طراحی دکوراسیون آنها، انتخاب طرح کاغذ دیواری را انجام دهید.

ایده های انتخاب کاغذ دیواری

2- با سبک همیشگی تان و آنگونه که دوست دارید طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید

چه سبک دکوراسیون منزل تان کلاسیک باشد و یا مدرن در هر صورت ممکن است تنها یک نوع کاغذ دیواری متناسب با سلیقه شما وجود داشته باشد و دیگر نیازی نیست که خود را مجبور کنید به دنبال انتخابی باشید که در شما احساس رضایت ایجاد نمی کند. اگر از رنگ ها و الگوها و سبک هایی که بیشتر مورد توجه شما قرار نمی گیرد آگاه باشید و به خوبی بشناسید و در زمان خرید اگر شخص فروشنده به نوعی قصد معرفی آن گونه طرح ها را داشت آنها را رد کنید چرا که آنچه مهم است این است که در حالت ایده آل، کاغذ دیواری که انتخاب می کنید یکی خواهد بود که سال ها آن را دوست خواهید داشت.

3- طرح کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون

ممکن است در زمان بررسی آلبوم های کاغذ دیواری هزاران طرح و رنگ مختلف که بی نهایت زیبا هستند چشم شما را به سمت خود جلب کنند و در نهایت بعد از کلی بررسی و وسواس به خرج دادن طرحی را هم انتخاب کنید که بسیار زیبا است اما پس از نصب درست و اصولی باز آنطور که باید و شاید با قسمت های مختلف هماهنگی لازم را پیدا نمی کند. بهترین کار قبل از رفتن به خرید کاغذ دیواری این است که با توجه رنگ و طرح پارچه مبل مان منزل تان اقدام به انتخاب طرح کاغذ دیواری کنید تا بدین طریق پس از نصب به بهترین وجه ممکن کاغذ دیواری زیبای خودش را به نمایش بگذارد و با این کار قطعا خانه ای شیک تر و متفاوت تر از سایرین خواهید داشت.

انتخاب طرح کاغذ دیواری براساس سبک منزل

4- هدف خود را از خرید کاغذ دیواری مشخص و شفاف تعیین کنید

شما در نگاه اول برای برخی این قضیه خنده دار باشد اما این مساله امری غیر قابل انکار و اجتناب ناپذیر در انتخاب طرح کاغذ دیواری است. حتما قبل از هر چیز مشخص کنید برای چه کار و برای چه مکانی قصد تهیه کاغذ دیواری را دارید و حتی در صورت نیاز تمامی رنگ های موجود در اتاق را بر روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید و تعیین کنید هر کدام از وسایل موجود در اتاق متناسب با چه سبک دکوراسیونی است و حتی شامل چه طرح و رنگ هایی است و همچنین دوست دارید بر روی چه دیواری کاغذ دیواری طرح دار و بر روی کدام یک از دیوارها کاغذ دیواری ساده نصب کنید و البته برای این منظور نیز می توانید از یک مشاوره طراحی دکوراسیون کمک بگیرید.

5- بررسی سایر گزینه ها

گاهی حتما لزومی ندارد شما به دنبال انتخاب طرح کاغذ دیواری برای منزل تان باشید و اصلا هیچ نیازی به آن نداشته باشید و استفاده از سایر انواع دیوارپوش مثل دیوارپوش پی وی سی، دیوارپوش سنگی، دیوارپوش آجرنما و… برای شما کاملا مناسب تر و شاید بهتر هم باشد. البته می توانید در صورت سلیقه تنها برای یکی از دیوارهای منزل تان به دنبال کاغذ دیواری باشید و سایر دیوارهای را با یکی از روش های ممکن متناسب با سبک طراحی دکوراسیون منزل تان تزیین کنید.

بررسی جایگزین های کاغذ دیواری مثل دیوارپوش

6- با توجه به نمای داخلی اتاق طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید

شاید با خود تصور کنید که گفتن اینکه طرح کاغذ دیواری را با توجه به نمای داخلی اتاق انتخاب کنید حرفی کاملا کلیشه ای باشد اما تجربه ثابت کرده است که برخی از افراد دقت کافی در این مورد را ندارند و این مساله تاثیر زیادی می تواند بر روی شکل و ظاهر منزل شان بگذارد.

7- از طرح های متفاوت استفاده کنید

معمولا افراد به دنبال کاغذ دیواری طرح گل و نقش و نگاره های خاص و کاغذ دیواری های کلاسیک و یا در نهایت کاغذ دیواری ساده هستند و به ندرت به سراغ طرح های مختلف و متنوع در آلبوم های کاغذ دیواری می روند و از ایجاد تنوع در منزل شان پرهیز می کنند که در چنین حالتی برای قسمت های خاصی از منزل تان خوب است یک بار یک طرح متفاوت که تا کنون تجربه نکردید بر روی یکی از دیوارهای منزل تان نصب کنید تا پس از آن متوجه شوید که چقدر به منزل تان نما می دهد و جلوه آن را خاص تر کرده است.

8- مشاوره برای انتخاب طرح کاغذ دیواری

اگر هنوز برای انتخاب طرح کاغذ دیواری مشکل دارید و نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید می توانید از بعضی از قسمت های منزل تان عکس بگیرید و با یک طراح دکوراسیون داخلی با بررسی قسمت های مختلف طرح و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید و حتی محل نصب آن را مشخص کنید و همچنین طراح داخلی بهتر از هر شخصی می تواند به شما کمک کند تا طرح و رنگ کاغذ دیواری را با کدام یک از وسایل موجود در منزل ست کنید تا خانه ای شیک تر داشته باشید.

دریافت مشاوره برای خرید کاغذ دیواری

9- تا قبل از دیدن نمونه طرح های مختلف کاغذ دیواری هیچ تصمیمی نگیرید

اگر قصد دارید منزلی متفاوت و با سبک دکوراسیون خاص داشته باشید توصیه می کنیم به محض دیدن یک یا دو آلبوم کاغذ دیواری کار انتخاب کاغذ دیواری را به اتمام نرسانید چرا که برخی از مواقع تنها یک کاغذ دیواری پوستری با طرح گل و پرنده یا هر طرح دیگری که مورد پسند شما باشد برای طراحی منزل کفایت کند و دیگر نیازی به هزینه های بیشتر و اضافه تر نباشد. بنابراین شما با حداقل هزینه و با کمترین زحمت می توانید هر فضایی را به شکلی خاص طراحی کنید.

انتخاب کاغذ دیواری به چه شکلی است؟

انتخاب کاغذ دیواری از جمله موضوعاتی است که می تواند هم بسیار سخت و هم بسیار لذت بخش باشد. به دلیل تنوع بسیار بالای آلبوم های کاغذ دیواری کاری سخت و همین طور به دلیل تنوع طرح و رنگ های جذاب و زیبا بسیار لذت بخش می باشد. در این مقاله سعی می کنیم تمامی سوالاتی که برای انتخاب کاغذ دیواری دلخواهتان نیاز دارید را پاسخ دهیم. در صورت هرگونه سوال بیشتر می توانید با کارشناسان دکورچوب در تماس باشید.

مزیت های کاغذ دیواری

زمانی که یک ناقصی و یا نا هماهنگی در یکی از دیوارهای منزل می بینید کاغذ دیواری از اولین گزینه هایی است که می توان به آن فکر کرد. کاغذ دیواری ها به سادگی کنده می شوند و تنوع طرح و رنگ بسیار بالاتری نسبت رنگ دارد. کاغذ دیواری برای ۱۵ سال و حتی بیشتر این قابلیت را دارند که بر روی دیوار باقی بمانند.

چه جنسی از کاغذ دیواری را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب جنس کاغذ دیواری باید مشخص کنیم که کاغذ دیواری را برای چه مکانی می خواهیم. جایی که می خواهیم کاغذ دیواری را در آن جا استفاده کنیم تاثیر بسزایی در انتخاب جنس کاغذ دیواری دارد. اگر کاغذ دیواری را برای آشپزخانه بخواهید جنسی می خواهید که در برابر شست و شو مقاوم باشد. اگر برای حمام و دست شویی کاغذ دیواری بخواهید باید جنسی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت مقاوم باشد. اگر برای اتاق کودک دنبال کاغذ دیواری هستید بایستی کاغذ دیواری را انتخاب کنید که در برابر خط و خش مقاوم باشد.

چه طرحی از کاغذ دیواری را انتخاب کنیم؟

همان طور که در انتخاب جنس کاغذ دیواری بیان شد که جایی که کاغذ دیواری استفاده می شود تاثیر بسزایی دارد در مورد طرح کاغذ دیواری هم این موضوع دقیقا صدق می کند.

طرح کاغذ دیواری برای اتاق خواب

اتاق خواب همان طور که از نامش پیداست مکانی است که برای خواب و آرامش است در نظر گرفته می شود. البته سلیقه شخصی در این رابطه موضوع بسیار مهمی است اما ما در این جا یک سری اصول کلی را برای کسانی که دنبال انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب هستند ذکر می کنیم تا راهگشا باشد:

  • با تمام وسایل اتاق خواب هارمونی داشته باشد.
  • برای اتاف خواب پسرانه از کاغذ دیواری با رنگ های شاد مثل ، زرد و یا آبی و قرمز می توان استفاده کرد و برای اتاق خواب های دختر ها رنگی مثل صورتی می تواند بسیار زیبا باشد.
  • به شکل کلی برای اتاق خواب از طرح های مدرن مثل کاغذ دیواری سه بعدی، و آبرنگی و کاغذ دیواری های طرح ساده استفاده می شود و معمولا کمتر طرح های داماسک و کلاسیک استفاده می شود .
  • در اتاق خواب ها معمولا طرح های کرم و قهوه ای طرح های غالب به نظر می رسد .
  • لوستر و تخت و فرش اجزای غالب در اتاق هستند، سعی شود که کاغذ دیواری هماهنگی و تناسب با این موضوع داشته باشد.
  • رنگ آبی می تواند آرامش را به اتاق خواب به ارمغان بیاورد .

طرح کاغذ دیواری برای پذیرایی

انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی نیاز به دقت و هماهنگی بیشتری را می طلبد. فضای پذیرایی به علت بزرگ تر بودن و همین طور تنوع اکسسوری ها نیاز دارد که ترکیب های بیشتری را در این موضوع در نظر داشته باشیم. فضای پذیرایی خیلی در انتخاب طرح و رنگ مهم است. ما برای فضاهای پذیرایی کوچک رنگ های تیره را کمتر توصیه می کنیم و بیشتر رنگ های روشن را توصیه می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر حتما مقاله کاغذ دیواری پذیرایی را مطالعه کنید.

همین طور برای پذیرایی های ایرانی عمدتا، کاغذ دیواری بته جقه و همین طور گل های داماسک استفاده می گردد. البته کاغذ دیواری مدرن و سه بعدی هم جدیدا به انتخاب طرح های ایرانی ها اضافه شده و روز به روز به انتخاب این طرح ها اضافه می گردد. رنگ های کرم ، کرم طلایی ، قهوه ای و سفید و استخوانی از رنگ هایی هستند که در پذیرایی ها زیاد استفاده می شوند. هیمن طور در پذیرایی ها معمولا دیوار پشت تلویزیون از جمله قسمت هایی است که کاغذ دیواری های گلدار استفاده می گردد. حتما هنگام انتخاب طرح و رنگ برای کاغذ دیواری پذیرایی خود به پرده و فرش و مبلمان خود دقت ویژه ای داشته باشید.

انتخاب رنگ کاغذ دیواری

انتخاب رنگ برای کاغذ دیواری همانند انتخاب جنس و همین طور انتخاب طرح بایستی با دقت و همین طور باسلیقه صورت گیرد. رنگ های روشن در کاغذ دیواری به شکل عمده تقاضای بیشتری نسبت به طرح های تیره تر دارند. رنگ سفید در کاغذ دیواری و به شکل کلی در همه جا جزو رنگ هایی است که انتخاب اول می باشد.

رنگ سفید که جزو رنگ های خنثی در رنگ ها هم می باشد قابلیت این رو دارد که با رنگ های زیادی ست شود. این رنگ همین طور با متضاد خود یعنی سیاه نیز می تواند ترکیب زیبایی را ایجاد نماید. محیط های کوچک به این رنگ بایستی توجه بیشتری داشته باشند. کاغذ دیواری سبز از جمله رنگ هایی است که می تواند محیطی شاد و زنده را ایجاد نماید. البته این رنگ همانند رنگ سفید نیست و در کاغذ دیواری های ایرانی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

کاغذ دیواری آبی برای کسانی توصیه می کنیم که دنبال آرامش می گردند رنگ زیبا و دلنشینی خواهد بود. آبی درباری و آبی لاجوردی از پرکاربردترین رنگ های آبی در کاغذ دیواری می باشد.

کاغذ دیواری بنفش هم از جمله رنگ هایی است که هنگام انتخاب آن توصیه می گردد که حتما از یک دکوراتور کمک گرفته شود. زیرا اگر درست و هماهنگ انتخاب گردد بسیار جلوه گر می شود و درصورت عدم انتخاب صحیح بسیار ناهماهنگ در دکوراسیون جلوه می نماید. اگر دنبال جذابیت و انرژی هستید کاغذ دیواری بنفش را امتحان کنید. اگر که یک محیط رسمی دارید حتی الامکان از این رنگ کمتر استفاده کنید.

کاغذ دیواری قرمز با گرما و انرژی که دارد در تمامی محیط ها قابلیت استفاده دارد. هرجا که دنبال حرارت بخشی به محیط هستید این رنگ کارساز است. کاغذ دیواری قرمز در صورتی که با مبلمان زرشکی و یا عنابی و همین طور پرده هایی قرمز رنگ ست شود بسیار زیبا می شود. اگر رستوران ویا کافی شاپ  دارید حتما به کاغذ دیواری زرد فکر کنید.

رنگ های بژ ، نخودی و لیمویی از طیف زرد در کاغذ دیواری طرفداران زیادی دارد. البته زرد طلایی عمده انتخاب ها در کاغذ دیواری را تشکیل می دهد.

اگر کاغذ دیواری مشکی را دوست دارید سعی کنید این رنگ را با ترکیب رنگ های دیگر استفاده کنید. رنگ مشکی با سفید ، صورتی ، سبز ، کرم و…    ترکیب زیبایی به وجود می آورد.

کاغذ دیواری نقره ای از جمله رنگ هایی است که اگر دنبال یک محیط فاخر و لوکس می گردید حتما بایستی به آن فکر کنید. رنگ نقره ای با طبع سردی که دارد اما می تواند انرژی و نشاط را برای محیط به ارمغان بیاورد.

کاغذ دیواری طوسی از جمله پر مصرف ترین رنگ ها در انتخاب رنگ هاست. رنگ طوسی بخصوص در محیط هایی که حالت رسمی دارند می تواند جزوگزینه های خوب باشد. رنگ طوسی به علت این که جزو رنگ های خنثی می باشد با دیگر رنگ ها هم قابلیت ست شدن دارد.

رنگ صورتی از جمله رنگ هایی است که در کاغذ دیواری ها به خوبی در حال جا افتادن می باشد. همیشه فکر میشد که صورتی تنها در اتاق خواب دختر ها قابلیت استفاده دارد اما کاغذ دیواری صورتی و یا گلبهی از جمله رنگ هایی است که بسیار پر کاربرد گردیده اند.

کاغذ دیواری قهوه ای به دلیل طیف زیادی از رنگ ها بخصوص شکلاتی ، دارچینی ، کرم ، گندمی و …از جمله رنگ هایی است که می توان در همه جا استفاده کرد. فقط می بایست با توجه به نوع دکوراسیون طیف مورد دلخواه را انتخاب کرد.

قیمت کاغذ دیواری ها به چه شکل است؟

قیمت کاغذ دیواری در همه جا از موضوعات مهم است این موضوع در انتخاب کاغذ دیواری هم صادق است. به شکل کلی کاغذ دیواری بر اساس نوع جنس کاغذ ، کشور سازنده ، طرح ، برند تولید کننده قمیت گذاری می گردند. در بین عوامل بالا نوع جنس وهمین طور طرح تاثیر بیشتری برروی قیمت دارند. به شکل کلی امروزه قیمت هر رول کاغذ دیواری بین ۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومن قیمت گذاری می گردد.

شرکت دکورچوب با واردات طیف وسیعی از کاغذ دیواری ها با قیمت مناسب در این رابطه راهگشای مشتریان با خواسته های متفاوت قیمتی می باشد. قبل از انتخاب کاغذ دیواری و خرید آن حتما حدود بودجه ای که می خواهید برای این کار در نظر بگیرید را مد نظر داشته باشید و به فروشنده بگویید تا بهتر راهنماییتان کند. مطالعه مقاله کاغذ دیواری خانه های کوچک را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

نصب کاغذ دیواری چگونه است؟

پس از مرحله مهم انتخاب کاغذ دیواری نوبت به نصب آن می رسد. حتما از هرجایی که خرید می کنید اگر که نصاب خوب آشنا ندارید از خریدار شماره نصاب را بگیرید. برای نصب کاغذ دیواری حتما از یک نصاب خوب استفاده نمایید. قبل از نصب یک زیر سازی مناسبی بایستی که زیر کاغذ دیواری صورت گیرد زیرا اگر که یک زیر سازی خوبی صورت نگرفته باشد کاغذ دچار مشکل می گردد و زیر آن حباب به وجود می آید. قبل از نصب حتما زیر کاغذ ها می بایستی تمیز و همین طور یکنواخت گردد.

 شست و شوی کاغذ دیواری

یکی از موضوعات مهمی که هنگام انتخاب کاغذ دیواری و خرید آن می بایست توجه داشته باشیم ، بحث شست و شوی کاغذ دیواری است. پشت رول کاغذ دیواری علامتی است که نشان دهنده میزان شست وشوی کاغذ دیواری است ، هرچه موج های این علامت بیشتر باشد شست و شو پذیری کاغذ دیواری بیشتر می باشد. به شکل کلی کاغذ دیواری های پی وی سی از کاغذ دیواری های نان وون شست و شو پذیر ترند.

چگونه کاغذ دیواری دلخواهمان را انتخاب کنیم؟

اما موضوعی که هست این که کاغذ دیواری های پی وی سی به دلیل وینیلی که دارند دارای ماده سمی هستند و به همین دلیل در اروپا این مدل کاغذ اجازه واردات ندارد اما متاسفانه در ایران بیشترین حجم فروش برای کاغذ دیواری های پی وی سی است. امیدواریم از مطالعه مقاله جامع نکات مهم در خرید کاغذ دیواری لذت و استفاده کافی را برده باشید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا