والپیپر

راهنمای خرید کاغذ دیواری شامل 9 نکته طلایی

انتخاب کاغذ دیواری نیز مثل هر تصمیم دیگری نیاز به رعایت یک سری نکات و پیش فرض ها دارد که در صورت بی دقتی ممکن است به قیمت هدر رفتن پولی که بابت خرید آن پرداخت کرده اید تمام شود. در واقع خرید کاغذ دیواری به این دلیل که از یک سو مدام مقابل چشم شماست و از سویی دیگر به طور گسترده بر روی دیوارها استفاده می شود انتخاب مهمی ست که اگر به درستی صورت نگیرد کلافه کننده خواهد بود؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله یک راهنمای خرید کاغذ دیواری جامع ارائه کنیم تا کمتر در این زمینه دچار مشکل شوید.

انتخاب کردن از بین صدها مدل جدید و قدیم کاغذ دیواری از جمله موضوعاتی است که می تواند هم بسیار سخت و هم بسیار لذت بخش باشد. از یک سو، به دلیل تنوع بسیار بالای آلبوم های کاغذ دیواری می توان آن را کاری دشوار تلقی کرد اما از سویی دیگر ذوق و شوق برای ایجاد تغییر در منزل آن را لذت بخش می کند. در این مقاله سعی می کنیم تمامی سوالاتی که برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب نیاز دارید را پاسخ دهیم.

راهنمای خرید کاغذ دیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری می تواند فرآیندی وقت گیر و البته پیچیده باشد! این را افرادی درک می کنند که به فروشگاههای تزئینات داخلی مراجعه کرده اند و دست از پا درازتر به منزل بازگشته اند؛ ناگهان صدها طرح و رنگ در مقابل چشمان تان قرار می گیرد و شما که خیلی از ترکیب رنگ و دکوراسیون داخلی سر در نمی آورید را سردرگم می کند و سؤالات بسیاری را در ذهنتان ایجاد کند. آیا این طرح مناسب منزل من است؟ اگر این طرح را بخرم اتاق کوچکتر به نظر نمیرسد؟ ساده بخرم یا طرح دار؟ در ادامه یک راهنمای انتخاب کاغذ دیواری را ارائه می کنیم که با در نظر گرفتن آن احتمال انتخاب طرح کاغذ دیواری ایده آل توسط شما بشدت افزایش خواهد یافت، پس تا انتها با ما همراه باشید.

ایده انتخاب طرح های مختلف کاغذ دیواری

احتمالاً شنیده اید که وقتی هنرمندان احساس می کنند دیگر ایده ای برای ارائه ندارند شروع به مشاهده سایر آثار می کنند، این راه حل در مورد انتخاب دیوارپوش نیز تا حدی صادق است، تصور کنید سال هاست کاغذ دیواری های منزلتان را تعویض نکرده اید. همچنین ممکن است ندانید در این سال ها این صنعت چگونه متحول شده است؛ خوب در این وضعیت قطعاً شما نخواهید توانست در انتخاب کاغذ دیواری موفق عمل کنید؛ برای ایجاد آمادگی در خود و شناخت بهتر طرح های مختلف کاغذ دیواری بهتر است سری به سایت های مرتبط بزنید تا ذهنتان مهیا شود.

طرح های مختلف کاغذ دیواری

توجه به سبک در انتخاب

در انتخاب سبک باید این قضیه را مد نظر داشته باشید که بین سبک کاغذ دیواری و دکوراسیون منزل شما هماهنگی وجود داشته باشد. در واقع هر عنصر جدیدی که به فضا اضافه می شود علاوه بر اینکه به تنهایی باید زیبا باشد باید ترکیب زیبایی هم با سایر عناصر اتاق تشکیل دهد.

اگر مبلمان و پرده منزل شما از سبک کلاسیک پیروی می کند شما مجاز خواهید بود از انواع مدلهای کاغذ دیواری طرح های کلاسیک مانند کاغذ دیواری بته جقه یا داماسک برای پوشاندن دیوارها استفاده کنید. در منازل مدرن نیز همانطور که انتظار می رود کاغذ دیواری مدرن ایده آل ترین انتخاب است؛ انواع سبک های مدرن می تواند شامل انواع طرح های هندسی، ابرو بادی و پتینه باشد. بنابراین توجه به سبک کاغذ دیواری را می توان از اولین مراحلی در نظر گرفت که باید در لیست راهنمای خرید کاغذ دیواری باید در نظر داشت.

توجه به رنگ

شاید در زمان انتخاب دیوارپوش از خود غافل شوید و فراموش کنید که به تناسب رنگ بین کاغذ دیواری و سایر المان های منزل توجه کنید، در این صورت شما فقط یک کاغذ دیواری زیبا خواهید داشت که اگر آن را نصب کنید دیگر به هیچ وجه زیبا نخواهد بود. انتخاب رنگ باید براساس تناسب رنگ ها صورت بگیرد والا هر رنگی به تنهایی می تواند زیبا باشد. به عنوان مثال انواع کاغذ دیواری رنگی مثل کاغذ دیواری سبز، آبی، قرمز و  زرد به خودی خود زیبا هستند ولی شاید انتخاب مناسبی برای منزل شما نباشند.

هدفمندی در انتخاب طرح کاغذ دیواری

انتخاب طرح دیوارپوش بستگی به هدف شما از خرید دارد؛ اگر قرار است سعی کنید با استفاده از این طرح اثر طرح های موجود در فضا را تعدیل کنید انواع کاغذ دیواری ساده توصیه می شود، اگر نیاز دارید فضا را جدی تر و رسمی تر نشان دهید می توانید از انواع طرح هایی که تک رنگ هستند و از رنگ طوسی، آبی تیره و یا مشکی در آن استفاده شده است انتخاب کنید؛ بنابراین همیشه قبل از خرید هدفمند باشید تا تعداد انتخاب هایتان محدودتر شود. شاید بتوان این مورد را یکی از مهم ترین نکانی دانست که می توان در راهنمای خرید کاغذ دیواری گنجاند.

انواع مدلهای کاغذ دیواری

جنس کاغذ دیواری

در پاسخ به سؤالاتی که چه کاغذ دیواری انتخاب کنیم ؟ توجه به جنس کاغذ دیواری نیز می تواند یکی از عوامل کلیدی باشد. کاغذ دیواری در جنس های پی وی سی، نانوون و نانوون-پی وی سی تولید می شوند. برای انتخاب جنس باید مشخص کنیم که کاغذ دیواری را برای چه مکانی می خواهیم استفاده کنیم؛ درواقع فضایی که قرار است کاغذ دیواری در آنجا نصب شود نوع جنس کاغذ دیواری را تعیین می کند. اگر می خواهید کاغذ دیواری آشپزخانه تهیه کنید باید جنسی را انتخاب کنید که در برابر شست و شو مقاوم  باشد. همچنین اگر برای اتاق کودک دنبال کاغذ دیواری هستید بایستی کاغذ دیواری را انتخاب کنید که هم در برابر خط و خش و هم لک مقاوم باشد.

میزان نور طبیعی در انتخاب کاغذدیواری

میزان بهره مندی یک اتاق از نور طبیعی می تواند در انتخاب کاغذ دیواری نقش داشته باشد، اتاق هایی که در روز پذیرای نور طبیعی شدیدی هستند نباید از رنگ های طلایی و براق در آنها استفاده شود زیرا بازتاب آن برای چشم آزاردهنده است، همچنین طرح های تیره برای اتاق هایی که کم نور هستند نمی تواند ایده جالبی باشد، انتخاب رنگ و طرح باید به گونه ای انجام شود که اثر حضور یا عدم حضور نور را پوشش دهد. بنابراین میزان بهره مندی فضا از نور طبیعی می تواند جایگاه ویژه ای در لیست راهنمای خرید کاغذ دیواری به خود اختصاص دهد.

پیشنهاد دکورچوب: کاغذ دیواری سه بعدی

ابعاد اتاق

توجه به ابعاد فضا نیز می تواند تا حدی بر انتخاب کاغذ دیواری مناسب تأثیر داشته باشد، کاغذ دیواری ها در دو نوع طرح ریز و درشت موجود هستند، طرح های ریز در اتاق های بسیار بزرگ محو می شوند و نمیتوانند خودنمایی کنند؛ این در حالیست که طرح های درشت نیز در فضای کوچک به درستی و تمام و کمال دیده نمیشوند، به این دلیل که زاویه دید در این اتاق ها کم است، بنابراین قبل از انتخاب طرح باید این موضوع مد نظر قرار بگیرد.

جایگاه ابعاد اتاق در راهنمای خرید کاغذ دیواری

بافت کاغذ دیواری

در بررسی راهنمای خرید کاغذ دیواری توجه به بافت نیز می تواند یکی از عوامل کلیدی باشد. کاغذدیواری بافت دار نوع خاصی از کاغذ دیواری ست که مسطح نبوده و با لایه ای اضافی پوشیده شده اند، این لایه که از جنس پارچه یا پی وی سی است از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است؛ گرچه انواع پارچه ای آن قابلیت شستشو ندارند، تصمیم گیری در مورد انتخاب مدل بافت دار و بدون بافت کاملاً به شما بستگی دارد، کاغذ دیواری های بافت دار قابلیت هویت بخشیدن را بیش از کاغذ دیواری ساده دارند، به این دلیل که دو عنصر لامسه و بینایی را درگیر می کند. از طرفی کاغذ دیواری های بافت دار در فضا بعد ایجاد می کنند و این ویژگی به خصوص برای فضاهای کوچک می تواند بهترین انتخاب باشد. برای آشنایی بیشتر با مقوله کاغذ دیواری بافت دار بهتر است مقاله “بافت کاغذ دیواری” را نیز مطالعه کنید.

کشور سازنده

اغلب کاغذ دیواری هایی که در حال حاضر در بازار مشاهده می کنید وارداتی بوده و ساخت کشور چین می باشند. با این حال کاغذ دیواری های خارجی ساخت ایتالیا، آلمان و فرانسه نیز به صورت محدود در بازار موجود هستند. البته به یاد داشته باشید که کاغذ دیواری های اروپایی اگرچه کیفیت بالاتری نسبت به انواع چینی دارند اما با قیمت بسیار بالاتری به فروش می رسند. به همین دلیل می توان گفت کاغذ دیواری های چینی مقرون به صرفه ترین انواع کاغذدیواری هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول با ما در ارتباط باشید.

کلام آخر

در این راهنما برای کمک به افرادیکه تجربه کافی در زمینه خرید کاغذ دیواری ندارند راهنمای خرید کاغذ دیواری را ارائه کردیم که نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری را به طور خلاصه و کاملاً کاربردی در اختیارتان قرار می دهد. با پیروی از گام های این راهنما خواهید توانست ایده آل ترین انتخاب را داشته باشید و از زیبایی کاغذ دیواری خریداری شده تا سال های سال بهره مند شوید. توجه به نکات کلیدی همچون سبک، طرح، نور فضا و نکاتی از این دست باعث می شود شما هم بتوانید مانند یک طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای اقدام به انتخاب کاغذ دیواری کنید.

 

 

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا