کاغذ دیواری

با این 9 نکته در انتخاب طرح کاغذ دیواری تجربه ای متفاوت را تجربه کنید

گاهی برای انتخاب طرح کاغذ دیواری لازم است یکسری قوانین را نقض کنید تا آنگونه که دوست دارید منزلی متفاوت را داشته باشید. نقض کردن قوانین همیشگی تان در انتخاب کاغذ دیواری می تواند تغییرات خوبی در سبک طراحی دکوراسیون منزل تان ایجاد کند به طوری که شما را کاملا خاص و متفاوت نشان بدهد و قطعا با رعایت این 9 نکته در انتخاب کاغذ دیواری تجربه ای دیگری خواهید داشت.

9 نکته در انتخاب طرح کاغذ دیواری

کاربرد-کاغذدیواری-دکورچوب-1

قبل از اینکه هر تصمیمی در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای هر قسمت از منزل تان بگیرید توصیه می کنیم به 9 نکته ای که در ادامه این مقاله گفته شده است نگاهی بی اندازید تا انتخابی بهتر را تجربه کنید تا بدین طریق در طراحی دکوراسیون منزل تان خلاقانه تر عمل کرده باشید. شاید با خود تصور کنید این نکات خیلی سخت و پیچیده هستند اما قطعا با مرور این ۹ نکته به راحتی متوجه خواهید شد که با ساده ترین نکاتی که ممکن است در گذشته به راحتی از کنارشان عبور می کردید چقدر می توانستید منزلی زیباتر را برای خود و خانواده تان طراحی کنید؛ اما فرصت اکنون در اختیار شما است پس برای آشنایی با این 9 نکته ساده در انتخاب طرح کاغذ دیواری با ما همراه باشید.

 

1- استفاده از ایده های تصویری را فراموش نکنید

کاغذ-دیواری-شیک-و-زیبا-دکورچوب-2

حتما برای شما هم پیش آماده است که در انتخاب طرح کاغذ دیواری دچار مشکل شده اید و نمی دانستید کدام یک از طرح و رنگ های آن را تهیه کنید  برای تان بهتر خواهد بود و با سبک و طرح دکوراسیون منزل تان بهتر از سایر طرح و رنگ های دیگر جور در می آید و به نوعی به خوبی ست می شود. وقتی شما در چنین شرایطی قرار می گیرید بهترین کار این است که از ایده های تصویری استفاده کنید و با کمی سرچ و جستجو در شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو نمونه طرح های مختلف را به دقت ببینید و سعی کنید تصاویر منازلی را پیدا کنید که از نظر چیدمان و سبک طراحی به منزل شما نزدیک باشند و با توجه به طرح کاغذ دیواری به کار رفته در طراحی دکوراسیون آنها، انتخاب طرح کاغذ دیواری را انجام دهید.

 

حتما بخوانید: طرحهای جدید کاغذ دیواری پذیرایی در سال ۲۰۱۹ کدامند؟

2- با سبک همیشگی تان و آنگونه که دوست دارید طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید

چه سبک دکوراسیون منزل تان کلاسیک باشد و یا مدرن در هر صورت ممکن است تنها یک نوع کاغذ دیواری متناسب با سلیقه شما وجود داشته باشد و دیگر نیازی نیست که خود را مجبور کنید به دنبال انتخابی باشید که در شما احساس رضایت ایجاد نمی کند. اگر از رنگ ها و الگوها و سبک هایی که بیشتر مورد توجه شما قرار نمی گیرد آگاه باشید و به خوبی بشناسید و در زمان خرید اگر شخص فروشنده به نوعی قصد معرفی آن گونه طرح ها را داشت آنها را رد کنید چرا که آنچه مهم است این است که در حالت ایده آل، کاغذ دیواری که انتخاب می کنید یکی خواهد بود که سال ها آن را دوست خواهید داشت.

 

3- طرح کاغذ دیواری را با توجه به طرح و رنگ مبل و صندلی ها انتخاب کنید

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب

ممکن است در زمان بررسی آلبوم های کاغذ دیواری هزاران طرح و رنگ مختلف که بی نهایت زیبا هستند چشم شما را به سمت خود جلب کنند و در نهایت بعد از کلی بررسی و وسواس به خرج دادن طرحی را هم انتخاب کنید که بسیار زیبا است اما پس از نصب درست و اصولی باز آنطور که باید و شاید با قسمت های مختلف هماهنگی لازم را پیدا نمی کند. بهترین کار قبل از رفتن به خرید کاغذ دیواری این است که با توجه رنگ و طرح پارچه مبل مان منزل تان اقدام به انتخاب طرح کاغذ دیواری کنید تا بدین طریق پس از نصب به بهترین وجه ممکن کاغذ دیواری زیبای خودش را به نمایش بگذارد و با این کار قطعا خانه ای شیک تر و متفاوت تر از سایرین خواهید داشت.

 

4- هدف خود را از خرید کاغذ دیواری مشخص و شفاف تعیین کنید

شما در نگاه اول برای برخی این قضیه خنده دار باشد اما این مساله امری غیر قابل انکار و اجتناب ناپذیر در انتخاب طرح کاغذ دیواری است. حتما قبل از هر چیز مشخص کنید برای چه کار و برای چه مکانی قصد تهیه کاغذ دیواری را دارید و حتی در صورت نیاز تمامی رنگ های موجود در اتاق را بر روی یک برگه کاغذ یادداشت کنید و تعیین کنید هر کدام از وسایل موجود در اتاق متناسب با چه سبک دکوراسیونی است و حتی شامل چه طرح و رنگ هایی است و همچنین دوست دارید بر روی چه دیواری کاغذ دیواری طرح دار و بر روی کدام یک از دیوارها کاغذ دیواری ساده نصب کنید و البته برای این منظور نیز می توانید از یک مشاوره طراحی دکوراسیون کمک بگیرید.

 

5- قبل از انتخاب انواع دیوارپوش را بررسی کنید

محاسبه-قیمت-کاغذ-دیواری-دکورچوب-3

گاهی حتما لزومی ندارد شما به دنبال انتخاب طرح کاغذ دیواری برای منزل تان باشید و اصلا هیچ نیازی به آن نداشته باشید و استفاده از سایر انواع دیوارپوش مثل دیوارپوش پی وی سی، دیوارپوش سنگی، دیوارپوش آجرنما و… برای شما کاملا مناسب تر و شاید بهتر هم باشد. البته می توانید در صورت سلیقه تنها برای یکی از دیوارهای منزل تان به دنبال کاغذ دیواری باشید و سایر دیوارهای را با یکی از روش های ممکن متناسب با سبک طراحی دکوراسیون منزل تان تزیین کنید.

 

6- با توجه به نمای داخلی اتاق طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید

شاید با خود تصور کنید که گفتن اینکه طرح کاغذ دیواری را با توجه به نمای داخلی اتاق انتخاب کنید حرفی کاملا کلیشه ای باشد اما تجربه ثابت کرده است که برخی از افراد دقت کافی در این مورد را ندارند و این مساله تاثیر زیادی می تواند بر روی شکل و ظاهر منزل شان بگذارد.

 

حتما بخوانید: روش خلاقانه برای طراحی دیوار با کاغذ دیواری برای سلیقه های مختلف

7- از طرح های متفاوت استفاده کنید

معمولا افراد به دنبال کاغذ دیواری های با طرح گل و نقش و نگاره های خاص و کاغذ دیواری های کلاسیک و یا در نهایت کاغذ دیواری ساده هستند و به ندرت به سراغ طرح های مختلف و متنوع در آلبوم های کاغذ دیواری می روند و از ایجاد تنوع در منزل شان پرهیز می کنند که در چنین حالتی برای قسمت های خاصی از منزل تان خوب است یک بار یک طرح متفاوت که تا کنون تجربه نکردید بر روی یکی از دیوارهای منزل تان نصب کنید تا پس از آن متوجه شوید که چقدر به منزل تان نما می دهد و جلوه آن را خاص تر کرده است.

 

8- بدون مشاوره طرح کاغذ دیواری را انتخاب نکنید

انتخاب طرح کاغذدیواری-دکورچوب 2

اگر هنوز برای انتخاب طرح کاغذ دیواری مشکل دارید و نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید می توانید از بعضی از قسمت های منزل تان عکس بگیرید و با یک طراح دکوراسیون داخلی با بررسی قسمت های مختلف طرح و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید و حتی محل نصب آن را مشخص کنید و همچنین طراح داخلی بهتر از هر شخصی می تواند به شما کمک کند تا طرح و رنگ کاغذ دیواری را با کدام یک از وسایل موجود در منزل ست کنید تا خانه ای شیک تر داشته باشید

 

9- تا قبل از دیدن نمونه طرح های مختلف کاغذ دیواری هیچ تصمیمی نگیرید

اگر قصد دارید منزلی متفاوت و با سبک دکوراسیون خاص داشته باشید توصیه می کنیم به محض دیدن یک یا دو آلبوم کاغذ دیواری کار انتخاب کاغذ دیواری را به اتمام نرسانید چرا که برخی از مواقع تنها یک کاغذ دیواری پوستری با طرح گل و پرنده یا هر طرح دیگری که مورد پسند شما باشد برای طراحی منزل کفایت کند و دیگر نیازی به هزینه های بیشتر و اضافه تر نباشد. بنابراین شما با حداقل هزینه و با کمترین زحمت می توانید هر فضایی را به شکلی خاص طراحی کنید.

 

جمع بندی:

بنابراین انتخاب طرح کاغذ دیواری آنقدر ها هم سخت نیست اگر با کمی صبر و حوصله برای آن وقت بگذارید تا از بین صدها آلبوم کاغذ دیواری موجود در بازار طرح و رنگ مناسب برای منزل تان را پیدا کنید و با رعایت همین 9 نکته ساده خانه ای زیباتر داشته باشید. دکوراسیون داخلی پر هزینه نیست و با حداقل هزینه هم می توانید خود را کاملا خاص و امروزی نشان دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا