کاغذ دیواری

کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

کاغذ دیواری طرح سنگ یکی از طرح های جذاب امروزی است که معمولا هنگام انتخاب و خرید کاغذ دیواری توجه افراد زیادی را به خود جلب میکند، سنگ های ساختمانی از دیرباز یکی از کالاهای ساختمانی محبوب محسوب می شدند. این کالاهای لوکس و زیبا اگرچه به لحاظ ظاهری بی نقص هستند اما قیمت بالایی دارند. به همین در این راهنما کاغذ دیواری طرح سنگ را به عنوان جایگزینی با قیمت مناسب برای سنگ های ساختمانی بررسی خواهیم کرد.

کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری های طرح سنگ در دو نوع کاغذ دیواری رولی طرح سنگ و کاغذ دیواری پوستری طرح سنگ تولید می شوند. تفاوت کاغذ دیواری و کاغذ دیواری پوستری در این است که طرح و ابعاد کاغذ دیواری پوستری توسط خریدار تعیین می شود.

کاربردهای کاغذ دیواری طرح سنگی

یکی از کاربردهای کاغذ دیواری طرح سنگ فضای بین کابینت هاست. استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ بدین منظور زیبایی و جلوه خاصی به فضای آشپزخانه خواهد بخشید. همچنین، با توجه به اینکه بسیاری از افراد تمایلی به استفاده از کاغذ دیواری گلدار در این فضاها ندارند استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ می تواند هم محیط را از سادگی افراطی خارج کند و هم بیش از حد فضا را شلوغ نکند.

کاغذ دیواری طرح سنگ مخصوص پوشاندن فضای بین کابینت ها

همانطور که در مقاله های پیشین هم اشاره کردیم کاغذ دیواری ها کاربردهای بیشماری دارند و فقط به عنوان دیوارپوش استفاده نمی شوند. یکی از کاربردهای کاغذ دیواری استفاده از آن برای پوشاندن قفسه ها و کمدهاست. شاید از طرح روی کمد و یا قفسه های قدیمی خود خسته شده باشید و شاید پس از گذشت سال ها دیگر آن جلا و زیبایی سابق را نداشته باشید، در این شرایط بهترین کار استفاده از کاغذ دیواری ست. در این میان کاغذ دیواری های طرح سنگ طرفداران بیشتری دارد به این دلیل که پوشاندن یک قفسه کتاب با طرح سنگ بسیار قابل قبول تر از پوشاندن آن با طرح های گلدار است. درواقع استفاده از طرح سنگ بدین منظور بسیار طبیعی تر جلوه خواهد کرد.

کاغذ دیواری طرح سنگ آشپزخانه

دلایل استفاده از کاغذ دیواری های سنگی

یکی از ویژگی های کاغذ دیواری طرح سنگ ویژگی سه بعدی آن است. از این رو با به کارگیری آن در فضاهای مورد نظر علاوه بر زیبایی ویژگی عمق نیز به فضا افزوده اید و به اصطلاح با یک تیر دو نشان زده اید.

کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

کاغذ دیواری طرح سنگ می تواند یک انتخاب ایده آل برای فضاهای اداری-تجاری باشد. درحقیقت این نوع از طرح ها علاوه بر فضای مسکونی در فضاهای اداری هم قابلیت استفاده دارند زیرا رنگ های استفاده شده در یک طرح ندرتاً از دو رنگ تجاوز می کند و از طرف دیگر این گروه از کاغذ دیواری ها در رده کاغذ دیواری های ساده و رسمی قرار می گیرند.

اکسنت وال نیز که به تازگی بین عاشقان دنیای دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای یافته است را می توان با استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ تزیین کرد.

کاغذ دیواری طرح سنگ برای اکسنت وال

نوع خاصی از طرح کاغذ دیواری طرح سنگ با نام سنگ آنتیک می تواند به طور گسترده در فضای منزل به کار گرفته شود. این کاغذ دیواری ها به جهت شباهت فوق العاده ای که به سنگ های انتیک دارند و از طرفی ویژگی سه بعدی برای تزیین دیوار پشت تلویزیون، روی شومینه به کار برده می شوند.

انواع کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری های طرح سنگ از تنوع طرح و رنگ خوبی برخوردار هستند و اگر بخواهیم این طرح ها را دسته بندی کنیم می توان آنها را در یکی از گروههای زیر طبقه بندی کرد:

 • کاغذ دیواری سنگ مرمر

 • کاغذ دیواری سنگ های لاشه ای

 • کاغذ دیواری سنگ تکه ای

 • کاغذ دیواری سنگ با رگه های طلایی

 • کاغذ دیواری سنگ سیمانی

 • کاغذ دیواری طرح آجری

 • کاغذ دیواری سنگ گرانیت

 • کاغذ دیواری سنگ برجسته

 • کاغذ دیواری سنگ ابر و بادی

 • کاغذ دیواری سنگ آنتیک که حالتی سه بعدی دارد

مزیت های کاغذ دیواری طرح سنگ

استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ به زمان و هزینه کمتری نسبت به استفاده از سنگ های تزئینی واقعی در منزل دارد. درواقع می توان طی چند ساعت و بدون هیچ ریخت و پاش خاصی از طرح های سنگ در منزل لذت برد. همچنین، کاغذ دیواری ها را می توان بسادگی از روی دیوار جدا کرد ولی جدا کردن سنگ به این سادگی ها امکان پذیر نیست.

مزیت های کاغذ دیواری طرح سنگ

خرید کاغذ دیواری های طرح سنگی

طرح های کاغذ دیواری طرح سنگ به این دلیل که اغلب بسیار ساده هستند بسیار دیرتر از سایر طرح ها قدیمی می شوند و دلزدگی در افراد ایجاد نمی کند. به همین دلیل است که در فضاهای اداری و تجاری به طور گسترده از آن استفاده می کنند. بعلاوه، کاغذ دیواری های طرح سنگ همانطور که پیشتر نیز گفتیم دارای کاربردهای دیگری علاوه بر پوشاندن دیوارها نیز می باشد و می توان از آن برای پوشش اجسام نیز استفاده کرد، در صورت تمایل به خرید این مدل کاغذ دیواری ها میتوانید با پشتیبانی سایت دکورچوب تماس گرفته و در خواست خود را مطرح نمایید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام
  مقاله های سایت دکورچوب فوق العاده هستن درود به تیم محتوای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا