ترمووود

تایل ترمووود بهترین جایگزین سیمان و موزاییک های قدیمی با نصب آسان

تایل ترمووود بهترین جایگزین سیمان و موزاییک‌های قدیمی است. یک کفپوش شیک و زیبا که به راحتی می‌توانید فضای داخل و خارج منزل را پوشش دهید. در تهیه چوب ترمووود اغلب از چوب درختان کاج و عش استفاده می شود. تایل‌های ترمووود دارای یک زیره پلاستیکی هستند و برای اتصال زیره پلاستیکی به تایل از پیچ گالوانیزه استفاده می‌شود. پیچ‌های گالوانیزه زنگ نمی‌زنند و به زیبایی کار آسیب وارد نمی‌کنند. نصب این کفپوش راحت بوده و در عرض یک ساعت یک متر مربع را می‌توان پوشاند. با نصب تایل‌های ترموود در دو جهت مختلف بهتر می‌توانید به فضا جلوه بدهید. حتی اگر بعد از گذشت مدتی از رنگ آن دیگر رضایت نداشتید، می‌توانید با کمک یک تکه پارچه، رنگ ترمووود را تغییر دهید. در ادامه در مورد تایل و کاربردهای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

تایل ترمووود

تایل ترمووود از چوب ترمو بوده و به صورت تایل‌های کاشی می‌باشد که دارای یک زیره پلاستیکی هستند، این زیره از تماس مستقیم تایل با کف جلوگیری می کند و منجر به افزایش طول عمر تایل می شود. هر تایل از چهار یا شش تکه الوار با طول 30 یا 15 سانتی متر بر روی یک زیره پلاستیکی پیچ می‌شوند. اندازه استاندارد ترمووود 15*30 و 30*30 می‌باشد. نصب تایل های ترموود بسیار ساده است و حتی افراد غیرمتخصص هم از پس انجام آن برمی آیند.

ویژگی های تایل ترموود

حتما بخوانید: کفپوش ترمووود ضدآب و مناسب برای فضاهای باز حتی برای مناطق شمالی ایران

زیره پلاستیک برای تایل ترمووود

زیره استفاده شده در زیر کف تایل‌های ترمو معمولا از جنس پلاستیک بوده و از مواد اولیه با کیفیت برای تولید آن استفاده شده است. وزن زیره پلاستیکی 150 گرم بوده و ابعاد آن 30*15 و متناسب با ابعاد تایل ترمو است تا توانایی تحمل بار و فشارهای وارد شده بر کف را داشته باشد. برای اتصال زیره پلاستیکی به تایل‌های ترمووود از پیچ‌های مخصوص استفاده می‌شود.

پیچ‌ها باید حتما گالوانیزه با رنگ کوره‌ای باشد تا زنگ نزند. از آنجایی که از چوب ترمووود برای طراحی محوطه‌های باز استفاده می‌گردد به احتمال زیاد در معرض آب و رطوبت قرار خواهد گرفت. در صورت عدم استفاده از پیچ‌های مخصوص ترمووود زنگ زدگی پیچ به ترمووود وارد شده و از زیبایی کار بشدت می کاهد.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت تایل ترمووود

ضخامت چوب ترمووود استفاده شده در هر تایل 20 میلیمتر است. ضخامت پیچ تایل ترموود 25 میلمتر است. اندازه پیچ با زیره پلاستیکی تایل ترمووود به 40 میلیمتر می‌رسد. اگر میزان ضخامت از این حد بیشتر شود، باعث ترک خوردگی و در نهایت شکستن چوب ترمووود شده و همچنین طول بلندتر از 40 میلیمتر باعث سوراخ شدن چوب ترمووود می‌شود و در نتیجه از سمت دیگر تایل بیرون می‌زند. تمامی این موارد بر روی قیمت چوب ترمووود چه به صورت الوارهای کفپوش باشد یا تایل به شدت تاثیر می گذارد.

تفاوت تایل ترمووود با کفپوش ترمووود

ممکن است با خودتان بگویید، چه تفاوتی بین تایل ترمووود با کفپوش ترمووود وجود دارد. همان طور که در ابتدا گفتیم، کفپوش‌های ترمووود در حقیقت الوارهای چوب ترمو هستند. در ساخت تایل ترمووود برخلاف کفپوش ترمووود از زیره پلاستیکی استفاده می‌شود. البته شیوه نصب تایل‌های ترموود با کفپوش ترمووود متفاوت است. مساحت یک متر مربع را می‌توانید در عرض یک ساعت با تایل ترمووود فرش کنید. ولی برای اجرای کفپوش ترموود سطح زیرین را با آهن زیر سازی کرده و پس از آن چوب های زیر کار ترموود را به پروفیل های آهن متصل می کنند. این کار از برخورد مستقیم چوب ترمووود با آهن زیرکار جلو گیری می کند. به طور کلی علاوه بر نصب ساده تر تایل ترموود نسبت به الوار ترموود، کیفیت و مقاومت آن در برابر رطوبت نیز بالاتر است.

تفاوت تایل و کفپوش ترموود

جنس تایل ترمووود

همان طور که در مقالات کفپوش ترمووود گفته بودیم، جنس چوب ترمو از درختانی مثل کاج، عش، زبان گنجشک، اسپروس و نوئل است. تایل‌های ترموود نیز از چوب درختان نامبرده تولید و عرضه می‌گردند، اما مهمترین و پر کاربردترین نوع این تایل‌ها از چوب درختان کاج و عش ساخته می‌شوند که به تایل ترمووود کاج و تایل‌های ترمووود عش معروف هستند. تایل های تهیه شده از چوب عش نسبت به تایل‌های کاج محکمتر و گرانتر هستند.

توجه: در تولید نوع خاصی از تایل ترموود عش از زیره پلاستیکی استفاده نمی‌شود و به آن تایل گومی می‌گویند. این نوع تایل در لهستان تولید می‌شود.

تایل ترمووود برای چه مکان هایی مناسب تر است؟

تایل ترمووود برای همه قسمت‌های منزل و حتی خارج از منزل قابل استفاده است. بنابراین با خیالی آسوده می‌توانید تایل‌های ترمود را در داخل حمام و سرویس بهداشتی، تراس و یا هر جایی دیگری که مد نظرتان باشد، نصب کنید. حسن تایل ترمود در این است که در مقابل نور و اشعه آفتاب مقاومت بالایی دارد و می‌توانید به عنوان یک کفپوش شیک و زیبا برای طراحی محوطه خارج منزل، تراس، اطراف استخر و روف گاردن از آن استفاده کنید.

پس به طور کلی می توان تایل های ترموود را جایگزین مناسبی برای کفپوش های سنگی و سرامیکی بدانیم. حسن این نوع کفپوش این است که لزومی ندارد کفپوش قدیمی را بکنید و امکان نصب بر روی سیمان و سنگ را دارد. این تایل ها به قدری مقاوم هستند که حتی می توان از تایل‌های ترمود عش به عنوان زیر دوشی در حمام استفاده کرد.

قیمت تایل ترمووود

قیمت تایل‌های ترمووود به صورت متر مربع محاسبه می‌گردد. در هر متر مربع 11 عدد تایل 30*30 سانتی متری قرار می‌گیرد. با توجه به آنچه که در بخش عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت تایل‌های ترمووود گفتیم، این قیمت در سال 1399 هم متناسب با این فاکتورها برآورد خواهد شد. البته نوع جنس تایل‌های ترمود و چوب درخت به کار رفته در آن بر روی قیمت نهائی تأثیر مستقیم خواهد داشت.

جمع بندی

شاید اگر تا چند سال پیش می پرسید بهترین کفپوش برای بالکن و یا حتی حمام چه کفپوشی ست کفپوش های سنگی و سرامیکی تنها انتخاب شما بودند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی در عرصه مصالح ساختمانی انتخاب های بیشتری خواهید داشت که یکی از جالب ترین و در عین حال بادوام ترین این کفپوش ها تایل های ترمووود هستند که علاوه بر زیبایی خاص قابلیت نصب آسان را داشته و چندبار مصرف هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا