کاغذ دیواری

کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب

کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب رگه ای از دامن طبیعت در درون خانه شما است که به آن حس سر زندگی خواهد داد. این طرح کاغذ دیواری برای هر سبکی توصیه نمی‌شود، مخصوصا اگر به شدت از رنگ‌های متنوع هم در آن استفاده شده باشد. اما به طور کلی کاغذ دیواری طرح چوب برای سبک‌های دکوراسیون داخلی که از کفپوش چوبی یا لمینت با طرح چوب کار شده باشد، یا با رنگ‌های خنثی طراحی شده باشد و به عبارت بهتر رنگ‌بندی فضا با رنگ چوب قابل ست باشد، کاربرد خواهد داشت. جدا از همه این موارد این طرح به شکلی نمایی روستیک را می‌تواند در خانه ایجاد کند و در سبک‌های روستیک بیشترین کاربرد را می‌تواند داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله در مورد کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب و کاربردهای آن بیشتر خواهیم گفت، پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب

خرید کاغذدیواری سه بعدی

همیشه انسان به دنبال راهی برای پیوند زدن زندگی خود با طبیعت هست. به هر بهانه‌ای و با هر کاری هم که شده تمایل ذاتی و وجودی‌‌اش آخر سر او را به سمت جایی از دامن طبیعت رهنمون خواهد شد. شاید در گذشته برخی از خانه‌های قدیمی و چوبی به سمت خانه‌های آجری و مدرن امروزی هدایت شدند، اما همچنان حس و وجود طبیعت را به خوبی در هر شرایطی در زندگی خود احساس می‌کنند. شاید در ایام قدیم بیشتر افراد به دنبال کفپوش چوبی، دیوارپوش‌های چوبی و قاب‌های چوبی برای طراحی و تزیین محیط خانه شان بودند، اما این روزها در کنار کفپوش‌های ترمووود و تایل‌های ترموود طراحان کاغذ دیواری هم چندان غافل از طرح‌های چوب و تنه درخت هم نبوده‌اند. همیشه طراحان راهی را برای ایجاد تنوع و آوردن سبکی تازه و جدید را به هر خانه‌ای فراهم می‌کنند. به همین دلیل کاغذ دیواری طرح چوب هم جایگاه مخصوص به خودش را بین تمامی طرح‌های دیگر دارد و برای ایجاد جلوه و نمای بیشتر طرح‌های سه بعدی آن مسلما طور دیگری در نظرها خواهد آمد.

چگونه کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب به خانه ها راه بافت؟

ورود کاغذدیواری های سه بعدی به دنیای دکوراسیون داخلی

مدل کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب از گذشته تا کنون در طراحی دکوراسیون طرفداران زیادی داشته است. مخصوصا از دهه 70 میلادی که پنل های چوبی رواج یافت، باعث ورود طرح‌های زیبای آن در تولید کاغذ دیواری هم شد. شاید برخی به جای پانل، کاغذ دیواری را ترجیح دهند، یا حتی عده‌ای دوست داشته باشند، به صورت دوره‌ای کاغذ دیواری بخش‌هایی از خانه را تغییر دهند. در حقیقت کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب یک راه زیبا و جذاب برای آوردن زیبایی طبیعت به داخل فضای خانه است. اگر دوست دارید، هنری به نظر برسید، استفاده از این طرح کاغذ دیواری حداقل برای یک قسمت از خانه هم می‌تواند کافی باشد. معمولا از این قسمت خانه برای عکس گرفتن و ایجاد جلوه هنری خاص در پس زمینه تصویر می‌تواند بسیار مناسب و حتی جذاب باشد.

آیا از این طرح می توان در هر جایی استفاده کرد؟

داشتن سبک خاصی از طراحی در فضای منزل کار چندان سخت و مشکلی هم نیست، وقتی که کاغذ دیوار با وجود طرح و رنگ‌‌های مختلف کار را اینقدر برای‌مان راحت کرده است. اگر به دنبال ایجاد رگه‌هایی از دامن طبیعت در درون اتاق خواب خود هستید، کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب می‌تواند طرحی ایده آل برای ایجاد حسی از یک کلبه چوبی در دل چنگل را در درون اتاق به خوبی ایجاد کند. اگر در کنار آن از یکی از طرح‌های سه بعدی منظره مثل جنگل استفاده کنید، می‌تواند ایده‌ای جالب باشد. برای این کار می‌توانید کاغذ دیواری طرح چوب را به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب و از طرح منظره برای روبه رو تخت خواب استفاده کنید.

کاربرد کاغذدیواری های سه بعدی

به طور کلی از این طرح بی نظیر می‌توانید برای طراحی دکوراسیون هر فضایی غیر از منزل هم استفاده کرد. تنها کاربرد آن برای طراحی داخلی خانه نیست. اگر شما شرکتی در زمینه مبلمان و چوب بری دارید، یا شرکتی فعال در حوزه ساخت خانه‌های جنگلی، از این طرح می‌توانید برای طراحی دفتر کار خود به راحتی استفاده کنید. همچنین کاغذ دیواری طرح چوب سه بعدی اگر با نوع شغل‌تان کاملا همخوانی دارد و مرتبط هم است، یا حتی اگر شغل شما چیزی غیر از این موارد هم باشد، باز می‌توانید با توجه به نظر و سلیقه شخصی که دارید، برای کار طراحی دفتر کارتان بهره ببرید. این گونه طرح‌ها به ایجاد حس راحتی می‌توانند کمک کنند.

ست کردن طرح کفپوش با کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب

ترکیب رنگ کفپوش و کاغذدیواری

اگر کفپوش خانه‌تان پارکت تمام چوب است، یا لمینت می‌توانید متناسب با طرح و رنگی که دارد، رنگ این نوع کاغذ دیواری را تعیین و مشخص کنید. مسلما با این کار جلوه دیگری به خانه می‌دهید. البته برای ایجاد اثر بیشتر در خانه بهتر است که قسمتی از خانه را با این طرح دیوارپوش کنید. این کار باعث ایجاد جلوه به خصوصی در خانه می‌شود و توجه افراد را جلب می‌کند. اگر دوست دارید که توجه اطرافیان و یا مهمانان‌تان تنها به قسمت مشخصی باشد، با این روش به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب و سبک دکوراسیون

ارتباط سبک دکوراسیون منزل و کاغذدیواری طرح چوب

همان طور که برای سبک‌‌های مدرن بیشتر از کاغذ دیواری با طرح‌های ساده و یا نهایتا با کاغذ دیواری طرح پتینه استفاده می‌شود، یا برای طراحی دکوراسیون کلاسیک به طور معمول از کاغذ دیواری با طرح گل داماسک یا راه راه استفاده می‌کنند، از این گونه طرح‌ها هم غالبا در خانه‌های با سبک دکوراسیون روستیک بیشترین کاربرد را داشته باشد. بدون شک این طرح به عنوان یک مکمل خوب و بی‌نظیر در سبک روستیک خواهد بود. کاربرد این طرح نه تنها در سبک دکوراسیون روستیک است، بلکه به خاطر اینکه هیچ وقت از مد نمی‌افتد می‌تواند یک طرح همیشگی و پا برجا بین تمامی طرح‌ها باشد. مخصوصا اینکه از آن می‌توانید در سایر سبک‌های دکوراسیون هم به راحتی استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح چوب برای چه سبک هایی مناسب نیست؟

استایل ایده آل مناسب کاغذدیواری طرح چوب

همیشه قبل از هر چیز به رنگ‌بندی فضایی که قصد نصب کاغذ دیواری را دارید، دقت کنید. هر طرحی همیشه مناسب سبک و رنگ‌بندی محیط خانه تان نیست. اگر خانه شما سبکی رنگارنگ دارد و رنگ‌های متنوع در آن کار شده است، به هیچ وجه از کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب در آن استفاده نکنید، چون این کار خانه را به احتمال زیاد زشت می‌کند. اما اگر کفپوش لمینت رنگ چوب در خانه کار شده است، یا سرویس چوب و مبلمان رنگ چوب دارید، یا حتی از رنگ‌های خنثی در فضای خانه زیاد استفاده شده باشد، این طرح قابل توصیه است. در غیر این صورت هرگز چنین طرحی را به خانه نبرید، مگر آنکه قصد بازسازی و تغییر کلی دکوراسیون خانه‌تان را داشته باشید.

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب در سال 1399

با توجه به نوع جنس و کیفیت کاغذ محاسبه می‌گردد و ابعاد و متراژ دیوار یا دیوارهایی که مد نظرتان باشد، در تعیین قیمت نهایی اثرگذار است. البته طرحی که در نظر دارید، قطعا بر روی هزینه تاثیری نخواهد داشت. گرچه هر چه مقاومت و دوام آن در برابر رطوبت بیشتر باشد، می‌تواند تاثیر مستقیم روی قیمت تمام شده آن نیز بگذارد.

جمع بندی:

اگر به دنبال طرحی زیبا و بی نظیر می‌گردید، طرح‌های سه بعدی کاغذ دیواری قطعا سریع‌تر شما را به خواسته‌تان نزدیک می‌کنند. مخصوصا طرح‌هایی که ردپایی از طبیعت را با خودشان به خانه می‌آوردند، حس و حال دیگری به زندگی‌تان خواهند داد. به ویژه طرح‌هایی که حسی از کلبه‌‌های جنگلی را در ذهن تداعی می‌کنند، واقعا می‌توانند فوق العاده باشند. کاغذ دیواری سه بعدی طرح چوب بسیار در این امر کمک کننده خواهد بود، مخصوصا که تنها کاربرد آن در سبک روستیک نیست و در هر سبک طراحی دکوراسیون قابل استفاده است. اما با همه اینها طرح و رنگ نهایی کاغذ دیواری براساس رنگ‌بندی اسباب و اثاثیه انتخاب می‌شود. اگر رنگ‌بندی شاد و رنگارنگی منزل‌تان دارد، بهتر است، سراغ طرح چوب نروید، اما اگر کفپوش خانه یا سرویس‌های منزل از چوب است و به طور کلی دارای رنگ‌بندی متناسب با آن باشد، به زیبایی کار لطمه وارد نمی‌شود.

ما در مجله دکورچوب امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. لطفا این مقاله را با افراد خوش سلیقه و علاقه مند به دکوراسیون داخلی به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

12 دیدگاه

  1. اره دقیقا خیلی خوبه قبل از خرید یا حتی استفاده از طرح این مدل کاغذ دیواری حتما مناسب با محیط و استاندارهای طراحی و دیزاین استفاده بشه من یجا رفتم و اصلا به نظرم مناسب اون محیط و اون دیزاین این طرح نبود و خیلی تو ذوق میزد خیلی خوب و اموزنده بود مطلبتون ممنون

  2. سلام خدا قوت، مقاله کاربردی ای بود ولی نمیدونم عکس ها برای کن باز نشدن یا کلا باز نمیشن؟

  3. کاغذ دیواری طرح چوب هم جدید بود واسم هم واقعا ایده جالبیه واسه تغییر دکوراسیون
    خوش مان آمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا