دیوارپوش

ساخت دیوارپوش سه بعدی

چگونه خودمان برای منزل و یا اتاق کارمان دیوارپوش سه بعدی ایجاد کنیم؟

قبلا در مقالات قبلی در مورد انواع و اقسام دیوارپوش ها و کاربرد های آن ها توضیحات جامع و کاملی دادیم. در این مقاله می خواهیم در مورد دیوارپوش های سه بعدی و از همه مهم تر ساخت دیوارپوش سه بعدی توسط خودمان صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید تا در مورد این روش خلاقانه، کم هزینه و جالب بیشتر صحبت کنیم.

ایجاد دیوارپوش سه بعدی با کمترین هزینه

ایرانی ها از قدیم الایام همیشه به منزل و محیط خود اهمیت فراوانی از نظر آراستگی و زیبایی می دادند. سوابق تاریخی و هنری شاهدی قوی بر این موضوع است. متاسفانه این روزها با افزایش قیمت متریال های دکوراتیو از قبیل کاغذ دیواری، پارکت لمینت، دیوارپوش و… متاسفانه بسیاری از ایرانی ها این امکان را ندارند که بتوانند منزل خود را دکوراسیون و بازسازی نمایند. لذا ما در دکورچوب بر آن شدیم تا راه هایی برای بهبود و زیبایی منازل با حداقل هزینه ارایه کنیم، در این مقاله روش ایجاد یک دیوارپوش سه بعدی را به علاقه مندان نشان می دهیم.

قدم اول برای ایجاد یک دیوار زیبا با دیوارپوش های سه بعدی

مواد لازم:

  • چوب درخت کاج
  • قلمو رنگ
  • متر
  • سمباده
  • اره
  • چسب

حتما بخوانید: دیوارپوش pvc چیست؟

مراحل کار

ابتدا بایستی مشخص کنید چه مساحتی از دیوار را می خواهید که دیوار پوش سه بعدی بزنید.پس از ان با چسب (همان طور که در تصویر مشاهده می کنید) الگوی مورد نظرتان را بر روی دیوار مشخص کنید. این راه دو خاصیت دارد، هم الگوی تان به شکل کامل برروی دیوار مشخص می گردد که موجب می گردد به شکل دقیق و صحیح و بدون پرتی وتداخل کار را پیش ببرید. همین طور متریال لازم و نحوه برش مشخص می گردد.قبل از این کار طول و عرض دیوار را مشخص نمایید و در کاغذ طراحی تصویر مورد نظرتان را تصویرنمایید. طول دیوار را تقسیم بر تعداد ستون های کاغذ شطرنجی بکنید تا تصویر کردن برایتان آسان تر گردد.

همین طور اگر کار بناها هنگام آجرچینی را دیده باشید که از یک نخ تراز استفاده می کنند در اینجا هم برای آن که قاب ها مرکزشان همگی در یک راستا قرار بگیرند و انحرافی نداشته باشند از نخ استفاده می کنیم، پس از آنکه الگو ها مشخص گردید و بر روی دیوار طرح آن مشخص گردید به سراغ ساخت قاب ها می رویم.

ابتدا با توجه به طرح هایی که بر روی دیوار مشخص گردیده است، به سراغ برش قاب ها به اندازه مشخص شده می رویم. بعد از برشی که با اره داشتیم آنها را با چسب چوب می چسبانیم، سپس با سمباده قسمت های فارسی برشده را سمباده می زنیم تا هیچ گونه قسمت اضافی باقی نماند.

پس از آن قطعات را شروع به رنگ زدن می کنیم.معمولا سه مرحله رنگ می زنیم تا رنگ کاملا به چوب بنشیند.پس از این مرحله با میخ های ریز(میخ استاپ) و همین طور چسب، الگو ها رو بر روی دیوار می چسبانیم و کار را تکمیل می کنیم.

جمع بندی:

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد این روزها با توجه به گران شدن متریال های ساختمانی بسیاری از مردم توانایی بازسازی و یا دکور کردن منزل خود را ندارند لذا ما در دکورچوب دنبال راه هایی میگردیم که تا با کمترین هزینه این کاررا انجام دهیم. در این مقاله با ساده ترین ابزارها و وسایل و همین طور با کمترین هزینه راهکارهای ایجاد یک دیوارپوش سه بعدی زیبا را به خوانندگان دکورچوب ارایه کردیم.در مقالات بعدی سعی می کنیم در مورد این قبیل کار ها (DIY) ها بیشتر بنویسیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا