دکوراسیون

نکاتی برای طراحان داخلی تا به مسیر کاری شان جهت بدهند

نکاتی برای طراحان داخلی که قطعا می تواند باعث بهبود و بیشتر شدن رونق کارشان بشود. شرط لازم برای موفق شدن در بازار دکوراسیون به روز بودن و همگام شدن با افرادی است که در این حوزه تبدیل به برند شده اند می باشد تا اینگونه در مسیر واقعی خودتان قرار بگیرید تا آن طور که دوست دارید کارتان را مدیریت کنید.

نکاتی برای طراحان داخلی که برای شروع و پر رونق شدن کارشان ضروری است

اگر شما یک طراح داخلی هستید و دوست دارید کارتان را به طور مستقل انجام دهید و از کارمند جز بودن خسته شده اید می توانید یا برای خودتان شرکتی تاسیس کنید و یا نماینده رسمی یک شرکت بزرگ و معتبر که دارای سابقه ای درخشان است کار کنید و به واسطه اعتبار آن و کیفیت محصولات تضمین شده به بازار کارتان در هر جا و مکانی رونق بدهید تا در کنار سیاست های کاری درست آن شرکت بهتر از گذشته کار کنید و به مرور نبض بازار شهر خود را به دست بگیرید.

اما اگر تصمیم جدی برای انجام این کار را گرفته اید لازم است تا خود را برای سفری پر فراز و نشیب همراه با کسب تجربیات خوب و سازنده آماده کنید تا در نهایت خدمات تان را بهتر و بیشتر از گذشته در معرض عرضه بازار دکوراسیون بگذارید و یک وجه تمایز بین خود و سایر رقبای کاری تان ایجاد کنید تا در نهایت با ایجاد یک مزیت رقابتی خوب، به برندی به یادماندنی و شناخته شده در بازار دکوراسیون تبدیل شوید.

بنابراین اگر تصمیم شما برای انجام این کار واقعی است و برای شروع کار عزم خود را جزم کرده اید توصیه می کنیم به 8 نکته مهمی که در ادامه برای تان بیشتر توضیح می دهیم با دقت مطالعه کنید و به خوبی فکر کنید تا متوجه شوید آیا واقعا آماده شروع کاری جدی و مهم هستید و یا باید کارهایی را قبل از شروع کار انجام دهید تا برای یک سفر کاری جدی با آینده ای که ایده آل تان است آماده بشوید.

8 نکته مهم برای طراحان داخلی

 

اگر در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی مشغول به کار هستید و می خواهید به خوبی در آن بدرخشید، شما راهی ندارید مگر اینکه سختی های مسیر کارتان را تحمل کنید و با کسب اطلاعات و مهارت های لازم در حوزه کاری تان و همچنین عوامل تاثیر گذار بر روی آن، کارتان را راحت تر انجام دهید و یا به محض بروز هر مشکلی توانایی رفع آنها را داشته باشید، تا بدین طریق به مرور زمان به خواسته اصلی تان نزدیکتر شوید و به همین خاطر یا باید سرمایه زیادی داشته باشید و با تمامی خطرات احتمالی موجود در بازار ایران شرکت بزرگی را تاسیس کنید و یا اینکه به جای چنین ریسکی با استفاده از 8 نکته مهم و اساسی که دانستن آن برای طراحی ضروری است کارتان را بهبود دهید.

8 نکته مهم برای معماران داخلی

1- اگر کار دکوراسیون را دوست دارید می توانید با ما همکار شوید

اگر شما در شهری به غیر از تهران هستید و دوست دارید در کار دکوراسیون داخلی موفق باشید بهترین کار این است که با شرکت های بزرگ و مطرح و بعضا شناخته شده در کارتان دست همکاری دهید تا بدین طریق با افراد بیشتری آشنا شوید تا از این طریق افراد معتبر در حوزه کاری تان شما را بنشناسند و به واسطه شناختی که از شما پیدا کرده اند بیشتر از گذشته می توانید با افراد و شرکت های قوی و مطرح همکاری داشته باشید.

شما در هر کجای ایران که باشید می توانید به عنوان یکی از نمایندگان رسمی شرکت دکور چوب در شهر خود فعالیت کنید و یا حتی فروشگاهی برای فروش محصولات ندارید می توانید در کنار، کار طراحی دکوراسیون، بازاریابی محصولات را هم انجام دهید و در کنار ارائه خدمات خوب تان محصولات با کیفیتی چون کاغذ دیواری، پارکت لمینت و … را هم به مشتریان تان ارائه دهید.

2- شما نمی توانید با ما همکاری کنید مگر با انجام یکسری از کارها

اگر شما فردی با تجربه در زمینه طراحی داخلی هستید بسیار عالی است و تقریبا نیمی از را طی کرده اید اما اگر شما هنوز چیزی در این مورد نمی دانید و یا تجربه زیادی ندارید می توانید هر آنچه را که در کار دکوراسیون لازم و ضروری است را یاد بگیرید تا بهتر کارتان را ادامه دهید، در حقیقت یک از ره هایی که صلاحیت یک طراحی داخلی را برای شروع کار نشان می دهد این است که تمام گفته هایش با آنچه که تا کنون اجرا کرده است مطابقت داشته باشد تا هر کسی به راحتی متوجه شود با توجه به آنچه می گویید توانایی لازم را هم دارید.

اما اگر آموزشی ندده اید و تجربه حرفه ای چندان زیادی ندارید می توانید با راهنمایی های کارشناسان شرکت دکورچوب کارتان را به شکلی حرفه ای با ما شروع کنید و از تجربیات چندین ساله ما برای بهبود روند کارتان استفاده کنید.

3- اگر تصمیم جدی دارید تا در حوزه دکوراسیون موفق شوید از نرم افزارهای مرتبط به آن غافل نباشید

اگر شما یک طراح داخلی حرفه ای باشید این را به خوبی می دانید که کار یک طراح در کار دکوراسیون داخلی فقط نصب کاغذ دیواری و پارکت لمینت و… نیست بلکه برای انجام اصولی کارتان از جدیدترین برنامه های کامپیوتری در امر طراحی داخلی کمک می گیرید. معمولا طراحان از نرم افزار اتوکد و سایر ابزارها دیگر برای برنامه ریزی طراحی فضا کدها و… استفاده می کنند. این ابزارها در کنار دانش تخصصی به طراحان داخلی اجازه می دهند هر فضایی را به شکلی که شاید قدرت تصور آن را نداشتند ببینند. آنها می توانند یک رندر دیجیتالی را انجام دهند که بسیار، واقع بینانه است و به شما این امکان را می دهد تغییرات را قبل از انجام کار بصری انجام دهید.

4- به مشتریان تان نشان دهید که طراحی دکوراسیون پر هزینه نیست

هنوز تصور بسیاری از افراد بر این است که کار طراحی دکوراسیون هزینه زیادی می خواهد و برای آن باید وقت و هزینه زیادی را صرف کنند در حالی که گاهی با حداقل هزینه و تغییرات جزیی طراحان، هر خانه ای را به کلی متحول می کنند. در حقیقت هدف اصلی طراح دکوراسیون ایجاد احساس راحتی و آرامش خاطر در مشتری است. طراحانی که این مساله را به خوبی درک می کنند با ابتکار عمل به خرج دادن شان به خوبی این کار را می کنند ولی همیشه این اتفاق نخواهد افتاد چرا که در برخی از مواقع مشتریان خانه های فرسوده ای را برای تعمییرات و بازسازی دارند که زحمت خیلی زیادی دارد و شاید نتوانید برای آن ملک کاری به آن صورت انجام دهید.

5- مطابق با استانداردهای طراحی دکوراسیون پروژه را اجرا کنید

 

نکات بسیار زیادی برای طراحان داخلی وجود دارد که دانستن هر کدام از آنها می تواند نقش زیادی در موفقیت آنها در حوزه کاری تان داشته باشد مخصوصا اگر شما به عنوان یک طراح با استانداردهای ایمنی و سایر قوانینی که ممکن است روی روند کارتان تاثیر داشته باشد آشنا باشید بهتر می توانید برای هر کدام از مراحل تصمیم بگیرید و برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. شما با دانستن این اطلاعات هر فضایی را با توجه به موقعیت کاربری و نوع استفاده ای که از آن می شود بهتر طراحی می کنید.

البته با دانستن این آیتم های کلیدی و مهم و بررسی شرایط فضا و با داشتن شناخت از افرادی که قصد استفاده از آنجا را دارند بهتر می توانید در مورد طراحی فضا تصمیمگیری کنید تا محیط را به شکلی طراحی کنید تا موجب فراهم شدن راحتی در افراد شود.

6- با توجه به قیمت دلار در ایران نمی توانید به صورت عمومی لیست قیمت ها را به اشتراک بگذارید

ممکن است شما یک سایت شخصی برای کارتان راه اندازی کرده باشید و قصد داشته باشید تا لیست قیمت تمامی محصولاتی که به فروش می رسانید را در وب سایت تان قرار دهید اما از آنجا که بیشتر اقلام وابسته به دکوراسیون داخلی منزل با توجه به قیمت دلار مشخص می شود و در طی دو سال گذشته تا کنون قیمت دلار نوسانات زیادی داشته است توصیه می کنیم برای راحتی کارتان هم که شده لیستی برای این کار در سایت تان منتشر نکنید و از طریق تماس های تلفن قیمت های روز را اطلاع رسانی کنید تا اینگونه دیگر دچار دردسرهای احتمالی آینده نشوید.

7- از زاویه دید مشتریان ببینید و شنونده خوبی برای آنها باشید

اگر می خواهید به عنوان یک طراح داخلی در کارتان موفق باشید و مشتریان تان را راضی نگهدارید چاره ای ندارید به جز اینکه قبل از هر چیز از زاویه دید مشتری به مسائل نگاه کنید و آن طور که او دوست دارد و خوشش می آید منزلش یا دفترکارش را طراحی و تزیین کنید در غیر این صورت باید در پی جبران خسارت برای این اشتباه تان باشید البته گاهی اوقات این اتفاقات ناشی از عدم شنود موثر است و زمانی که طراح با دقت به حرف های مشتری اش گوش نمی دهد قطعا متوجه منظور اصلی او نخواهد شد و نمی داند چگونه مطابق سلیقه او کار کند.

بنابراین پش از بررسی فضای مورد نظر از او بخواهید تا خواسته اصلی خودش را برای شما بیان کند و سعی کنید پی به بینش و آنچه که او دوست دارد ببرید و همچنین پیوسته مطابق سلیقه او عمل کنید مگر آنکه موردی باشد که باعث زشت شدن فضا شود که باید به گونه ای آن را مطرح کنید که او با شما هم عقیده و هم نظر گردد.

8- طراحان دکوراسیون داخلی می بینند تا برنامه ریزی کنند

یادتان باشد شما تنها یک طراح داخلی برای زیبا کردن منازل مردم نیستید بلکه راهبری هستید که باید بتوانید در حوزه کاری تان، به خوبی تیم اجرایی تان را راهبری کنید و بر عملکرد آنها در حین اجرا پروژه نظارت داشته باشید و در مورد هر مرحله از کار تصمیمات درستی بگیرید. این تصمیمات می تواند شامل جا به جا کردن دیوارهای داخلی باشد یا حتی مجبور به برنامه ریزی برای تعمییر آشپزخانه و حمام بشوید و یا اگر در منزل افراد معلول یا نابینا و یا افراد سالمند حضور دارند برای راحتی آنها سبک طراحی دکوراسیون را تغییر دهید چرا که ممکن است روزی شخصی نابینا از شما بخواهد منزلش را طراحی کنید در نتیجه شما نمی توانید خانه او را مثل یک شخص بینا طراحی کنید بلکه باید با توجه به سبک زندگی هر شخص برای طراحی قسمت های مختلف منزلش تصمیمگیری و سپس برنامه ریزی کنید.

جمع بندی:

اگر شما واقعا تصمیم دارید به عنوان یک طراح داخلی کار کنید و در نوع خود صاحب سبک باشید و در همکاری تان با دکورچوب موفق باشید مستلزم آن است که در ضمن همکاری با ما برای پیشبرد بهتر کارتان با توجه به تکنولوژی و نرم افزارهای لازم در حوزه دکوراسیون پیش بروید؛ در نتیجه شما برای موفقیت خودتان باید مطالعه لازم را داشته باشید و با توجه به شرایط محیط و سبک زندگی هر شخصی کار طراحی داخلی منزلش را انجام دهید و البته قبل از آن باید تمامی خواسته های و نظرات آن را به دقت گوش دهید و سپس اقدام به برنامه ریزی کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. خیلی ممنون بابت اطلاعات خوبی که در اختیارمون می زارید.
    من می خوام به طور جدی طراحی داخلی رو دنبال کنم چطوری می تونم ازتون کمک بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا