دکوراسیون

تزیین اتاق ولنتاین سال 1398 را مختصر ولی عاشقانه تجربه کنید

روز ولنتاین یا روز عشق یک شب به خصوص برای همه افرادی است که عشق را به معنای کلمه چشیده اند و درک کرده اند. این شب فقط برای عاشق و معشوق ها نیست بلکه روز عشق یک مناسبت جهانی است برای عشق ورزیدن و دوست داشتن تا باعث گرمی روابط بین زوجین و همه خانواده ها و حتی افرادی باشد که یکدیگر را از صمیم قلب دوست دارند. همه افراد دوست دارند این شب را چون مثل یلدا متفاوت برگزار کنند و به همین خاطر تزیین اتاق ولنتاین را خیلی خاص انجام می دهند و یا خیلی ساده و یا حتی با چند شاخه گل فضای اتاق را خوش بو کنند.

هر روز، روز عشق است اگر واقعا عاشق زندگی باشید، اگر واقعا خانواده تان را دوست دارید، اگر از صمیم قلب جسارت عشق ورزی را دارید و به هر کسی که لیاقت ورود به قلب تان را دارد و شما به او اجازه گذر از دوازه قلب تان را می دهید می تواند هر روز برای شما روز عشق باشد. اما اهمیت دوست داشتن و عشق ورزیدن به قدری از لحاظ روحی و روانی برای انسان ها ضروری است که یک روز را در تقویم جهانی به آن اختصاص داده اند. با توجه به اینکه فلسفه و فرهنگ روز ولنتاین متعلق به سرزمین های غربی و مربوط به فرهنگ مسیحی است و سابقه تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می شد باز می گردد. روز والنتین بر گرفته شده از سنت های روم باستان و مسیحیت است. افراد برای ابراز علاقه خود به کسی که عاشقش هستند کارت پستال، گل سرخ، هدایای نفیس تهیه می کند.

در روز ولنتاین همه در فکر خرید گل و شکلات و قلب های تزیینی که نماد عشق و علاقه است به سر می برند و فضای شهر را به کلی متحول می کنند. آن شب جور دیگری برای عاشق و معشوق ها سپری می شود اما برای عشاق واقعی هر شب خود ولنتاین متفاوتی است. اگر در شب یلدا باید قدر یک دقیقه با هم بودن را بفهمیم در روز عشق قدر هر لحظه با هم بودن را باید فهمید چرا که اگر لحظه اکنون را از دست بدهید ممکن است دیگر فرصت از دست رفته را برای ابراز علاقه به محبوب تان را نیابید. هر شب را خاطره انگیز کنید اما شب ولنتاین را سعی کنید متفاوت تر از سایر شب ها برای خود به یادماندنی کنید و شاید به همین دلیل است که خانم ها سعی می کنند طراحی و تزیین اتاق ولنتاین را خیلی خاص و عاشقانه انجام دهند. حتی برای طراحی میز شام، طراحی آشپزخانه، اتاق نشیمن و حتی اتاق خواب کارهای منحصر به فردی را انجام می دهند تا شبی بی نظیرتر از هر شب را تجربه کنند. به همین جهت می خواهیم در مورد ایده هایی راحت را به شما ارائه دهیم تا در کوتاه ترین زمان فضایی شاد را برای خود محیا کنید.

چطوری تزیین اتاق ولنتاین را در کوتاه ترین زمان انجام بدیم؟

عشق در نهایت سادگی که دارد زیبا است. اصل روز عشق را برای صرف وقت بیشتر برای آن کسی که دوستش دارید است پس اگر میزی را با دستمال های قرمز خیلی ساده تزیین کرده اید کافیت کند. اگر چند تکه روزنامه و یا کاغذ رنگی در دسترس دارید می توانید از آنها برای درست کردن قلب های شب ولنتاین استفاده کنید و حتی با چند شاخه گل میز شام تان را تزیین کنید و یا حتی با چند قاب عکس به شکل قلب اتاق تان را به شکل دیگری طراحی کنید و یا اگر قاب عکس در منزل ندارید با عکس هایی که از گذشته تا کنون گرفته اید به طرز خلاقانه ای یکی از دیوارها را تزیین کنید.

سریعترین راه تزیین اتاق ولنتاین

میز شام ولنتاین را با سلیقه تزیین کنید

میز شام را عاشقانه طراحی و تزیین کنید. اگر می توانید از گل های قرمز و صورتی استفاده کنید. و در کنار بشقاب هر نفر یک شاخه گل رز کوچک بگذارید تا با این کار به هر کسی مهرتان را بهتر دریافت کند. پس طراحی میز ولنتاین همیشه دو نفره نیست و ممکن است گاهی همه اعضا خانواده کنار هم جمع شده باشند و حتی بعد از آن به یکدیگر هدیه هم بدهند.

از قاب عکس حروف love استفاده کنید

می توانید هر کدام از حروف کلمه love یا عشق را به صورت جداگانه و در قاب های جداگانه روی دیواری که کنار میز شام است نصب کنید و رنگ حروف درون قاب ها را با رنگ گل ها و دستمال های تزیینی ست کنید و با روشن کردن شمع روی میز شام فضایی دیگر را خلق می کند.

قلب های کاغذ رنگی

اگر کاغذ یا پارچه های رنگی در منزل دارید می توانید قلب های کاغذی درست کنید و از آنها در طراحی و تزیین اتاق ولنتاین استفاده کنید.

عکس های خود و عشق تان را بر روی دیوار نصب کنید

اگر دوست دارید خاطرات عاشقانه چند ساله تان در این شب مرور کنید می توانید قسمتی از عکس های تان را به شکل قلب در کنار هم و بر روی دیواری که بیشتر از سایر دیوارهای دیگر در مقابل چشم تان است نصب کنید.

مشکی رنگه عشقه!

با توجه به اینکه بیشتر افراد در این شب عاشقانه برای تزیین اتاق ولنتاین از قلب های قرمز استفاده می کنند ممکن است برخی دوست داشته باشند از قلب های مشکی استفاده کنند.

مشکی در نظر برخی کاملا عاشقانه است و حتی ممکن است یکی از عکس های دوران کودکی کسی که دوستش دارید را روی یکی از قلب های مشکی نصب کنید. با این کار به او به خوبی نشان می دهید که چقدر دوستش دارید.

با چند شاخه گل ولنتاین را ساده و عاشقانه برگزار کنید

بهترین و زیباترین کار در این شب این است که برای کسی که دوستش دارید چند شاخه گل بخرید. احساس خوبی که گل ها در انسان ها ایجاد می کنند هیچ چیز دیگری و حتی گران ترین جواهرات هم در این شب نمی توانند در اون ایجاد کنند. گل نماد دوست داشتن و ابراز علاقه است. زیباترین کار این است که گل مورد علاقه اش را تهیه کنید

ولنتاین را به آشپزخانه بیاورید

حتی روز عشق می تواند یک بهانه خوب باشد تا تغییراتی هر چند جزیی در طراحی قسمت هایی از منزل ایجاد کنید. آشپزخانه تان را می توانید با نصب یک بر چسب به شکل قلب تغییر دهید. می توانید با توجه به سلیقه شخصی که دارید از بر چسب های متفاوت و متناسب با روز ولنتاین را برای طراحی کاشی آشپزخانه و پنجره ها در نظر بگیرید.

جاشمعی قلب برای ولنتاین

جاشمعی شبیه قلب

جا شمعی شکل قلب برای طراحی میز مجاور دیوار اتاق نشیمن و یا حتی میز شام هم بسیار مناسب است.

تزیین اتاق خواب کودکان در شب ولنتاین

در روز ولنتاین می توانید به شکل دیگر همه جا تزیین کنبد حتی اتاق خواب کودکان را، برای این کار می توانید از کوسن های با طرح LOVE استفاده کنید.

قلب های دیواری

متفاوت ترین و خاص ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که قلب های دیواری استفاده کنید. قلب های دیواری بسیار خاص و عاشقانه هستند. با این قلب ها می شود به شکل های متفاوتی کار تزیین اتاق ولنتاین را انجام داد به شکلی که در نهایت سادگی خیلی به چشم می آیند و فضا را خواستنی می کنند.

طراحی خلاقانه تابلو قلب با حروف LOVE

قاب عکس هایی که در یک قلب قرمز کلمه LOVE به صورت خلاقانه نوشته شده اند یک روش جذاب و منحصر به فرد برای این شب به خصوص است. معمولا این تابلو در ابعاد و اندازه های بزرگ خیلی جلب توجه می کند.

خودتان با روزنامه قلب سه بعدی درست کنید

می توانید با استفاده از روزنامه هایی که در منزل تان است در کوتاه ترین زمان ممکن قلب سه بعدی کاغذ مخصوص ولنتاین را طراحی کنید. می تواند قلب های سه بعدی کاغذی را بر روی دیوار بچسبانید و یا درون یک قاب سفید نصب کنید تا خودش را بهتر و بیشتر نشان دهد.

جمع بندی: ولنتاین یک شب عاشقانه ولی ساده است که در صورت سلیقه شخصی خودتان در نهایت تجملات ممکن برگزار کنید و یا خیلی ساده و مختصر برای آن را تبدیل به شبی خاطره انگیز کنید. غالبا بیشترین رنگی که در طراحی و تزیین اتاق ولنتاین استفاده می کنند رنگ قرمز است. عشق در نهایت سادگی که دارد قابل ستایش است پس با چند شاخه گل هم می توان روز عشق را به کسی که دوستش دارید تبریک بگویید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا