پارکت لمینت

پارکت دیواری

پارکت دیواری چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پارکت دیواری یکی دیگر از محصولات ویژه شرکت دکورچوب میباشد، برای تغییر دکوراسیون منزل گزینه های متعددی وجود دارد که بستگی به بودجه و صدالبته سلیقه صاحب خانه دارد اما تغییر پوشش دیوارها در اغلب موارد بهترین گزینه محسوب می شود.

شاید دلیل این موضوع هزینه های کمتر دیوارپوش ها نسبت به سایر اقلام تزئینی باشد و شاید هم سادگی اجرا و نصب منجر به محبوبیت این روش شده است. کاغذ دیواری ها، رنگ، استیکر و پوستر از انواع رایج دیوارپوش هستند که به اندازه کافی در موردشان صحبت شده ولی در این بین می توان انتخاب های خلاقانه تر نیز داشت.

پارکت دیواری

 

آشنایی با کاربردهای پارکت دیواری

شاید برایتان جالب باشد بدانید که پارکت لمینت ها علاوه بر اینکه می توانند نقش کفپوش را داشته باشند یک دیوارپوش هم هستند، بنابراین اگر آدم متفاوتی هستید و دوست دارید دکوراسیون منزلتان نیز نشانگر این وجه تمایز شما باشد بهتر است سراغ پارکت دیواری بروید. در این راهنما قصد داریم در مورد این محصول بیشتر توضیح دهیم و از نقطه نظرهای مختلف به آن بپردازیم.

ویژگی های پارکت دیواری

کفپوش ها از جمله تزئینات ساختمانی هستند که از تنوع خوبی برخوردار هستند اما سؤالی که مطرح می شود این است که آیا هر نوع از کفپوشی را می توان به عنوان دیوارپوش به کار برد؟

ویژگی های پارکت دیواری

 

واقعیت این است که پارکت دیواری از جنس پارکت لمینت یا به اصطلاح بازاری همان لمینت است و سایر کفپوش ها به دلیل ویژگی های خاصی که دارا هستند این قابلیت را ندارند که به عنوان پارکت دیواری مورد استفاده قرار بگیرند. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد.

  • پارکت دیواری خوب باید ضدآب باشد. کفپوش هایی که از جنس چوب طبیعی هستند و یا اینکه در برابر آب و رطوبت مقاوم نیستند نمی توانند یک گزینه مناسب تلقی شوند.
  • پارکت دیواری باید غیرقابل اشتعال باشد. برخی از انواع کفپوش ها مثل کفپوش های پی وی سی به این دلیل که از مواد آلی تشکیل شده اند در برابر آتش آسیب پذیر هستند و به سرعت شعله ور خواهند شد و به این دلیل نمی توان از آن برای پوشش دیوارها استفاده کرد.
  • پارکت دیواری بهتر است عایق صدا و گرما باشد. عایق صدا و گرما بودن یکی از ویژگی هایست که پارکت لمینت ها به خوبی می توانند برآورده کنند. حتی برخی از افراد به این دلیل تصمیم به تغییر پوشش دیوارها می گیرند.

مزیت های پارکت دیواری

تا اینجا دانستیم که این محصول درواقع همان پارکت لمینت است که به جای اینکه در کف منزل به کار گرفته شود بر روی دیوارها و به عنوان دیوارپوش نصب می شود.

طول عمر بالا

پارکت دیواری دارای طول عمر به مراتب بیشتر از سایر اقلامی ست که برای پوشش دیوارها استفاده می شوند. مثلاً کاغذ دیواری یا پوستر دیواری نسبت به خراشیدگی، لک و رطوبت حساس تر هستند و بنابراین نیاز است هر چند سال یکبار تعویض شوند.

مزیت های پارکت دیواری

 

درحالیکه پارکت دیواری که در اصل به عنوان کفپوش استفاده می شوند طوری طراحی شده اند که در مقابل آسیب ها و صدمات محیطی مقاوم باشند و وقتی بر روی دیوار نصب می شوند به این دلیل که کمتر در برابر خطرات محیطی قرار می گیرند طول عمر بیشتری خواهند داشت.

نصب ساده این محصول

نصب پارکت دیواری بسیار ساده و سریع تر از آنچه که تصور می کنید صورت می گیرد. همچنین در نصب پارکت دیواری کمترین ریخت و پاش را خواهید داشت. می توان کار نصب پارکت دیواری یک منزل 100 متری را طی چند ساعت به اتمام رساند.

نصب ساده پارکت دیواری

انتخاب ساده تر پارکت دیواری

انتخاب پارکت دیواری به دلیل محدود بودن طرح و رنگ نسبت به سایر گزینه ها می تواند یک نکته مثبت تلقی شود. درواقع افزایش طرح و رنگ می تواند برای بسیاری از خریداران گیج کننده باشد که در مورد پارکت های دیواری شاهد آن نیستیم.

افزایش هارمونی فضا به کمک پارکت دیواری

استفاده از پارکت دیواری در فضایی که از کفپوشی به رنگ چوب در آن استفاده شده است می تواند یک حسن سلیقه محسوب می شود. درحقیقت هیچ چیز بهتر از پارکت چوبی در منازلی که دارای کفپوش پارکت یا پارکت لمینت هستند مکمل فضا نخواهد بود.

افزایش هارمونی به کمک پارکت دیواری

نگهداری ساده

پارکت دیواری به این دلیل که از لمینت تهیه شده است ضدآب بوده و می توان سطح آن را به خوبی با دستمال مرطوب تمیز کرد. پارکت های دیواری مثل سایر پوشاننده های دیوار نیاز به مراقبت و نگهداری سخت و پیچیده ای ندارند.

نگهداری ساده پارکت دیواری

قیمت پارکت دیواری

این محصول دارای رنج قیمت بین 160 تا 350 هزارتومان هستند؛ در واقع اختلاف رنج قیمتی که در مورد این محصول مشاهده می شود با توجه به جنس مواد اولیه به کار گرفته شده، تراکم لایه مغزی و به طور کلی کیفیت سطح مربوط می شود. پارکت های دیواری دارای مقاومت های سایشی متفاوتی هستند که این مقدار نیز بر روی قیمت پارکت مؤثر است. به طور کلی مقاومت های سایشی یکی از مقادیر AC4، AC3 و AC5 هستند که هر چه این مقدار افزایش یابد مقاومت سایشی سطحی نیز افزایش می یابد.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا