والپیپر

کاغذ دیواری آجر نما

خرید پوستر دیواری طرح آجر

کاغذ دیواری آجرنما و پوستر دیواری آجری برای در دکوراسیون داخلی منزل انتخابی بسیار جذاب  بوده و موضوع این مقاله از مجله دکورچوب میباشد، کاغذ در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه می شوند و از این رو دست مصرف کنندگان را در زمینه انتخاب باز می گذارند.

افراد با سلایق مختلف می توانند مطابق با سلیقه و دکوراسیون داخلی خود اقدام به خرید کاغذ دیواری کنند. البته خرید کاغذ دیواری فقط محدود به منازل نمی شود و بسیاری از مراکز اداری و تجاری این روزها بدنبال خرید کاغذ دیواری هستند.

کاغذ دیواری طرح آجر

با این حال خرید کاغذ دیواری برای فضاهای تجاری و اداری به لحاظ رنگ و طرح با محدودیت هایی روبرو است و بسیاری از طرح ها که برای منزل مناسب دیده می شوند، نمی توانند انتخاب ایده آلی برای فضاهای این چنینی باشند.

در این میان طرح هایی وجود دارند که هم در فضاهای اداری و هم مسکونی قابل استفاده بوده و به نوعی طرح هایی با قابلیت چندگانه هستند. یکی از این گونه طرح ها کاغذ دیواری طرح آجر است. این طرح به گونه ای ست که استفاده از آن در هر شرایطی می تواند یک انتخاب ایده آل تلقی شود. بنابراین لازم دانستیم در این راهنما به بررسی این طرح محبوب و البته زیبا بپردازییم.

کاغذ دیواری آجرنما چیست؟

شاید کاغذ دیواری طرح آجر را بسیار در منازل دوستان و آشنایان مشاهده کرده باشید ولی متوجه نشده باشید که این ها کاغذ دیواری هستند و به اشتباه تصور کرده باشید که آجرها واقعی هستند. این اشتباه اغلب به این دلیل رایج است که این طرح از کاغذ دیواری به لحاظ شکل ظاهری و رنگ بسیار به آجرهای واقعی شباهت دارد و این امر می تواند افراد بسیاری را دچار خطای دید کند.

کاغذدیواری طرح آجر چیست؟

استفاده از آجر در فضای دکوراسیون داخلی چندان رایج نیست و می توان گفت مرسوم هم نیست، درواقع در جائی که می توان از عناصر ساده تری مثل کاغذ دیواری استفاده کرد چرا باید بدنبال استفاده از آجرهای واقعی رفت که ظاهر زمختی داشته و مناسب فضای داخلی منزل نیست.

کاغذ دیواری طرح آجر با اشکال سه بعدی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کاغذ دیواری طرح آجر سه بعدی بودن آن است. در حقیقت این روزها طرح های سه بعدی بیش از پیش محبوب شده اند و دلیل این حجم از زیبایی و جذابیت را می توان مربوط به ارائه تصویری با حداکثر شباهت به نمونه های واقعی دانست. بطوریکه به راحتی قادر هستند از فاصله نه چندان طولانی بیننده را به اشتباه بیاندازند.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح آجر

نمونه های کاغذ دیواری طرح آجر در قالب سه بعدی می تواند از زیبایی فزاینده ای برخوردار باشند و به طور کامل حس و حالی که مد نظر طراح بوده را بخوبی به بیننده منتقل کنند. در واقع می توان گفت طرح های آجر اغلب سه بعدی هستند و کمتر می توان تصاویر دوبعدی آجری را یافت. دلیل این امر را می توان به تورفتگی و بیرون زدگی های طبیعی در دیوارهای اجری مربوط دانست. در حقیقت تنها طرح های سه یعدی قادر هستند تا این حد دقیق از پس به نمایش گذاشتن این جزئیات ضروری بربیایند.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری چینی

طرح و رنگ کاغذ دیواری آجرنما

نکته مثبت دیگری که در مورد کاغذ دیواری طرح آجر صادق است وجود طرح و رنگ متنوع می باشد. درست است که طرح آجر است اما آجرها نیز در سبک و سیاق مختلف تولید می شوند و از این رو طرح ها آجر نیز دارای این تنوع طرحی و رنگی هستند. با این حال برخی از انواع آن به لحاظ محبوبیت بر برخی دیگر ارجعیت دارند که می توان از میان آنها به کاغذ دیواری طرح آجر قهوه ای، رسی و سفید اشاره کرد.

طرح و رنگ کاغذ آجری

طرح های سفید و کرم غالباً در سبک های دکوراسیون متمایل به مدرن و پست مدرن مورد توجه قرار می گیرند حال آنکه نمونه های قهوه ای اغلب در فضاهای روستیک و یا فضاهایی که قرار است حس و حال نوستالژیک و سنتی برجسته تر باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسنت وال آجر نما

اگر طبعی هنری دارید و تمایل دارید فضای داخلی منزل خود را اندکی متفاوت بیارایید ایجاد دیوار اکسنت شاید ایده آل ترین ایده باشد. اکسنت وال درواقع اشاره به یک دیوار در منزل که دارای هویتی خاص است اتلاق می شود. این دیوار می تواند در انواع تم های سنتی، مدرن و کلاسیک بسته به سلیقه فرد تزئین شود. اما یکی از ایده های جالب و در عین حال زیبا می تواند استفاده از کاغذ دیواری طرح آجر باشد. این طرح بخوبی می تواند به فضا هویت بخشیده و آن را از سادگی خارج کند.

اکسنت وال

مقایسه کاغذ دیواری یا پوستر طرح آجر

اگر اندکی با دنیای دکوراسیون داخلی آشنا باشید خواهید دانست که اخیراً علاوه بر کاغذ دیواری پوسترهای دیواری نیز بسیار محبوب و پرمصرف شده اند و می توان نمونه هایی از آن را در بسیاری از منازل بیابید. این امر در مورد کاغذ دیواری طرح آجر نیز مشاهده می شود یعنی می توان به جای آن پوستر با طرح آجر بخرید. شاید برایتان این سؤال مطرح شود که تفاوت پوستر و کاغذ دیواری در چه مواردیست؟

کاغذ دیواری یا پوستر با طرح آجر

به طور خلاصه می توان گفت تفاوت پوستر و کاغذ دیواری چندان گسترده نیست و به تفاوت های کوچک خلاصه می شود؛ کاغذ دیواری از قبل تولید شده اند و به صورت رولی موجود هستند حال آنکه پوسترها به سفارش مشتری و در ابعاد دلخواه وی چاپ می شوند. کاغذ دیواری ها دارای طرح های تکرار شونده هستند ولی در پوسترها هر طرحی قابلیت پرینت شدن روی کاغذ را دارد. به لحاظ کیفیت و ماندگاری تفاوت های اندکی بین این گزینه موجود است.

حتما بخوانید: دکوراسیون با آجر دکوراتیو

انتخاب و خرید بهترین مدل های دیوارپورش آجری

بنابراین اگر طرح آجر خاصی مدنظر دارید که بعید می دانید در بین کاغذ دیواری ها نمونه های مشابه آن را بیابید بهتر است سراغ پوسترهای دیواری بروید و طرح انتخابی خود را در ابعاد دلخواه چاپ کنید، همچنین در برخی موارد می توان برای ایجاد طرح آجر روی دیوار به جای استفاده از کاغذ دیواری به کمک روش های خاص رنگریزی الگوی آجر را بر روی دیوار اجرا کرد. این روش نقاشی از روش های ابداعی و نوینی محسوب می شود که نتیجه کار بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود. در ادامه طی ویدئویی به آموزش این روش پرطرفدار خواهیم پرداخت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید مدل های جذاب کاغذ دیواری و پوستری دیواری آجر نما میتوانید از فروشگاه ما دیدن کنید و با از طریق شماره تلفن های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا