کاغذ دیواری

لیستی از 9 کاربرد کاغذ دیواری

کاربرد کاغذ دیواری

با توجه به نقش و کاربرد کاغذ دیواری دکوراسیون داخلی شما محدود به دیوارپوش کردن تمامی دیوارهای منزل تان با یک یا چند طرح مختلف کاغذ دیواری نخواهید بود و با استفاده از آن می توانید ابتکار عمل به خرج دهید و به شکل خلاقانه منزل تان را طراحی کنید و به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به 9 کاربرد دیگر کاغذ دیواری که با آن می توانید تحولات خوبی در سبک زندگی تان ایجاد کنید صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری wallpaper چیست و چه کاربردهای منحصر به فردی دارد؟

کاغذ دیواری wallpaper پوششی است که امروزه به دلیل تنوع طرح ها و زیبایی خاصی که ایجاد می کند از محبوبیت منحصر به فردی برخوردار است . رعایت هارمونی در انتخاب بافت ، طرح و رنگ کاغذ دیواری های گرند دیزاین  با دکوراسیون منزل یا محیط کارتان دنیایی دلچسب و متمایز خلق می کند. کاغذ دیواری های گرند دیزاین رنگ واقعیت به رویای مدرن، کلاسیک و یا فانتزیتان میزنند وتفسیر جدیدی از زیبایی را نمایان میکند. ما متناسب با ذوق و سلیقه ی شما ، کلکسیونی متنوع و زیبا از طرح های کلاسیک ، فانتزی و مدرن در رنگ های زیبا و مد روز ارایه می کنیم.

غالبا دو نوع طراحی برای کاغذ دیواری wallpaper وجود دارد

طرح های نقاشی مانند که تصویر کامل و مشخصی دارند گروه اول این دسته بندی را شکل میدهند . گروه دوم نیز طرح هایی دارای بافت های گرافیکی هستند که به نوعی از تکرار اشکال کوچک هندسی بوجود آمده اند . تاتیر بصری رنگ ها را روی فضای اطراف دست کم نگیرید. با انخاب درست رنگ ها می توانید کاری کنید که اتاق بزرگتر یا کوچکتر دارای عمق بیشتر، پهن یا باریکتر، روشن تر، سرد تر و یا حتی گرم تر به نظر برسد. با استفاده از کاغذ دیواری های دارای طرح های شلوغ و گل دار می توانید فضا را کوچکتر نشان دهید

کاربردهای wallpaper در دیزاین منزل

بهتر است قبل از انتخاب و خرید کاغذ دیواری wallpaper از تاثیر رنگ ها بر محیط  و موارد استفاده شان بر محیط منزل و در مکان های مختلف آگاهی داشته باشید . رنگ ها اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند . چون هر طرح از انها حس متفاتی را به محیط القا می کنند.

کاربردهای اصلی کاغذ دیواری

شاید بتوانیم بگوییم که کاربرد کاغذ دیواری با توجه به نوع جنس و طرح و رنگ آن مشخص می شود اما در نهایت هر شخص بنا به نظر و سلیقه ای که دارد می تواند طرح و رنگ کاغذ دیواری را برای قسمت های مختلف منزلش انتخاب کند و حتی گاهی با شکستن و نقض کردن یکسری از قاعده ها در طراحی دکوراسیون سبک متفاوت و دلخواه خودش را ابداع کند و با این کار به نوعی کاری خلاقانه و نوآورانه ای را انجام دهد که پیش از گذشته توجه هر شخصی را به سمت خود جلب کند و با این عمل، کاربرد کاغذ دیواری محدود به یک نوع دیوارپوش کاغذ نخواهد بود و حتی شما می توانید خارج از 9 کاربردی که در ادامه آنها را خواهید خواند براساس ایده های شخصی تان دیوارهای منزل و یا در و پنجره ها و یا درهای کمد منزل را طراحی و تزیین کنید.

کاربردهای کاغذ دیواری

بنابراین شما محدود به 9 ایده کاربردی در زمان استفاده از کاغذ دیواری نیستید و می توانید پا را فرا تر از آن بگذارید و بهتر از آنچه در این مقاله گفته شده عمل کنید و در کنار آن از ایده های تصویری حتما استفاده کنید.

9 کاربرد کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

در ادامه با 9 مورد از کاربردهای کاغذ دیواری آشنا خواهیم شد:

کاغذ دیواری یا دیوارپوش

یکی از عواملی که باعث می شود برخی از طرح های زیبا و بی نظیر کاغذ دیواری به خوبی به چشم ما نیایند به این خاطر است که یا بیش از حد از آن استفاده شده است یا بسیار کم! و یا حتی گاهی مثل هر منزل دیگری تنها در قسمت های مشخص و ثابتی کاغذ دیواری را نصب می کنند، در حالی که شما می توانید این بار به جای نصب کاغذ دیواری در پشت تلویزیون در اتاق نشیمن یا پشت تخت خواب در اتاق خواب تان این بار آن را جایی در نزدیکی آشپزخانه و میز نهار خوری نصب کنید.

اگر شما از سبک طراحی منزل تان خسته شده اید و دوست دارید کاری متفاوت انجام دهید و دیگر دوست ندارید برای قسمت های ثابت و مشخص از پوستر دیواری استفاده کنید می توانید هم چون خانه ای که در تصویر پایین ملاحظه می کنید همه دیوارهای را نقاشی کنید و قسمتی از دیوار کنار میز نهارخوری را کاغذ دیواری کنید و با این کار نمایی متفاوت در منزل تان شکل دهید.

زیبایی با کاغذ دیواری

شاید برخی از افراد پیش خود فکر کنند تنها کار کاغذ دیواری برای برطرف کردن یا پنهان کردن عیوب و ایرادات دیوار باشد در حالی که باید بگوییم اگر چنین هم باشد باز باید دیوارها در وضعیت مناسبی باشند تا بتوانید از این نوع دیوارپوش استفاده کنید. اما بیشتر از آن، کاربرد کاغذ دیواری به خاطر طرح و رنگ هایی است که در آن به کار رفته است و بیشتر برای ایجاد هماهنگی بین قسمت های مختلف منزل و همچنین ایجاد زیبایی بیشتر به کار می رود و به نوعی از آن برای ایجاد تعادل در هارمونی رنگ ها استفاده می شود.

زیبایی بی نظیر کاغذ دیواری

کاغذ دیواری را در مقیاس های بزرگتر امتحان کنید

ممکن است از خود سوال کنید منظور ما از اینکه کاغذ دیواری را می خواهیم در مقیاس بزرگتر استفاده کنیم چیست؟ در حقیقت منظور ما در این است که اگر شما منزلی با پرده ای گلدار با طرح و نقش های ریز دارید و یا مبلمان منزل تان با طرح های نسبتا ریز باشد حتما از کاغذ دیواری استفاده کنید که طرح های آن یا درشت باشد یا برجسته تا بدین طریق با ایجاد یک تضاد که بیشتر افراد به آن توجه ندارند هماهنگی و تعادل در رتیم دکوراسیون ایجاد شود. چرا که همان طور که از بودن رنگ های متضاد در کنار هم محیط به زیبایی خود دست پیدا می کند، با بودن طرح های ریز و بزرگ، در کنار هم است که جذابیت به نهایت خود می رسد.

استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های خنثی همیشه بد نیست

حتما نباید در زمان انتخاب کاغذ دیواری به دنبال رنگ های خیلی گرم و پرانرژی باشید و یا حتی به دنبال رنگ های سرد و همین طور خنثی، برای اینکه بتوانید رنگ های مناسب محیط اتاقی که قصد اجرای کار دارید را پیدا کنید لازم است، متناسب با تم رنگ های محیط، رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید و از قاعده تضاد پیروی نکنید تا بدین طریق تا فضایی داشته باشید که محبوب و جذاب و همین طور کلاسیک باشد و هرگز نگران از مد افتان آن نخواهید بود. قبل از انتخاب کاغذ دیواری حتما مقاله مزیت کاغذ دیواری را مطالعه کنید.

کاربرد کاغذ دیواری در طراحی و تزیین روشویی

لزومی ندارد حتما دیوارهای سرویس های بهداشتی را با کاشی و سرامیک و… دیوارپوش کنید می توانید با کاغذ دیواری وینیل که مقاومت خوبی در برابر نم و رطوبت دارد قسمت روشویی سرویس بهداشتی را طراحی و تزیین کنید و با آن جلوه دیگری به آن بدهید و سرویس توالت تان را نسبت به سایر خانه های دیگر لوکس و لاکچری تری نشان بدهید و تنوعی در طراحی دکوراسیون منزل تان ایجاد کرده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کاغذ دیواری حمام و روشویی را مطالعه کنید.

کاغذ دیواری روشویی

کاغذ دیواری در دیوارهای کمد

هیچ اجباری در این نیست تا حتما شما کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید و هیچ محدودیتی در این مورد از روز اول وجود نداشته است، اما ما را به نوعی محدود به نصب آن بر روی دیوار کرده بودند ولی در حال حاضر و با تغییر در سبک های دکوراسیون داخلی هر شخصی می تواند متناسب با آنچه که مورد پسندش است این کار را انجام دهد و در صورتی که مقدار کمی از کاغذ دیواری رول های قدیمی در منزلش باقی مانده است به شکل های مختلف با آنها در و پنجره و یا کشوها و در کمد اتاق خواب را طراحی و تزیین کنید و بدین طریق خلاقیت خود را به نهایت اوج خود برسانید و یا حتی با ترکیب و تلفیق چند طرح و رنگ مختلف کارهای جذاب تری را از خود ارائه بدهید، در حقیقت این ایده پیشنهادی می تواند برای درهای قدیمی که در حال حاضر امکان تعویض آنها میسر نباشد، گزینه ای مناسب به شمار آید و بدین طریق برای مدتی از هزینه های هنگفت نجات پیدا کنید.

کاغذ دیواری برای کمد

طراحی پله های داخل منزل با کاغذ دیواری

اگر به دنبال یک راه کار ابتکاری دیگری برای استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل خود می گردید می توانید در صورتی که در داخل منزل تان پله دارید پله های داخل منزل تان را با کاغذ دیواری به خوبی تغییر دهید.

جمع بندی

بنابراین با توجه به 7 روش کاربردی گفته شده برای استفاده از کاغذ دیواری، شما قدرت اختیار بیشتری در نحوه استفاده از کاغذ دیواری خواهید داشت و می توانید هر بار با روش های متفاوتی برای قسمت های مختلف، تنوع خوبی در طراحی داخلی منزل تان ایجاد کنید و از دام محدودیت های استفاده از کاغذ دیواری خلاص شوید. قطعا شما با به کار گیری ذوق و سلیقه تان بیشتر از گذشته به کاربرد کاغذ دیواری پی خواهید برد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا