کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پشت چسب دار چیست؟

کاغذ دیواری پشت چسب دار

کاغذ دیواری پشت چسب دار نوع خاصی از کاغذ دیواری ست که برای نصب آن نیازی به استفاده از چسب کاغذ دیواری وجود ندارد به این دلیل که در پشت آن موادی به کار رفته که نصاب را از استفاده از مواد دیگر برای چسباندن آن بی نیاز می کند. به همین دلیل فرآیند نصب کاغذ دیواری پشت چسب دار بسیار ساده تر صورت می گیرد و حتی افراد آماتور نیز بسادگی از پس آن برخواهند آمد. این ویژگی کافیست تا به دهها روش خلاقانه بتوان از آن استفاده کرد. در این مطلب سعی داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم.

طرح و رنگ های کاغذ دیواری پشت چسب دار

کاغذ دیواری های پشت چسب دار از نظر طرح و رنگ از تنوعی به مانند سایر دیوارپوش ها برخوردار هستند و از این رو انتخاب آنها کار دشواری نخواهد بود. به این دلیل که برای هر سلیقه ای طرح مناسب یافت خواهد شد. این طرح ها هم به صورت طرح های دو بعدی و بعضاً شبیه به نمونه طرح های کاغذ دیواری سه بعدی موجود هستند. طرح های سه بعدی غالباً محبوبتر بوده و کاربردهای بیشتری دارند. این نوع از کاغذ دیواری ها از نظر هزینه نصب کاغذ دیواری می توانند بسیار به صرفه تر از سایر دیوارپوش ها باشند. به این دلیل که می توان برای نصب آن خود فرد به شخصه اقدام به نصب کند و از این طریق گزینه اقتصادی تلقی می شود.

تنوع طرح و رنگ کاغذدیواری های چسبی

کاربردهای کاغذ دیواری پشت چسب دار

کاغذ دیواری های پشت چسب دار علاوه بر کاربردهای مورد انتظار به دلیل ویژگی های ظاهری دارای کاربردهای چندگانه ای می باشند. درواقع محبوبیت این قبیل از دیوارپوش ها نیز به دلیل همین کاربردهای متعدد و خلاقانه است.

موارد استفاده از کاغذدیواری چسبی

از کاربردهای کاغذ دیواری پشت چسب دار می توان به استفاده از آن به عنوان پوشش دیوارها یاد کرد، با این تفاوت که این بار استفاده از آن در قسمت هایی که ممکن است به دلیل موانعی روی دیوار چالش برانگیزتر باشد دردسرهای کمتری خواهید داشت. مثلاً می توان برای پوشاندن دیوار پشت کتابخانه یا قفسه از این نوع از کاغذ دیواری استفاده کرد.

همچنین یکی از مهم ترین کاربردهای کاغذ دیواری پشت چسب دار استفاده از آن به عنوان روکش کابینت ها می باشد. بارها دیده شده که کابینت های قدیمی را تنها به این دلیل که رنگ و رو رفته شده اند تعویض می کنند. استفاده از کاغذ دیواری پشت چسب دار در این موارد می تواند به مراتب در هزینه ها صرفه جویی کند. درواقع با چند صدهزار تومان جلوی یک هزینه چند ده میلیونی گرفته می شود. بعلاوه در برخی موارد رنگ کابینت ها مشکل ساز است و همخوانی کافی با سایر عناصر را ندارد. در این شرایط نیز استفاده از کاغذ دیواری پشت چسب دار به رنگ دلخواه می تواند بهترین و اقتصادی ترین ایده باشد.

مزایای کاغذدیواری های پشت چسبدار

همچنین استفاده از این نوع از کاغذ دیواری برای پوشش عیوب و یا ایجاد تنوع در انواع کمد، میز، کتابخانه و بوفه توصیه می شود. شاید در ابتدا اندکی تردید داشته باشید که این ایده را عملی کنید ولی پس از اتمام پروژه قطعاً از نتیجه کار شوکه خواهید شد. درواقع رنگ چوب وقتی با طرح های گلدار به رنگ های شاد جایگزین می شود جلوه ای خاص و بی نظیر ایجاد خواهد کرد که می تواند فضا را سرشار از انرژی و سرزندگی کند.

کاغذ دیواری پشت چسب دار چیست؟

ویژگی های کاغذ دیواری های پشت چسب دار

کاغذ دیواری پشت چسب دار ویژگی های منحصر به فردی دارند که ممکن است همگی خوشایند همه افراد نباشند. به همین دلیل در این قسمت سعی داریم به بررسی تمام ویژگی های خاص آن بپردازیم.

ویژگی های کاغذ دیواری پشت چسب دار

کاغذ دیواری پشت چسب دار دارای براقیت بیش از حد است از این رو از محبوبیت کمتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها برخوردار است. البته نمی توان از این ویژگی به عنوان نقطه ضعف کاغذ دیواری پشت چسب دار یاد کرد. درواقع داشتن سطح براق در کاغذ دیواری پشت چسب دار آن را برای انجام کارهای جانبی غیر از پوشش دیوارها تبدیل به گزینه مناسبی کرده است. برخی از افراد خوش سلیقه برای پوشش سطح کابینت و یا سطوح قدیمی و فرسوده از کاغذ دیواری پشت چسب دار استفاده می کنند. بنابراین در استفاده از کاغذ دیواری پشت چسب دار محدودیتی وجود ندارد و از آن می توان برای پوشش سطح بسیاری از سطوح استفاده کرد.

کاغذ دیواری های پشت چسب دار به این دلیل که اغلب از جنس PVC هستند در برابر خط و خش مقاومت خوبی دارند. به همین دلیل می توان با خیال راحت از آن در فضاهای مختلف که امکان صدمه به آن بیشتر است مثل آشپزخانه استفاده کرد و نگران صدمه دیدن سطح آن نبود.

کاغذ دیواری پشت چسب دار و خاصیت ضد خش بودن آن

قیمت کاغذ دیواری پشت چسب دار نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری ها کمتر است. این ویژگی مزید بر علت می شود تا از آن برای انجام بسیاری از کارهای جانبی و نوسازی سطوح و وسایل منزل استفاده کرد. پس می توان از کاغذ دیواری پشت چسب دار به عنوان یک روش اقتصادی برای نوسازی فضای منزل نام برد.

کاغذ دیواری های پشت چسب دار نیز مانند کاغذ دیواری های معمولی در دو نوع قابل شستشو و غیرقابل شستشو تولید می شوند. بنابراین افراد با توجه به استفاده ای که از آن می برند می توانند از انواع قابل شستشو یا غیرقابل شستشو استفاده کنند. البته انواع قابل شستشو در فضای منزل از کاربرد بیشتری برخوردار هستند. زیرا پس از آلوده شدن سطح می توان به سادگی مثل سایر کاغذ دیواری ها سطح آن را تمیز کنید.

ویژگی های مهم کاغذ دیواری پشت چسب دار

طرح های کاغذ دیواری پشت چسب دار محدود نیستند. درواقع طرح های مختلفی از کاغذ دیواری پشت چسب دار در حال حاضر در دسترس هستند که افراد با سلایق مختلف را راضی می کنند.

با این وجود نصب آسان و بی دغدغه را می توان مهم ترین مزیت کاغذ دیواری پشت چسب دار دانست. به همین دلیل حتی خانم های خانه دار می توانند از آن برای پوشش کابینت ها و سایر سطوح رنگ رفته استفاده کنند بدون اینکه نگران نصب آن باشند.

خرید کاغذ دیواری پشت چسب دار

طراحان هر روز در فکر ساده کردن ابزارهای مربوط به طراحی دکوراسیون هستند تا قابلیت و انعطاف آن را توسعه دهند. یکی از خلاقیت ها در زمینه دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری های پشت چسب دار هستند. با خرید کاغذ دیواری پشت چسب دار می توان خیلی ساده تر و البته اقتصادی تر تغییر و تحول خوبی در فضای داخلی منزل ایجاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا