والپیپر

12 روش خلاقانه برای طراحی دیوار با کاغذ دیواری

روش‌ های خلاقانه استفاده از کاغذ دیواری

معرفی روش‌ های خلاقانه استفاده از کاغذ دیواری موضوع این مقاله از مجله دکورچوب میباشد، بسیاری از مشتریان که برای انتخاب کاغذ دیواری به دکورچوب مراجعه می کنند سوال شان این است که چگونه طراحی دیوار با کاغذ دیواری انجام دهند؟ چگونه می توانند منزلی زیبا داشته باشند و همین طور کدام یک از طرح های کاغذ دیواری را برای منزل شان انتخاب کنند.

فهرست عناوین
لیست روش های خلاقانه برای طراحی دیوار با کاغذ دیواری با کمترین هزینه

اگر که به فروشگاه های دکوراسیون رفته باشید حتما از تنوع زیاد و شگفت انگیز آلبوم های کاغذ دیواری تعجب کرده اید و برای تان سوال پیش آمده است که بین این همه تنوع طرح و رنگ چگونه یک طرح مناسب انتخاب کنیم، اولین موضوعی که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که کاغذ دیواری مدرن و یا کاغذ دیواری طرح سنتی استفاده می کنید حتما بایستی خلاقیت داشته باشید و به درستی آن را طراحی کنید.

لیست روش های خلاقانه برای طراحی دیوار با کاغذ دیواری با کمترین هزینه

 طراحی کانونی

حتما نمیخواهید که تمام طول شب در اتاق خواب تان به کاغذ دیواری خیره گردید بنابراین برای این منظور می توانید از کاغذ دیواری تنها در یک تک دیوار و در پشت دیوار اتاق خواب تان استفاده نمایید، در این مواقع به دلیل آن که کاغذ دیواری مستقیم جلو چشم تان نیست از رنگ های گرم  مانند قرمز و نارنجی هم می توانید استفاده کنید. حتما مقاله کاغذ دیواری اتاق خواب را مطالعه کنید.

طراحی دیوار فوکال

قطعا رنگ های گرمی چون قرمز روح دیگر به اتاق خواب تان می بخشد و حس انرژی و تحرک را پیش از گذشته در فضای اتاق طنین انداز می شود؛ اگر شما فردی پر هیاهو هستید به طور حتم کاغذ دیواری گلدار با گل های قرمز برای شما مناسب خواهد بود.

نکات مهم در طرحی اتاق خواب

هرگز همه دیوارهای اتاق خواب تان را با یک طرح و رنگ کاغذ دیواری نکنید، مخصوصا اگر به رنگ قرمز علاقه مند هستید بهترین کار این است که از کاغذ دیواری با ترکیب رنگ های گرمی چون قرمز و نارنجی به عنوان کاغذ دیواری پشت تخت خواب استفاده کنید؛ سایر دیوارها را با کاغذ دیواری که رنگ آن کمی ملایم تر و نزدیک به تن رنگ های سرد یا خنثی باشد استفاده کنید تا با این کار از هر نظر به حفظ تعادل رنگ کمک کرده باشید تا بدین طریق با وجود رنگ های تند و گرم به بهترین شکل سود ببرید.

در نتیجه بهترین مکان برای نصب کاغذ دیواری با رنگ های گرم در قسمت های اصلی دید افراد است و معمولا پشت تخت خواب و پشت تلویزیون از مهمترین قسمت هایی هستند که در طراحی دکوراسیون جایگاه خاصی دارند و کوچکترین تغییری توجه همه را به سرعت به خود جلب می کند.

استفاده در پشت قفسه ها

یکی دیگر از روش هایی که می توانید یک طراحی خلاقانه و منحصر به فرد داشته باشید استفاده از کاغذ دیواری در پشت قفسه ها است که در این روش می توانید کل طرح را در تمام دیوارهای اطراف هم تکرار کنید.

اگر شما نمی خواهید برای طراحی دکوراسیون منزل تان متحمل هزینه های زیادی شوید و استفاده از قفسه های معمولی و ارزان قیمت برای تان بسیار مناسب خواهد بود و برای اینکه به فضای پشت آن کمی نما داده باشید.

استفاده از کاغذدیواری برای پشت قفسه ها

بهترین کار این است که قبل از نصب قفسه ها ابتدا طرح کاغذ دیواری دلخواه تان را نصب کنید و سپس ترتیب نصب قفسه ها را بدهید و با این روش، با کمترین هزینه یکی از خاص ترین و متفاوت ترین سبک های دکوراسیون را تجربه خواهید کرد.

 کاغذ دیواری های برجسته

استفاده از کاغذ دیواری برجسته بخصوص در راه رو ها و محیط های باریک به کار یک جلوه زیبا و خاصی می دهد، اگر شما علاقه خاصی به گچ بری بر روی دیوارهای منزل تان دارید و شرایط این کار پر هزینه برای تان محیا نیست می توانید با کاغذ دیواری نقش برجسته این کار را به راحتی انجام دهید شما می توانید با انتخاب یکی از بهترین طرح های کاغذ دیواری نقش برجسته که تا حد زیادی به شکل گچ بری نزدیک است استفاده کنید.

کاغذدیواری طرح برجسته

همچنین با این کار نمای منزل تان را کاملا زیبا و شکیل کنید و این نکته را در ضمن کار در نظر داشته باشید که حتما نباید کل دیوارها یا همه قسمت های یک دیوار را با کاغذ دیواری نقش برجسته دیوارپوش کنید گاهی اگر تنها یک سوم دیوار را کاغذ دیواری کنید خانه تان حتما نمای دیگری به خود خواهد گرفت.

استفاده به صورت تابلو

انگاره ای که در مورد کاغذ دیواری ها وجود دارد این است که کاغذ دیواری حتما بایستی که در کل دیوارها تکرار گردد و یا این که اگر در یک دیوار، تنها قرار می گیرد کل دیوار را پوشش دهد. اما پاسخ ما در این جا خیر است؛ شما می توانید کاغذ دیواری ها را تنها در یک قسمت قرار دهید و همانند قاب بر روی دیوار نصب نمایید.

استفاده از کاغذدیواری به عنوان تابلو

استفاده از طرح های هندسی

از این طراحی های شگفت انگیز در ورودی راه پله ها و یا ورودی لابی ها بیشتر استفاده می شود، در صورت استفاده صحیح جلوه کم نظیری به کارتان می تواند بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کاغذ دیواری راه پله را مطالعه کنید.

کاغذدیواری طرح هندسی

 استفاده از پوستر کتاب های ادبی مورد علاقه و یا شعرا و نویسندگان

حتما لازم نیست که طرح و یا نقش تان از میان طرح های آلبوم های کاغذ دیواری باشد، شما می توانید طرح و یا نقش دلخواه تان را از میان طرح دلخواه تان انتخاب کنید و برای طراحی دیوار با کاغذ دیواری انتخاب نمایید و به قسمت طراحی کاغذ دیواری گرند دیزاین بدهید تا طرح تان را در ابعاد دلخواه برای تان چاپ نماید.

استفاده از طرح نقشه

یکی دیگر از طرح هایی که می توانید انتخاب کنید استفاده از پوستر دیواری با طرح نقشه می باشد، این طرح بخصوص برای افراد ماجراجو که سفر زیاد می کنند می تواند فوق العاده باشد.

کاغذدیواری طرح نقشه

 استفاده از طرح های سایه ای

استفاده از این مدل طراحی بخصوص برای اتاق کودکان می تواند فوق العاده باشد و در این روش لازم نیست که حتما از کاغذ دیواری طرح کودک استفاده کنید و می توانید از هر طرحی استفاده نمایید، نکته ای که بنا به تجربه در دکورچوب متوجه شده ایم حتما نصاب این کار بایستی حرفه ای باشد، مگر نه کار تان دچار مشکل می گردد.

 استفاده از کاغذ دیواری در داخل شلف ها

اگر نمیخواهید که از کاغذ دیواری در اتاق و یا دیگر دیوارها استفاده نمایید، استفاده از کاغذ دیواری در پشت قفسه ها یک جلوه کم نظیری می دهد، پیشنهاد می کنیم اگر وسواس خاصی در دیزاین منزلتان دارید این موضوع را حتما استفاده نمایید.

استفاده از کاغذدیواری برای قفسه ها

کاغذ دیواری برای شومینه

استفاده از کاغذ دیواری، تنها در شومینه می تواند توجه تان را به آنجا جلب نماید و شومینه را قسمت مرکزی منزل کند، این موضوع بخصوص در زمانی که طرح و یا مجسمه خاصی بالای شومینه دارید می تواند جالب توجه باشد. برای اینکه ایده های بهتری بگیرید میتوانید مقاله کاغذ دیواری شومینه را مطالعه کنید.

 استفاده از کاغذ دیواری برای سقف

کاغذ دیواری ها تنها برای دیوارها نیستند و برای سقف هم می توانید از آن ها استفاده نمایید. مقاله کاغذ دیواری سقف را برای شما تهیه کرده ایم و به طور کامل شرایط استفاده از این مدل را برای سقف خانه ها توضیح داده ایم.

استفاده از کاغذدیواری برای سقف

استفاده از طرح های مبلمان

یکی دیگر از روش هایی که می توانید طرح مورد علاقه تان را انتخاب کنید، استفاده از طرح های مبلمانتان است و در این روش یک ابتکار زیبایی به وجود می آید و بین مبلمان و دیوار هم هماهنگی به وجود می آید.

خلاقیت با کاغذ دیواری با هزینه کم که منزل تان را زیباتر می کند

بارها در گذشته گفته ایم که کاغذ دیواری فقط یک دیوارپوش با طرح و رنگ های متنوع نیست بلکه یک روش برای ایجاد نمای متفاوت برای هر فضایی محسوب می شود، ممکن است هر کسی بسته به نظر و سلیقه ای که دارد طرح و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کند؛ اما برای برخی از نواحی منزل خلاقیت خود را در انتخاب طرح و رنگ به طور جسورانه تری به کار بگیرید تا ببینید با حداقل هزینه ولی با همراه کردن خلاقیت با کاغذ دیواری چطور می تواند خانه ای منحصر به فرد داشته باشید.

طراحی پشت تخت خواب

خرید کاغذ دیواری برای پشت تخت خواب یک ترفند ساده برای جدا کردن فضای خواب از بقیه اتاق خواب است، می توانید رنگ کاغذ دیواری را با یک عنصر دیگر در اتاق مطابقت دهید، یا از آن برای اضافه کردن سایه متفاوت اما مکمل استفاده کنید؛ در اینجا کاغذ دیواری به رنگ سبز نعناعی، در کنار رنگ آبی رو تختی و خاکستری و صورتی جریان یک احساس آرام را در ذهن هر کسی به خوبی تداعی می کند.

میزکارتان را متفاوت طراحی کنید

اگر اتاق تان کوچک است و میز کارتان در جایی قرار گرفته است هیچ پنجره ای در مجاورت آن قرار ندارد برای اینکه فضای اطراف محل کار و مطالعه تان را به شکل موثری طراحی کرده باشید، بهترین کار این است که از کاغذ دیواری با طرح هندسی برای این قسمت استفاده کنید و حتی سقف اتاق کارتان را هم می توانید با این طرح طراحی کنید، طرح های هندسی می توانند حس تحرک و پویایی را در شما ایجاد کنند.

دکوراسیون میز کار

خلاقیت با کاغذ دیواری را در آشپزخانه تجربه کنید

خلاقیت با کاغذ دیواری را در هر جایی می توانید ببینید حتی در کنار کابینت های آشپزخانه، اگر قسمتی از آشپزخانه تان دارای فضای آزاد است و قصد نصب هیچ نوع قفسه و یا کابینتی را بر روی آن ندارید، می توانید با نصب کاغذ دیواری به طور خلاقانه ای نمای آن را متحول کنید. می توان طرح و رنگ کاغذ دیواری را با توجه به یکی از رنگ های موجود در فضای آشپزخانه ست کنید.

خلاقیت با کاغذ دیواری در آشپزخانه

از طرح و رنگ های کاغذ دیواری خلاقانه بهره ببرید

می توانید تنها یکی از دیوارهای منزل را فقط با یکی از منحصر به فرد ترین طرح های موجود در کاغذ دیواری آن را تزیین کنید، اگر به تصویر پایین دقت کنید متوجه خواهید شد که کاغذ دیواری گلداری که فاقد رنگ است.

ولی پروانه های روی آن به شکل رنگارنگ ظاهر شده اند به خوبی به این بخش از خانه بیشتر از آنچه که تصورش می رود نما داده است، خلاقیت با کاغذ دیواری به شما نشان می دهد که باید متفاوت به طراحی دکوراسیون داخلی نگاه کنید تا بتوانید طرح مناسب تان را پیدا کنید.

کتابخانه را متحول کنید

اگر از تکراری شدن رنگ دیوارهای اتاق تان خسته شده اید ولی همچنان نقاشی رنگ روغن را ترجیح می دهید می توانید پس از اتمام نقاشی با استفاده از کاغذ دیواری یا برچسب کاغذ دیواری داخل کمد یا قفسه کتابخانه ای که درب های شیشه ای دارد را طراحی کنید.

تغییر در کتابخانه

برای ایجاد نما به فضای اتاق نشیمن یا اتاق خواب تان می توانید مطابق با آنچه که در تصویر پایین می بینید دیوار داخل کمد را با کاغذ دیواری دیوارپوش کنید، وجود کاغذ دیواری طرح دار به شدت می تواند آن را در نظر جلوه دهد؛ طرح و رنگ کاغذ دیواری سرمه ای و سفید با رنگ کمد و دیوارهای اتاق ست شده است و به خوبی خودنمایی می کند.

طراحی قفسه های آشپزخانه با کاغذ دیواری

شما حتی می توانید به عنوان خانم خانه خودتان می توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و قسمتی از قفسه های آشپزخانه را طراحی کنید، مسلما زمانی که دیوار داخل قفسه با یکی از انواع کاغذ دیواری دیوارپوش می شود بعد از چیده شدن وسایل در داخل قفسه به شکل دیگری خودش را نشان می دهد.

راه پله ها را متفاوت طراحی کنید

خلاقیت با کاغذ دیواری به شما اجازه می دهد حتی راه پله های خود را به شکل منحصر به فرد تری طراحی کنید، با استفاده از طرح و رنگ های مختلف کاغذ دیواری و یا اگر در منزل خرده هایی از طرح و رنگ های مختلف کاغذ دیواری باقی مانده است، اصلا آنها را دور نریزید و برای طراحی راه پله های منزل تان استفاده کنید؛ می توانید تمامی پله ها را با یک طرح و رنگ طراحی کنید و یا حتی از طرح و رنگ های مختلف بهره ببرید.

به دنبال متفاوت ترین طرح های کاغذ دیواری باشید

اگر به طبیعت علاقه مند هستید استفاده از کاغذ دیواری طرح چوب را توصیه می کنیم مخصوصا اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید، نصب کاغذ دیواری با طرح چوب در پشت تخت خواب تان گزینه ای خوبی است.

کاغذ دیواری طرح خلاقانه

همانطور که در تصویر پایین ملاحظه می کنید طرح و رنگ کاغذ دیواری با رو تختی هماهنگ است و وجود رنگ قرمز و میزهای که به رنگ سبز آبی هستند و در دو طرف تخت خواب قرار گرفته اند به ایجاد تعادل بین رنگ کاغذ دیواری و رو تختی کمک زیادی کرده اند.

کاغذ دیواری یک روش خلاقانه برای طراحی حمام

حتی می توانید خلاقیت با کاغذ دیواری در حمام را هم ببینید و آن را حمام منزل تان تجربه کنید. کاغذ دیواری پی وی سی که مقاومت خوبی در برابر نم و رطوبت دارد برای طراحی دیوار مجاور وان استفاده کنید، وقتی که طرح و رنگ کاغذ دیواری را با رنگ وان حمام ست می کنید؛ اگر حمام تان بزرگ است می توانید از کاغذ دیواری با طرح شلوغ و زمینه تیره استفاده کیند اما اگر حمام کوچک باشد بهتر است از رنگ های روشن کمک بگیرید تا کوچکی فضای حمام کمتر احساس شود.

خلاقیت با کاغذ دیواری را هنرمندانه تجربه کنید

اگر شما سبک های هنری را بیشتر می پسندید قطعا به دنبال طرحی های از کاغذ دیواری هستید که دارای ترکیب رنگ بیشتری هستند، معمولا با این گونه طرح ها به راحتی می توانید خیلی از قسمت های منزل تان را با هم ست کنید و با این کار توجه همه را به خود جلب می کند.

خلاقیت با کاغذ دیواری

با خاص ترین طرح کاغذ دیواری بد زاویه ترین دیوار را طراحی کنید

اگر اتاق خواب تان در زیر شیروانی قرار گرفته است ممکن است قسمت  مورب سقف در نظرتان اتاق را کمی بد کرده باشد، که در اینجا از یکی از نمونه طرح های کاغذ دیواری هندسی که دارای خطوط نام متقارن باشد برای این قسمت کاملا مناسب خواهد بود؛ اگر به تصویر پایین دقت کنید می بینید که خطوط نا متقارن در کنار طرح و رنگ هایی که دارند فضا را به شکل دیگری به چشم می آورد.

استفاده از خاص ترین طرح های کاغذ دیواری برای سرویس بهداشتی

ممکن است برخی تصور کنند که استفاده از کاغذ دیواری با طرح آبزیان حتما مختص یکسری اماکن خاص باید باشد، ولی با یک دید کاملا متفاوت می توانید در محیط های دیگری خارج از عرف است هم از آنها استفاده کرد؛ حتی طرح های دیگری که ممکن است برخی نداند چطور و چگونه می شود از آنها در طراحی قسمت هایی چون سرویس بهداشتی استفاده کرد می توانند مناسب و کارساز باشند.

جمع بندی

خلاقیت با کاغذ دیواری به داشتن دید منحصر به فرد و کاملا متفاوت خلاصه می شود و به همین دلیل است که گاهی بین طرح های مختلف هر آلبومی ممکن است با یکسری از طرح ها رو به رو شوید که در نظر برخی ممکن است یا اصلا زیبا نباشد یا خیلی عجیب جلوه کند.

کارشناسان و طراحی داخلی با در نظر گرفتن مسائل این چنینی تلاش کرده اند طرح هایی را پیش بینی و طراحی کنند تا به ایجاد تمایز و کاستن از عیوب برخی از قسمت ها برای هر فضایی کارساز باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی با ما در ارتباط باشید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا