کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مطب دندان پزشکی

کاغذ دیواری برای دندانپزشکی

خرید کاغذ دیواری برای مطب دندان پزشکی یکی از کارهای است که منجر به زیباسازی محیط می شود، امروزه دیگر نقش و اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی بر کسی پوشیده نیست. همه این را خوب می دانید که هدف از طراحی داخلی این است، که در کنار ایجاد نظم در محیط، به راحتی بتوانید هر وسیله ‌ای را پیدا کنید. اما در کنار همه اینها به رنگ آمیزی و هارمونی رنگ ها، تحت هر شرایطی باید توجه ویژه ‌ای داشته باشید. چه در طراحی داخلی منزل، یا دفاتر کار رعایت تمامی این نکات الزامی است، تا در نهایت دکور دلخواه خود را بسازید.

دکوراسیون داخلی در کنار استفاده درست و دقیق از رنگ ها باعث ایجاد دیسیبلین خاص در محیط می شود که اهمیت آن آشکار است و از آنجایی که مراکز درمانی به ایجاد چنین نظمی، احتیاج دارند، در کنار آن سعی می کنند فضا را به شکلی طراحی کنند، تا برای بیماران‌شان نگران کننده و دلهره آور نباشد، به همین دلیل از کاغذ دیواری در طرح و رنگ های مختلف به طور چشمگیری استفاده می کنند.

کاغذدیواری-مطب-دندانپزشکی-دکورچوب-4

البته بیشترین دل نگرانی افراد مربوط به جراحی است. دندانپزشکان از جمله پزشکانی هستند، که در طول روز قطعا با این مساله، البته در بعد کوچکتر روبه رو هستند. بیماران در اغلب موارد دل نگران هستند، و از آنجایی که پزشکان از تاثیر رنگ ها بر روی روان افراد به خوبی مطلع‌اند در زمان طراحی دکوراسیون مطب شان تمام دقت و تلاش‌شان معطف به ایجاد راه کارهایی است، تا بتوانند احساس راحتی و آرامش را به بیماران خود انتقال دهند، به همین دلیل در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای دندانپزشکی‌شان توجه زیادی دارند، این موضوع عاملی شد تا در این مقاله در مورد طرح و رنگ های مناسب کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی و روش های استفاده آن و همچنین نکات ساده ای که در انتخاب کاغذ دیواری ‌می تواند به شما کمک کند صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

مناسب ترین طرح های کاغذ دیواری برای دندانپزشکی

بین تمامی آلبوم های موجود در دنیا هزاران طرح مختلف کاغذ دیواری همراه با میلیون ها رنگ مختلف وجود دارد، که هر کسی را می تواند مجذوب خود کند، و هر کسی را تشویق به خرید نماید. اما قبل از هر چیز باید به این نکته توجه داشت که برای چه مکانی قرار است، کاغذ دیواری را تهیه کنید و هدف از تهیه آن چیست؟ آیا هر طرح و رنگی برای شما و مکان مورد نظر شما مناسب است؟ شما با جواب دادن به این گونه پرسش ها بهتر ‌می توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری مناسب خود را برای مکانی که قصد اجرای کار را دارید انتخاب کنید.

همان طور که قبلا در مقالات پبشین‌مان گفته بودیم اگر تصمیم دارید، برای مکان های خاصی کاغذ دیواری تهیه کنید، حتما با رعایت اصول روانشناسی رنگ ها، رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید. این کاری است که پزشکان به آن دقت زیادی دارند و متناسب با آن مطب خود را طراحی و تزیین می کنند، تا با ورود تمامی گروه های سنی به مطب راحتی و امنیت را احساس کنند.

مخصوصا مطب های دندانپزشکی که علاوه بر کودکان مطمئنا برخی از افراد بزرگسال از آن واهمه دارند و دچار ترس و وحشت می شوند رعایت هارمونی رنگ ها و استفاده درست از آنها می تواند تا حدی به کاهش این نگرانی آنها کمک کند، به همین دلیل دندانپزشکان سعی دارند به شکلی رنگ بندی فضا اتاق جراحی دندانپزشکی خود را تعیین و انتخاب کنند که باعث ایجاد آرامش در افراد باشد، به همین جهت همیشه دندان پزشکان در کار طراحی دکوراسیون داخلی مطب خود از رنگ های سبز، آبی، صورتی، سفید، طوسی و زرد حتما استفاده می کنند. غالبا برای راحتی کارشان از کاغذ دیواری برای دندانپزشکی خود استفاده می کنند.

خوشبختانه طرح های شاد و متنوعی بین آلبوم های کاغذ دیواری وجود دارد که شامل این هفت رنگ هستند. تقریبا از بیشتر آنها می توانید در طراحی سالن انتظار بیماران‌تان استفاده کنید. همچنین از طرح های ساده‌تر و یا کلاسیک برای طراحی اتاق کار جراحی مطلب بهره ببرید. در ادامه در مورد روش های استفاده راحت و آسان کاغذ دیواری برای دندانپزشکی برای‌تان بیشتر توضیح خواهم داد.

روش های طراحی دکوراسیون دندانپزشکی با استفاده از کاغذ دیواری

همان طور که در طراحی منزل با استفاده از کاغذ دیواری گفته بودیم، شما مجبور به نصب یک مدل طرح و رنگ از کاغذ دیواری بر روی همه دیوارهای منزل‌تان نیستید. می توانید از چند مدل طرح همزمان بهره ببرید، یا تنها قسمتی از منزل‌تان را کاغذ دیواری کنید. دقیقا مشابه این کار را می توانید برای طراحی مطب خود انجام دهید.

اگر شما دندانپزشکی هستید که مطب شما فقط در حال ارائه خدمات به کودکان است قطعا استفاده از کاغذ دیواری پوستری و یا همان پوستر دیواری با طرح های جذاب و مورد علاقه کودکان برای شما مناسب خواهد بود. چون کودکان بیشتر دوست دارند در فضاهایی وارد شوند که تصاویر مورد علاقه آنها قرار داشته باشد. برای اینکه فضای مطب شما شبیه به مهد کودک نشود، می توانید تنها در اتاق کار از پوستری استفاده کنید، که از طریق آن به نوعی معنا و مفهوم بهداشت دهان و دندان و اهمیت مسواک زدن را به کودک تفهیم کنید. با استفاده از یک تصویر مناسب و جذاب به خوبی می توانید این کار را انجام دهید.

همچنین اگر شرایط مطب و نوع کار شما به شکلی است که از همه گروه های سنی مراجع دارید، می توانید با استفاده از کاغذ دیواری راه راه سفید و آبی مطب خود را طراحی و تزیین کنید. بهترین مکان برای نصب آن جایی رو به رو یونیت دندانپزشکی است، چرا که به محض دراز کشیدن بیمار بر روی یونیت تنها چیزی که بعد از روپوش سفید دندانپزشک می بیند، دیوار مقابلش خواهد بود. با وجود رنگ های سفید و آبی قطعا استرس او به مرور کمتر خواهد شد. دقیقا در تصویر پایین به خوبی از رنگ های آبی و سفید در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی استفاده کرد‌ه اند.

ناگفته نماند همیشه دندانپزشکان رنگ کاغذ دیواری مطب‌شان را با رنگ یونیت دندانپزشکی ست می کنند، تا با این کار مطب خود را زیباتر جلوه دهند. البته رنگ یونیتی که بیماران بر روی آن دراز می کشند هم می تواند، از نظر روانی بر روی آنها اثرگذار باشد. طراحان با توجه به موقعیت روحی بیمار و مکانی که در آن است رنگ ها را تعیین می کنند.

ضمن انتخاب کاغذ دیواری برای دندانپزشکی نکات زیر را از یاد نبرید:

 • با توجه به روانشناسی رنگ و تاثیرات روانی که بر روی بیمار دارد رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید
 • در مورد‌ کاغذ دیواری های مناسب برای سقف اطلاعات کسب کنید
 • حتما جنس کاغذ دیواری برای مطب دندانپزشکی باید قابل شست و شو باشد
 • رنگ و طرح کاغذ دیواری با توجه به رنگ یونیت و مبلمان ست کنید

شما تنها با رعایت کردن همین ۴ نکته می توانید به بهترین شکل ممکن مطب دندانپزشکی خود را طراحی کنید، و مطب تان را آن طور که دوست دارید در نظر هر کسی جلوه دهید. ولی از آنجایی که دندانپزشکان تلاش می کنند، تا احساس آرامش را در بیماران خود ایجاد کنند، همه این موارد را قطعا در زمان خرید کاغذ دیواری برای دندانپزشکی در نظر می گیرند.

جمع بندی: بنابراین با توجه به آنچه گفته شد، طرح و رنگ کاغذ دیواری برای دندانپزشکی باید حد الامکان ساده و با رنگ هایی که باعث کاهش استرس در افراد شود، باشد. معمولا در بسیار مواقع دندانپزشکان رنگ کاغذ دیواری را با رنگ یونیت دندانپزشکی ست می کنند تا با این کار با ایجاد تعادل بین هارمونی رنگ های محیط به زیبایی مطب خود بیافزایند. اینگونه برای بیماران هم دوست داشتنی‌تر است. در نتیجه با رعایت همین نکات ساده با کمترین هزینه ممکن می توانید دکوراسیون مطب خود را تغییر دهید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. یک مطب دندانپزشکی سمت خیابان تجریش داریم می خواستم بدونم که می تونیم از کاغذ دیواری های گلدار و یا داماسک استفاده کنیم؟

  1. به شکل کلی برای مطب دندان پزشکی ما گل ها ی داماسک و طرح های کلاسیک رو پیشنها نمی کنیم و بیشتر طرح های هندسی و ساده رو پیشنهاد می کنیم.

 2. می خواستم بدونم برای مطب دندان پزشکی از چه مدل کاغذ دیواری استفاده کنیم از نظر شما بهتره

  1. ببینید سواال خیلی کلیه و عوامل مختلفی می تونند که در این زمینه تاثیر گذار باشند.
   اما به صورت کلی بخواهیم که پاسخ بدیم پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری های ساده است.
   در صورتی که اطلاعات بیشتر می خواهید با بخش فروش و مشاوره دکورچوب در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا