والپیپر

کاغذ دیواری شومینه در طراحی دکوراسیون منزل

کاغذ دیواری بالای طاقچه شومینه

با استفاده از کاغذ دیواری شومینه می توانید آن را در کانون همه توجهات قرار دهید و منزل تان را متفاوت ممکن نشان دهید، شومینه یک سیستم گرمایش تعبیه شده در درون دیوار است که با استفاده از کاغذ دیواری می توانید آنرا به بهتری شکل ممکن طراحی و تزیین کنید، البته قبل از آن خوب است که از سالم بودن سیستم تهویه منزل تان اطمینان حاصل نمایید و سپس برای نصب کاغذ دیواری بر روی آن اقدام کنید که ادامه به 5 روش حرفه ای استفاده از خرید کاغذ دیواری برای برجسته نشان دادن شومینه اشاره می کنیم.

نصب کاغذ دیواری روی طاقچه شومینه

شاید برای برخی استفاده از کاغذ دیواری هزینه ای اضافی باشد ولی با آن می توانید نمای خاصی برای هر قسمت از خانه تان با طرح و رنگ کاغذ دیواری ایجاد کنید و حتی تنوع خوبی را در سبک و طراحی دکوراسیون منزل تان بدهید، مخصوصا قسمت هایی که زیاد در دید عموم هستند بهترین مکان برای نصب کاغذ دیواری خواهد بود؛ شاید شما نصب کاغذ دیواری پشت تلویزیون اتاق نشیمن و یا نصب کاغذ دیواری پشت تخت خواب را تجربه کرده باشید و دوست داشته باشید این بار برای شومینه منزل تان طرحی متفاوت را امتحان کنید.

نصب کاغذ دیواری روی طاقچه شومینه

می توانید بسته به سلیقه شخصی تان و با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون اتاقی که شومینه در آن قرار گرفته است، از یکی از انواع کاغذ دیواری طرح دار مثل کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری بته جقه، کاغذ دیواری طرح پتینه ای، نقش برجسته، کاغذ دیواری با طرح های هندسی و یا حتی ساده قسمت شومینه را طراحی کنید.

تزیین شومینه با کاغذ دیواری

البته همیشه مجبور نیستید که کاغذ دیواری را بر روی دیوار شومینه نصب کنید و حتی می توانید از دو طرح مختلف برای دیواری روی شومینه و دیوارهای اطراف آن در نظر بگیرید، در واقع به نوعی با این کار دیوار شومینه را از دیوارهای چپ و راست آن تفکیک کنید و نمای آن را متفاوت تر و خاص تر کنید؛ حتی با این روش خلاقانه تر عمل کنید و خود را شخصی هنرمند نشان بدهید.

علاوه بر زیبایی که کاغذ دیواری دارد، شما می توانید با انتخاب رنگی که کاغذ دیواری را تکمیل می کند ظاهری آن را در نهایت سادگی پر جنب و جوش تر و شخصی تر جلوه دهید و با این کار نسبت به روش اول، بیشتر توجه افراد را به سمت شومینه جلب خواهید کرد. البته شما با این روش این شانس را به خود می دهید که با کاغذ دیواری تا سبک دکوراسیون منزل تان را زیباتر کنید.

شاید براساس صحبت هایی که در ابتدا داشتیم این روش، یک روش پرهزینه به نظر بیاید، در صورتی که با این کار شما از اینکه بخواهید همه دیوارهای منزل تان را کاغذ دیواری کنید، خلاص می شوید و هزینه خرید و نصب کاغذ دیواری را برای تان به حداقل می رساند.

استفاده از کاغذ دیواری پانل

ممکن است برخی از افراد از استفاده مداوم و زیاد کاغذ دیواری به نوعی خسته شده باشید و می توانید زمینه دیوار شومینه و پانل های اطراف آن محدود کنید و بقیه قسمت های اتاق را دست نخورده باقی بگذارید، به شکلی که با استفاده از پانل ها و نصب کاغذ دیواری در آنها بین قسمت های قالب های چوبی با آنها کار تفکیک را انجام دهید.

البته در اغلب موارد این نوع طراحی ، یک طراحی سفارشی است که به شما این امکان را می دهد تا هر چه می خواهید تعداد پانل و قاب های روی شومینه و اطراف آن را مشخص کنید.

اگر احساس می کنید استفاده زیاد از کاغذ دیواری فضای اتاق را پیش از حد شلوغ می کند، استفاده از روش فوق برای شما کاملا مناسب خواهد بود مخصوصا افراد که دوست دارند کاملا شیک و لاکچری نشان داده شوند این روش برای آنها کاملا کار آمد است.

حتما بخوانید: استفاده از شومینه در دکوراسیون

نصب دیوارپوش پشت قفسه های کنار شومینه

استفاده از کاغذ دیواری در قفسه های کتاب ایده ای است که می توانید در هر اتاقی از آن استفاده کنید، اما امتحان کردن آن مخصوصا در اطراف شومینه هایی که کتابخانه قرار گرفته است بسیار جالب خواهد بود.

استفاده از کاغذ دیواری در پشت قفسه کتابخانه هایی که کنار شومینه قرار گرفته اند، یکی از راهکارهای مقرون به صرفه و کاملا خلاقانه در طراحی دکوراسیون منزل به شمار می رود و حتی با کمترین هزینه می توانید این کار را انجام دهید؛ به طوری که متوجه خواهید شد که یک رول بیش از حد کافی است.

کاغذ دیواری برای پشت بخاری

اگر بخاری منزل تان در درون دیوار تعبیه نشده است و امکان و قابلیت جا به جایی دارد می توانید با دادن یک زمینه خوب و مناسب برای پشت آن در نظر بگیرید و علاوه بر اینکه به نظر می رسد، این طراحی، چالشی را برای قرار دادن در اطراف بخاری هم برای تکمیل طرح نیز برطرف می کند.

زیرا بسیاری از این نوع سیستم های گرمایشی باید از اشیا دیگر و قطعات مبلمان جدا شوند، بخاری های آزاد همیشه به اندازه شومینه هایی که در درون دیوار قرار گرفته اند، چندان به چشم نمی آیند؛ اما شما می توانید با اضافه کردن کاغذ دیواری در اطراف آن، به فضا جذابیت دیگری بدهید.

استفاده از یک طرح برای شومینه و سایر قسمت ها

البته گاهی مواقع هم پیش می آید که برخی از افراد نسبت به بحث ایجاد تمایز در قسمت های مختلف منزل شان در زمان نصب کاغذ دیواری توجه ندارند و بیشتر دوست دارند همه قسمت ها یک دست و یک شکل شود و بیشتر به سادگی و بی آلایش طراحی دکوراسیون منزل شان تمایل دارند،  بدین ترتیب با همان طرح و رنگ کاغذ دیواری که همه قسمت ها را دیوارپوش کرده اند دیوار شومینه را هم دیوارپوش می کنند.

نکاتی در مورد نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار سیستم های گرمایشی

اگر تصمیم جدی دارید تا از کاغذ دیواری برای طراحی دیوار سیستم های گرمایشی استفاده کنید لازم است که فاکتورهای زیرا در نظر داشته باشید، تا اطمینان حاصل کنید که کاغذ دیواری شما پس از نصب خراب نمیشود و در زیر آن حباب ایجاد نمیشود و در نهایت از دیوار جدا نخواهد شد که برای این منظور باید چهار شرایط زیر برای آن بر قرار باشد:

  1. وجود تهویه مناسب در اطراف شومینه
  2. کاغذ دیواری قابل شستشو باشد تا دوده ها را بتوانید به راحتی با دستمال پارچه مرطوب از روی آن پاک کنید
  3. نصب و راه اندازی متخصص، از آنجا که آماده سازی دیوار و چسب در این منطقه از خانه شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است
  4. پوشش و یا درب های لازم در شومینه

مشاوره انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای دیوار شومینه

بنابراین هنوز با کاغذ دیواری می توانید متفاوت از گذشته طراحی دکوراسیون منزل تان را انجام دهید، و حتی با این کار یک روش جدید را در ایجاد تغییر سبک دکوراسیون منزل تان تجربه کنید و با ایجاد تمایز در این بخش توجه افراد را بیشتر از گذشته به سمت شومینه جلب کنید و زیبایی منزل تان را به نمایش بگذارید؛ ولی حتما قبل از انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری برای طراحی دیوار شومینه از سالم بودن دیوار سطح روی آن و دودکش اطمینان حاصل کنید، جهت کسب اطلاعات بیشتر ما در شرکت دکورچوب در تماس باشید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا