کاغذ دیواری

کاغذ دیواری برای پذیرایی

انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری حال و پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی و انتخاب درست آن اهمیت بسیاری دارد، اتاق پذیرایی بزرگ ترین و جزو اصلی ترین اتاق های هر خانه ای است و همان طور که از نامش پیداست محل پذیرایی از مهمانان می باشد، انتخاب کاغذ دیواری برای این بخش از خانه شامل مجموعه ای متنوع از طرح و رنگ های مختلفی می تواند باشد؛ زیرا با توجه به استایل و دکوراسیون های مختلف مانند دکوراسیون های مدرن، کلاسیک، سنتی و همچنین بزرگ یا کوچک بودن ابعاد اتاق و سالن می توانیم از طرح ها و  رنگ های مختلفی استفاده کنیم.

مشخصات کاغذ دیواری سالن پذیرایی

رنگ اتاقپذیرایی بیشتر از دیگر اتاق های خانه شما در معرض دید می باشد، انتخاب کیفیت عالی در جنس و زیبایی آنها باید بیشتر از دیگر بخش ها مورد توجه قرار گیرد، شرکت های مختلف تولید کننده کاغذ دیواری بیشترین طرح ها و آلبوم هایشان به کاغذ دیواری سالن پذیرایی اختصاص دارد. به همین دلیل اکثر افراد سعی می کنند دکوراسیون شیک و بسیار زیبایی را برای دیوارها و کف این محیط در نظر بگیرند. ایجاد محیطی زیبا با استفاده از کاغذ دیواری و کفپوش مناسب در واقع نشان دهنده ی روحیات و خلقیات شما به مهمانان تان است.

تزیین دکوراسیون داخلی پذیرایی خانه

از دیدگاه متخصصان دکوراسیون داخلی یکی از پایه های اصلی دکوراسیون، خرید کاغذ دیواری می باشد، برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی باید به ترکیب رنگ وسایل خانه نیز توجه بسیاری داشت؛ در بعضی دکوراسیون ها ست کردن رنگ و در برخی دیگر ایجاد تضاد بین رنگ کاغذ دیواری و رنگ وسایل و مبلمان خانه ترکیب زیبایی به وجود می آورد.

توجه داشته باشید که رنگ دیوارپوش پذیرایی باید نسبت به کاغذ دیواری های سایر اتاق ها شیک تر و حتی رسمی تر باشد؛ قطعا کاغذ دیواری که در اتاق خواب ها استفاده می شود نباید در اتاق پذیرایی استفاده کرد.

رنگ مناسب کاغذدیواری

معمولا طرح های شلوغ در سالن پذیرایی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و اگر هم این اتفاق رخ دهد برای تعداد کمی از دیوارها انجام می شود، رنگ کاغذ دیواری پذیرایی می تواند شامل رنگ های ساده و تک رنگی از قبیل رنگ های سفید، کرم قهوه ای، سبز و آبی ملایم باشند.

ایجاد تضاد در رنگ کاغذ دیواری با وسایل و مبلمان پذیرایی می تواند ترکیب رنگ جالبی را به وجود بیاورد برای مثال اگر کاناپه و میز پذیرایی به روشن و بژ باشد، کاغذ دیواری با رنگ های قهوه ای گزینه ی مناسبی برای آن محسوب می شوند، اگر در مبلمان خانه ی شما از پارچه ساده استفاده شده یا از کاناپه استفاده می کنید بهترین انتخاب برای پذیرایی شما کاغذ دیواری با رنگ های ساده می باشد که می تواند طرح های ظریفی را نیز در خود داشته باشد.

ترکیب رنگ کاغذ دیواری حال روشن و ترکیب آن با کفپوش های تیره

اگر کفپوش یا پارکت و لمینت تیره ای دارید بهتر است برای اینکه فضا بزرگ نمایش داده شود از کاغذ دیواری های محو و تک رنگ استفاده کنید رنگ تیره ی پارکت و لمینت فضای داخلی را کوچک نمایش می دهد پس برای اینکه اثر آن را خنثی کنیم می توانیم از کاغذ دیواری های کرم و سفید رنگ استفاده کنیم.

کاغذدیواری طرح خاص

نکته قابل توجه ای که در مورد رنگ کاغذ دیواری پذیرایی با ترکیب رنگ های ساده وجود دارد این است که می توانیم روی دیوارها تابلوها و اکسسوری های مختلفی نصب کنیم و در عین حال نمای دیوار شلوغ نامرتب به نظر نمی رسد.

کاغذ دیواری طلایی گزینه مناسب برای دکوراسیون کلاسیک پذیرایی

دکوراسیون های کلاسیک معمولا گران قیمت هستند و افراد خاصی این نوع طراحی های داخلی را می پسندند، استفاده از رنگ طلایی در کاغذ دیواری برای خانه های کلاسیک بسیار اهمیت دارد، طرح های گلدار و طلا کوبی شده جلوه ی بسیار شیک و زیبایی به فضای پذیرایی می دهد. رنگ طلایی جزو آن دسته از رنگ های شیک و لاکچری می باشد که به دیوار های منزلتان زینت خاصی می بخشد و استفاده از این رنگ در کاغذ دیواری با مبلمان استیل همراه با فرش های ابریشمی و گران گزینه ای مناسب خواهد بود.

معمولا در خانه های دوبلکس و ویلایی شیک از رنگ طلایی برای دیوارپوش ها استفاده می شود، البته استفاده از رنگ کاغذ دیواری طلایی برای پوشش دادن تمام دیوار های پذیرایی مناسب نیست ترجیحا دیوار اصلی را که مبل سه نفره جلوی آن قرار می گیرد یا دیواری که تلویزیون بر روی آن نصب می گردد مناسب ترین گزینه برای رنگ کاغذ دیواری طلایی است.

رنگ کاغذ دیواری تیره، مناسب برای پذیرایی های بزرگ

رنگ تیره اصولا کمتر برای فضاهای پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد. اما بسیار کسانی هستند که تمایل دارند از رنگ های تیره برای پوشش دیوار های خود استفاده کنند. رنگ های تیره نور محیط را می گیرند بنابراین مناسب فضاهایی هستند گه نور گیر مناسبی داشته باشند و فضای بزرگی داشته باشند.

بهتر است در این رنگ از کاغذ دیواری پذیرایی از 2 رنگ تیره با تن های متفاوت استفاده شود برای مثال اگر رنگ کاغذ دیواری شما ترکیبی از رنگ مشکی و سرمه ای باشد بسیار چشم نواز می شود در این صورت شما می توانید از 2 رنگ در دکوراسیون خانه های کوچک و وسایل برای پذیرایی خوب استفاده کنید. این تضاد رنگ باعث چشم نواز شدن دیوارها می شود و حوصله افراد خانواده از دیوار های یک دست سر نمی رود.

کاغذ دیواری مناسب برای سالن های کوچک منزل

آنچه که برای دیگران و مخصوصا مهمان منزل شما مهم است این می باشد که چگونه و چطور وسایل خانه تان چیده شده است و در بین رنگ ها چقدر هماهنگی و همخوانی وجود دارد و توجه آنان را به خود جلب می کند. امروز اکثر خانه ها کوچک و نوقلی ساخته می شود و دیگر مثل قدیم از ساخت خانه هایی با حیاط مستقل و دلباز به آن صورت خبری نیست؛ پس طبیعتا با کوچک شدن خانه اتاق پذیرایی هم کوچک خواهد بود. پس خیلی مهم است که بتوانیم به محیط خود نظم دهیم تا به زیبای آن کمک کرده باشیم. نظم اصلی ترین عنصر زیبایی در محیط است.

اتاق نشیمن و تزئئینات دیوار

اولین کاری که همه افراد برای زیبا سازی محیط خانه و مخصوصا اتاق پذیرایی به ذهن شان می رسد استفاده از کاغذ دیواری های مدل قدیمی و جدید  خوش نقش و رنگ است، محال است کسی حداقل یکبار استفاده از کاغذ دیواری را تجربه نکرده باشد، استفاده از کاغذ دیواری، به شدت می تواند در میزان بزرگی یا کوچکی اتاق پذیرایی تاثیر گذار باشد.

کاغذ دیواری سالن کوچک باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

اگر به تازگی خانه ای جدید خریده اید یا منزل جدیدی را اجاره کرده اید که کوچک است و دوست دارید نمای اتاق پذیرایی خانه دلبازتر و بزرگ تر از اندازه واقعی اش به چشم آید فقط از کاغذ دیواری های رنگ روشن استفاده کنید، خاصیت رنگ های روشن ایجاد و بخشیدن وسعت و بزرگی به محیط است. حتما به خاطر داشته باشید از کاغذ دیواری با زمینه شلوغ استفاده نکنید، کاغذ دیواری طرح شلوغ محیط را بسته تر نشان می دهد.

بهترین رنگ های مناسب برای کاغذ دیواری سالن های کوچک کدامند؟

نصب کاغذ دیواری با طرح و نقش های ظریف و بعضا کم با رنگ روشن، اتاق پذیرایی را بسیار زیبا می کند، حتما در زمان انتخاب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی کوچک به رنگ وسایل داخل پذیرایی و حتی نوع چیدمان آن توجه داشته باشید. حتما با صبر و حوصله و همچنین صرف زمان برای تهیه کاغذ دیواری پذیرایی کوچک تان اقدام نمائید. بهترین کار برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری سالن های کوچک منزل تان این است که از یک کارشناس در زمینه دکوراسیون داخلی منزل مشورت و راهنمایی بگیرید.

6 نکته در مورد اتاق پذیرایی کوچک

  •  استفاده از کاغذ دیواری رنگ روشن با طرح و نقش ساده و کم (هرگز سراغ طرح های شلوغ نروید.)
  • استفاده از آینه دکوراتیو به بزرگی و روشن تر شدن منزل کمک می کند.
  • از پرده های بلند استفاده کنید (پرده باید از سقف تا کف اتاق برسد.)
  • در صورتی پنجره های اتاق پذیرایی خانه تان کوچک است با یه تعمیر جزیی و بزرگتر کردن پنچره ها می توانید به بزرگی و روشنایی بیشتر آن کمک کنید.
  • دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک باید ساده باشد و زیاد آن را شلوغ نکنید و از استفاده پیش از حد رنگ های مختلف پرهیز کنید. حداکثر از سه رنگ همزمان استفاده کنید.
  • رنگ سقف اتاق پذیرایی باید متناسب با رنگ کاغذ دیواری باشد. این کار باعث می شود محیط بزرگ به چشم آید.

روش های طراحی سالن پذیرایی کدامند؟

با توجه به اینکه هر روز شاهد تغییراتی جزیی و یا اساسی در هر کدام از حرفه های مرتبط به امور ساختمانی هستیم و گاهی می بینیم بعضی از این روش ها منسوخ شده اند و برخی دیگر همچنان محبوبیت خود را در بین مردم در امر ساخت و ساز به خوبی حفظ کرده اند.

در گذشته خانه های اغلب حیاط دار و بزرگ بودند و سالن های پذیرایی بزرگی هم داشتند و اما امروزه با توجه به افزایش نرخ رشد جمعیت و مهاجرت بیشتر به کلان شهرهایی چون تهران و افزایش نیاز افراد به مسکن دیگر نمی توانیم به آن صورت شاهد ساخته شدن خانه های حیاط دار و مستقل باشیم و اکثر خانه ها به صورت آپارتمان های نقلی است.

کاغذدیواری ساده پذیرایی

مسلما ما نمی توانیم یک خانه کوچک و نقلی را مثل یک خانه بزرگ تزئین کنیم و دلبازی که در سالن پذیرایی یک خانه بزرگ داریم دیگر در یک خانه کوچک نداریم و لازم است روش های طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری را بدانیم تا از چه نوع کاغذ دیواری با چه طرحی برای یک اتاق پذیرایی کوچک استفاده کنیم بهتر است.

طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری پشت ال سی دی

با کم شدن متراژ خانه و سالن پذیرایی خانه هم کوچک و نقلی می شود و در اکثر خانه ها شاهد حضور تلویزیون در سالن پذیرایی هم هستیم و برای طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری می توانیم از انواع کاغذ دیواری و یا پوستر دیواری پشت ال سی دی  استفاده کنیم.

البته استفاده از کاغذ دیواری طرح داماسک می تواند ما را بسیار لاکچری نشان دهد، استفاده از کاغذ دیواری طرح داماسک به رنگ مشکی و یا طلایی هر کدام جذابیت خاصی به سالن پذیرایی منزل مان می بخشند.

طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری و نقاشی رنگ روغن

ما همیشه مجبور به استفاده از کاغذ دیواری و یا رنگ روغن به تنهایی نیستیم و می توانیم از هر دوی آنها در کنار هم و به طور همزمان بهره ببریم و این گونه منزل ما هم نمای خاصی پیدا می کند، و اگر تناسب رنگ در بین رنگ روغن و طرح و رنگ کاغذ دیواری وجود داشته باشد این زیبایی دو چندان خواهد شد.

طراحی سالن پذیرایی با کاغذ دیواری ساده و راه راه

گاهی اوقات با پیروی از ساده ترین طرح های کاغذ دیواری می تواند به اندازه کاغذ دیواری طرح دار به منزل ما زیبایی بدهد و به همین جهت استفاده از کاغذ دیواری ساده و تک رنگ و یا کاغذ دیواری راه راه می تواند کار ما را راحت و آسان کند.

چیدمان مدرن و ساده نشیمن

کاغذ دیواری راه راه دیوارهای خانه و سالن پذیرایی ما را مرتفع تر نشان می دهد و به عظمت بخشیدن فضای سالن هر چقدر هم که کوچک باشد کمک زیادی می کند و استفاده از این طرح کاغذ دیواری برای هر خانه کوچکی توصیه می شود.

طراحی نشیمن با کاغذ دیواری

از آنجایی که همه افراد چه خانم و چه آقا به دنبال زیبایی منزل خود هستند که البته میزان حساسیت و توجه خانم ها به این مورد در منزل شان به مراتب بیشتر بوده و پیوسته برای این موضوع در تلاش هستند و علاوه بر این که به زیبایی و جذابیت نمای خارجی مجتمع مسکونی و یا خانه خود می دهند دوست دارند نمای داخلی منزل شان حتی از نمای خارجی زیباتر و جالب توجه تر هم باشد و این خود عاملی بر این می شود تا افراد به دنبال دکوراتورهای حرفه ای باشند و یا برای داشتن یک دکوراسیون حرفه ای در اینترنت در این مورد سرچ می کنند.

کاغذدیواری اختصاصی پذیرایی

همه خانم ها دوست دارند دکوراسیون داخلی منزل شان از هر نظر بهترین وضعیت را داشته باشد و دیوارپوش های منزل شان تنها نقاشی رنگ روغن نباشد و حتی در برخی از قسمت های خانه از کاغذ دیواری هم استفاده شده باشد و البته در کنار آن هم امروزه خانم ها اکثرا تمایل دارند کفپوش منزل شان پارکت لمینت باشد.

مخصوصا اگر مبلمان منزل مان را با پارکت لمینت ست کنیم می تواند خانه ما را بسیار منحصر به فرد به نظر بیاید و اگر علاوه بر آن رنگ و طرح کاغذ دیواری را با طرح و رنگ مبلمان و یا کفپوش پارکت لمینت در نظر بگیریم ما را در مقابل دیگران به طرز فوق العاده ای خوش سلیقه نشان می دهد.

انتخاب نهایی مدل کاغذ دیواری برای پذیرایی خانه

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد، بعضی از افراد کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ را می پسندند و بعضی دیگر کاغذ دیواری با طرح شلوغ را دوست دارند. گروهی از افراد هم ممکن است برای اتاق پذیرایی خود از کاغذ دیواری طلایی بخواهند استفاده کنند. همیشه سعی کنید با توجه به موقعیت و متراژ منزل خود کاغذ دیواری پذیرایی را انتخاب کنید.

خرید کاغذدیواری نشیمن

اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است حتما از کاغذ دیوارهای رنگ روشن استفاده کنید. کاغذ دیواری رنگ روشن اتاق را بزرگ تر و دل باز تر نشان می دهد. با توجه به هارمونی رنگ های وسایل موجود در اتاق پذیرایی و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید. اگر می خواهید فضایی خاص را ایجاد کنید حتما با یک کارشناس حرفه ای در مورد انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی مشورت کنید.

 آلبوم ها و برندهای موجود از کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی

چندین آلبوم با طرح های متنوع و رنگ های منحصر به فرد در بازار موجود است. با وجود طرح های مختلف و جذابی که در آلبوهای ایوانکا، آنابلا و ملانیا است به راحتی می توانید طرح ایده آل و مناسب منزل تان را پیدا کنید. آلبوم های ایوانکا، ملانیا و آنابلا با برند گرند دیزاین جز پر طرفدارترین آلبوم های بازار است، یکی از ویژگی های این آلبوم ارائه کاغذ دیواری ای شیک با قابلیت شستشو است.

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی چقدر است؟

با توجه به طرح های مختلف کاغذ دیواری برای اتاق پذیرای کوچک قیمت های موجود در بازار کاملا متفاوت است. با وجود طرح های مختلف و زیاد در آلبوم های کاغذ دیواری ملانیا، ایوانکا و آنابلا و… به راحتی می توانید طرح ایده و مناسب خود را برای اتاق پذیرایی کوچک انتخاب و تهیه کنید.

بعضی از مشتریان ما مستقیم به شرکت دکورچوب مراجعه می کنند و سوالات خود را در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پرسند و کاغذ دیواری منزل خود را انتخاب می کنند، شما هم می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید و در خصوص کاغذ دیواری پذیرایی کوچک سوالات خود را بپرسید و مشاوره رایگان دریافت کنید، در صورت داشتن هر گونه سوالی می توانید در انتهای این پست سوال خود را مطرح بفرمائید یا با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. این تصاویری که از کاغذ دیواری پذیرایی گذاشتید واقعا دلربا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا