والپیپر

کاغذ دیواری برای پذیرایی

انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری حال و پذیرایی

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی نسبت به کاغذ دیواری سایر بخش های منزل از اهمیت بالاتری برخوردار است. درواقع از یک سو پذیرایی بزرگ ترین و اصلی ترین اتاق هر خانه ای محسوب می شود. از سویی دیگر همان طور که از نامش پیداست محل پذیرایی از مهمانان می باشد، بنابراین در انتخاب کاغذدیواری نشیمن باید نکات ریز و درشت بسیاری را در نظر گرفت. رعایت این نکات برای افرادی که اطلاعات کمی در مورد دکوراسیون داخلی دارند کار ساده ای نیست.

کاغذ دیواری پذیرایی

مشخصات کاغذ دیواری سالن پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی باید براساس زیبایی ظاهری، شرایط موجود در معماری و چیدمان آن صورت گیرد. در ادامه به بررسی اجمالی هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

طرح های کاغذ دیواری های مناسب پذیرایی

برخی از کاغذ دیواری ها به طور خاص برای اتاق نشیمن طراحی شده اند؛ طرح داماسک، پتینه، کاغذ دیواری های محو و طرح های آبرنگی همگی نمونه هایی از کاغذدیواری هایی هستند که به طور اختصاصی برای اتاق نشیمن طراحی می شوند. استفاده از طرح های اختصاصی برای پذیرایی کاملاً به سلیقه صاحب خانه و سبک چیدمان اتاق پذیرایی بازمی گردد. در ادامه با چند مورد از محبوب ترین آنها آشنا می شویم.

انواع سبک کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری کلاسیک

یکی از محبوب ترین طرح هایی که در کاغذ دیواری نشیمن به کار می رود طرح های کلاسیک هستند. طرح های کلاسیک شامل انواع گل های اسلیمی، داماسک و نقوش هندسی کلاسیک می باشند. استفاده از این طرح ها فضا را رسمی و باابهت جلوه می دهد. شاید به همین دلیل است که ثروتمندان غالباً دکوراسیون های کلاسیک را برمی گزینند.

کاغذ دیواری مدرن

سبک دکوراسیون مدرن سرشار از خلاقیت، خرق عادت و غافل گیری های هنری ست. شاید بتوان گفت کاغذ دیواری مدرن نیز مانند انسان های مدرن هیجان انگیز و غیرقابل پیش بینی است. طرح های هندسی، آبرنگی و اشکال نامتقارن در کاغذ دیواری پذیرایی سبک مدرن به چشم می خورد.

کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری پتینه

طرح های پتینه با الهام از هنر کهنه کاری بوجود آمده اند. این طرح بدلیل زیبایی خاص و استقبال افراد در کاغذ دیواری ها هم به کار می رود. کاغذ دیواری پتینه ترکیبی از دنیای مدرن و دنیای سنتی را به نمایش می گذارد. این ترکیب به قدری همگون به نظر می رسد که امکان دسته بندی آن در گروه کلاسیک یا مدرن را ناممکن می سازد.

کاغذ دیواری ساده

گاهی کاغذ دیواری پذیرایی از انواع ساده انتخاب می شود. درواقع طرح های ساده تر کم ریسک تر هستند و برای افرادیکه از دکوراسیون داخلی چیزی نمی دانند کار را ساده می کنند. اما این تنها ویژگی مثبت کاغذ دیواری های ساده نیست. می توان با استفاده به جا از آن به عنوان یک عنصر تکمیلی به آن نگاه کرد. تصور کنید مبلمان یک منزل دارای طرح گلدار و شلوغ باشد و یا اکسسوری های طرحدار زیادی به گونه ای در کنار هم قرار گرفته اند که فضا اشباع به نظر می رسد.

کاغذدیواری ساده

در چنین شرایطی اگر از کاغذ دیواری طرح دار استفاده شود اوضاع بغرنج تر می شود. بهترین ایده برای چنین فضاهایی استفاده از کاغذ دیواری ست که تا جای ممکن ساده و خلوت باشد. با این انتخاب اثر طرح های متنوع و وسیع در دکوراسیون تلطیف خواهد شد.

ویژگی های پذیرایی در انتخاب نوع طرح و رنگ

به جز نوع طرح که مطابق سلیقه فرد و سبک چیدمان انتخاب می شود، معماری پذیرایی نیز در انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری پذیرایی نقش دارد. به عنوان مثال میزان نور فضا می تواند در تعیین نوع کاغذ دیواری نقش داشته باشد. اگر پذیرایی شما از نور طبیعی کمی برخوردار است، بهتر است به سراغ کاغذ دیواری های روشن تر بروید. یا اگر فضای پذیرایی شما بسیار کوچک است بهتر است طرح هایی را که انتخاب می کنید که بیش از حد درشت نباشد. زیرا این طرح ها در فضای کوچک زیبا به نظر نخواهند رسید.

ویژگی های نشیمن در انتخاب کاغذ دیواری

دکوراسیون پذیرایی و کاغذ دیواری

از دیدگاه متخصصان دکوراسیون داخلی، یکی از مؤثرترین کارهایی که می توان برای تغییر دکوراسیون انجام داد خرید کاغذ دیواری می باشد. برای انتخاب رنگ آن باید به ترکیب رنگ وسایل خانه نیز توجه بسیاری داشت؛ در بعضی دکوراسیون ها ست کردن رنگ و در برخی دیگر ایجاد تضاد بین رنگ کاغذ دیواری و رنگ وسایل و مبلمان خانه ترکیب زیبایی به وجود می آورد.

توجه داشته باشید که رنگ دیوارپوش پذیرایی باید نسبت به کاغذ دیواری های سایر اتاق ها شیک تر و حتی رسمی تر باشد؛ قطعا کاغذ دیواری که در اتاق خواب ها استفاده می شود نباید در اتاق پذیرایی استفاده کرد.

رنگ مناسب کاغذدیواری

معمولا طرح های شلوغ در سالن پذیرایی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت انتخاب طرح شلوغ استفاده از آن محدود به یک یا چند دیوار خواهد شد. رنگ کاغذ دیواری پذیرایی می تواند شامل رنگ های ساده و تک رنگی از قبیل رنگ های سفید، کرم قهوه ای، سبز و آبی ملایم باشند.

ایجاد تضاد در رنگ کاغذ دیواری با وسایل و مبلمان پذیرایی می تواند ترکیب رنگ جالبی را به وجود بیاورد. برای مثال اگر کاناپه و میز پذیرایی روشن و بژ باشد، کاغذ دیواری با رنگ های قهوه ای گزینه ی مناسبی برای آن محسوب می شوند. اگر در مبلمان خانه ی شما از پارچه ساده استفاده شده یا از کاناپه استفاده می کنید بهترین انتخاب برای پذیرایی شما کاغذ دیواری با رنگ های ساده می باشد. 

کاغذدیواری طرح خاص

نکته قابل توجه ای که در مورد رنگ کاغذ دیواری پذیرایی با ترکیب رنگ های ساده وجود دارد این است که می توانیم روی دیوارها تابلوها و اکسسوری های مختلفی نصب کنیم و در عین حال نمای دیوار شلوغ نامرتب به نظر نمی رسد.

دکوراسیون خانه های کوچک

اتاق نشیمن و تزئئینات دیوار

نحوه استفاده از کاغذ دیواری در پذیرایی

بهتر است پیش از آنکه برای کاغذ دیواری پذیرایی اقدام کنید در مورد نحوه استفاده از و میزان پوشش دیوارها با آن تصمیم بگیرید. باید بدانید که در انتخاب یکی از گزینه های زیر به نوع طرح و رنگ کاغذدیواری شما وابسته است.

پوشش تمام دیوارها با یک کاغذدیواری، این روش پوشش دیوارها درواقع ساده ترین و رایج ترین روش است. و اغلب در منازل سنتی که از کاغذ دیواری های مدل قدیمی یا کلاسیک استفاده می کنند به کار می رود.

پوشش یک دیوار، می توانید یک طرح بسیار خاص و جذاب را انتخاب کنید و آن را بر روی یک دیوار نصب کنید. این دیوار می تواند هر جائی از پذیرایی باشد ولی معمولاً دیوار پشت تلویزیون یا دیواری که شومینه در آن قرار می گیرد را به عنوان دیوار اکسنت در نظر می گیرند.

کاغذ دیواری یک دیوار

پوشش دیوارها از خط مبل، در این روش قسمت پایین دیوار تا جائیکه ارتفاع مبل بالا آمده است رها شده و تنها قسمت های بالاتر از این فضا با کاغذ دیواری پوشانده می شود. این روش اغلب در سبک دکوراسیون کلاسیک به کار می رود.

پوشش سقف، پوشاندن سقف پذیرایی با کاغذ دیواری می تواند یک ایده جالب برای به تصویر کشیدن تفاوت است. پوشش سقف با کاغذ دیواری گرچه نصب پیچیده تری دارد اما می تواند تأثیر شگرفی بر دکوراسیون داخلی پذیرایی شما داشته باشد. اغلب طرح هایی برای پوشاندن سقف انتخاب می شوند که طرح به صورت منظم و نسبتاً ریزی داشته باشد.

 آلبوم های کاغذ دیواری پذیرایی

چندین آلبوم مناسب پذیرایی با طرح های متنوع و رنگ های منحصر به فرد در بازار موجود است. با وجود طرح های مختلف و جذابی که در آلبوهای ایوانکا، آنابلا و ملانیا است به راحتی می توانید طرح ایده آل و مناسب منزل تان را پیدا کنید. در این آلبوم ها می توان انواع مختلف طرح ها و رنگ ها را در باکیفیت ترین جنس ها مشاهده کنید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. این تصاویری که از کاغذ دیواری پذیرایی گذاشتید واقعا دلربا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا