کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

فهرست عناوین پنهان

خلاقیت مبحثی ست که در بسیاری از جنبه های زندگی ما جاری و ساری ست و دکوراسیون داخلی نیز از این امر مستثنی نیست. با قدم گذاشتن در وادی ناشناخته ها و انجام کارهایی که کمتر کسی مبادرت به انجام آن کرده است به شناخت عرصه های جدیدی پی خواهید برد. دکوراسیون داخلی می تواند شروع خوبی برای تمرین خلاقیت ذهنی باشد. از آن گذشته منافع بهره مندی از یک دکوراسیون زیبا و البته خلاقانه بر روح و جسم آدمی بیشمار است. در این مطلب سعی داریم به روش های خلافانه و متفاوت استفاده از کاغذ دیواری بپردازیم و این عنصر زیبا را به طرق مختلف لذت ببریم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خلاقیت با کاغذ دیواری

شاید استفاده از کاغذ دیواری برایتان امری عادی باشد و تصور نکنید که همین یک عنصر ساده را می توان به روش های منحصر به فردی به کار برد. بسیاری از افراد از خرید کاغذ دیواری به عنوان یک چالش یاد می کنند. درواقع عدم شناخت درست از این عنصر و روش های ست کردن و استفاده از آن شاید دلیل اصلی عدم انتخاب صحیح آن باشد. با داشتن برنامه ای از پیش تعیین شده خواهید توانست براحتی از پس خرید آن بر بیابید. در پاراگراف های بعدی با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

راههای استفاده از کاغذ دیواری

دیوار اکسنت

در گذشته هدف از استفاده از کاغذ دیواری پوشاندن دیوارهای بعضاً رنگ و رو رفته و قدیمی بود ولی این روزها هدف عمده افراد ایجاد تنوع با آن است. به همین دلیل کارکرد آن دستخوش تغییراتی شده است. بنابراین شاید دیگر ضرورتی نداشته باشد همه دیوارها را کاغذ کنید. بهتر است یک دیوار اصلی را به عنوان دیوار اکسنت انتخاب کنید و بعد طراحی آن را به گونه ای کاملاً متفاوت از سایر بخش ها انجام دهید.

دیوار بالای میز

برخی از مواقع به دلیل قرار گرفتن میز و سایر اشیاء بخش های پایینی دیوار به طریقی خارج از تیررس دید قرار می گیرند در این مواقع بهتر است هم برای صرفه جویی بیشتر در هزینه ها و هم زیبایی کار قسمت بالایی را با کاغذ دیواری پوشش دهید. شاید باورش برایتان سخت باشد اما همین کار به ظاهر ساده می تواند جلوه خاصی به فضا ببخشد و علاوه بر خارج کردن دیوارها از سادگی هارمونی و یکپارچگی آن را به رخ بکشد.

کاغذ دیواری نیمی از دیوار

فضای مطالعه اختصاصی

با یک لیوان چای و کتاب مود علاقه تان بعد از ظهر آرامی را برای خود رقم بزنید. برای آماده کردن چنین فضای دلپذیری می توانید فضایی را به آن اختصاص دهید. می توانید یک دیوار را با کاغذ دیواری موردعلاقه تان بپوشانید و قسمت پایین آن را سکو قرار دهید. سپس از کوسن های همخوان با رنگ کاغذ دیواری برای پوشش آن استفاده کنید.

دکوراسیون فضاهای پیچیده

شاید از وقت گذاشتن بر روی برخی از قسمت های منزل به دلیل پیچیدگی ها و عدم تقارن کاملاً ناامید شده باشید یا حتی اصلاً به این موضوع فکر هم نکرده باشید که این قسمت ها هم می توانند به طریقی نقشی بر زیبایی کلی اتاق داشته باشند. یکی از این فضاها دیوار زیر راه پله ها است. انتخاب یک کاغذ دیواری با رنگ و طرحی کاملاً متفاوت می تواند آن قسمت را تبدیل به نقطه عطف کند.

دکوراسیون فضای پیچیده با کاغذ دیواری

سرویس بهداشتی و حمام

استفاده خلاقانه کاغذ دیواری فقط محدود به اتاق پذیرایی و اتاق های خواب نمی شود؛ این روزها استفاده از آن در فضاهای مرطوبی مثل حمام و سرویس بهداشتی نیز رایج شده است. این رویکرد نوین به مدد استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در تولید کاغذ دیواری می باشد که قابلیت عدم جذب رطوبت و مقاومت بالا در برابر آن را ایجاد کرده است.

کاغذدیواری روشویی3

سقف

استفاده خلاقانه از کاغذ دیواری می تواند به سقف منزل هم برسد. این راهکار گرچه ممکن است بیش از حد خلاقانه باشد و ممکن است با این مورد خیلی آشنا نباشید ولی امکان استفاده از کاغذ دیواری در سقف نیز وجود دارد. می توان از انواع کاغذ دیواری نقش برجسته بدین منظور استفاده کنید.

پشت کمد

کاغذ دیواری را می توان برای پوشاندن دیوار پشت کمد یا انواع قفسه های کتاب و لوازم دکوری به کار برد. این کار حسی جدید در فضا ایجاد می کند و رنگ و نقشی دلپذیر به آن می بخشد. برای این منظور می توانید از انواع کاغذ دیواری پشت چسب دار با طرح های خاص هماهنگ با فضای اطراف استفاده کنید.

6 دلیل برای استفاده از کاغذ دیواری

به طور کلی ممکن است مردم یا کاغذ دیواری را دوست داشته باشند یا اینکه اصلا دوست نداشته باشند. در هر صورت هر طراحی معتقد است که قطعا کاغذ دیواری می تواند در شرایط مختلف برای هر کسی کارآمد باشد. اگر طرح و رنگ کاغذ دیواری را به شیوه ای صحیح انتخاب کرده باشید و اقدامات لازم را قبل و بعد نصب آن انجام داده باشید بدون شک از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی راضی خواهید بود.

فرقی نمی کند که شما چه سلیقه ای دارید و سبک دکوراسیون منزل تان چیست، مهم این است که منزل تان هر طوری که باشد از بین چند میلیون طرح و رنگ مختلف کاغذ دیواری حتما طرح هایی وجود دارند که برای آن مناسب هستند. به همین دلیل در اینجا قصد داریم در مورد 6 دلیل مهم و اساسی در استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی برای تان توضیح دهیم تا چگونه و چطور بهترین سبک طرح و رنگ کاغذ دیواری را پیدا و انتخاب کنید.

 

1- انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری براساس طرح دکوراسیون منزل

رنگ و طرح کاغذ دیواری نشان دهنده خیلی چیزها می تواند باشد و حتی برای بسیاری از افراد ممکن است ترسناک هم باشد چرا که اغلب افراد عادت ندارند تا در مورد طراحی دکوراسیون منزل شان اظهار نظر کنند و این اصلا نمی تواند برای تان در آینده ای نه چندان دور راضی کننده باشد چرا که هر کسی می خواهد در خانه خود احساس راحتی و آرامش را داشته باشد.

انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری

یکی از دلایلی که کاغذ دیواری را تبدیل به گزینه ای موثر در طراحی دکوراسیون کرده است به خاطر وجود طرح و رنگ های مختلفی است که از آن در دسترس افراد قرار دارد می باشد. چه به دنبال کاغذ دیواری رنگارنگ باشید و چه کاغذ دیواری با رنگ های خنثی و یا کاغذ دیواری طرح دار یا کاغذ دیواری ساده، و چه کاغذ دیواری برجسته و یا کاغذ دیواری معمولی یا حتی با طرح های هندسی و یا گلدار، کاغذ دیواری می تواند میلیون ها روش را به شما ارائه دهد تا از آن به شکل خلاقانه تری استفاده کنید و طراحی دکوراسیون را متفاوت تر ببینید و احساس کنید.

تجربه ثابت کرده است که اگر به طرح و رنگ خاصی از کاغذ دیواری علاقه داشته باشید حتما پس از صرف زمان در پیدا کردن، آن را خواهید یافت. اگر وقت کافی برای پیدا کردن کاغذ دیواری مناسب صرف کنید قطعا طرحی را پیدا می کنید که می تواند خانه شما را به کلی متحول کند.

اگر به تصویر پایین دقت کنید می بینید که در طراحی اتاق غذاخوری تنها یکی از دیوارها با کاغذ دیواری دیوارپوش شده است و سایر دیوارها سفید و یک دست هستند و طرح و رنگ کاغذ دیواری براقیت و جنب و جوش خاصی در فضا ایجاد کرده است. جفت شدن کاغذ دیواری طلایی و تکه های چوب، باعث می شود تا فضایی شیک و راحت را داشته باشید.

2- همه قسمت های منزل تان را هرگز با کاغذ دیواری دیوارپوش نکنید

طرح و رنگ های کاغذ دیواری برجسته و یا رنگارنگ توجه شما را به خود جلب نمی کنند مگر اینکه به شیوه ای اصولی و موثر از آنها استفاده کنید.  یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است افراد مرتکب شوند این است که همه قسمت های منزل شان را کاغذ دیواری می کنند و یا ممکن است از یک طرح و رنگ کاغذ دیواری حتی استفاده کنند. حتی برخی مواقع اصلا لزومی ندارد تا همه منزل تان کاغذ دیواری شود و فقط باید از آن به شکل جهت طراحی قسمت هایی که ممکن است منزل تان را بد نما کرده باشد استفاده کنید.

پوشش همه دیوارها با کاغذ دیواری

برای اینکه فضا اتاق تان برای شما کسل کننده نباشد بهتر است که فضاهایی که برای شما حالت یکنواخت و تکراری شده اند را با استفاده از مقدار کمی کاغذ دیواری تغییر دهید. اگر اتاق تان پنجره ای دارد و میزکارتان در یک جای ثابت است سعی کنید آن را مقابل پنجره بگذارید و برای ایجاد جلوه بیشتر در آن فقط همان یک قسمت را با کاغذ دیواری دیوارپوش کنید.

دقیقا همین روش برای اتاق خواب هم به خوبی قابل اجرا است با این تفاوت که دیوار مد نظر در پشت تخت خواب تان خواهد بود. با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب تان می توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری را مشخص کنید و پشت تخت خود را با کاغذ دیواری طراحی کنید و یا حتی در کنار آن از سایر اقلام تزیینی هم بهره ببرید.

همان طور که در تصویر بالا می بینید به خاطر اینکه دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک است از رنگ های تیره بیشتر استفاده شده ولی رنگ کاغذ دیواری در تصویر پایین که با رنگ کفپوش به خوبی ست شده است رنگی خنثی و کاملا مناسب با سبک دکوراسیون اتاق خواب را دارد.

می بینید اگر طرح و رنگ کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به سبکی که دارد انتخاب شود می تواند برای هر کسی کاملا جذاب و گیرا باشد و با ایجاد علاقه افراد هم بشود، چرا که هر سیاهی در عین سیاه بودنش زشت نیست و هر سفیدی در عین سفید بودن زیبا نیست مگر اینکه با نحوه استفاده و به کار گرفتن آنها زشت بودن و یا زیبا بودن شان را نشان دهید.

3- از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه ای هنرمندانه بهره ببرید

حتما در دو روش اول متوجه شده اید که اگر از کاغذ دیواری به شیوه ای هنرمندانه استفاده نکنید حتما برای شما کسل کننده و یکنواخت خواهد شد. سعی کنید طرح های جدید و متفاوت را در طراحی دکوراسیون منزل تان امتحان کنید. برخی از طرح های کاغذ دیواری کاملا خاص و هنری هستند به شکلی که گاهی برخی از افراد نمی دانند چگونه باید از آنها استفاده کنند تا خانه ای زیبا داشته باشند که در چنین شرایطی یا به شیوه ای اشتباه از آن استفاده می کنند و یا اینکه کلا از نصب کردن آن صرف نظر می کنند.

خلاقیت در استفاده از کاغذ دیواری

برای ایجاد جلب توجه با طرح خاص کاغذ دیواری خوب است که قسمت های محدود منزل تان و مکان های خاص را در نظر بگیرید. حتما برای ایجاد نما و جلوه بیشتر در منزل نباید یک دیوار بزرگ را انتخاب کنید و کاغذ دیواری را روی آن نصب کنید. گاهی در حداقل فضا بهتر از یک فضای بزرگ می توانید کارتان را اجرا کنید و خلاقیت خود را در در استفاده از کاغذ دیواری نشان همه بدهید.

اگر خانه تان کوچک است و مجبور هستید از اتاق زیرشیروانی برای اتاق کار و مطالعه خود استفاده کنید می توانید قسمت هایی که از نظر شما می تواند شما را ناراحت کند و یا حتی از نظر شما برای دعوت یک مهمان به آنجا نامناسب باشد با استفاده از چند نکته کاغذ دیواری این مشکل را برای همیشه حل کنید. برای این کار کافی است تا کاغذ دیواری را روی قسمت های مورب در سقف شیروانی نصب کنید و با این کار اتاقی متفاوت برای خود طراحی کنید. و حتی دیوار مجاور آن را با همان طرح تزیین کنید تا اتاقی زیبا برای خود داشته باشید. تنها با کمی سلیقه به خرج دادن و مقدار کمی کاغذ دیواری اتاقی زیبا برای خود طراحی خواهید کرد.

4- استفاده از کاغذ دیواری در مکان های غیر معمول

حتی برای اینکه هنرمندانه از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید می توانید از آنها در جایی استفاده کنید که ممکن است در دید عموم نباشد اما هر از گاهی می تواند نگاه هر کسی را به طور کاملا اتفاقی به سمت خود جلب کند به بهترین شکل بهره ببرید.  در حقیقت باید از کاغذ دیواری در جایی که چندان معمول نیست استفاده کنید جایی چون در داخل کمد و حمام. حتی در قسمت هایی از زیر شیروانی هم می توانید از این روش استفاده کنید. کافی است تنها یکی از دیوارهای زیر شیراونی که زاویه مورب شکل دارد را برای اینکار انتخاب کنید.

استفاده غیر معمول از کاغذ دیواری

5- کاغذ دیواری تنوعی در طراحی دکوراسیون

اگر از استفاده کاغذ دیواری در قسمت هال و نشیمن و پذیرایی خسته شده اید می توانید از طرح های مناسب کاغذ دیواری برای طراحی دیوار آشپزخانه و قسمتی از دیوارهای اطراف آن بهره ببرید. (کاغذ دیواری آشپزخانه) این روش یک کار کاملا جدید در نحوه استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آید. حتی اگر به دنبال روشی برای ایجاد تنوع در نحوه استفاده از کاغذ دیواری هستید می توانید از آن برای طراحی و تزیین سقف اتاق کمک بگیرید. حتما نباید دیوارهای اتاق مزین به طرح گل باشند گاهی باشد خلاف قاعده همیشگی در طراحی دکوراسیون عمل کرد.

حتی می توانید از طرح های کاغذ دیواری آبرنگی برای طراحی اتاق خواب استفاده کنید. به شکلی که وقتی به پشت تختخواب نگاه می کنید حس می کنید که سطل رنگ ها مختلف را به دیوار پاشیده اند و این تنوع طرح یک سبک جدید از طراحی را برای داشتن اتاق خوابی شاد و جذاب می توان به شمار آورد.

6- کاغذ دیواری به مراقبت کمی نیاز دارد

ممکن است عده ای تصور کنند که مراقبت و نگهداری از کاغذ دیواری کار دشواری است و شاید به همین علت توصیه می شود که همه دیوارها را با آن دیوارپوش نکنند. اما باید بگوییم که تا توسعه هرچه بیشتر در فناوری تولید کاغذ دیواری اغلب کاغذ دیواری های موجود در بازار قابلیت و سازگاری با آب و رطوبت را دارند و از آنها می توانید با خیالی آسوده استفاده کنید. اگر می خواهید همان طور که دیوارهای منزل را تمیز کنید در زمان تمیز کردن کاغذ دیواری به آن آسیبی وارد نشود خوب است که از کاغذ دیواری با جنس وینیل یا پی وی سی استفاده کنید و فقط تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراقب باشید تا وسایل تیز و برنده به آنها اصابت نکند.

به همین دلیل می توانید از کاغذ دیواری قابل شستشو با خیالی راحتی در آشپزخانه هم استفاده کنید. خوبی و مزیت این نوع کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی در این است که بدون هیچ نگرانی و محدودیتی می توانید از آن استفاده کنید.

دلایل استفاده از کاغذ دیواری

 

 

تاثیر کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه

کاغذ دیواری ابزاری فوق العاده ای برای ایجاد نمایی زیبا و دلپذیر در منزل شما می باشد که در طرح ها بافت ها رنگ ها و مدل های خاص و منحصر به فردی وجود دارد و بسته به سلیقه و انتخاب شما می توانند طرح های ساده و لطیف و یا جسورانه و پر رنگ و نقشی داشته باشند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است کاغذ دیواری ها را می توانید به صورت های مختلف در دکوراسیون منزل تان مورد استفاده قرار دهید. اگر مایلید تا از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید اما ایده ای ندارید با ما همراه باشید.  در این مقاله سعی داریم تا به تاثیر 7 رنگ، طرح و نحوه ی نصب کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه ها بپردازیم.

1) به کار بردن کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه ها بر روی تمامی دیوار ها

پوشاندن تمامی دیوار ها با کاغذ دیواری یکی از روش های کلاسیک و قدیمی است که از اوایل ورود کاغذ دیواری ها به عرصه ی دکوراسیون انجام شده است. البته ممکن است این روش در قشر جدید مردم که طرف دار سادگی و دکوراسیون مدرن می باشند محبوبیت چندانی نداشته باشند اما هنوز هم در بسیاری از منازل کاغذ دیواری ها را بر روی تمامی دیوار ها نصب می کنند.

نکته ی مهمی که در نصب کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل تان اهمیت دارد این است که بتوانید با گذشتن از طرح ها و رنگ های روشن و اشکال هندسی تکرار شونده که جز ترند های دهه ی 70 و 80 میلادی بودند نمایی زیبا از کاغذ دیواری در منزل تان به وجود بیاورید. می توانید از پوستر هایی با تصاویر زیبا برای سالن پذیرایی و یا تصاویر و ترکیب رنگ های جسورانه و به صورت تمام پوشیده بر روی دیوار های اتاق خوابتان نصب کنید. در واقع پوستر های دیواری نسل جدیدی از کاغذ دیواری ها هستند که بر روی آن ها تصاویری بزرگ و HD طراحی می شود و می تواند به طور کامل نمای یک دیوار را به خود اختصاص بدهد.

2) سعی کنید دیوار ها را فقط با نیمی از کاغذ دیواری بپوشانید.

یکی دیگر از روش های استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه پوشاندن دیوار ها فقط در بعضی از قسمت های اتاق می باشد. می توانید برای آن که فضای منزل تان مدرن و زیبا شود و از حالت یکنواختی خارج گردد در بعضی دیوار ها از کاغذ دیواری استفاده کنید. همچنین می توانید در اتاق ها فقط نیمی از دیوار ها را کاغذ دیواری کرده و نیمی دیگر را ساده باقی بگذارید و یا از پنل های دیگری مانند سنگ، چوب و یا دیگر دیوارپوش ها استفاده کنید. معمولا این روش در خانه هایی که مدرن هستند مورد استفاده قرار می گیرد و جلوه ای جالب و تازه دارد.

3) چگونه از کاغذ دیواری راه راه در اتاق نشیمن استفاده کنیم؟

همان طور که می دانید طرح های راه راه می توانند در اندازه ی هر چیزی تغییر ایجاد کنند برای مثال زمانی که شما پیراهن راه راه که خطوطش به صورت عمودی می باشد را بپوشید باعث می شود که لاغر تر به نظر برسید و اگر خطوط افقی باشد بر عکس این موضوع اتفاق می افتد. این مورد در کاغذ دیواری های راه راه نیز صدق می کند.

اگر می خواهید از این کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که محیط منزل شما به چه صورت است؟ اگر سقف منزل شما کوتاه است باید از کاغذ دیواری راه راه با خطوط عمودی استفاده کنید تا دیوار های خانه بلند تر به نظر برسند. اگر منزل شما کوچک است به شما توصیه می کنیم از کاغذ دیواری راه راه با رنگ های ملایم و روشن استفاده کنید. ترکیب این کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه های مدرن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

4) کاغذ دیواری گلدار و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

گل ها و گیاهان همیشه تاثیر خوبی بر روی روحیه ما می گذارند و تقریبا در تمامی طراحی و دکوراسیون منازل به هر شکلی که باشد توصیه می شود که از گلدان ها و گیاهان آپارتمانی حتما در آن استفاده شود. کاغذ دیواری های گلدار نیز تاثیری مشابهه بر روی دیوار های اتاق شما می گذارد، می توانید با نصب آن ها فضایی دوست داشتنی، صمیمی و گرم داشته باشید.

از کاغذ دیواری های گل گلی بیشتر در منازلی با سبک های کلاسیک مانند دکوراسیون خانه های شابی شیک استفاده می شود. اگر مایل نیستید تا کاغذ دیواری که در منزلتان استفاده می کنید شلوغ و پر نقش باشد می توانید از کاغذ دیواری گل داری استفاده کنید که طرح آن فقط یک گل بزرگ و تک باشد و در دیگر نقاط کاغذ دیواری از رنگ های ساده استفاده شده باشد.

5) ست کردن کاغذ دیواری با کفپوش های چوبی

بسیاری از اشخاص دوست دارند تا میان کاغذ دیواری و کفپوش های چوبی منزلشان هماهنگی و هارمونی وجود داشته باشد. بهترین راه برای ایجاد این هارمونی انتخاب رنگ های متناسب با کفپوش های منزل شما می باشد. برای مثال اگر کف اتاق نشیمن شما پارکت لمینت طلایی می باشد سعی کنید از رنگ هایی متناسب با آن مانند کاغذ دیواری طلایی، کاغذ دیواری کرم قهوه ای و کاغذ دیواری بژ برای دیوار ها استفاده کنید.

پارکت ها و پارکت لمینت ها از جنس چوب هستند، می توانید از دیوارپوش ها و کاغذ دیواری طرح چوبی نیز استفاده کنید. معمولا از این دیوارپوش ها در دکوراسیون خانه های روستیک استفاده می شود که حال و هوایی روستایی و قدیمی دارند.

6) رنگ کاغذ دیواری و تاثیر آن در دکوراسیون خانه های مدرن

سبک مدرن سبکی جوان پسند است که بسیار ساده و زیبا می باشد. تاثیری که کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه های مدرن می گذارد بسیار محسوس است و هر شخصی پس از وارد شدن به منزل شما و با دیدن کاغذ دیواری اتاق شما متوجه خواهد شد که سبکی که شما در منزل خود به کار گرفته اید سبکی مدرن و جدید است.

در طراحی های مدرن معمولا از خطوط و اشکال هندسی به صورت زاویه دار و خطوط شکسته استفاده می شود رنگ ها و طرح ها همگی به صورت جسورانه به کار گرفته شده اند و رنگ هایی با پیگمنت های قوی و پر رنگ بسیار در آن ها استفاده شده است. طرح های آبرنگی می تواند محیطی شاد و رنگی برای دیوار های منزل شما به وجود بیاورد. از این نوع کاغذ دیواری ها معمولا در اتاق خواب های نوجوانان و جوانان استفاده می شود و یا در قسمت هایی از ستون ها و دیوار های دکوراتیو.

7) ایجاد محیطی کلاسیک و مجلل با کاغذ دیواری های داماسک

اگر سبک دکوراسیون منزل شما کلاسیک است و دوست دارید کاغذ دیواری که انتخاب می کنید فضای خانه را مجلل و کلاسیک بکند بهترین انتخاب کاغذ دیواری طرح داماسک می باشد. کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه های کلاسیک معمولا شامل طرح های براقی مانند کاغذ دیواری طلایی و کاغذ دیواری نقره ای می باشند اما اگر شما از رنگ های براق خوشتان نمی آید می توانید از رنگ های ملایم تری مانند کاغذ دیواری کرم قهوه ای و آبی روشن استفاده کنید.

این که کاغذ دیواری منزل تان به چه رنگی باشد به دیگر اجزا و لوازم منزل تان بستگی دارد. اگر مبلمان و اجسام دکوراتیو منزل شما پر نقش و نگار است به شما توصیه می کنیم از طرح های ساده تری برای کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید. زمانی که کاغذ دیواری شلوغ باشد، لوازم و اثباب خانه نیز پر نقش و نگار باشند فضای خانه آشفته و بی نظم به نظر می رسد. سعی کنید کاغذ دیواری و لوازم خانه را در سادگی و پر طرح بودن به صورت متعادل در اجزاء منزل تان به کار ببرید.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری پوستری چهره 

فضای کمد و گنجه ها را با کاغذ دیواری تغییر دهید

با کاغذ دیواری فضای داخل کمد اتاق‌تان را زیباتر و جذاب‌تر کنید. وجود کاغذ دیواری بر روی دیوار داخل کمد و آویختن لباس در جلوی آن قطعا نمای دیگری را به محض باز شدن در کمد به نمایش خواهد گذاشت. این روش از جمله کارهای خلاقانه در طراحی دکوراسیون منزل است که می ‌توانید به زیبایی آن بی‌افزایید. حتی با این کار می ‌توانید فضای اتاق انباری را بهبود دهید. حتما نباید وسایل اضافه روی هم ریخته باشند. می‌ توان با مرتب کردن و سر و سامان دادن به آن و تزیین کردن دیوارها با کاغذ دیواری محیط آن را مثل خانه خواهید کرد.

اینفوگرافیک-هفت-روش-استفاده-از-کاغذ-دیواری-در-طراحی-دکوراسیون-داخلی-منزل-879x1024

جمع بندی: کاغذ دیواری برای جاهایی مثل اتاق خواب، هال و نشیمن و اتاق پذیرایی و دفتر کار و هتل و رستوران و… نیست. با کاغذ دیواری می‌توانید سرویس‌ ها و فضای داخل کمد را بهتر طراحی کنید. حتی با آن می ‌توانید اتاق‌ های تاریک و کوچک را وسیع‌تر کنید و به آن عمق بیشتری بدهید. کاغذ دیواری ‌های شیک و لاکچری تنها برای طراحی دیوار نیست، گاهی می‌ توانید از آن برای طراحی سقف اتاق استفاده کرد و با یک نورپردازی عالی به آن نما و جلوه بیشتری داد.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا