کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

7 روش متفاوت که با استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل تان، متفاوت و خلاقانه‌تر عمل می‌کنید، و سبک طراحی خانه را تازه و جدیدتر خواهید کرد. با کمترین مقدار کاغذ دیواری هم می‌توانید با تزیین کردن قسمتی از اتاق تاثیر تغییرات را ببینید، پس با ما همراه باشید.

7 روش مختلف استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل

به نظر می‌رسد مردم نسبت به خرید کاغذ دیواری احساسی متفاوت‌تری دارند. از طرفی، کاربرد و تغییر آن به راحتی ساده نیست، از طرف دیگر، می‌توانید با استفاده از آن سبک دکوراسیون منزل‌تان را خلاقانه‌تر از هر زمان طراحی کنید. با وجود انواع کاغذ دیواری با بافت و جنس‌های مختلف، راحت‌تر می‌توانید طرح و سبک مناسب با سبک دکوراسیون منزل‌تان را پیدا کنید. شاید وجود تنوع طرح و رنگ بین آلبوم‌های مختلف کاغذ دیواری یک خبر خوب برای‌تان باشد، چرا که به ایجاد تنوع در سبک دکوراسیون به ما کمک‌های زیادی خواهد کرد.

راههای استفاده از کاغذ دیواری

مخصوصا اینکه روش‌های مختلف و زیادی وجود دارد که می‌توانید به طروق مختلف از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. حتی با استفاده از هر طرح بهتر می‌توانید، فضای اتاق‌های کوچک را دلبازتر و روشن‌تر از آنچه که هست نشان دهید، و با این کار به فضا اتاق عمق بیشتری بدهید. گاهی استفاده از چند متر کاغذ دیواری کافی است. قرار نیست که همیشه همه خانه را کاغذ دیواری کنید، پس استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل همیشه هزینه بر نیست. البته نباید فراموش کرد که شرایط اقتصادی بسیار سخت باعث شده خیلی از مراجعین دکورچوب درخواست کاغذ دیواری ارزان دارند.

گاهی تغییر یک دیوار به تنهایی کافی است

هنگام نقاشی اتاق، بیشتر افراد غالبا همه دیوارها را یک رنگ می‌گیرند. با این وجود، شما با استفاده از کاغذ دیواری حس و حال و هوای حاکم در اتاق را بهتر تغییر خواهید داد. حتما نباید دیواری که روبه رو در قرار گرفته است را کاغذ دیواری کنید. یک بار این قاعده را بشکنید و به جای آن دیواری که دارای در ورودی است را با کاغذ دیواری طراحی و تزیین کنید. دیدن فضای آن طرف در قطعا حس دیگری را در شما ایجاد می‌کند، مخصوصا اگر سایر دیوارها کاملا ساده و یک دست هم باشند.

ست کردن طرح کفپوش با کاغذ دیواری

یکی از منحصربه فردترین روش‌های ممکن در استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل و حتی در فروشگاه‌ها و یا هر جای دیگری این است که طرح و رنگ کاغذ دیواری دیوار و کفپوش کاملا مشابه یکدیگر باشد. در حقیقت با این کار به طرز چشمگیری توجه افراد را جلب می‌کنید. البته در این روش حتما نباید همه دیوارها و کفپوش از نظر طرح و رنگ مثل هم باشند، چرا که اصلا زیبایی کار از دست خواهد رفت.

کاغذدیورای-در-طراحی-دکوراسیون-داخلی-دکورچوب-2

در این روش هم تنها یکی از دیوارها را با کف اتاق هماهنگ و هم شکل کرد. این روش استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون منزل برای اتاق‌های کوچک و مستطیلی شکل کاملا مناسب است، مخصوصا اگر کوچک هم باشد. اگر فضای اتاق کوچک باشد، بهترین کار این است که از کاغذ دیواری راه راه استفاده کنید، تا به آن عمق بیشتری بدهید.

شبیه سازی طبیعت و مناظر طبیعی

کاغذ دیواری یک روش عالی برای وارد کردن حس و حال طبیعت به داخل فضای خانه شما خواهد یود. مخصوصا اگر فرصت کمی برای سیاحت در طبیعت را دارید، استفاده از طرح‌های هنری با طرح درخت و پرنده برای اتاق تان کاملا مناسب خواهد بود. البته سلایق در انتخاب طرح و رنگ این گونه طرح‌ها متفاوت از یکدیگر است. شاید برخی پوستر دیواری با رنگ‌های شاد را بیشتر بپسندند و شاید یکی دیگر کاغذ دیواری رنگ خنثی با طرح طبیعت را بهتر بپسندد. حتی می‌توانید با توجه به فصل رنگ و طرح کاغذ دیواری را مشخص کنید. رنگ‌های خنثی برای فصل پاییز و زمستان شاید مناسب‌تر باشد.

با کاغذ دیواری اثری هنری ایجاد کنید

سعی کنید، سبک و طرحی خاص و متفاوت از همه طرح‌های که تا کنون دیده‌اید را بیاید، یا حتی سفارش دهید. در نوع خود متفاوت و کاملا هنری باشید. با ین که در گذشته بارها گفته بودیم، از رنگ‌های تیره و مخصوصا سیاه در طراحی اتاق خواب‌تان استفاده نکنید، این بار به شما می‌گوییم که استفاده از کاغذ دیواری سیاه و سفید با طرح‌های جذاب نه تنها بد نیست، بلکه کاملا فوق العاده است. مخصوصا اگر طرح روی آن بزرگ هم باشد. سفید و سیاه دو رنگ خنثی و جذاب هستند که با وجود تضاد بین روشنی و تیرگی با ایجاد کشش در جذابیت اتاق به زیبایی آن می‌افزاید.

کاغذ دیواری تنها برای هال و نشیمن و اتاق پذیرایی نیست

چرا حتما باید همه خانه را کاغذ دیواری کنید، اما فضای سرویس را نه! حتما نباید سرویس حمام و توالت و حتی قسمت روشویی را با سنگ و کاشی دیوارپوش کنید. کمی متفاوت باشید، برای امتحان هم که شده یک بار قسمت روشویی سرویس بهداشتی را با کاغذ دیواری طراحی کنید. اگر نگران نم و رطوبت محیط هستید، می‌توانید از کف تا نیمه دیوار را با سنگ دیوارپوش کنید و بقیه را تا سقف با کاغذ دیوار طراحی کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله کاغذ دیواری حمام مراجعه کنید.

کاغذدیواری روشویی3

بگذارید یکبار سقف بهتر از دیوار به چشم آید

شاید شما فردی باشید که تصور می‌کند، از کاغذ دیواری نقش برجسته تنها برای طراحی دیوارهای اتاق باید استفاده کرد، اما می‌توانید متفاوت عمل کنید و این بار دیوارها را با کاغذ دیواری طرح ساده دیوارپوش کنید، و سقف را با کاغذ دیواری نقش برجسته. قطعا این بار بر خلاف دفعات قبل حس دیگری پیدا می‌کنید. این روش ممکن است برای برخی از افراد جدید و تازه باشد. البته به ندرت افراد این کار را در طراحی دکوراسیون منزل‌شان امتحان می‌کنند، اگر می‌خواهید کاری متفاوت انجام دهید، این روش را به شما توصیه می‌کنیم، حتما تجربه کنید. میتوانید مقاله کاغذ دیواری سقفی را مطالعه کنید.

کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی

در اینجا به شما نشان خواهیم داد که به 6 دلیل مهم و اساسی کاغذ دیواری می تواند در طراحی دکوراسیون برای هر کسی مناسب باشد. برخی تصور می کنند که تنها کاربرد و مزیت کاغذ دیواری در حد یک نوع دیوارپوش خلاصه می شود در حالی که می توانید با آن دست به ابتکار عمل بزنید و خارج از عرف حاکم در طراحی دکوراسیون داخلی عمل کنید تا بدین طریق خانه ای زیبا و جذاب داشته باشید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی کاملا راحت است و در قسمت هایی که می تواند به شدت خانه تان را زیبا کند که از وجود آنها بی اطلاع بودید آگاه شوید.

6 دلیل برای استفاده از کاغذ دیواری

به طور کلی ممکن است مردم یا کاغذ دیواری را دوست داشته باشند یا اینکه اصلا دوست نداشته باشند. در هر صورت هر طراحی معتقد است که قطعا کاغذ دیواری می تواند در شرایط مختلف برای هر کسی کارآمد باشد. اگر طرح و رنگ کاغذ دیواری را به شیوه ای صحیح انتخاب کرده باشید و اقدامات لازم را قبل و بعد نصب آن انجام داده باشید بدون شک از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی راضی خواهید بود.

فرقی نمی کند که شما چه سلیقه ای دارید و سبک دکوراسیون منزل تان چیست، مهم این است که منزل تان هر طوری که باشد از بین چند میلیون طرح و رنگ مختلف کاغذ دیواری حتما طرح هایی وجود دارند که برای آن مناسب هستند. به همین دلیل در اینجا قصد داریم در مورد 6 دلیل مهم و اساسی در استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی برای تان توضیح دهیم تا چگونه و چطور بهترین سبک طرح و رنگ کاغذ دیواری را پیدا و انتخاب کنید.

1- انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری براساس طرح دکوراسیون منزل

رنگ و طرح کاغذ دیواری نشان دهنده خیلی چیزها می تواند باشد و حتی برای بسیاری از افراد ممکن است ترسناک هم باشد چرا که اغلب افراد عادت ندارند تا در مورد طراحی دکوراسیون منزل شان اظهار نظر کنند و این اصلا نمی تواند برای تان در آینده ای نه چندان دور راضی کننده باشد چرا که هر کسی می خواهد در خانه خود احساس راحتی و آرامش را داشته باشد.

انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری

یکی از دلایلی که کاغذ دیواری را تبدیل به گزینه ای موثر در طراحی دکوراسیون کرده است به خاطر وجود طرح و رنگ های مختلفی است که از آن در دسترس افراد قرار دارد می باشد. چه به دنبال کاغذ دیواری رنگارنگ باشید و چه کاغذ دیواری با رنگ های خنثی و یا کاغذ دیواری طرح دار یا کاغذ دیواری ساده، و چه کاغذ دیواری برجسته و یا کاغذ دیواری معمولی یا حتی با طرح های هندسی و یا گلدار، کاغذ دیواری می تواند میلیون ها روش را به شما ارائه دهد تا از آن به شکل خلاقانه تری استفاده کنید و طراحی دکوراسیون را متفاوت تر ببینید و احساس کنید.

تجربه ثابت کرده است که اگر به طرح و رنگ خاصی از کاغذ دیواری علاقه داشته باشید حتما پس از صرف زمان در پیدا کردن، آن را خواهید یافت. اگر وقت کافی برای پیدا کردن کاغذ دیواری مناسب صرف کنید قطعا طرحی را پیدا می کنید که می تواند خانه شما را به کلی متحول کند.

اگر به تصویر پایین دقت کنید می بینید که در طراحی اتاق غذاخوری تنها یکی از دیوارها با کاغذ دیواری دیوارپوش شده است و سایر دیوارها سفید و یک دست هستند و طرح و رنگ کاغذ دیواری براقیت و جنب و جوش خاصی در فضا ایجاد کرده است. جفت شدن کاغذ دیواری طلایی و تکه های چوب، باعث می شود تا فضایی شیک و راحت را داشته باشید.

2- همه قسمت های منزل تان را هرگز با کاغذ دیواری دیوارپوش نکنید

طرح و رنگ های کاغذ دیواری برجسته و یا رنگارنگ توجه شما را به خود جلب نمی کنند مگر اینکه به شیوه ای اصولی و موثر از آنها استفاده کنید.  یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است افراد مرتکب شوند این است که همه قسمت های منزل شان را کاغذ دیواری می کنند و یا ممکن است از یک طرح و رنگ کاغذ دیواری حتی استفاده کنند. حتی برخی مواقع اصلا لزومی ندارد تا همه منزل تان کاغذ دیواری شود و فقط باید از آن به شکل جهت طراحی قسمت هایی که ممکن است منزل تان را بد نما کرده باشد استفاده کنید.

پوشش همه دیوارها با کاغذ دیواری

برای اینکه فضا اتاق تان برای شما کسل کننده نباشد بهتر است که فضاهایی که برای شما حالت یکنواخت و تکراری شده اند را با استفاده از مقدار کمی کاغذ دیواری تغییر دهید. اگر اتاق تان پنجره ای دارد و میزکارتان در یک جای ثابت است سعی کنید آن را مقابل پنجره بگذارید و برای ایجاد جلوه بیشتر در آن فقط همان یک قسمت را با کاغذ دیواری دیوارپوش کنید.

دقیقا همین روش برای اتاق خواب هم به خوبی قابل اجرا است با این تفاوت که دیوار مد نظر در پشت تخت خواب تان خواهد بود. با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب تان می توانید طرح و رنگ کاغذ دیواری را مشخص کنید و پشت تخت خود را با کاغذ دیواری طراحی کنید و یا حتی در کنار آن از سایر اقلام تزیینی هم بهره ببرید.

همان طور که در تصویر بالا می بینید به خاطر اینکه دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک است از رنگ های تیره بیشتر استفاده شده ولی رنگ کاغذ دیواری در تصویر پایین که با رنگ کفپوش به خوبی ست شده است رنگی خنثی و کاملا مناسب با سبک دکوراسیون اتاق خواب را دارد.

می بینید اگر طرح و رنگ کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی با توجه به سبکی که دارد انتخاب شود می تواند برای هر کسی کاملا جذاب و گیرا باشد و با ایجاد علاقه افراد هم بشود، چرا که هر سیاهی در عین سیاه بودنش زشت نیست و هر سفیدی در عین سفید بودن زیبا نیست مگر اینکه با نحوه استفاده و به کار گرفتن آنها زشت بودن و یا زیبا بودن شان را نشان دهید.

3- از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه ای هنرمندانه بهره ببرید

حتما در دو روش اول متوجه شده اید که اگر از کاغذ دیواری به شیوه ای هنرمندانه استفاده نکنید حتما برای شما کسل کننده و یکنواخت خواهد شد. سعی کنید طرح های جدید و متفاوت را در طراحی دکوراسیون منزل تان امتحان کنید. برخی از طرح های کاغذ دیواری کاملا خاص و هنری هستند به شکلی که گاهی برخی از افراد نمی دانند چگونه باید از آنها استفاده کنند تا خانه ای زیبا داشته باشند که در چنین شرایطی یا به شیوه ای اشتباه از آن استفاده می کنند و یا اینکه کلا از نصب کردن آن صرف نظر می کنند.

خلاقیت در استفاده از کاغذ دیواری

برای ایجاد جلب توجه با طرح خاص کاغذ دیواری خوب است که قسمت های محدود منزل تان و مکان های خاص را در نظر بگیرید. حتما برای ایجاد نما و جلوه بیشتر در منزل نباید یک دیوار بزرگ را انتخاب کنید و کاغذ دیواری را روی آن نصب کنید. گاهی در حداقل فضا بهتر از یک فضای بزرگ می توانید کارتان را اجرا کنید و خلاقیت خود را در در استفاده از کاغذ دیواری نشان همه بدهید.

اگر خانه تان کوچک است و مجبور هستید از اتاق زیرشیروانی برای اتاق کار و مطالعه خود استفاده کنید می توانید قسمت هایی که از نظر شما می تواند شما را ناراحت کند و یا حتی از نظر شما برای دعوت یک مهمان به آنجا نامناسب باشد با استفاده از چند نکته کاغذ دیواری این مشکل را برای همیشه حل کنید. برای این کار کافی است تا کاغذ دیواری را روی قسمت های مورب در سقف شیروانی نصب کنید و با این کار اتاقی متفاوت برای خود طراحی کنید. و حتی دیوار مجاور آن را با همان طرح تزیین کنید تا اتاقی زیبا برای خود داشته باشید. تنها با کمی سلیقه به خرج دادن و مقدار کمی کاغذ دیواری اتاقی زیبا برای خود طراحی خواهید کرد.

4- استفاده از کاغذ دیواری در مکان های غیر معمول

حتی برای اینکه هنرمندانه از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنید می توانید از آنها در جایی استفاده کنید که ممکن است در دید عموم نباشد اما هر از گاهی می تواند نگاه هر کسی را به طور کاملا اتفاقی به سمت خود جلب کند به بهترین شکل بهره ببرید.  در حقیقت باید از کاغذ دیواری در جایی که چندان معمول نیست استفاده کنید جایی چون در داخل کمد و حمام. حتی در قسمت هایی از زیر شیروانی هم می توانید از این روش استفاده کنید. کافی است تنها یکی از دیوارهای زیر شیراونی که زاویه مورب شکل دارد را برای اینکار انتخاب کنید.

استفاده غیر معمول از کاغذ دیواری

5- کاغذ دیواری تنوعی در طراحی دکوراسیون

اگر از استفاده کاغذ دیواری در قسمت هال و نشیمن و پذیرایی خسته شده اید می توانید از طرح های مناسب کاغذ دیواری برای طراحی دیوار آشپزخانه و قسمتی از دیوارهای اطراف آن بهره ببرید. (کاغذ دیواری آشپزخانه) این روش یک کار کاملا جدید در نحوه استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آید. حتی اگر به دنبال روشی برای ایجاد تنوع در نحوه استفاده از کاغذ دیواری هستید می توانید از آن برای طراحی و تزیین سقف اتاق کمک بگیرید. حتما نباید دیوارهای اتاق مزین به طرح گل باشند گاهی باشد خلاف قاعده همیشگی در طراحی دکوراسیون عمل کرد.

حتی می توانید از طرح های کاغذ دیواری آبرنگی برای طراحی اتاق خواب استفاده کنید. به شکلی که وقتی به پشت تختخواب نگاه می کنید حس می کنید که سطل رنگ ها مختلف را به دیوار پاشیده اند و این تنوع طرح یک سبک جدید از طراحی را برای داشتن اتاق خوابی شاد و جذاب می توان به شمار آورد.

6- کاغذ دیواری به مراقبت کمی نیاز دارد

ممکن است عده ای تصور کنند که مراقبت و نگهداری از کاغذ دیواری کار دشواری است و شاید به همین علت توصیه می شود که همه دیوارها را با آن دیوارپوش نکنند. اما باید بگوییم که تا توسعه هرچه بیشتر در فناوری تولید کاغذ دیواری اغلب کاغذ دیواری های موجود در بازار قابلیت و سازگاری با آب و رطوبت را دارند و از آنها می توانید با خیالی آسوده استفاده کنید. اگر می خواهید همان طور که دیوارهای منزل را تمیز کنید در زمان تمیز کردن کاغذ دیواری به آن آسیبی وارد نشود خوب است که از کاغذ دیواری با جنس وینیل یا پی وی سی استفاده کنید و فقط تنها کاری که باید انجام دهید این است که مراقب باشید تا وسایل تیز و برنده به آنها اصابت نکند.

به همین دلیل می توانید از کاغذ دیواری پی وی سی با خیالی راحتی در آشپزخانه هم استفاده کنید. خوبی و مزیت این نوع کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی در این است که بدون هیچ نگرانی و محدودیتی می توانید از آن استفاده کنید.

دلایل استفاده از کاغذ دیواری

 

 

فضای کمد و گنجه ها را با کاغذ دیواری تغییر دهید

با کاغذ دیواری فضای داخل کمد اتاق‌تان را زیباتر و جذاب‌تر کنید. وجود کاغذ دیواری بر روی دیوار داخل کمد و آویختن لباس در جلوی آن قطعا نمای دیگری را به محض باز شدن در کمد به نمایش خواهد گذاشت. این روش از جمله کارهای خلاقانه در طراحی دکوراسیون منزل است که می‌توانید به زیبایی آن بی‌افزایید. حتی با این کار می‌توانید فضای اتاق انباری را بهبود دهید. حتما نباید وسایل اضافه روی هم ریخته باشند. می‌توان با مرتب کردن و سر و سامان دادن به آن و تزیین کردن دیوارها با کاغذ دیواری محیط آن را مثل خانه خواهید کرد.

اینفوگرافیک-هفت-روش-استفاده-از-کاغذ-دیواری-در-طراحی-دکوراسیون-داخلی-منزل-879x1024

جمع بندی: کاغذ دیواری برای جاهایی مثل اتاق خواب، هال و نشیمن و اتاق پذیرایی و دفتر کار و هتل و رستوران و… نیست. با کاغذ دیواری می‌توانید سرویس‌ها و فضای داخل کمد را بهتر طراحی کنید. حتی با آن می‌توانید اتاق‌های تاریک و کوچک را وسیع‌تر کنید و به آن عمق بیشتری بدهید. کاغذ دیواری‌های شیک و لاکچری تنها برای طراحی دیوار نیست، گاهی می‌توانید از آن برای طراحی سقف اتاق استفاده کرد و با یک نورپردازی عالی به آن نما و جلوه بیشتری داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا