کاغذ دیواری

مدل های کاغذ دیواری برای بزرگ جلوه دادن خانه

مدل کاغذ دیواری برای خانه های بزرگ

هر کدام از انواع مدل های کاغذ دیواری به شکلی خانه تان را تغییر می دهند و به آن روح دیگری می بخشند. با توجه به تنوع طرح و رنگ های زیاد بین نمونه طرح های آلبوم های کاغذ دیواری می توانید هر فضایی را به شکل های مختلفی طراحی کنید. مدل های کاغذ دیواری را با در نظر گرفتن متراژ و میزان نورگیر بودن اتاق باید انتخاب کنید. زیبا بدون هر کدام از طرح های کاغذ دیواری دلیل بر مناسب بودن آن برای فضای مورد نظر نیست. قطعا با رعایت کردن نکات اصلی، مدل کاغذ دیواری منزل تان را به درستی شناسایی خواهید کرد تا خانه تان بزرگتر به نظر بیاید.

انواع مدل های کاغذ دیواری و کاربردهای آن

در دنیای امروز بیش از هزاران آلبوم کاغذ دیواری با طرح و رنگ های مختلف وجود دارد و این خود نشان دهنده این است که خرید کاغذ دیواری اصلی ترین و پرطرفدارترین نوع دیوارپوش بین همگان است. در گذشته با توجه به تنوع کم و محدود کاغذ دیواری قدرت انتخاب افراد را محدود می کرد اما با گسترش و توسعه روز افزون در تولید کاغذ دیواری در طرح و رنگ های بیشتر، قدرت افراد را در انتخاب نه تنها بیشتر نکرده است حتی سخت تر هم کرده است.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب-2

امروزه غالبا افراد بیشتر از کاغذ دیواری ساده و تک رنگ مثل کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری سرمه ای، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری طلایی و کاغذ دیواری زرد به جای نقاشی رنگ روغن استفاده می کنند و دیگر مجبور نیستند وقت زیادی را صرف کنند و حتی خبری از بوی رنگ در فضای منزل شان نخواهد بود.

البته از همان ابتدا طرح و رنگ های کاغذ دیواری شاید ظاهری معمولی با طرح های ساده داشتند اما بعضی از طرح های آن دوران مثل کاغذ دیواری طرح گل داماسک به شدت پر طرفدار بود به طوری که هنوز با گذشت این همه سال طرح های کلاسیک و به یادماندنی همچنان بین مردم دنیا محبوبیت خود را به خوبی حفظ کرده است. اما از آن طرف طراحان با توجه به نقش و اهمیت طبیعت در زندگی افراد رفته رفته طرح های مختلفی از کاغذ دیواری گلدار در سبک ها متفاوت و برای دکوراسیون های مختلف طراحی کرده اند.

گرچه هر روز با رشد و توسعه تکنولوژی صنعت چاپ و طراحی و تولید نرم افزارهای مختلف برای ارائه حرفه ای تر کارهای گرفیکی طراحان کاغذ دیواری، آلبوم هایی با طرح های متفاوت و خیلی زیباتر از طرح های قدیمی را روانه بازار دکوراسیون کردند و با رشد و توسعه این فناوری کاغذ دیواری سه بعدی طراحی و تولید شد. البته پس از آن کاغذ دیواری پشت برچسب دار طراحی و تولید شد که بدون نصاب و هیچ نوع چسب مخصوصی هر کسی می تواند فضای اتاق خود را طراحی کند و قطعا در آینده با تولیدات جدید و متفاوت تری از انواع مدل های کاغذ دیواری روبه رو خواهیم بود و به همین جهت در مورد هر کدام از مدل های آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

مدل های کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری گلدار یکی از زیباترین مدل های کاغذ دیواری است. طرح و رنگ های کاغذ دیواری گلدار به شکلی است که می توانید طرح و رنگ مناسب فضای خود را به راحتی انتخاب کنید. بین تمامی نمونه طرح کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری با طرح گل داماسک بیشترین طرفداران را به خود اختصاص داده است. گرچه بیشتر از این طرح در فضاهایی با دکوراسیون کلاسیک بیشترین استفاده را دارد. اما برخی به خاطر زیبایی جالب توجه و خاصی که طرح گل داماسک به فضا اتاق می دهد از آن در قسمت های خاص مثل پشت تخت خواب و پشت تلویزیون هم استفاده می کنند.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب

نکته ای که در مورد استفاده درست و دقیق مدل های کاغذ دیواری وجود دارد در این است که از کاغذ دیواری گلدار با طرح شلوغ زیاده روی نکنید و حتی در مورد کاغذ دیواری گلدار با طرح های ریز و خلوت هم این قضیه صدق می کند.

برای زیباتر شدن کار از کاغذ دیواری گلدار با طرح شلوغ کمتر استفاده کنید. اگر به تصویر پایین دقت کنید برای ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر کار، دیوار پشت تلویزیون را با کاغذ دیواری طرح دار دیوارپوش کرده اند و سایر دیوارها را با کاغذ دیواری با طرح گل های ریز طراحی کرده اند. حتی هماهنگی رنگ و طرح های کاغذ دیواری به خوبی با هم نمایان است اما در مورد نحوه انتخاب و همچنین استفاده درست و صحیح مدل های کاغذ دیواری در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

تنوع طرح و رنگ های کاغذ دیواری گلدار به شکلی است که می توانید رنگ های به کار رفته در آن را با قسمت های مختلف ست کنید تا زیبایی کار بیشتر از آنچه که انتظار می رود خودش را نشان دهد.

در کنار نمونه طرح های کاغذ دیواری گلدار، کاغذ دیواری با طرح برگ بیشترین تاثیر را در سبک طراحی اتاق می تواند داشته باشد.  همان طور که کاغذ دیواری گل آبرنگی را می توان برای سبک های مدرن و هنری به کاربرد و فضا اتاق را شاد و خودمانی نشان دهید می توانید در مقابل آن از کاغذ دیواری طرح برگ که نمایی از آن حالت نقاشی باشد را به کار ببرید.

مدل های کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی جذابیت زیادی برای فضای منزل ایجاد می کند و می تواند برای هر خانه کوچکی که بخواهیم آن را بزرگتر جلوه دهیم مفید فایده باشد چرا که طرح های سه بعدی به خاطر وجه و حالتی که دارند به هر محیط عمق می دهند و گرفتگی فضا را به حداقل می رساند و ماهیت آن به گونه ای است که فضا را برای ما بزرگتر از حد انتظار جلوه می دهد. مخصوصا این موضوع را با نصب پوستر دیواری سه بعدی با طرح منظره به خوبی مشهود و قابل درک است به شکلی که شما را وارد دنیایی دیگر می کند و کوچک بودن فضا کمتر احساس می شود.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب-3

چگونه می توانید مناسب ترین مدل های کاغذ دیواری را برای منزل تان انتخاب کنید؟

اما با توجه به همه توضیحاتی که در مورد انواع مدل های مختلف کاغذ دیواری دادیم نکته حائز اهمیت و قابل توجه ای که در این بین مطرح است این خواهد بود که هر کدام از این طرح ها و مدل های کاغذ دیواری چقدر می توانند محیط اتاق را در نظر ما بزرگ یا کوچک جلوه دهند. یکی از فاکتورهای خیلی مهم در انتخاب مدل طرح و رنگ کاغذ دیواری به میزان بزرگی و کوچکی منزل تان یا هر فضای دیگری که مد نظرتان است بستگی پیدا می کند و در کنار آن عوامل دیگری چون رنگ و طرح کفپوش هم دخیل خواهند بود. بنابراین برای اینکه خانه ای زیباتر داشته باشید باید در نحوه انتخاب رنگ و مدل کاغذ دیواری توجه بیشتری داشته باشید.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب-4

از آنجایی که بیشتر خانه ها کوچک و نقلی شده اند دیگر نمی توان مثل گذشته مطابق با آنچه در خانه های بزرگ و دلباز اجرا می شد همان کارها را مجدد انجام داد. نحوه انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک اهمیت زیادی دارد تا بتوانیم بدین طریق خانه خود را حداقل اندکی بزرگتر از آنچه که هست نشان دهیم و تا جایی که امکان دارد خانه را از حالت گرفتگی و تاریکی دور کنیم تا دلبازتر به چشم بیاید.

اگر قصد دارید از کاغذ دیواری گلدار برای خانه های کوچک استفاده کنید هرگز از کاغذ دیواری با طرح شلوغ و مخصوصا درشت و با رنگ زمینه تیره استفاده نکنید. بزرگ بودن طرح در مدل های کاغذ دیواری باعث می شوند تا فضاهای کوچک را کوچکتر از حد واقعی شان نشان دهند در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق از کاغذ دیواری با طرح و نقش ریز و با رنگ روشن فضای منزل تان را بزرگتر و پر نور ترجلوه دهید.

البته در کنار این موضوع عامل دیگری که می تواند تاثیرگذار باشد ولی ممکن است برخی از افراد به راحتی از کنار آن بگذرند توجه به رنگ و طرح کفپوش اتاقی است که قصد اجرای کار را دارید می باشد. اگر رنگ و طرح کفپوش شلوغ و تیره است حتما از مدل های کاغذ دیواری با طرح و رنگ خلوت و روشن استفاده کنید تا فضای اتاق خیلی تاریک و دلگیر به نظر نرسد. البته اصولا توصیه اکید طراحان داخلی بر این است که از کفپوش رنگ روشن برای منازل کوچک و نقلی استفاده کنند و اگر در کنار آن از کاغذ دیواری با طرح ریز  و با رنگ روشن استفاده کنید بدین طریق به فضای خانه عمق بیشتری خواهید داد. تمامی این موارد به شما کمک می کند تا اتاق پذیرایی کوچک تان را به خوبی طراحی کنید.

کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک به چه نکاتی می بایست دقت شود؟ انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک و مکان های کوچک به شکل کلی از موضوعاتی است که نیاز به دقت ، هماهنگی و البته سلیقه دارد. هنگامی که می خواهید این کار را بکنید ممکن است که سوال های زیر برایتان پیش بیاید :

 

 • چه رنگی برای دیوار خانه های کوچک مناسب تر است؟
 • چه جنس کاغذ دیواری برای مکان های کوچک بهتر می باشد؟
 • چه نکاتی را هنگام ست کردن می بایست که رعایت کنیم؟
 • از چه طرح کاغذ دیواری در خانه های کوچک استفاده کنیم بهتر می باشد؟

 

از چه طرحی برای دیوار خانه های کوچک استفاده کنیم؟

بنابه گفته سایت دسپروس:

 • اگر به دنبال ایجاد یک فضای رومانتیک هستید به سراغ گل های داماسک ریز با ترکیب رنگ های آبرنگی بروید.
 • اگر به دنبال ایجاد یک محیط غیر رسمی و دوستانه می گردید،ترکیب طرح ها و همین طور گل های اتاق خوابی با طرح های طبیعت به شما کمک زیادی می کند.
 • اگر به دنبال ایجاد یک محیط مدرن و خاص می گردید استفاده از طرح های هندسی و گل های برجسته و بزرگ با رنگ های براق به شما کمک می کند.
 • اگر به دنبال ایجاد یک محیط سنتی هستید استفاده از گل های داماسک و همین طور کاغذ دیواری با طرح های راه راه کمک زیادی می کند.

البته نکته مهمی که وجود دارد این است که در خانه های کوچک بایستی سعی گردد از طرح های خلوت استفاده کرد تا حس شلوغی و تنیدگی دست ندهد. طرح های افقی در محیط های کوچک باعث می گردند که اتاق بزرگتر به نظر برسد.طرح های عمودی در کاغذ دیواری باعث می گردند که سقف کوتاه تر به نظر برسد.

خرید کاغذدیواری منزل کوچک

از چه رنگی برای دیوار خانه های کوچک استفاده کنیم؟

در مقاله ای که در انتخاب رنگ برای کاغذ دیواری ، پارکت لمینت و همین طور قرنیز نوشتیم در آنجا گفته شد که به شکل کلی رنگ های روشن چه در قرنیز و چه در پارکت لمینت و چه درکاغذ دیواری معمولا مناسب ترین رنگ می باشند. کاغذ دیواری با رنگ های سفید، طوسی ،نقره ای و کرم قهوه ای روشن از رنگ های مناسب برای کاغذ دیواری خانه های کوچک و نقلی  می باشند.

قیمت خرید انواع مدل های کاغذ دیواری

قیمت خرید و فروش مدل های کاغذ دیواری سال 2020 با توجه به نوع جنس متریال و کیفیتی که در تولید آن به کار رفته است برآورد می گردد. هرگز طرح و رنگ کاغذ دیواری بر روی قیمت تاثیری نخواهد داشت و با توجه به میزان مقاومتی که در برابر عوامل محیطی چون نورخورشید و نم و رطوبت دارد می توان قیمت محصول را تخمین زد.

 

چگونه با کاغذ دیواری خانه را بزرگتر جلوه دهیم؟!

امروزه خرید کاغذ دیواری تا حد زیادی جایگزین رنگ ساختمان شده است. کاغذ دیواری گرند دیزاین دارای نصب سریع و آسانی هستند و علاوه بر این خرابکاری و بوی تند رنگ های ساختمانی را نیز ندارند. قبل از انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری گرند دیزاین بهتر است به رنگ وسایل موجود در دکوراسیون منزل خود توجه کنید زیرا اگرکاغذ دیواری گرند دیزاین با وسایل موجود در دکوراسیون مطابقت و همخوانی نداشته باشد دکوراسیون منزل شما خسته کننده و نامنظم به نظر می رسد.

راهکارهای بزرگتر نشان دادن خانه شما

استفاده از رنگ های روشن و حذف جزییات کاغذ دیواری گرند دیزاین اگر فضای منزل شما کوچک است و از کفپوش طرح دار در خانه خود استفاده کرده اید کاغذ دیواری ها با رنگ گرم و ملایم و طرح ساده می تواند برای منزل شما انتخاب ایده آل و مناسبی باشد. اگر چیدمان و کفپوش های منزل شما ساده استکاغذ دیواری سه بعدی و یا طرح دار می توانند برای منزل شما انتخاب مناسبی باشند.

کاغذ دیواری ها با رنگ های روشن و طرح های کوچک می توانند باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضای خانه های کوچک شوند. برای خانه ها با دکوراسیون های داخلی فانتزی و مدرنکاغذ دیواری گرند دیزاین ساده می توانند انتخاب ایده آلی باشند و برای خانه ها با دکوراسیون های کلاسیک و سلطنتی کاغذ دیواری ها با طرح و نقش های برجسته و سنگین می توانند انتخاب مناسبی باشند. برای آنکه فضایی آرام و به دور از شلوغی و بی نظمی داشته باشید بهتر است از کاغذ دیواری هایی گلدار با رنگ های ملایم استفاده کنید.

یک رول واحد تنها دارای ۴ متر و ۱۱٫۵ سانتی‌متر (۱۳٫۵ فوت) کاغذ دیواری‌ است در حالی که رول‌های دو برابر دارای ۸ متر و ۲۳ سانتی‌متر (۲۷ فوت) کاغذ دیواری هستند. بنابراین اگر طول دیوار شما ۲ متر و ۷۵ سانتی‌متر (۹فوت) است، شما تنها می‌توانید سه ردیف کاغذ دیواری از یک رول واحد روی آن دیوار قرار دهید. رول های کاغذ دیواری دارای عرض های مختلفی نیز هست. انواع اروپایی آنها دارای عرض ۵۲ سانتی‌متر (۲۰٫۵ اینچ) است در حالی که رول کاغذ دیواری های آمریکایی عرض ۶۸٫۵ سانتی‌متر (۲۷ اینچ) دارد. یعنی مسلما شما می‌توانید مقدار بیشتری از دیوار را با یک رول کاغذ دیواری آمریکایی نسبت به یک رول کاغذ دیواری اروپایی بپوشانید.

 استفاده از نورپردازی مناسب توصیه دیگر برای ارتقاء وضعیت نورپردازی و بزرگترنشان دادن خانه، استفاده از رنگ های روشن برای رنگ آمیزی سقف اتاق هاست، زیرا این کار به دل باز و روشن شدن فضا، کمک فراوان می کند. استفاده از آینه های متعدد در دکوراسیون نیز برای تشدید و تقویت نورپردازی خانه، یک ترفند بسیار مفید به شمار می آید که توصیه می کنیم حتماً آن را در نظر داشته باشید.

ویژگی های کاغذ دیواری های مرغوب

 • روکش سطح فوقانی از نوع وینیل Vinyl بوده و وزن وینیل بکار رفته در آن بین۳۰۰ الی ۴۵۰ گرم در هر متر مربع می باشد. کامل حتی با مواد شوینده خانگی است.
 • مقاومت بسیار بالا در برابر کشش و گسیختگی و جهت استفاده روی دیوارهای Dry wall بسیار مناسب است.
 • کاملا ضد آلرژی و هایژنیک است و بو و گردو غبار را به خود جذب نمی کند.
 • پس از نصب و اجرا سطحی کاملا بدون درز را ایجاد می کند.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

جمع بندی: بنابراین تصور نکنید انجام دکوراسیون خاص خانه های بزرگ و دلباز است، در حقیقت دکوراسیون در اصل برای خانه های کوچک نقش کلیدی را بازی می کند و سبک طراحی مدل های کاغذ دیواری معمولا بر این اساس است. اگر خانه تان کوچک است در فکر طراحی پنجره هایی بزرگ باشید و تا جایی که امکان دارد از کاغذ دیواری با رنگ های تیره در طراحی داخلی دوری کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا