والپیپر

مدل های کاغذ دیواری برای بزرگ جلوه دادن خانه

مدل کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

کاغذ دیواری ها در طرح ها و رنگ های مختلفی به بازار عرضه می شوند و مصرف کنندگان مطابق نیازها و انتظارات خود دست به انتخاب می زنند؛ شاید در هنگام خرید کاغذ دیواری مهم ترین مواردی که به ذهن خریدار خطور کند تناسب رنگ و سبک با دکوراسیون فعلی منزل باشد اما چه عوامل دیگری می تواند در خرید آن مهم تر باشد؟

کاغذ دیواری ترکیبی از طرح و رنگ است که قرار است بخش بزرگی از منزل که همان دیوارها هستند را بپوشاند. بنابراین علاوه بر زیبایی می تواند تأثیرات باورنکردنی بر احساس شما از فضا و همچنین ابعاد فضا داشته باشد. این مسئله تا حدی مهم است که تصمیم داریم در این مطلب به طور موشکافانه به بررسی آن بپردازییم.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب-2

رنگ کاغذ دیواری مخصوص خانه کوچک

شاید شنیده باشید که رنگ های روشن دارای قابلیت هایی هستند که قادرند فضاهای کوچک را بزرگتر از آنچه که در واقعیت هست نشان دهند این موضوع در انتخاب کاغذ دیواری خانه کوچک نیز صدق می کند. کاغذهای به رنگ روشن انعکاس دهنده نور هستند این درحالیست که کاغذهای تیره نور را جذب می کنند و درنتیجه فضا را کوچک نشان می دهند. بنابراین اگر خانه کوچکی دارید حتماً سعی کنید به سراغ رنگ های روشن  کاغذ دیواری آبی بروید.

کاغذ دیواری راه راه مخصوص خانه کوچک

طرح های راه راه همانطور که در دنیای مد و فشن پرطرفدار و البته کارآمد هستند در دنیای دکوراسیون داخلی نیز به همان میزان سودمند هستند. با نگاه به طرح های راه راه به قدرت خطای دیدی که ایجاد می کنند پی خواهید برد. بارها این نکته را شنیده اید که افراد لاغر بهتر است لباس های دارای راه راه افقی بپوشند تا چاق تر دیده شوند و برعکس افراد چاق باید از پوشیدن چنین لباس هایی اجتناب کنند.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری خام

این موضوع در مورد کاغذ دیواری های راه راه نیز وجود دارد، در منازلی که کوچک هستند می توانید با به کار بردن کاغذ دیواری های دارای طرح راه راه مناسب به زیبایی آن کمک کنید. در این میان کاغذ دیواری سه بعدی راه راه نیز می تواند یک انتخاب ایده آل باشد.

کاغذ دیواری طرح های تکرار شونده مخصوص خانه های کوچک

در این قسمت برخلاف انتخاب رنگ دیوارها و کفپوش ها برای فضای کوچک که همواره انواع ساده تر و کم رنگ تر را توصیه می کردیم، درست نقطه مقابل را پیشنهاد می دهیم؛ استفاده از طرح های بلد تکرار شونده. درست شنیده اید طرح های تکرار شونده و کاغذ دیواری با طرح زیگزاگی این قدرت را دارند که فضاهای کوچک را بزرگ جلوه دهند و این موضوع می تواند کمک بزرگی به شما بکند.

به این دلیل که استفاده از طرح و رنگ در فضای کوچک دشوار است و اغلب افراد به ناچار سراغ انواع ساده تر آن می روند و این موضوع باعث بی رنگی و دلمردگی فضا خواهد شد. در این میان با استفاده از طرح های این چننی می توان شادی و نشاط را در فضا احیاء کرد.

کاغذ دیواری گلدار مخصوص خانه های کوچک

کاغذ دیواری گلدار نیز در منازل کوچک قابل استفاده می باشد البته استفاده از آن نیازمند دقت و در نظر گرفتن اصولی خاص و البته مهم می باشد. طرح های گلدار درشت فضای منزل را اشباع کرده و آن را کوچک جلوه می دهند. بنابراین در هنگام انتخاب این گونه از طرح ها باید به ابعاد آن دقت داشته باشید.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب

کاغذ دیواری سه بعدی مخصوص خانه های کوچک

طرح های سه بعدی از جمله طرح هایی هستند که این روزها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و در فضاهای مختلف شاهد استفاده های گوناگون از آن هستیم. طرح های سه بعدی با ایجاد بعد و عمق در محیط منزل شما را بزرگتر از واقعیت جلوه می دهند. بنابراین استفاده از آن می تواند کمک شایانی به افرادی بکند که از کوچکی منزل خود شکایت می کنند. نکته مثبتی که در مورد طرح های سه بعدی وجود دارد این است که این طرح ها بخوبی با انواع دکوراسیون هماهنگ شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

انواع-کاغذدیورای-دکورچوب-3

نحوه استفاده از کاغذ دیواری در منازل کوچک

اهداف استفاده از کاغذ دیواری در سال های اخیر دگرگون شده است؛ در گذشته افراد برای پوشاندن ایرادات و ترک های دیوار از کاغذ دیواری استفاده می کردند اما این روزها هدف از استفاده از آن به افزایش زیبایی و هارمونی در منزل خلاصه می شود. از این رو نحوه استفاده از آن نیز دستخوش تغییراتی شده است. درگذشته تمام دیوارها را با کاغذ پوشش می دادند حال آنکه این روزها یک دیوار را به این منظور انتخاب می کنند.

حتما بخوانید: دکوراسیون خانه های کوچک

اما نکته ای که در این بین وجود دارد این است که در منازل با متراژ پایین بهتر است تمام دیوارها را با کاغذ پوشاند و استفاده از کاغذ دیواری برای یک دیوار توصیه نمیشود. دلیل آن واضح است اگر چنین نشود یک دیوار مرکز توجه و از اهمیت سایر دیوارها کاسته می شود، این امر موجبات عدم تقارن و در نتیجه کم جا به نظر رسیدن خواهد شد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی رایگان شرکت دکورچوب میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا