پارکت لمینت

پارکت لمینت ضد آب

نحوه تشخیص پارکت لمینت ضد آب

بشر همواره علاقه داشته به طرق مختلف فضای زندگی خود را زیباتر و کاربردی تر کند و این تمایلات طبیعی منجر به پیشرفت و ظهور حوزه ای به نام دکوراسیون داخلی شده است. می توان با مرور هر بخش از دکوراسیون داخلی تاریخچه ای از پیشرفت تکنولوژی را در آن دید. به عنوان مثال در ابتدا پوشاندن کف با الوارهای چوبی آغاز شد. اما به دلیل محدودیت های فراوانی که این کفپوش ها با خود به همراه داشتند و همچنین آسیب پذیری آنها در برابر آب خیلی زود به ناکارآمدی آن پی برده شد. شکست این ایده سرآغاز ظهور انواع و اقسام کفپوش ها از جمله پارکت لمینت ها شد. اما آیا پارکت لمینت ضد آب است؟ در این مطلب سعی داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم.

پارکت لمینت ضد آب

پارکت لمینت ضد آب

به طور کلی پارکت لمینت به طیف گسترده ای از کفپوش ها اطلاق می شود که دارای ساختار لایه ای هستند. اغلب لمینت ها از 4 لایه اورلی، پرینت، مغزی و بالانس تهیه می شوند که هر یک ویژگی ها و مسئولیت های خاصی دارند.

پارکت لمینت ضد آب نیز از لایه های مهندسی شده و مخصوص برای تقویت این ویژگی تهیه شده است. ضد آب بودن لمینت تنها به یک عامل بستگی ندارد بلکه مجموعه ای از فاکتورها باید همزمان در لمینت وجود داشته باشند که بتوان آن را ضد آب یا حداقل مقاوم در برابر آب دانست.

اولین و مهم ترین نکته این است که لایه رویی لمینت باید به نحوی باشد که مثل یک پوشاننده از نفوذ آب از طریق سطح جلوگیری کند. کلیک ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که اولاً از مقاومت بالایی برخوردار باشند تا دچار شکستگی و فرسایش نشوند. ثانیاً کلیک ها باید به نحوی تعبیه شده باشند که از ایجاد درز پس از نصب جلوگیری کنند.

لایه بالانس باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و از نفوذ آب از طریق کف به لایه مغزی جلوگیری کند. درواقع رطوبت موجود در کف می تواند خیلی سریع به مغزی منتقل شود. به همین دلیل برای محافظت بیشتر زیر لمینت از فوم سایلنت استفاده می شود.

پارکت لمینت مقاوم در برابر آب

ویژگی لمینت های ضد آب

نکته ای که در مورد پارکت لمینت ضد آب وجود دارد برداشت های اشتباهی ست که از آن می شود. اصطلاح لمینت ضد آب به معنای مقاومت در برابر حجم قابل قبولی از رطوبت است. این موضوع با شستشوی کامل آن با آب یعنی همان روشی که در مورد کفپوش های سنگی و سرامیکی به کار گرفته می شود تفاوت دارد. این نوع از لمینت ها در پاسخ نیاز مصرف کنندگان برای تمیز کردن لمینت بوجود آمده اند. تمیز کردن لمینت ها تنها از طریق طی های مرطوب صورت می گیرد و منظور از تمیز کردن استفاده از آب فراوان در این مرحله نیست.

ویژگی های پارکت لمینت ضد آب

قیمت لمینت ضد آب

خرید پارکت لمینت های ضد آب به دلیل بهره مندی از مزیت مقاومت مناسب در برابر آب برای فضاهای مسکونی و اداری توصیه می شود. این ویژگی مثبت به همراه قیمت بسیار معقول آن منجر به افزایش محبوبیت لمینت ها شده است. لمینت ها می توانند تمام نیازهای مصرف کنندگان از یک کفپوش را تأمین کنند.

بیشتر بخوانید: نظافت پارکت لمینت ها

کاربرد پارکت لمینت های ضد آب

پارکت لمینت های ضد آب را تقریباً می توان در هر فضایی مورد استفاده قرار داد. درواقع ویژگی مقاومت در برابر آب و رطوبت موجبات استفاده گسترده از این نوع از کفپوش ها را فرآهم کرده است. به عنوان مثال کف پوش های تکنوفلور را می توان در فضاهای اداری و تجاری علاوه بر منازل به کار برد.

تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت

برای اینکه بتوانید متوجه شوید آیا پارکت لمینت مدنظرتان بنا به گفته های فروشنده واقعاً ضد آب است یا نه چند راهکار عملی و ساده وجود دارد.

راهکار اول، ناخنتان را روی سطح لمینت بکشید. احتمالاً تجمع ماده ای را زیر ناخن خود احساس خواهید کرد. این ماده همان لایه ایست که از نفوذ آب به لمینت جلوگیری خواهد کرد. حال اگر در حین انجام تست به لمینت خراش وارد شد نشانه این است که لایه ضدآب فاقد استانداردهای مورد نیاز است.

راهکار شناسایی پارکت لمینت ضد آب

راهکار دوم، موادی که جهت ضد آب کردن لمینت به کار می روند اگر نامرغوب باشند در برابر نور خورشید مقاومت پایینی خواهند داشت. به همین دلیل با قرار دادن لمینت در برابر نور خورشید می توانید به کم و کیف این لایه پی ببرید. اگر تایل تغییر رنگ داد نشانه این این است که خاصیت ضد آب لمینت پایدار نبوده و دوام نخواهد داشت.

راهکار سوم، یک تایل را داخل آب فرو ببرید، پس از خارج شدن از آب احتمالاً شاهد قطرات آب بر روی لمینت خواهید شد. حال تایل را به مدت طولانی تری در آب قرار دهید. اینبار اگر پس از خروج تایل از آب باز هم قطرات را مشاهده کردید می توانید نتیجه بگیرید که لمینت ضد آب است.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

    1. برای اطلاع از قیمت ها با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

  1. ما برای کنار استخر دنبال یک پارکت لمینت ضد آب بودیم می خواستم بدونم که مجموعه شمت می تونه این رو برای ما فراهم کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا