دکوراسیون

بهترین روش تمیز کردن شیشه پنجره ها برای از بین بردن هر نوع لکه ای در زمان خانه تکانی شب عید 1399

هنوز بهترین روش تمیز کردن شیشه پنجره های خانه با استفاده از همان روش سنتی یعنی با استفاده از سرکه انجام می‌شود. سرکه بهترین و طبیعی‌ترین خوراکی موجود در طبیعت است که به خاطر وجود خاصیت ضدعفونی کنندگی و پاک کنندگی که دارد به راحتی می‌تواند هر نوع لکه‌ای را از روی شیشه‌ها پاک کند و براقیت روز اول شیشه‌ها را برگرداند.

بهترین راه برای تمیز کردن شیشه پنجره ها چیست؟

زمانی که بچه بودیم غالبا مادرها برای نظافت و خانه تکانی شب عید برای تمیز کردن تمامی شیشه‌های در و پنجره‌ها با استفاده از یک فنجان سرکه و دو لیوان آب یک اسپری تمیز کننده خیلی قوی می‌ساختند. اکثر خانم‌ها هم از روزنامه‌های باطله به جای دستمال نخی برای خشک کردن شیشه‌های پنجره استفاده می‌کردند و اتفاقا چقدر شیشه‌ها با این روش تمیز و شفاف می‌شد و آدم واقعا چقدر از تمیز شدن شیشه‌ها لذت می‌برد. انگار همه مادرها در گذشته بهترین روش تمیز کردن شیشه پنجره ها را بهتر از هر کسی بلد بوده‌اند اما آیا متخصصین در دنیا امروز با وجود انواع مختلفی از تمیز کننده‌ها و شیشه پاکن‌ها استفاده از سرکه را بهترین روش برای تمیز کردن و برق انداختن شیشه‌ها می‌دادند؟

به همین دلیل برای مشخص شدن این جواب در ادامه قصد داریم به طور کاملا شفاف این سوال ساده ولی خیلی مهم را مورد بررسی قرار دهیم تا بدانیم بهترین روش تمیز کردن شیشه پنجره ها چیست تا در دوران خانه تکانی شب عید خیلی سریع و راحت‌تر این کار را انجام دهیم پس با ما همراه باشید.

هر چند وقت یکبار شیشه پنجره ها را تمیز کنیم تا در نظافت بهاره راحت باشیم؟

شاید بهترین جواب این سوال را این گونه بتوانیم بدهیم که همه چیز به محیط و شرایط جغرافیایی محل زندگی شما و سبک زندگی‌تان بستگی دارد. چرا که برخی از خانم‌ها آنقدر به نظافت منزل‌شان اهمیت می‌دهند که شما در هر وقتی از سال پا به خانه او بگذارید به قدری خانه‌ای تر و تمیزی دارد که احساس می‌کنید همین دیروز کار خانه تکانی منزلش تمام شده است. این خانم‌ها معمولا در طی هفته حداقل دو بار پشت و رو شیشه‌های پنجره‌های خانه‌شان را کاملا تمیز می کنند در نتیجه در شب عید نوروز مسلما در کار خانه تکانی خیلی راحت‌تر هستند چرا که یک دفعه مجبور نیستند حجم زیادی از گرد و غبار را از در و پنجره‌ها پاک کنند.

بنابراین یکی از بهترین روش‌های ممکن برای تمیز کردن شیشه پنجره‌ها نظافت مداوم و پیوسته آن در طی هفته است. اما به طور معمول خانم‌ها دو بار در طی سال یعنی در آخرین روزهای تابستان و زمستان که در شروف عید هستیم خانه تکانی کلی را انجام می‌دهند.

مهمترین کارهایی که همزمان با تمیز کردن پنجره ها باید انجاد داد

زمانی که دارید شیشه‌ها را تمیز می‌کنید و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا آن را خوب برق بی‌اندازید ممکن است به طور کاملا اتفاقی مقداری ماده تمیز کننده بر روی کفپوش و یا فرش‌ها هم ریخته شود و یا حتی اگر چوب لباسی و هر نوع وسیله دیگری در مجاورت پنجره‌ها است نیاز به تمیز شدن پیدا کنند در نتیجه قبل از هر چیز این گونه وسایل را کاملا تمیز کنید و از پنجره دور کنید و سپس شیشه‌ها را پاک کنید. در صورتی که کفپوش منزل‌تان پارکت لمینت است روی قسمت‌هایی از آن را که در نزدیکی پنجره‌ها هستند را با پارچه و یا چند تکه روزنامه خوب بپوشانید.

ساده ترین روش برای تمیز کردن شیشه پنجره ها

ساده‌ترین روش برای تمیز کردن شیشه‌ها این است که چند قطره ریکا را در درون دو لیوان آب حل کنید و در درون بطری اسپری دار بریزید. خیلی راحت بر روی سطح شیشه اسپری کنید و سریع با دستمال یا روزنامه شروع به تمیز کردن آن نمایید. البته در صورتی که در منزل سرکه نداشتید این روش را توصیه می‌کنیم. اما تا جایی که امکان دارد سعی کنید به جای این روش از سرکه استفاده کنید تا به ارتقا سلامتی‌تان کمک کرده باشید. همچنین استفاده از سرکه علاوه اینکه در تمیز کردن شیشه‌ها به شما کمک می‌کند در شستن آشپزخانه و جرمگیری قسمت‌های مختلف آن بیشتر از آنچه که تصورش را بکنید به کارتان خواهد آمد.

حتما بخوانید: از شستن تا برق انداختن آشپزخانه در خانه تکانی شب عید تنها در ۹ مرحله

از هر دستمالی برای تمیز کردم شیشه ها استفاده نکنید

ممکن است برخی از خانم‌ها از بهترین مواد شوینده و ضدعفونی کننده سطوح استفاده کننده اما بعد از پاک کردن سطح شیشه شاهد حضور پرز و نخ و یا هر نوع گردی بر روی سطح آن باشند که به شدت باعث آزارشان می‌شود. قبل از هر گله و شکایتی حتما نکاهی به دستمالی که از آن استفاده می‌کنید بی‌اندازید. به احتمال خیلی زیاد دستمالی که از آن استفاده می‌کنید یا تمیز نیست یا اینکه خیلی کهنه و قدیمی شده است و کاملا فرسوده و پاره است. برای راحت تمیز کردن و خشک کردن شیشه پنجره‌های خانه از دستمال‌ها سالم و تمیز که برای سطوح شیشه‌ای مناسب است استفاده کنید. اگر امکان خرید دستمال نو جهت نظافت خانه تکانی را ندارید بهترین کار این است که از روزنامه باطله استفاده کنید. این روش از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه‌تر است مخصوصا اینکه بعد از خشک کردن شیشه بر روی آن دیگر شاهد چیزهای ناخوشایند نخواهید بود.

یک ترفند ساده برای تمیز کردن سطوح شیشه ای

یک روش خیلی ساده برای پاک کردن شیشه‌ها که به شما در سریع تر انجام شدن این کار کمک زیاد می‌کند نحوه خشک کردن سطح روی شیشه پنجره‌ها است. برای راحتی کارتان در زمان خشک کردن و پاک کردن مواد شویند، دستمال را به صورت دورانی روی سطح نکشید. بهترین کار این است که از بالا به پایین و به صورت عمودی سطح شیشه را تمیز کنید تا بدین طریق دیگر خبری از رگه‌های لکه نخواهد بود. این کار خیلی ساده است اما یک ترفند عالی برای تمیز کردن سطوح به شمار می‌آید.

خانم ها در زمان خانه تکانی شب عید حتما مراقب سلامت خود باشند

یک نکته خیلی مهم و حساسی که در ایام آخر سال باید همه خانم‌ها به آن توجه داشته باشند مراقبت از سلامتی خودشان است. چرا که برخی از خانم‌ها ممکن است برای تمیز کردن قسمت‌هایی از شیشه که در قسمت‌های مرتفع‌تر قرار گرفته است آسیب ببینند در نتیجه برای پیشگیری از این گونه حوادث احتمالی از طریق مراکز ارائه دهنده خدمات نظافت منازل یک کارگر خوب و حرفه‌ای را استخدام کنید تا در طی یک روز یا حتی چند ساعت قسمت‌های دور از دسترس را برای تان خوب تمیز کند.

جمع بندی: بنابراین با استفاده از روش‌های قدیمی و سنتی مادرانمان هم می‌توانیم خیلی راحت و سریع شیشه پنجره‌های تک تک اتاق‌ها را تر و تمیز کنید. نکته‌ای که همیشه باید مد نظر داشته باشید این است که نحوه حرکت دادن روزنامه یا دستمال روی سطح شیشه برای خشک کردن و پاک کردن مواد تاثیر زیادی بر روی تمیز شدن آن دارد در نتیجه حتما یادتان باشد دستمال را از بالای پنجره به صورت عمودی به سمت پایین پنجره بکشید تا از ایجاد لکه‌های اتفاقی جلوگیری کرده باشید. البته تا حد امکان از سرکه استفاده کنید تا سلامتی مجاری تنفسی‌تان حفظ شود و برای اینکه اسید سرکه پوست دستان‌تان را اذیت نکند حتما از دستکش استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا