کاغذ دیواری

معرفی کاغذ دیواری طرح زیگزاگ

کاغذ دیواری طرح زیگزاگ

هر سبک دکوراسیونی نیازمند طرح خاصی از کاغذ دیواری می باشد که بیشترین هم خوانی را با آن داشته باشد، اما همیشه اسثناهایی هم وجود دارد. یکی از این موارد استثناء کاغذ دیواری طرح زیگزاگ است. طرح های زیگزاگ از جمله طرح هایی هستند که قابلیت نصب در انواع سبک های دکوراسیونی را دارند. فرقی نمی کند که منزلتان با مبلمان مدرن و اکسسوری های مطابق با آن پوشیده شده باشد و یا اتاقتان پر باشد از المان های مخصوص سبک کلاسیک، در هر دو مورد کاغذ دیواری های زیگزاگ راهگشا هستند.

کاغذ دیواری طرح زیگزاگ طرحی مدرن یا کلاسیک!

اگر چند آلبوم کاغذ دیواری را از نزدیک دیده باشید و چند صفحه ای از آن را ورق زده باشید احتمالاً به تمایز طرح های موجود پی برده اید و دانسته اید که هر کاغذ دیواری یک شخصیت و کارکرد مخصوص به خود را دارد. و این ویژگی خریداران را به خرید کاغذ دیواری خاص ترغیب یا دلسرد می کند. البته این گونه نیست که اعتقاد داشته باشیم یک طرح خاص قطعاً کلاسیک یا قطعاً مدرن است؛ درواقع طرح های کلاسیک و مدرن دائماً در حال تغییر و تعامل با یکدیگر هستند. نتیجه این تعاملات به این صورت است که در سال های اخیر شاهد تغییر طرح های کلاسیک و نحوه ارائه آنها شده ایم. مثلاً کاغذ دیواری طرح داماسک با سبک هندسی ترکیب شده و قابلیت نصب در فضای مدرن را پیدا می کنند. این مورد در مورد کاغذ دیواری طرح زیگزاگ هم وجود دارد به این ترتیب که نحوه ارائه این طرح می تواند باعث شود که آن را در گروه انواع مدرن و یا کلاسیک قرار دهیم. با این حال اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی انجام دهیم می توانیم بگوییم: انواع ساده تر و تک رنگ این طرح را می توان برای سبک مدرن و انواع با رنگ های مختلف و بعضاً نامتقارن تر را می توان در سبک کلاسیک جای داد.

کاغذ دیواری طرح زیگزاگ

تنوع رنگ کاغذ دیواری طرح زیگزاگ

این طرح از کاغذ دیواری نیز همانند سایر طرح ها به طبع از تنوع طرح و رنگ برخوردار است. اما به طور کلی برخی از انواع آن محبوبیت بیشتری یافته اند؛ مثلاً طرح های زیگزاگی که به رنگ سیاه و سفید هستند از زیبایی خاص تری برخوردار هستند و از همین رو نظر بسیاری را به خود جلب کرده اند. گذشته از زیبایی این ترکیب رنگ قابلیت نصب آن در فضاهای رسمی تر و محیط های تجاری را فرآهم می کند. از طرفی دیگر هماهنگی سایر وسایل و اکسسوری ها با آن به مراتب ساده تر است.

کاربرد کاغذدیواری زیگزاگ

کاربردهای کاغذ دیواری های طرح زیگزاگ

به طور کلی طرح های زیگزاگ در زمره طرح های پر مصرف در نظر گرفته می شوند که نمی توان آن را متعلق به فضایی خاص دانست. استفاده از طرح های زیگزاگ در رنگ های ملایم تر که فاقد تعدد رنگ هستند در فضاهای اتاق خواب و انواع رنگی تر و جلب توجه کننده ی آن در اتاق نشیمن کاربرد دارد. یکی از کاربردهای عمده این نوع از کاغذ دیواری استفاده از آن به عنوان فوکال پوینت در منزل است. به این ترتیب که یک دیوار به عنوان دیوار اصلی مدر نظر قرار داده می شود و سپس با استفاده از این کاغذ دیواری هویتی جدید به آن بخشیده می شود. به یاد داشته باشید در این موارد فقط یک دیوار با این طرح پوشیده می شود.

کاغذ دیواری زیگزاگ در سرویس بهداشتی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم در استفاده از طرح زیگزاگ با هیچ محدودیتی روبرو نخواهید بود. یکی از فضاهایی که امکان استفاده از این طرح خاص وجود دارد حمام و سرویس بهداشتی هستند. استفاده از این طرح بویژه برای افرادیکه علاقه ای به استفاده از طرح های گلدار ندارند توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله کاغذ دیواری حمام را مطالعه کنید.

کاغذ دیواری زیگزاگ در اتاق خواب

کاغذ دیواری که در اتاق خواب استفاده می شود بهتر است چند ویژگی را توأمان داشته باشد؛ اول اینکه از رنگ های گرم و درخشان در آن استفاده نشده باشد. به این دلیل که اتاق خواب مخصوص استراحت است و چنین رنگ های انرژی بخشی مانع آرامش و تمدد اعصاب افراد خواهد شد. دوم آنکه طرح خیلی شلوغ و پیچیده نباشد. و سوم آنکه با رنگ اسباب و اثاثیه اتاق هم خوانی داشته باشد. به این ترتیب کاغذ دیواری طرح زیگزاگی می تواند برای اتاق خواب بهترین باشد که همه موارد فوق در آن لحاظ شده باشد.

کاغذ دیواری زیگزاگ و اتاق پذیرایی

بدلیل اهمیت بالای اتاق نشیمن به کررات در مورد ویژگی ها و باید و نبایدهای انتخاب کاغذ دیواری مناسب این فضا بحث کردیم و از نقطه نظرهای مختلف به آن پرداخته ایم. با این حال می توان چکیده مطالب اشاره شده را در اینگونه بیان کرد: اتاق نشیمن به عنوان مهم ترین بخش منزل باید گرم تر و دلنشین تر طراحی شود، بنابراین باید از رنگ های گرم و انرژی بخش در آن استفاده شود. همچنین باید سبکی خاص برای طراحی داشت و هر المان به موازات آن باید انتخاب شود. علاوه بر این موارد باید ابعاد و میزان نور فضا هم به عنوان فاکتورهای کلیدی مد نظر قرار بگیرد. برای استفاده از کاغذ دیواری زیگزاگی برای پذیرایی نیز باید این موارد را از ذهن بگذرانید. خوشبختانه تنوع رنگ و طرح در این مورد به قدری بالاست که برای انتخاب آن دچار مشکل نخواهید شد.

کاغذ دیواری زیگزاگ و فضای اداری

عموماً کاغذ دیواری های برای فضای اداری و تجاری مناسب هستند که تا حد امکان ساده و در رنگ هایی باشد که نشانگر احساس قدرت و جدیت در فضا باشد. بنابراین از آنجائیکه کاغذ دیواری زیگزاگ جزء طرح های ساده محسوب می شود می تواند گزینه ایده آلی در این فضاها باشد. قبل از خرید کاغذ دیواری برای محیط های اداری مقاله کاغذ دیواری اداری مجله دکورچوب را مطالعه کنید.

قیمت کاغذ دیواری طرح زیگزاگ

قیمت کاغذ دیواری طرح زیگزاگ هم مثل سایر انواع کاغذ دیواری با توجه به نوع جنس و کیفیت کاغذی که در ساخت آن استفاده شده است، برآورد می‌شود. از آنجایی که در دو سال گذشته قیمت ارز در ایران نوسان زیادی داشته است، قیمت این نوع کاغذ دیواری هم دستخوش تغییراتی شده است. البته نوع جنس کاغذ بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با بخش بازرگانی دکورچوب در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا